X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 11 listopada 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MISIA88 wrote:
    No widzisz a ja mam zupełnie inne informacje od kuzynki która zaszła w naturalną ciążę po 6 latach , z kontrolnym szczepieniem nie było problemu i teraz cieszą się z małego Kubusia :) ile ludzi tyle opinii :) ja też póki co jestem zadowolona z obsługi ;)
    No każdy ma inne odczucia. Nam się udało z wizytą u Paśnika i tam się już zdecydowaliśmy teraz tylko żeby osiągnąć ten wymarzony cel.

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 12 listopada 2021, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    No każdy ma inne odczucia. Nam się udało z wizytą u Paśnika i tam się już zdecydowaliśmy teraz tylko żeby osiągnąć ten wymarzony cel.

    Dokładnie , najważniejsze to osiągnąć ten wymarzony cel - nie ważne gdzie, u kogo , jaką metodą .. liczy się osiągnięcie celu i mam nadzieję że każda z Nas tutaj prędzej czy później tego doświadczy :) :*

  • Zoja101 Autorytet
    Postów: 554 322

    Wysłany: 12 listopada 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Nie do końca wiem jeszcze kiedy te szczepienia, o których piszecie są wskazane i co to za szczepienia - mam jeszcze dużo do poczytania :) ale tak w skrócie to obecność przeciwciał przeciwplemnikowych u mnie już może powodować, że te szczepienia są potrzebne? Jakie badania zrobić jeszcze do tego?

    Do tej pory łącznie 8 transferów ivf
    2021r. - 3 nieudane IUI, laparoskopia
    2022r. - 1 procedura: 4 transfery (2 przebadane zarodki, bardzo niskie lub zerowe bety)
    W międzyczasie histeroskopia, antybiotyki, scratching
    2023r. - 2 procedura: 4 transfery
    1 transfer, zarodek przebadany - CP z wycięciem jajowodu
    2 transfer, zarodek przebadany, immunoglobuliny - CB
    3 transfer z dwoma zarodkami - beta nie drgnęła
    Kolejna histeroskopia (mechaniczna), 3 miesiące sztucznej menopauzy
    4 transfer 21.12.2023 - immunoglobuliny, tona leków - 6dpt beta 26, 8dpt beta 60, 10dpt beta 166, 12dpt beta 442 <3 18dpt beta 7700 <3 <3
  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 12 listopada 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja101 wrote:
    Cześć! Nie do końca wiem jeszcze kiedy te szczepienia, o których piszecie są wskazane i co to za szczepienia - mam jeszcze dużo do poczytania :) ale tak w skrócie to obecność przeciwciał przeciwplemnikowych u mnie już może powodować, że te szczepienia są potrzebne? Jakie badania zrobić jeszcze do tego?

    Ja na początku robiłam allo mlr, test cytotyskyczny, Kiry, oraz Ana 1-3 jeśli- każde robisz po kolei jeśli pierwsze wyszło pozytywne i tak do 3 , u mnie już 2 było negatywne więc 3 nie robiłam. :) Po weryfikacji tych badań zostałam zakwalifikowana do szczepień :)

    Zoja101 lubi tę wiadomość

  • kar_mag Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 12 listopada 2021, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka dni temu pytałam Was, czy wiecie coś na temat leczenia zębów w kontekście szczepień. Udało mi się pozyskać informacje z APC. Nie ma wskazań, żeby odczekać jakiś czas. Szczepienia nie mogą być jedynie w dniu leczenia zębów. Może będziecie też kiedyś potrzebować tej informacji.

    MISIA88 lubi tę wiadomość

  • Paulina1106 Autorytet
    Postów: 976 965

    Wysłany: 12 listopada 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Właśnie odebrałam wyniki allo o cross matcha- allo- 37%, cross match- trochę nie rozumiem wyników a wizyta u immunologa dopiero w poniedziałek i osiwieję do tego czasu😩
    Wynik:
    Kontrola pozytywna: 100%
    Kontrola negatywna: 3%
    Surowica badana: 25%

    Norma od 0-10

    Czy to znaczy że w 100% eliminuję limfocyty męża czy w 25%? Tak czy tak wynik chyba zły ale która z tych liczb to mój wynik?

