X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 4 lutego 2022, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    I nadal nic?
    Nic się nie zmieniło.

  • Staraniowo🙂 Autorytet
    Postów: 601 583

    Wysłany: 4 lutego 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na nk intradlipid jak czesto miałyście przy fet . Jakie dawkowanie

    Starania od 05. 2018 👶
    Endometrioza3st -> lap 2021 lap 2023

    💉Badania 💉
    Amh 3,5–>3,3
    Hormony ok Kariotyp ok
    Kir BX brak ~>2DL2,2Dl5(gr2), 2DS2, 2DS3,2DS4norm ,3DP1var
    Mutacja MTHFR hetero.PAI - 1 hetero
    Wysokie Nk i cytokiny
    Allo Mlr 6%->po szczepieniach 67.7%
    ———————————————-
    IUI- 06.2021
    1 Ivf 09.2021
    -pobrano 9 komórek, - z 5komórek zapłodniło się 2 finalnie 1❄️ Kl 4.2.2
    3.11.2021 transfer🐣 9 dpt bhcg 29.4 12dpt bhcg 4,2 💔 CB
    2 Ivf 05.2022 5zarodkizdegenerowały
    3ivf 09.2023 4 zarodkizdegenerowały
    01.2023 Ivf KD Reprofit 6❄️
    29.03 transfer bhcg 2,8 💔
    27.07 transfer z ivig->7dpt-97bhcg-9dpt-350-12dpt-912 jest pęcherzyk
    23dpt jest ❤️
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 4 lutego 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowo🙂 wrote:
    Dziewczyny na nk intradlipid jak czesto miałyście przy fet . Jakie dawkowanie
    Różnie, na początku cyklu, później w dniu transferu i później co 2 tyg

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 4 lutego 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowo🙂 wrote:
    Dziewczyny na nk intradlipid jak czesto miałyście przy fet . Jakie dawkowanie

    Standardowa dawka.
    Na tydzień przed transferem oraz raz na dzień przed transferem, raz w dniu transferu. Potem ewentualnie w razie ciąży, ale "Jaś nie doczekał".
    Kasa w błoto.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 4 lutego 2022, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam dziś wyniki cytokin, ale nic z tego nie wiem.
    Czy pomogłybyście mi coś z tego zrozumieć? 🙏
    Myślicie, że te wyniki mogły mieć wpływ na moje dotychczasowe niepowodzenia?

    456bf9cb3893.jpg

    KONIEC.💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2022, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskrrzynka, masz bardzo słabą ochronę zarodka. Il10 odpowiada za jego ochronę a il2 o zwalczanie.
    Stanu zapalnego nie masz. Czy badanie robiłaś w czasie jakiejś infekcji, może brałaś niedawno encorton? To wszystko może mieć wpływ.

    wojaniela, *Iskrzynka* lubią tę wiadomość

  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 5 lutego 2022, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Iskrrzynka, masz bardzo słabą ochronę zarodka. Il10 odpowiada za jego ochronę a il2 o zwalczanie.
    Stanu zapalnego nie masz. Czy badanie robiłaś w czasie jakiejś infekcji, może brałaś niedawno encorton? To wszystko może mieć wpływ.
    Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
    Nie, nie brałam encortonu w ogóle nigdy.
    A w czasie badania byłam zupełnie zdrowa.

    Co się stosuje na poprawę tych cytokin? Tzn. żeby było więcej tych ochronnych, a mniej szkodliwych? Jest jakiś sposób na to?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2022, 00:37

    KONIEC.💔
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 5 lutego 2022, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Iskrrzynka, masz bardzo słabą ochronę zarodka. Il10 odpowiada za jego ochronę a il2 o zwalczanie.
    Stanu zapalnego nie masz. Czy badanie robiłaś w czasie jakiejś infekcji, może brałaś niedawno encorton? To wszystko może mieć wpływ.

    Podziwiam za umiejętność rozszyfrowania tych wyników!
    Która wartość świadczy o stanie zapalnym?
    Też mam wynik tych badań i nic z nich nie rozumiem. P powiedział tylko, że potwierdzają wynik allo MLR, które wynosiło ok. 20%, co było wskazaniem do szczepień.

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 5 lutego 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Podziwiam za umiejętność rozszyfrowania tych wyników!
    Która wartość świadczy o stanie zapalnym?
    Też mam wynik tych badań i nic z nich nie rozumiem. P powiedział tylko, że potwierdzają wynik allo MLR, które wynosiło ok. 20%, co było wskazaniem do szczepień.

    TNF alfa wskazuje na stan zapalny.

    wojaniela lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2022, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Podziwiam za umiejętność rozszyfrowania tych wyników!
    Która wartość świadczy o stanie zapalnym?
    Też mam wynik tych badań i nic z nich nie rozumiem. P powiedział tylko, że potwierdzają wynik allo MLR, które wynosiło ok. 20%, co było wskazaniem do szczepień.
    U mnie podobnie. Allo 18,8 i też dostałam skierowanie na szczepienia.

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 5 lutego 2022, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    TNF alfa wskazuje na stan zapalny.

