X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 18 listopada 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    A ile razy poronilas mimo ze mialas accofil?Bo niby trzeba probowac bo moze zarodek mial wady genetyczne.
    Tamta ciąża - to był 3 transfer (pierwszy crio)- o dziwo była bez accofilu. Potem kolejne transfery juz się nie udawały. Miałam ich w sumie 7. Przy 5 transferze dopiero miałam accofil - nic nie ruszyło. Przy drugim razie z accofilem ciąża biochemiczna. Większosc lekarzy jak mantrę powtarza - "trzeba trafic na właściwy zarodek". Co dla nich jest dobre - bo im więcej razy podchodzić, tym więcej pieniędzy u nich zostawiasz. Może to i prawda z tymi zarodkami. Ale jak zarodki niby dobre - według oznaczeń kliniki to ja już nie wiem. ..

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 18 listopada 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Jenyyy, a ja się dziś właśnie umówiłam z lekarzem, że przyjdę dopiero na wizytę serduszkową. Też biorę heparynę i acard. Teraz, jak przeczytałam Twoją historię, zwątpiłam.
    Nie nakręcaj się Kochana :) To, że u mnie tak wyszło nie oznacza, że u Ciebie tak będzie. Ale faktem jest , że ostatnio sporo dziewczyn ma krwiaki i tez plamienia w związku z nimi . I często brały heparyne. No, ale każda z nas jest inna i u każdej inaczej sprawa wygląda. U Ciebie na pewno jest i bęzie dobrze :) I tak mysl!!

    Kosanka lubi tę wiadomość

    Marmis
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Tamta ciąża - to był 3 transfer (pierwszy crio)- o dziwo była bez accofilu. Potem kolejne transfery juz się nie udawały. Miałam ich w sumie 7. Przy 5 transferze dopiero miałam accofil - nic nie ruszyło. Przy drugim razie z accofilem ciąża biochemiczna. Większosc lekarzy jak mantrę powtarza - "trzeba trafic na właściwy zarodek". Co dla nich jest dobre - bo im więcej razy podchodzić, tym więcej pieniędzy u nich zostawiasz. Może to i prawda z tymi zarodkami. Ale jak zarodki niby dobre - według oznaczeń kliniki to ja już nie wiem. ..
    Z tego co czytalam to wiele dziewczyn tak mialo ze za drugim podejsciem sie udalo.Proboj bo uda sie na pewno.

    Marmis lubi tę wiadomość

  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 18 listopada 2019, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Nie nakręcaj się Kochana :) To, że u mnie tak wyszło nie oznacza, że u Ciebie tak będzie. Ale faktem jest , że ostatnio sporo dziewczyn ma krwiaki i tez plamienia w związku z nimi . I często brały heparyne. No, ale każda z nas jest inna i u każdej inaczej sprawa wygląda. U Ciebie na pewno jest i bęzie dobrze :) I tak mysl!!

    To bardzo trudne ostatnio. Schiza trwa 🤣
    Zastosowałam środki ostrożności na zapas - dużo leżę, obijam się. 😁 Byle do ❤️.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - w jakim czasie od poronienia robilyscie all mrl i cross match? Dostałam info od doc. P żeby je zrobić w pierwszym cyklu od poronienia. Wiele źródeł mówi, że trzeba je zrobić do 6 tygodnia, a u mnie właśnie mija 6 tydzień ale musze czekać na miesiączkę i to moze jeszcze potrwać 2-3 tygodnie. Hcg dopiero wyzerowalo się. ..

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 19 listopada 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dlaczego macie heparynę i acard? Ja mam neoparin (heparynę) 0,4 tylko i wyłącznie, a mam PAI-1 homo. Mam nadzieję, że lekarz nie przeoczył acardu u mnie.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 19 listopada 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    CZego Cie to nie przekonuje? Myślę , że jest całkiem nieźle :)
    A ile wynosiło Allo zanim przystąpiliście do szczepień ?

    Wczeniej mieliśmy 0 %.
    A nie przekunuje mnie dlatego, ze w poprzedniej ciazy miałam zawał łożyska i skonczylo sie cc w 32 tygodniu ciąży. Doktor uwaza ze heparyna i metyle mi nie potrzebne mimo pai i delikatnie zaburzonej krzepliwosci. Sama juz sie gubie bo prof H. uważa ze jednak potrzeba.


