X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już nic nie rozumiem. Dla mnie szczepienia i encorton to czarna magia: / Ja teraz nie biorę encortonu...nie wiem czy dobrze czy źle

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenie a wcześniej encorton zlecił Wam Pasnik czy Malina?

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • marzenie83 Koleżanka
    Postów: 40 9

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina, Salve i Pasnik tez. Praktycznie wszystkie podejścia były z encorton em. To ostatnie udane tez. Pasnik teraz kolejne podejście uzależnia od allo mlr. Wtedy zdecyduje co i jak. Ale badanie będziemy robić w połowie lutego dopiero. Teraz przymusowy odpoczynek mamy zalecony 3 miesięczny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2017, 10:03

    starania od 2011, niedoczynność tarczycy, przeciwciała plemnikowe, nk, szczepienie limfocytami prof.Malinowski, Salve 4 inseminacje :-( , 1 inv nieudane, 2 inv-crio nieudane, szczepienie limfocytami + intralipid, doc. Pasnik 5.12.2016 3 inv-crio - Kropek był z nami tylko m_c.
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od czego to zależy? Mnie Pasnik powiedział żeby nie brać encortonu jeśli można. Też jestem po szczepieniach. Allo mlr nie robiłam tylko cytokiny

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • marzenie83 Koleżanka
    Postów: 40 9

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Także powiedział, że mamy już przepis tylko musimy go udoskonalić

    natty85 lubi tę wiadomość

    starania od 2011, niedoczynność tarczycy, przeciwciała plemnikowe, nk, szczepienie limfocytami prof.Malinowski, Salve 4 inseminacje :-( , 1 inv nieudane, 2 inv-crio nieudane, szczepienie limfocytami + intralipid, doc. Pasnik 5.12.2016 3 inv-crio - Kropek był z nami tylko m_c.
  • marzenie83 Koleżanka
    Postów: 40 9

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja allo mlr po 6 szczepieniach u Maliny miałam na poziomie 57% ale było to w 2015 roku. Pasnik przypuszcza, że skoro wtedy było wysokie to teraz tez powinno być podobne. A jeśli będzie dużo niższe to oznaczać będzie ze encorton jest niepotrzebny. Tyle nam powiedział.

    starania od 2011, niedoczynność tarczycy, przeciwciała plemnikowe, nk, szczepienie limfocytami prof.Malinowski, Salve 4 inseminacje :-( , 1 inv nieudane, 2 inv-crio nieudane, szczepienie limfocytami + intralipid, doc. Pasnik 5.12.2016 3 inv-crio - Kropek był z nami tylko m_c.
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest niepotrzebny ok rozumiem ale czy mógł zaszkodzić?? Czasami wydaje mi się że oni nie za bardzo wiedzą co robią..ze to takie bladzenie we mgle ...a może się uda. Życzę Ci i sobie abym się myliła.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • marzenie83 Koleżanka
    Postów: 40 9

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz u mnie coś zadziałało ale co? Z nowości to intralipid. I być może to jego zasługa. Miałam też 2 szczepionki w odstępach dwutygodniowych. Ostatnią trzy tygodnie przed transferem. Ale jeszcze coś jest nie tak. Albo czegoś jest za mało albo za dużo. Innej drogi nie widzę.

    starania od 2011, niedoczynność tarczycy, przeciwciała plemnikowe, nk, szczepienie limfocytami prof.Malinowski, Salve 4 inseminacje :-( , 1 inv nieudane, 2 inv-crio nieudane, szczepienie limfocytami + intralipid, doc. Pasnik 5.12.2016 3 inv-crio - Kropek był z nami tylko m_c.
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A proponował Ci Pasnik intralipid po pozytywnej becie? Wiem że niektóre dziewczyny robią. Ja po drugim wlewie dostałam gorączki 37.6 i bolu mięśni.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • marzenie83 Koleżanka
    Postów: 40 9

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak miałam zrobić wlew 4 tyg. po transferze wypadało na 5.01.2017 no i nie zdążyłam 31.12 dostałam krwotok.

    starania od 2011, niedoczynność tarczycy, przeciwciała plemnikowe, nk, szczepienie limfocytami prof.Malinowski, Salve 4 inseminacje :-( , 1 inv nieudane, 2 inv-crio nieudane, szczepienie limfocytami + intralipid, doc. Pasnik 5.12.2016 3 inv-crio - Kropek był z nami tylko m_c.
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzenie83 wrote:
    Ja allo mlr po 6 szczepieniach u Maliny miałam na poziomie 57% ale było to w 2015 roku. Pasnik przypuszcza, że skoro wtedy było wysokie to teraz tez powinno być podobne. A jeśli będzie dużo niższe to oznaczać będzie ze encorton jest niepotrzebny. Tyle nam powiedział.

    to jak allo mlr jest niskie albo zero to nie bierze sie encortonu?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • marzenie83 Koleżanka
    Postów: 40 9

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrozumiałam Pasnika. Zobaczymy po wyniku co powie.

    starania od 2011, niedoczynność tarczycy, przeciwciała plemnikowe, nk, szczepienie limfocytami prof.Malinowski, Salve 4 inseminacje :-( , 1 inv nieudane, 2 inv-crio nieudane, szczepienie limfocytami + intralipid, doc. Pasnik 5.12.2016 3 inv-crio - Kropek był z nami tylko m_c.
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzenie83 wrote:
    Tak zrozumiałam Pasnika. Zobaczymy po wyniku co powie.

    a robilas allo mlr? ja tez czekam na wynik i wysylam do doktora, tez jestem ciekawa co mi powie...

