X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Pisałam kilka stron wcześniej.

    Mam dwa razy intralipid (14 dni przed transferem i w dniu transferu), wlew domaciczny z neupogenu 5 dni przed transferem, 2 dni przed transferem zaczynam encorton 20mg do końca 12tyg ciąży, w 6tyg doszczepienie. Zespołu antyfosfolipidowego nie mam, ale fragmin będę brać dodatkowo.
    Hej, powiedz mi czy orientujesz sie moze czy ten wlew domaciczny to robia w klinikach? Czy wyglada to tak jak z wlewami ze lek moge kupic a lekarz moze mi go podac?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam komorek Nk 6% az bylam zaskoczona ze tak malo.. ale mimo tego dr Pasnik mowil bym brala intralipid

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Hej, powiedz mi czy orientujesz sie moze czy ten wlew domaciczny to robia w klinikach? Czy wyglada to tak jak z wlewami ze lek moge kupic a lekarz moze mi go podac?

    Najlepiej zapytaj się swojego gin- moja powiedziała, że bez problemu zrobi i robi się go jak inseminację ;)
    Dostałam receptę od dr P i z lekiem będę jechać do kliniki aby moja gin zrobiła ten wlew.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Mam już część wyników
    ktoś coś????? ratunku, nk chyba za dużo

    multitest.jpg

    NK zdecydowanie za dużo. Cd4/cd8 też za wysokie (miałam 2,05 i dr mówił, że za duże). Na reszcie się kompletnie nie znam, bo nie miałam tego badania.
    Jakie jeszcze badania miałaś zlecone?


    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Najlepiej zapytaj się swojego gin- moja powiedziała, że bez problemu zrobi i robi się go jak inseminację ;)
    Dostałam receptę od dr P i z lekiem będę jechać do kliniki aby moja gin zrobiła ten wlew.

    Czyli wlew to jest jak inseminacja? i to robia w kazdej klinice?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Czyli wlew to jest jak inseminacja? i to robia w kazdej klinice?

    Mogę powiedzieć dokładniej 13.12 bo wtedy będę miała go robiony, ale jak pytałam się dr jak to wygląda to powiedziała, że tak jak inseminacja.

    Nie wiem czy robią w każdej klinice. Nie ma tego w "standardowej" usłudze bo lek stosuje się:

    "U chorych poddawanych chemioterapii cytotoksycznej w celu skrócenia czasu trwania neutropenii i zmniejszenia częstości występowania neutropenii przebiegającej z gorączką. W celu skrócenia czasu trwania i zmniejszenia klinicznych następstw neutropenii. Ciężka wrodzona, idiopatyczna lub cykliczna neutropenia u dorosłych i dzieci. Leczenie uporczywej neutropenii u chorych w zaawansowanym stadium zakażenia HIV w celu zmniejszenia ryzyka zakażeń bakteryjnych."

    Wydaje mi się, że jak immunolog da takie zalecenie to gin z kliniki powinien zrobić taki wlew. Ale to tylko moje "domyślenia" na podstawie moich doświadczeń.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Mogę powiedzieć dokładniej 13.12 bo wtedy będę miała go robiony, ale jak pytałam się dr jak to wygląda to powiedziała, że tak jak inseminacja.

    Nie wiem czy robią w każdej klinice. Nie ma tego w "standardowej" usłudze bo lek stosuje się:

    "U chorych poddawanych chemioterapii cytotoksycznej w celu skrócenia czasu trwania neutropenii i zmniejszenia częstości występowania neutropenii przebiegającej z gorączką. W celu skrócenia czasu trwania i zmniejszenia klinicznych następstw neutropenii. Ciężka wrodzona, idiopatyczna lub cykliczna neutropenia u dorosłych i dzieci. Leczenie uporczywej neutropenii u chorych w zaawansowanym stadium zakażenia HIV w celu zmniejszenia ryzyka zakażeń bakteryjnych."

    Wydaje mi się, że jak immunolog da takie zalecenie to gin z kliniki powinien zrobić taki wlew. Ale to tylko moje "domyślenia" na podstawie moich doświadczeń.