    Dziękuję! To u mnie ponad 7,5 tys. :((. Czy myślicie, że endometrioza I stopnia może wpływać na taki wynik? Co przy takim wyniku? Encorton? P powiedział, że po szczepieniu zaleca próby bez Encortonu. Czy slyszalyscie o tym, że po szczepieniach limfocytami nie ma potrzeby stosowania Encortonu? Mam dodatnie też ANA 1.

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 5 lutego 2022, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    U mnie podobnie. Allo 18,8 i też dostałam skierowanie na szczepienia.

    Widzę, że jesteś w trakcie szczepień. Masz zlecone dwa czy trzy? Ja miałam dwa. Jestem już po. Teraz zrobiliśmy ponownie allo MLR.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Widzę, że jesteś w trakcie szczepień. Masz zlecone dwa czy trzy? Ja miałam dwa. Jestem już po. Teraz zrobiliśmy ponownie allo MLR.
    Mam zlecone 2 i jestem po pierwszym. Ile teraz wyniosło allo? Partnera czy pullowane?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Dziękuję! To u mnie ponad 7,5 tys. :((. Czy myślicie, że endometrioza I stopnia może wpływać na taki wynik? Co przy takim wyniku? Encorton? P powiedział, że po szczepieniu zaleca próby bez Encortonu. Czy slyszalyscie o tym, że po szczepieniach limfocytami nie ma potrzeby stosowania Encortonu? Mam dodatnie też ANA 1.
    Immunosupresja może obniżać allo mlr a to się mija z celem szczepień. Robiłaś jeszcze jakieś Ana?
    Mi przy Endo 1st TNF wyszło ponad 3,5tys przy czym miałam też zęba do usunięcia (martwy korzeń).
    Zęba już usunęłam ale nie powtarzałem cytokin, bo i tak wiem, że TNF ma że być podwyższone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2022, 15:12

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 5 lutego 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Dziękuję! To u mnie ponad 7,5 tys. :((. Czy myślicie, że endometrioza I stopnia może wpływać na taki wynik? Co przy takim wyniku? Encorton? P powiedział, że po szczepieniu zaleca próby bez Encortonu. Czy slyszalyscie o tym, że po szczepieniach limfocytami nie ma potrzeby stosowania Encortonu? Mam dodatnie też ANA 1.

    To bardzo nisko podniesione TNF. Dziewczyny na forum immunologicznym mają po 30 000 - 80 000.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 5 lutego 2022, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Mam zlecone 2 i jestem po pierwszym. Ile teraz wyniosło allo? Partnera czy pullowane?

    Partnera. Czekamy na wyniki. Zrobiliśmy dopiero w tym tygodniu. Trudno w Warszawie zrobić to badanie :/
    Trzymam kciuki, żeby szczepienia okazały się pomocne!

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 5 lutego 2022, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Immunosupresja może obniżać allo mlr a to się mija z celem szczepień. Robiłaś jeszcze jakieś Ana?
    Mi przy Endo 1st TNF wyszło ponad 3,5tys przy czym miałam też zęba do usunięcia (martwy korzeń).
    Zęba już usunęłam ale nie powtarzałem cytokin, bo i tak wiem, że TNF ma że być podwyższone.

    Tak, robiłam ANA 2 - wszystko ujemne. Pierwszy raz robiłam ANA 1 jakieś 3 lata temu i wyszło dodatnie. Ale ANA 2 i 3 - ujemne. Potem kilka razy powtarzałam ANA 1 i wyniki były różne - albo dodatnie o różnych mianach, albo ujemne. Jakieś dwa miesiące przed szczepieniami miałam ujemne. A teraz po szczepieniach - dodatnie i najwyższy wynik, jaki miałam (1:1000). Zastanawiałam się też, czy to może też odpowiedź organizmu na szczepienia.

    W jakiś sposób masz leczony ten stan zapalny, który wyszedł w tnf alfa?

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 5 lutego 2022, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    To bardzo nisko podniesione TNF. Dziewczyny na forum immunologicznym mają po 30 000 - 80 000.
    Dzięki za info! Czyli 7,5 tys. nie oznacza, że jest najgorzej? Kurcze, 30-80 tys. to brzmi bardzo dużo przy normie ok. 1,3 tys.
    Najgorzej, że trudno wskazać źródło stanu zapalnego i je wyeliminować :(.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2022, 17:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2022, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojaniela, nie jest leczony. Jedyne co sama zrobiłam w tym kierunku to usunęłam ząb, który mógł być potencjalnym źródłem stanu zapalnego.
    Można też stosować dietę przeciwzapalną. 😊
    Np Kurkuma, imbir są przeciwzapalne. 😊

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 5 lutego 2022, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Dzięki za info! Czyli 7,5 tys. nie oznacza, że jest najgorzej? Kurcze, 30-80 tys. to brzmi bardzo dużo przy normie ok. 1,3 tys.
    Najgorzej, że trudno wskazać źródło stanu zapalnego i je wyeliminować :(.

    To mało podniesiony. Ja przy 4000 zostałam dopuszczona do transferu.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
‹‹ 1567 1568 1569 1570 1571 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