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • marzenie83 Koleżanka
    Postów: 40 9

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie będziemy robić dopiero w połowie lutego. Tak zalecił. Ma być to 6 - 8 tydzień od poronienia. Wcześniej nie ma sensu - powiedział, że wynik będzie niemiarodajny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2017, 15:04

    starania od 2011, niedoczynność tarczycy, przeciwciała plemnikowe, nk, szczepienie limfocytami prof.Malinowski, Salve 4 inseminacje :-( , 1 inv nieudane, 2 inv-crio nieudane, szczepienie limfocytami + intralipid, doc. Pasnik 5.12.2016 3 inv-crio - Kropek był z nami tylko m_c.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenie, Jose, dajcie znać co dc Pasnik na Wasze wyniki allo MLR.
    Teraz się zastanawiam czy to dobrze, że brałam sterydy..może jeszcze mi obniżyły i tak niezbyt wysokie allo MLR :/

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Marzenie, Jose, dajcie znać co dc Pasnik na Wasze wyniki allo MLR.
    Teraz się zastanawiam czy to dobrze, że brałam sterydy..może jeszcze mi obniżyły i tak niezbyt wysokie allo MLR :/

    czyli encorton obniza allo mlr? w srode bedzie 2 tyg od badania wiec zadzwonie, moze bedzie wynik a jak nie to bede czekac dalej, chociaz mam nadzieje ze szybko bedzie

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno steryd obniża allo, skoro działa na przeciwciała, to na te też.

    Kochane, ja nie będę miała laparo, tylko będę się jednak szczepić. Wczoraj byłam na drugiej konsultacji z USG i dwóch lekarzy (w tym jeden z mojej kliniki ale nie mój prowadzący) zrezygnowali z zakwalifikowania mnie do laparo na rzecz szczepień, bo za młoda jestem, bo obniży się drastycznie AMH, torbiel endo mała 23mm, ale jajnik zrośnięty z macicą więc na pewno są inne ogniska endo i na 100% nie uda się usunąć wszystkiego.
    Ci lekarze doradzali Malinowskiego bo bardziej popularny, ale ja zostaję u naszego dr Paśnika. Dzisiaj wysyłamy badania i czekamy na termin szczepień. Pasnik zalecił dwa szczepienia.

  • ottanta Koleżanka
    Postów: 56 7

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień dobry wszystkim :)

    w piątek zaczynamy badanie immuno, mamy wizytę u dr.Paśnika. Jedyne pocieszenie, to to że jesteśmy z Łodzi i zajmie nam to niewiele czasu. Badania immuno to już ostatni etap naszych starań o dziecko. Aktualnie leczymy się naprotechnologicznie, jako że wszelkie inne konwencjonalne metody zawiodły. Na razie czytam Wasze wypowiedzi i trochę to dla mnie jak po chińsku, ale mam nadzieję, że niedługo będę wiedziała, o czym piszecie.

    Aha, i obstawiam, że jestem najstarsza z Was, więc głowy do góry :)

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Podobno steryd obniża allo, skoro działa na przeciwciała, to na te też.

    Kochane, ja nie będę miała laparo, tylko będę się jednak szczepić. Wczoraj byłam na drugiej konsultacji z USG i dwóch lekarzy (w tym jeden z mojej kliniki ale nie mój prowadzący) zrezygnowali z zakwalifikowania mnie do laparo na rzecz szczepień, bo za młoda jestem, bo obniży się drastycznie AMH, torbiel endo mała 23mm, ale jajnik zrośnięty z macicą więc na pewno są inne ogniska endo i na 100% nie uda się usunąć wszystkiego.
    Ci lekarze doradzali Malinowskiego bo bardziej popularny, ale ja zostaję u naszego dr Paśnika. Dzisiaj wysyłamy badania i czekamy na termin szczepień. Pasnik zalecił dwa szczepienia.
    Shooa czyli szczepienia, potem transfer? Jakie masz amh. Ja juz jestem po laparo.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Podobno steryd obniża allo, skoro działa na przeciwciała, to na te też.

    Kochane, ja nie będę miała laparo, tylko będę się jednak szczepić. Wczoraj byłam na drugiej konsultacji z USG i dwóch lekarzy (w tym jeden z mojej kliniki ale nie mój prowadzący) zrezygnowali z zakwalifikowania mnie do laparo na rzecz szczepień, bo za młoda jestem, bo obniży się drastycznie AMH, torbiel endo mała 23mm, ale jajnik zrośnięty z macicą więc na pewno są inne ogniska endo i na 100% nie uda się usunąć wszystkiego.
    Ci lekarze doradzali Malinowskiego bo bardziej popularny, ale ja zostaję u naszego dr Paśnika. Dzisiaj wysyłamy badania i czekamy na termin szczepień. Pasnik zalecił dwa szczepienia.

    to moze nie potrzebnie bralam encorton skoro on obniza przeciwciala? i tym samym ochrone dla zarodka?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