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 19 listopada 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tin wrote:
    Dziewczyny - w jakim czasie od poronienia robilyscie all mrl i cross match? Dostałam info od doc. P żeby je zrobić w pierwszym cyklu od poronienia. Wiele źródeł mówi, że trzeba je zrobić do 6 tygodnia, a u mnie właśnie mija 6 tydzień ale musze czekać na miesiączkę i to moze jeszcze potrwać 2-3 tygodnie. Hcg dopiero wyzerowalo się. ..
    Widzisz tu każdy mówi inaczej , bo z kolei Sacha twierdzi że trzeba odczekać 3 miesiące żeby wynik był wiarygodny... wg niego nawet ciąża biochemiczna pozostawia ślad w immunologii

    palyna
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 19 listopada 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa90 wrote:
    Wczeniej mieliśmy 0 %.
    A nie przekunuje mnie dlatego, ze w poprzedniej ciazy miałam zawał łożyska i skonczylo sie cc w 32 tygodniu ciąży. Doktor uwaza ze heparyna i metyle mi nie potrzebne mimo pai i delikatnie zaburzonej krzepliwosci. Sama juz sie gubie bo prof H. uważa ze jednak potrzeba.
    Hmmm , ale przecież Heparyna tak naprawde w niczym nie może zaszkodzic... Ja też jeżdże do SAchy i u mnie on też twierdzi , że jest mi niepotrzeban natomiast ja biore zarowno acard jak i heparyne (tez mam mutacje pai i MTFR). Powiedz mi - jaka przyczyna była zawały łożyska?Możliwe że to sprawka MLR w 32tc?

    palyna
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 19 listopada 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Hmmm , ale przecież Heparyna tak naprawde w niczym nie może zaszkodzic... Ja też jeżdże do SAchy i u mnie on też twierdzi , że jest mi niepotrzeban natomiast ja biore zarowno acard jak i heparyne (tez mam mutacje pai i MTFR). Powiedz mi - jaka przyczyna była zawały łożyska?Możliwe że to sprawka MLR w 32tc?
    Nie mam pojecia :) zaraz po ciazy kuagulant tocznia wyszedł dodani ale po 3 miesiacach juz ujemny.
    Bede musiała prosić o heparyne mojego gina i tyle. Bo dla Sachy nawet to nie jest wskazaniem. Czy allo miało wpływ nikt nie wiem. Czekamy do kolejnego szczepienia i bedziemy sie starac.


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 19 listopada 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa90 wrote:
    Nie mam pojecia :) zaraz po ciazy kuagulant tocznia wyszedł dodani ale po 3 miesiacach juz ujemny.
    Bede musiała prosić o heparyne mojego gina i tyle. Bo dla Sachy nawet to nie jest wskazaniem. Czy allo miało wpływ nikt nie wiem. Czekamy do kolejnego szczepienia i bedziemy sie starac.
    Trzymam mocno kciuki!!! A z ta heparyna to pewnie - idz do ginekologa i Ci przepisze :)
    Ja rozmawialam z wieloma lekarzami i kazdy stwierdzil jednoznacznie , ze na pewno nie zaszkodzi :)

    Anaaa90 lubi tę wiadomość

    palyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa90 wrote:
    Nie mam pojecia :) zaraz po ciazy kuagulant tocznia wyszedł dodani ale po 3 miesiacach juz ujemny.
    Bede musiała prosić o heparyne mojego gina i tyle. Bo dla Sachy nawet to nie jest wskazaniem. Czy allo miało wpływ nikt nie wiem. Czekamy do kolejnego szczepienia i bedziemy sie starac.
    Ja poronilam w 14 tyg i Sacha twierdzi ze kir i mlr odpowiadaja za poronienia do 10 tyg pozniej to mogl byc powod krzepliwosci.Na pytanie to jakim cudem doszlam do 14 tyg majac kir aa i niby za niskie allo to nie potrafil odpowiedziec.Skoro allo mlr wzrasta w ciazy to moim zdaniem na ludzki rozum powinno sie je zrobic po poronieniu zeby sprawdzic ile wzroslo a nie dwa miesiace po kiedy moze juz wynosic zero.Dla mnie to zwyykle naciaganie kasy i tyle.
    Dlaczego kobiety po szczepieniach nadal maja poronienia mimo ze sa obstawione lekami a inne z wynikiem 0 donosza ciaze bez problemu.Na forum poronienia nawykowe jest kobieta ktora z mlr 0 donosila ciaze mimo ze wczesniej ronolila na zelaznym zestawie to i tak pozniej udalo sie na nim.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2019, 10:47

  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit ja tez tego nie rozumiem bo u mnie nie było poronienia przecież. 32 tydzien to jednak sporo a na początku ciąży problemów nie było. Kazał porobic badania na krzepliwosci ale każe wg niego wychodzi ok. Mam jeszcze jakies badanie teraz zrobić na to czy bede potrzebowac heparyny ale w razie w profesor mi przepisze.


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa90 wrote:
    Kit ja tez tego nie rozumiem bo u mnie nie było poronienia przecież. 32 tydzien to jednak sporo a na początku ciąży problemów nie było. Kazał porobic badania na krzepliwosci ale każe wg niego wychodzi ok. Mam jeszcze jakies badanie teraz zrobić na to czy bede potrzebowac heparyny ale w razie w profesor mi przepisze.
    Na twoim miejscu probowalabym na zelaxnym zestawie acard heparyna i encorton.Ginekolog kazal ci zrobic immunologie?Normalnie heparyne dostaniesx od gina mi prxepisal od razu profilaktycznie.

