Walentynkowa promocja w OvuFriend!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 24 lutego a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji - jesteśmy przekonani że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować. Sprawdź tabelę, co zyskasz w Premium TUTAJ

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 24 lutego 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Paulina12345 Ekspertka

Wysłany: 11 grudnia 2019, 12:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Acard najlepiej odstawic w czasie okresu. Ale jak sie malo krwawi to dalej brac. Miałaś już kolejna IUI?

Miałam ale nic z tego nie będzie bo na bidę spóźniliśmy się z owulacja i miałam insemke robiona ponad 12h po owulce. W klinice powiedzieli mi że póki nie ma ciałka żółtego to warto jeszcze zrobić ale wątpię aby dało mi to upragnionego malucha. Także dupa zbita :-(

Starania od 2016r
    Przebyte histeroskopie i laparoskopia IUI :-((((
    Endometrioza st. 1
  • Anuśla Autorytet

Wysłany: 11 grudnia 2019, 14:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Miałam ale nic z tego nie będzie bo na bidę spóźniliśmy się z owulacja i miałam insemke robiona ponad 12h po owulce. W klinice powiedzieli mi że póki nie ma ciałka żółtego to warto jeszcze zrobić ale wątpię aby dało mi to upragnionego malucha. Także dupa zbita :-(
    Ale owulka jest dłużej niż 12 h. Bylo dużo ciąż na peknietych pecherzykach. Tym bardziej po IUI powinnas brać acard.

Staramy się od sierpnia 2016
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zanizone bialko s 60%.
    Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych. HLA-C C1C2.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed.
    ET 5-dniowej Blastocysty: 😞
    28.02 - histeroskopia.
    Marzec - transfer? (atosiban+intralipid+accofil)
    2 Blastki na zimowisku.

"I myśli sobie Ikar co nieraz już w dół runął, jakby powiało zdrowo, tobym jeszcze raz pofrunął."
  • Paulina12345 Ekspertka

Wysłany: 11 grudnia 2019, 15:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ale owulka jest dłużej niż 12 h. Bylo dużo ciąż na peknietych pecherzykach. Tym bardziej po IUI powinnas brać acard.

Wiesz, ja wiem że na pękniętych pęcherzykach też są ciążę, ale tyle czasu?! Dlatego nadziei nie mam żadnej. Biorę acard i kłuje się heparyna cały czas ale tak jak mówię, według mnie to jest za późno. Zanim plemniki dolecą to też mija trochę czasu, nawet po insemce gdzie drogę mają skrocona :-(

Tak apropo - bardzo dobrze się czuje na acardzie. Jak tylko zaczęłam brać Encorton, to miałam dzień w dzień migrene. Migrenowcem jestem od zawsze, ale po encortonie to były jakieś jaja. Dodatkowo nie mogli mi krwi pobrac bo nic nie lecialo. Obecnie, miesiąc na acardzie a ja nie mam bólów, głowy, super mi się śpi i ogólnie dobrze funkcjonuje. Także u mnie acard jest chyba w ogóle w życiu wskazany do stosowania. Jak kiedyś kiedyś skończy się ten bezpłodny koszmar to myślę iść do hematologa żeby mi powiedział co mam w życiu stosować na rozrzedzanie krwi bo ta mutacja MTHFR u mnie bardzo rzutuje na funkcjonowanie organizmu. Wiem że niektórzy lekarze uważają to jako wyłudzanie pieniędzy na heparynę, ale ja widzę u siebie ta wielka zmianę nas lepsze...

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • Anuśla Autorytet

Wysłany: 11 grudnia 2019, 16:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Wiesz, ja wiem że na pękniętych pęcherzykach też są ciążę, ale tyle czasu?! Dlatego nadziei nie mam żadnej. Biorę acard i kłuje się heparyna cały czas ale tak jak mówię, według mnie to jest za późno. Zanim plemniki dolecą to też mija trochę czasu, nawet po insemce gdzie drogę mają skrocona :-(

Tak apropo - bardzo dobrze się czuje na acardzie. Jak tylko zaczęłam brać Encorton, to miałam dzień w dzień migrene. Migrenowcem jestem od zawsze, ale po encortonie to były jakieś jaja. Dodatkowo nie mogli mi krwi pobrac bo nic nie lecialo. Obecnie, miesiąc na acardzie a ja nie mam bólów, głowy, super mi się śpi i ogólnie dobrze funkcjonuje. Także u mnie acard jest chyba w ogóle w życiu wskazany do stosowania. Jak kiedyś kiedyś skończy się ten bezpłodny koszmar to myślę iść do hematologa żeby mi powiedział co mam w życiu stosować na rozrzedzanie krwi bo ta mutacja MTHFR u mnie bardzo rzutuje na funkcjonowanie organizmu. Wiem że niektórzy lekarze uważają to jako wyłudzanie pieniędzy na heparynę, ale ja widzę u siebie ta wielka zmianę nas lepsze...
    Pamietaj tyko że dłuższe stosowanie acardu moze powodowac nadzerki ukladu pokarmowego.

Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zanizone bialko s 60%.
    28.02 - histeroskopia.
    2 Blastki na zimowisku.

"I myśli sobie Ikar co nieraz już w dół runął, jakby powiało zdrowo, tobym jeszcze raz pofrunął."
  • Paulina12345 Ekspertka

Wysłany: 11 grudnia 2019, 16:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Pamietaj tyko że dłuższe stosowanie acardu moze powodowac nadzerki ukladu pokarmowego.

Jak temu zapobiec? Stosować po kolacji czy jak?

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • Anuśla Autorytet

Wysłany: 11 grudnia 2019, 17:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Jak temu zapobiec? Stosować po kolacji czy jak?
    Kolacja chyba nie ma tu znaczenia, ale nie wiem. Acard to nic innego jak kwas acetylosalicylowy, tak jak aspiryna. Najlepiej lekarza internisty zapytać. Ja go biore tylko na czas staran.

Paulina12345 lubi tę wiadomość

28.02 - histeroskopia.
    2 Blastki na zimowisku.

• Paulina12345 Ekspertka

Wysłany: 11 grudnia 2019, 21:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Kolacja chyba nie ma tu znaczenia, ale nie wiem. Acard to nic innego jak kwas acetylosalicylowy, tak jak aspiryna. Najlepiej lekarza internisty zapytać. Ja go biore tylko na czas staran.
    Dzięki!
    Ja się go boje odstawić z uwagi na tą gęsta krew..... Ale może ograniczenia stosowanie i będę brać co 2 dni oooo

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • Lili87 Autorytet

Wysłany: 12 grudnia 2019, 08:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wstawić zdjęcie z wynikami? ;) jestem mega anty techniczna :/ dzięki! :)

25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej

• Anuśla Autorytet

Wysłany: 12 grudnia 2019, 09:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili ja też atechniczna więc nie pomoge.

Dziewczyny mam pytanie czy skoro robilam antykoagulant tocznia i przeciwciala antykardiolipinowe i wyszly negatywnie czyli ok, to jest sens robić jeszcze b2 glikoproteine?

28.02 - histeroskopia.
    2 Blastki na zimowisku.

• kmala Autorytet

Wysłany: 12 grudnia 2019, 10:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Lili ja też atechniczna więc nie pomoge.

Dziewczyny mam pytanie czy skoro robilam antykoagulant tocznia i przeciwciala antykardiolipinowe i wyszly negatywnie czyli ok, to jest sens robić jeszcze b2 glikoproteine?

Tak, bo jeżeli wyjdą Ci dodatnie przeciwciała, to będziesz miała zespół antyfosfolipidowy.

kir AA, oboje HLA C1 C2
    allo mlr 39%

nrqhw83.png
  • Anuśla Autorytet

Wysłany: 12 grudnia 2019, 10:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmala wrote:
    Tak, bo jeżeli wyjdą Ci dodatnie przeciwciała, to będziesz miała zespół antyfosfolipidowy.
    Ok, dziękuję za odpowiedź!

28.02 - histeroskopia.
    2 Blastki na zimowisku.

• Joanna1212 Autorytet

Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny mam pytanie czy jest sens robić badania immuno skoro nigdy nie byłam w ciąży nie poroniłam itd. Głównym problemem jest ilość i jakość komórek. Lekarz wypisał mi skierowanie jakie badania mam zrobić i polecił Dr PotoczKa we Wrocławiu. Ktoś może ma jakąś opinie na ten temat?
    Dodam jeszcze że przede mną transfer 3 dniowego zarodka jedynego w styczniu.

29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Ewelina26 Ekspertka

Wysłany: 14 grudnia 2019, 09:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Cześć dziewczyny mam pytanie czy jest sens robić badania immuno skoro nigdy nie byłam w ciąży nie poroniłam itd. Głównym problemem jest ilość i jakość komórek. Lekarz wypisał mi skierowanie jakie badania mam zrobić i polecił Dr PotoczKa we Wrocławiu. Ktoś może ma jakąś opinie na ten temat?