    Z góry dziękuję za podpowiedź😌

    👩‍💼 34
    👨‍💼 38
    starania od 04.2020

    08.2020 💔
    03.2022 7+5 Lilka 👼

    MTFR hetero😿 ➡ folian
    PAI homo😿 ➡ acard, clexane
    KIR BX
    nieobecny: 2DS3
    Cross match -25% ➡️ 2% 🎉
    Allo mlr- 37%➡️ 55,2🎉

    14.11.2022 ⏸️ 🙏🏻
    03.08.2023 👶🏻 Izabela
    3920g, 57cm💪🏻

    🐈 kocia mama 🐈

    age.png
  • Velvet.teddy Przyjaciółka
    Postów: 92 29

    Wysłany: 14 listopada 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Potrzebuje neoparinu 0.4 moze któraś z Was juz nie potrzebuje. Odkupie.

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 14 listopada 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny
    Jestem po dwóch nieudanych transferach i tak zaczynam się zastanawiać, czy problem nie leży po stronie immunologicznej. Podpowiedzcie mi proszę, jakie badania mogę wykonać, aby cokolwiek stwierdzić. Czy na któreś może mi wystawić skierowanie mój lekarz rodzinny ?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4690 4358

    Wysłany: 14 listopada 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Witajcie dziewczyny
    Jestem po dwóch nieudanych transferach i tak zaczynam się zastanawiać, czy problem nie leży po stronie immunologicznej. Podpowiedzcie mi proszę, jakie badania mogę wykonać, aby cokolwiek stwierdzić. Czy na któreś może mi wystawić skierowanie mój lekarz rodzinny ?

    Immunofenotyp, cytokiny metodą CBA (najlepiej stara metoda tj. wyniki z APC Łódź), ANA, takie podstawy chyba. KiR-y też.
    Niestety nie da się zrobić na NFZ, są drogie (cytokiny około 500 zł, immunofenotyp około 400 zł, KiRy 0 chyba z 500 zł lub więcej jak pamiętam).

    Eweszy lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • madzia28 Autorytet
    Postów: 743 982

    Wysłany: 14 listopada 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, Pierwsza ciąża stracona 01.21 9 tc puste jajo, szpital cytotec. Druga ciąża stracona 04.21 6tc biochemiczna. W czerwcu byłam na pierwszej wizycie w Gamecie w Gdyni. Mnóstwo badań. Immunologia, walka z nk. Pierwsze dwie ciąże w pierwszym cyklu staran jednak od tamtej pory nigdy się nie zabezpieczamy i nic.
    W skrócie wyniki
    JA 28 lat
    Amh 0,66
    Torbiel endometrialna na jajniku 3,6cm
    Nk 06.21 20%,08.21 26%, 10.21 po 6 tygodniach encorton 20mg 20%. Teraz 1,5mg pabi dexamethason i wyniki koniec listopada.
    Obniżone białko S
    TSH 2
    Poza tym bez nieprawidłowości

    Mąż 34 lata
    Morfologia 3%
    Liczba 15,3 mln
    Prawidłowa fragmentacja 84,8%
    Doktor Sk z supli na morfologie polecił androvit plus.

    Zarówno ginekolog jak immunolog za główny problem wzięli komórki nk, niepokojące jest amh ale podobno jeszcze nie czas się martwić z uwagi na brak problemu z zajściem w ciążę jednak od kilku miesięcy nic ...
    Po 6 tygodniach encorton 20mg brak poprawy. Teraz biorę pabi dexamethason 1,5mg . Pod koniec listopada kontrola wyników. Z witamin tylko prenatal uno. Nic więcej nie kazali. Na tarczycę 50 euthyrox od kwietnia.

    Plan wg ginekologa, prawidłowe nk- dwa cykle starań, badanie USG w trzecim cyklu i jak się nie uda to przygotowanie do inseminacji. Martwią mnie te komórki nk, że nie reagują. Myślicie że warto uderzyć do Paśnika w Łodzi ?
    Miała któraś z was taki problemz komórkami nk i brakiem reakcji na leki?