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa90 wrote:
    Kit ja tez tego nie rozumiem bo u mnie nie było poronienia przecież. 32 tydzien to jednak sporo a na początku ciąży problemów nie było. Kazał porobic badania na krzepliwosci ale każe wg niego wychodzi ok. Mam jeszcze jakies badanie teraz zrobić na to czy bede potrzebowac heparyny ale w razie w profesor mi przepisze.
    A masz przebadane KIRY?

    palyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    A masz przebadane KIRY?
    W 32 tyg to kiry tu nie maja nic wspolnego.

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Ja poronilam w 14 tyg i Sacha twierdzi ze kir i mlr odpowiadaja za poronienia do 10 tyg pozniej to mogl byc powod krzepliwosci.Na pytanie to jakim cudem doszlam do 14 tyg majac kir aa i niby za niskie allo to nie potrafil odpowiedziec.Skoro allo mlr wzrasta w ciazy to moim zdaniem na ludzki rozum powinno sie je zrobic po poronieniu zeby sprawdzic ile wzroslo a nie dwa miesiace po kiedy moze juz wynosic zero.Dla mnie to zwyykle naciaganie kasy i tyle.
    Dlaczego kobiety po szczepieniach nadal maja poronienia mimo ze sa obstawione lekami a inne z wynikiem 0 donosza ciaze bez problemu.Na forum poronienia nawykowe jest kobieta ktora z mlr 0 donosila ciaze mimo ze wczesniej ronolila na zelaznym zestawie to i tak pozniej udalo sie na nim.
    No ja rozumiem ze KIR i MLR odpowiada do 14 tygodnia za poronienie - ale np w moim przypadku bralam Accofil , to co placebo to jest ?No i druga rzecz tak jak piszesz - Allo MLR wzrasta w ciazy , wiec na chlopski rozum zarodek w miare rozwoju ciazy jest coraz bardziej chroniony...
    Ja zadalam Pasnikowi pytanie - bo u mnie SAcha twierdzi ze mam przeklamane Allo MLR.
    Czy jezeli wynik badania bylby przeklamany to zy ciaza dotrawalaby do 8 tygodnia?CZy doszłoby do implantacji ? Jasno odpowiedzial ze wg nie , a SAcha twierdzi co innego... to zglupiec idzie wiecie...
    Czasami amm wrazenie ze oni sobie sami wymyslili jakas teorie i schemat leczenia ktory tak naprawde g*** daje , a jak sie komus uda to po prostu czysty przypadek i zrzadzenie losu ... A z drugiej strony - trzeba niby miec jakis punkt zaczepienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2019, 11:44

    palyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    No ja rozumiem ze KIR i MLR odpowiada do 14 tygodnia za poronienie - ale np w moim przypadku bralam Accofil , to co placebo to jest ?No i druga rzecz tak jak piszesz - Allo MLR wzrasta w ciazy , wiec na chlopski rozum zarodek w miare rozwoju ciazy jest coraz bardziej chroniony...
    Ja zadalam Pasnikowi pytanie - bo u mnie SAcha twierdzi ze mam przeklamane Allo MLR.
    Czy jezeli wynik badania bylby przeklamany to zy ciaza dotrawalaby do 8 tygodnia?CZy doszłoby do implantacji ? Jasno odpowiedzial ze wg nie , a SAcha twierdzi co innego... to zglupiec idzie wiecie...
    Czasami amm wrazenie ze oni sobie sami wymyslili jakas teorie i schemat leczenia ktory tak naprawde g*** daje , a jak sie komus uda to po prostu czysty przypadek i zrzadzenie losu ... A z drugiej strony - trzeba niby miec jakis punkt zaczepienia.
    Dokladnie u mnie twierdzi ze mam powtorzyc a mam 39 i jezeli wyjdzie wiecej jak 40 to ok ale jak ma wyjsc wiecej skoro w ciaxy wzrasta a ja w ciaxy nie jestem.Porabane.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palyna a co u ciebie?

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 19 listopada 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Palyna a co u ciebie?
    U mnie brak Kirow implantacyjnych , stwierdzona trombofilia, przeszlam tez immunosupresje.
    we wrzesniu poronienie w 8tc
    Schemat leczenia od Pasnika : accofil + encorton + acard + neoparin i leki ktore biore na niedoczynnosc.
    Teraz w piatek mialam transfer mrozaka - ale zmienilamt roche schemat leczenia po konsultacji z SAcha - nie lacze encortonu z accofilem, natomiast czuje ze do dupy ta teoria i nic z tego :)

    palyna
‹‹ 1297 1298 1299 1300 1301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