Nie jestem pewna ale raczej nie musisz robić takich badan .Przynajmniej tak mi się wydaje

Starania od 07.07.2018
    Aniołek 25.11.18 [*]5/9tc
    Aniołek 13.12.19[*]6/9tc
    ON: teratozoospermia (3% prawidłowego nasienia)DFI:20%
    ONA: mutacja genu MTHFR heterozygota 1298 AC , 677 CT, dodatnie ANA 1 miano 1:80
    AMH:3,82,HSSG-jajowody drożne
    Kariotypy : ok
    Okolice Lublina
  • Ewelina26 Ekspertka

Wysłany: 14 grudnia 2019, 09:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które leczą się u Malinowskiego możecie mi napisać jak mniej więcej wygląda leczenie od pierwszej wizyty i jaka jest procedura po kolei .
    I jeszcze chciała bym się dowiedzieć o co chodzi z tymi szczepionkami co to jest i co one mają na celu .

Starania od 07.07.2018
    Aniołek 25.11.18 [*]5/9tc
    Aniołek 13.12.19[*]6/9tc
    ON: teratozoospermia (3% prawidłowego nasienia)DFI:20%
    ONA: mutacja genu MTHFR heterozygota 1298 AC , 677 CT, dodatnie ANA 1 miano 1:80
    AMH:3,82,HSSG-jajowody drożne
    Kariotypy : ok
    Okolice Lublina
  • IGA Autorytet

Wysłany: 15 grudnia 2019, 07:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:

Hej. Widzac twoja historie to nie szukalabym przyczyn w imunno na chwile obecna. A nie mysleliscie o KD albo AZ?

Wiadomość wyedytowana przez autora 15 grudnia 2019, 07:44

njut lubi tę wiadomość

Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • Poziomka25 Autorytet

Wysłany: 15 grudnia 2019, 08:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy są tu dziewczyny, które są po szczepieniach u Paśnika i mają dodatkowo wysokie NK?
    Potrzebuje informacji jakie są zalecenia doc Paśnika przy dobrym allo mlr ( po szczepieniach ) i wysokim NK.
    Ja szczepilam się u Sachy w Krk i on nie zaleca encortonu. Mówi że encorton spowoduje że allo spadnie. Już nie mówię że jest przeciwko braniu heparyny i zleca dodatkowe badania.

10.2017 poronienie 6 tydzień.
    08.2018 1.picsi
    01.2019 1. crio
    04.2019 2. crio poronienie 6 tydzień
    10.2019 2. picsi
  • nick nieaktualny

Wysłany: 15 grudnia 2019, 09:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA wrote:
    Hej. Widzac twoja historie to nie szukalabym przyczyn w imunno na chwile obecna. A nie mysleliscie o KD albo AZ?

Dlaczego nie w immuno? Ja też nigdy nie byłam w ciąży ani nie poroniłam a mimo to doktor kazał mi zrobić kiry np.

Kosanka, sylwia80 lubią tę wiadomość

• Anuśla Autorytet

Wysłany: 15 grudnia 2019, 11:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie byłam nigdy w ciąży (co najwyżej biochemiczna na początku starań), a lekarz zlecił kiry i wyszło, że nie mam najważniejszych implantacyjnych plus NK w kosmos.

Ale Joanna pisze, że problemem jest ilość i jakość komórek, więc faktycznie może problem nie leży w immuno, ale zawsze warto to zbadać tym bardziej po niepowodzeniach w transferach.

Kosanka lubi tę wiadomość

28.02 - histeroskopia.
    2 Blastki na zimowisku.

• njut Autorytet

Wysłany: 15 grudnia 2019, 11:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia__ wrote:
    Dlaczego nie w immuno? Ja też nigdy nie byłam w ciąży ani nie poroniłam a mimo to doktor kazał mi zrobić kiry np.
    KIRy to genetyka ;)

11 i ostatni rok starań
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), czeka 4AB, 8A, 8A
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > cdn ❄️❄️❄️
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

Wysłany: 15 grudnia 2019, 11:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    KIRy to genetyka ;)

Nie :) W klinice są wpisane w badaniach immunologicznych. Pierwsza z brzegu - https://www.gyncentrum.pl/badanie-kir-i-hla-c (zakładka badania immunologiczne)

‹‹ 1310 1311 1312 1313 1314 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)