    07.09.2022 3320g i 57 cm cudu ♥️

    age.png

    01.2021 9tc 👼
    04.2021 6tc 👼
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 15 listopada 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2021, 14:29

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 15 listopada 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od jakich badań immunologicznych/ genetycznych warto zacząć?
    Nigdy nie byłam w ciąży, zastanawiam mnie , czy może mam problem z implementacją..

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 15 listopada 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Dziewczyny, od jakich badań immunologicznych/ genetycznych warto zacząć?
    Nigdy nie byłam w ciąży, zastanawiam mnie , czy może mam problem z implementacją..
    Ja podobnie jak ty nie bylam nigdy w ciąży i badania jakie mi zalecił Paśnik to, bo wywiadzie i jego wniosku, że problem.pewnie lezy w implementacji:
    1. KIR
    2. Test IMK
    3. Test CBA
    4. ANA1(jak dodatnie to ANA3)
    Mąż mial zrobić jedno badanie
    1. HLA-C

    Sesyjka, Krakowska lubią tę wiadomość

  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 15 listopada 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoszulkaUlka wrote:
    Ja podobnie jak ty nie bylam nigdy w ciąży i badania jakie mi zalecił Paśnik to, bo wywiadzie i jego wniosku, że problem.pewnie lezy w implementacji:
    1. KIR
    2. Test IMK
    3. Test CBA
    4. ANA1(jak dodatnie to ANA3)
    Mąż mial zrobić jedno badanie
    1. HLA-C

    Ja bym dodała badanie allo mlr :) mi na tej podstawie zalecili szczepienia :)

    Sesyjka lubi tę wiadomość

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 15 listopada 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoszulkaUlka wrote:
    Ja podobnie jak ty nie bylam nigdy w ciąży i badania jakie mi zalecił Paśnik to, bo wywiadzie i jego wniosku, że problem.pewnie lezy w implementacji:
    1. KIR
    2. Test IMK
    3. Test CBA
    4. ANA1(jak dodatnie to ANA3)
    Mąż mial zrobić jedno badanie
    1. HLA-C
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    W grudniu mam histeroskopię, prawdopodobnie polipa 0,5cm- może on działa jak czop antykoncepcyjny, ale zanim podejdę do iui chciałabym sprawdzić immunologię. Właśnie myślałam najbardziej nad Kir.
    Staramy się jeszcze nie tak długo, aczkolwiek im szybsza diagnoza tym lepiej zwłaszcza w naszym wieku.
    Dopiero od lipca poprawiło się nasienie męża.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2021, 14:40

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 15 listopada 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny
    Mam skierowanie od rodzinnej do poradni immunologicznej. Macie może namiary na jakiegoś dobrego immunologa na NFZ?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 15 listopada 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    W grudniu mam histeroskopię, prawdopodobnie polipa 0,5cm- może on działa jak czop antykoncepcyjny, ale zanim podejdę do iui chciałabym sprawdzić immunologię. Właśnie myślałam najbardziej nad Kir.
    Staramy się jeszcze nie tak długo, aczkolwiek im szybsza diagnoza tym lepiej zwłaszcza w naszym wieku.
    Dopiero od lipca poprawiło się nasienie męża.
    Możliwe że polip może blokować, też miałam.usuwanego polipa endometrialnego w marcu-tyle że on mi się pojawił po.stymulacji(chyba mnie przestymulowali).
    Mi niestety nie pomogło, ale trzymam kciuki 🙂
    Teraz stosuje zalecenia immunologa-oby tylko zakoncyzlo się to w końcu sukcesem, bo ciężko jest z każdym kolejnym miesiacem