    Czekam na relacje odnosnie wlewu :) czyli dr Pasnik daje recepte i zalecenie tak? no to ladnie stosujemy leki ktore sa stosowane w powazniejszych chorobach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2016, 11:25

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunologia to poważna sprawa to i leki poważne.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    ja mialam komorek Nk 6% az bylam zaskoczona ze tak malo.. ale mimo tego dr Pasnik mowil bym brala intralipid

    zwariowac mozna, ja mialam cos okolo 10% i moil ze nie trzeba intralipidu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie mialam ten multitest i na podstawie ego szczepienia. Tez ten ratio mialam powyzej 2 i tez mowil ze za duzo i cos jeszcze w limfocytach


    justine jakie robilas badania kontrolne po szczepieniach i jaki to koszt ?

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Ja też mam chwilę, że grzeszę i np. ugryzę kawałek pachnącej chrupiącej bułeczki z mąki pszennej od męża:P ale to nie jest chyba problem :)
    Sorki że sie wcinam ale moja Pani dr powiedziała ze albo sie jest na diecie albo nie . ja na początku raz w tygodniu też pozwoliłam sobie na bułkę ale dr sprowadziła mnie na ziemie i nie kazała nic " skubać"

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Najlepiej zapytaj się swojego gin- moja powiedziała, że bez problemu zrobi i robi się go jak inseminację ;)
    Dostałam receptę od dr P i z lekiem będę jechać do kliniki aby moja gin zrobiła ten wlew.
    Dzieki, bede na wizycie to dr P pewnie powie mi co i jak, no i musze z ginem pogadac. Daj znac jak "wrazenia" po tym wlewie.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Czekam na relacje odnosnie wlewu :) czyli dr Pasnik daje recepte i zalecenie tak? no to ladnie stosujemy leki ktore sa stosowane w powazniejszych chorobach

    Ja czytam każdą ulotkę leku który przyjmuję i ten Neupogen to najpoważniejszy jaki dostanę.

    Opu, ja miałam zrobić cba oraz cd4/cd25. Łączny koszt 430pln.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine brzmi bardzo powaznie zastosowanie tego neupogenu. Mam nadzieje ze dr P wie co robi, bo az zaczynam sie bac konsekwencji.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Justine brzmi bardzo powaznie zastosowanie tego neupogenu. Mam nadzieje ze dr P wie co robi, bo az zaczynam sie bac konsekwencji.

    Ja też się przeraziłam, ale jestem typem o musi wszystko wiedzieć i jestem już spokojniejsza. Wg mnie ten neupogen jest mnie inwazyjny i szkodliwy niż szczepienia i leki immunosupresyjne ;)

    Ale generalnie bardzo ufam doktorowi, to fakt.

    ps. ja mam mieć wlew domaciczny a część dziewczyn brała ten neupogen również w zastrzyku- tego bym się bardziej bała.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Justine :)

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Dzięki Justine :)

    Nie ma za co ;) Zastanawiałam się jeszcze bardzo nad allo mlr ale ostatecznie nie zrobiłam bo dr mi nie kazał ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Ja wlasnie mialam ten multitest i na podstawie ego szczepienia. Tez ten ratio mialam powyzej 2 i tez mowil ze za duzo i cos jeszcze w limfocytach


    justine jakie robilas badania kontrolne po szczepieniach i jaki to koszt ?

    ja mialam tez multi test i ratio mam 3,5 czyli podwyzszone...na wizycie mowil mi doktor ze nie musze miec szczepien, ale na podstawie moze tego multi testu oraz allo mlr w styczniu mozliwe ze mi zleci szczepienia, chociaz chcialabym unikac tego..chyba bym wolala ten wlew lub zastrzyk niz szczepienia

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opu mowil mi ze na ta chwile nie potrzebuje szczepien i w zaleznosci jakie bedzie allo mlr w styczniu ze albo wlewka albo szczepienia... okaze sie za miesiac co i jak

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    NK zdecydowanie za dużo. Cd4/cd8 też za wysokie (miałam 2,05 i dr mówił, że za duże). Na reszcie się kompletnie nie znam, bo nie miałam tego badania.
    Jakie jeszcze badania miałaś zlecone?
    Jeszcze czekam na cytokiny, jakoś pod koniec tygodnia powinny być

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