    Sesyjka lubi tę wiadomość

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 15 listopada 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoszulkaUlka wrote:
    Możliwe że polip może blokować, też miałam.usuwanego polipa endometrialnego w marcu-tyle że on mi się pojawił po.stymulacji(chyba mnie przestymulowali).
    Mi niestety nie pomogło, ale trzymam kciuki 🙂
    Teraz stosuje zalecenia immunologa-oby tylko zakoncyzlo się to w końcu sukcesem, bo ciężko jest z każdym kolejnym miesiacem
    Wiem co czujesz.. Też mi coraz ciężej.. wcześniej myśleliśmy, ze przez dość słabe nasienie, teraz doszedl ten polip. Boję się, że w immunologii też jest coś nie tak. Trzeba się diagnozować, to kosztuje a czas ucieka, ale wierzę, że przytulimy niebawem nasze maleństwa.
    Trzymam kciuki za wszystkie z Was!!

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Syl-wia888 Autorytet
    Postów: 289 176

    Wysłany: 15 listopada 2021, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny pomóżcie mi rozwikłać zagadkę wyniku z wycinków pod kątem cd138 i cd56.
    Może któraś z Was miała taki wynik i wie jak odczytac te cyfry.
    CD138- stwierdzono 1/1 HPF komorek wykazujących odczyn dodatni ( po zbadaniu 10HPF)
    CD56- stwierdzono 30/1 HPF komórek wykazujących odczyn dodatni ( po zbadaniu 10HPF).

  • Netti Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 listopada 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    To moj pierwszy wpis po czytaniu wielu innych przez ostatnie pare miesiecy... (przepraszam za brak polskich literek)

    Jestem totalnie zalamana i stracilam nadzieje (mam nadzieje ze chwilowo!)

    Staramy sie z mezem o dzieciatko od 2018. Udalo nam sie w 2019 ale niestety szczescie dlugo nie trwalo bo na usg stwierdzono najpierw puste jajo, po tygodniu cos tam sie pokazalo ale powiedziano ze zle wyglada, i potem kolejne dwie wizyty potwierdzily ze serduszko nie bije. Skonczylo sie to lyzeczkowaniem ktore bylo zle zrobione, nie zostalo wszystko oczyszczone. Proba oczyszczenia lekami tez sie nie udala tak wiec czekalam kolejne 2 miesiace az organizm sam oczysci :(.

    Od tego czasu mamy za soba nieudana inseminacje, 3xnieudane transfery i niezbyt dobre badania...

    Ona
    KIR nieobecne: 2DL5[gr.1], 2DS4nom, 2DS5, 3DP1var
    Heterozygotyczny polimorfizm 1298A>C
    Homozygotyczny PAI-1 4G

    On
    Polimorfizm w obu allelach genu IGF2 (w ukladzie homozygotycznym)
    Fragmentacja DNA plemnikow 61%
    Ruch postepowy PR (a+b) 14.3%
    Ruch calkowity PR+NP (a+b+c) 21.4%
    Plemniki zywe 56.0
    Plemniki o prawidlowej budowie 0.00

    My
    Allo MLR 16.1% hamowania
    HLA - Ona C*07,*12; On C*07,*08
    1 x naturalna ciaza ktora skonczyla poronieniem
    1 x nieudana inseminacja
    In vitro – 23 komorek pobranych, hyperstymulacja
    3 x mrozone transfery (bl5.1.1, bl4.1.2, bl3.2.2) nie udane… (badania imunologiczne i genetyczne zrobione po nieudanych transferach...)


    Szukam tutaj jakiejs nadzieji ze komus sie udalo... bo mam uczucie ze my mamy wszystko zle na raz...

    Czekam na wizyte u immunologa...ale rozumie ze 16.1% hamowania to zly wynik i zapewne beda szczepienia proponowane - ktorych sie bardzo boje bo z tego co czytalam to nie jest dobre dla naszego organizmu... wiecie czy maja one jakies dlugoterminowe skutki uboczne?

    Czy wiecie moze co oznaczaja nasze HLA? gdzies wyczytalam ze przez to ze i ja i maz mamy C*07 to jest zle...

    Cale zycie wiedzialam ze chce byc mama, hamowalam sie w karierze bo caly czas zakladalam ze bede miala dzieci wkrotce i chcialam miec dla nich czas :(

‹‹ 1547 1548 1549 1550 1551 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