X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro 2019 , walczymy dalej!!!
Odpowiedz

In vitro 2019 , walczymy dalej!!!

Oceń ten wątek:
  • Ana ana Autorytet
    Postów: 545 295

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Dziewczyny,
    szok. Jestesmy po kolejnej wizycie w invicie. Bylismy z wszystkimi wynikami ale dzisiaj rano jeszcze zrobilismy badanie nasienia,bo od razu mielismy zamrozic to nasienie do ivf. Poprzednie badania nasienia w tym to ostatnie z grudnia było masakryczne-1% prawidłowych plemników a w probce zaledwie 0,2ml. Dlatego zalecenie mrozenie,zeby cokolwiek zostało. No i tu zaczyna sie smiesznie. Przy dzisejszym badaniu wyszło,że moj chłop ma wrecz idealne nasienie!:
    barwa:szarobiała
    zapach:swoisty
    objętośc ejakulatu:4,5 ml
    odczyn ph: 7,8
    liczba plemnikow w 1 ml: 16mln/ml
    liczba plemnikow w ejakulacie: 72mln
    plemniki żywe:70%
    plemniki martwe:30%
    plemniki o szybkim ruchu postepowym:21%
    plemniki o wolnym ruchu postepowym: 23%
    Łącznie :44%
    o ruchu niepostepowym 9%

    72mln plemnikow??!!
    W tej sytuacji lekarz,ktory był w nie mniejszym szoku kazał nam zaczekac z miesiac i powotrzyc badania,bo jesli taki poziom si eutrzyma to bedziemy rozwac inseminacje zamiast in vitro. Ale moze to byc chwilowe.
    Nie mamy pojecia skad taki skok, jak przez ostatnie 2 lata była masakra...
    Co lepsze sprawdził mi na usg,ze mam jakis przeplyw ciepła czy jak ona to nazwał w lewym jajniku, ze mozliwym jest ze owulacja była,a ze wspolzylismy to mam test niebawem zrobic...
    Ooooo szok.
    Ogromne kciuki :)

    Paula_30, klamka lubią tę wiadomość

    starania od 06.2015
    hsg - lewy jajowód niedrożny, histeroskopia ok, czynnik męski ok
    CLO (10 cykli)
    IUI 03.09.2018 :(
    IVF I 10.2018 - 2 zarodki 8A CB :(
    IVF II 02.2019 - 2 kruszynki ze mną, beta 22.02 - 4,9
    ❄❄
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko nie wiem czy owulacja była przy tym moim pcos. Lekarz tez nie jest pewny, bo wczesniej mnie nie monitorował. Najpierw stwierdził,ze nic nie widzi a potem cos dostrzegł jak to nazwał,,jakies unaczynnienie czy przepływy ciepła" moze zle zrozumialam,ale pewnie cos na ksztalt cialka zoltego. Ale tez nie był pewny. Niby mi ovu skok tempki zanotował ale wiem ze skok tempki przy pcos ma sie nijak. Teraz pewnie bede wariowac az do @

    860i3e5edambhnvb.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana ana wrote:
    Obecnie żadnych leków nie przyjmuje a tego nawet nie znam.

    To jak powiesz dr o tych wynikach to napewno Ci przepisze cos na TSH, albo wręcz zaleci wizytę u endokrynologa.
    Przepraszam, ale nie ogarniam wszystkiego - to na jakim etapie teraz jesteS?

    c5c9c0e3f3.png
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Paulcia o tym pco mówili wcześniej,czy dopiero teraz to zauważyli?
    Nie martw się na zapas. Z każdą stymulacja ubywa nam komórek, co może być w Twoim przypadku dobre. Jest ogromna szansa,że tym razem nie dojdzie do hiperki,bo masz już ich mniej.
    O pco już wcześniej słyszałam Ale każdy ginekolog co innego gadał i nic z tym nie robiono. Dostałam duphaston na wyrównanie cyi Ale muszę jutro zadzwonić i zapytać od kiedy mam to brać, bo się zresetowalam w klinice i dotarło do mnie tyle o ile.
    Widzę że styczeń zaczynamy z niezbyt fajnymi wiadomościami. Mam nadzieję że luty będzie fajniejszy.
    Miłego wieczoru dziewczyny

    Onia lubi tę wiadomość

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Dziewczyny,
    szok. Jestesmy po kolejnej wizycie w invicie. Bylismy z wszystkimi wynikami ale dzisiaj rano jeszcze zrobilismy badanie nasienia,bo od razu mielismy zamrozic to nasienie do ivf. Poprzednie badania nasienia w tym to ostatnie z grudnia było masakryczne-1% prawidłowych plemników a w probce zaledwie 0,2ml. Dlatego zalecenie mrozenie,zeby cokolwiek zostało. No i tu zaczyna sie smiesznie. Przy dzisejszym badaniu wyszło,że moj chłop ma wrecz idealne nasienie!:
    barwa:szarobiała
    zapach:swoisty
    objętośc ejakulatu:4,5 ml
    odczyn ph: 7,8
    liczba plemnikow w 1 ml: 16mln/ml
    liczba plemnikow w ejakulacie: 72mln
    plemniki żywe:70%
    plemniki martwe:30%
    plemniki o szybkim ruchu postepowym:21%
    plemniki o wolnym ruchu postepowym: 23%
    Łącznie :44%
    o ruchu niepostepowym 9%

    72mln plemnikow??!!
    W tej sytuacji lekarz,ktory był w nie mniejszym szoku kazał nam zaczekac z miesiac i powotrzyc badania,bo jesli taki poziom si eutrzyma to bedziemy rozwac inseminacje zamiast in vitro. Ale moze to byc chwilowe.
    Nie mamy pojecia skad taki skok, jak przez ostatnie 2 lata była masakra...
    Co lepsze sprawdził mi na usg,ze mam jakis przeplyw ciepła czy jak ona to nazwał w lewym jajniku, ze mozliwym jest ze owulacja była,a ze wspolzylismy to mam test niebawem zrobic...

    A przy takich wynikach, jakie zasugerował wskazania do inseminacji ?

    c5c9c0e3f3.png
  • Ana ana Autorytet
    Postów: 545 295

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    To jak powiesz dr o tych wynikach to napewno Ci przepisze cos na TSH, albo wręcz zaleci wizytę u endokrynologa.
    Przepraszam, ale nie ogarniam wszystkiego - to na jakim etapie teraz jesteS?

    Jestem po pierwszej nieudanej procedurze, 2 zarodki, cb.
    Wynik brany do procedury TSH- 2. Jeden cykl przerwy i teraz druga procedura, długi protokół i jestem obecnie na antykach. Musiałam odświeżyć wyniki bo tamte straciły ważność. I taka niespodzianka TSH ponad 3.

    starania od 06.2015
    hsg - lewy jajowód niedrożny, histeroskopia ok, czynnik męski ok
    CLO (10 cykli)
    IUI 03.09.2018 :(
    IVF I 10.2018 - 2 zarodki 8A CB :(
    IVF II 02.2019 - 2 kruszynki ze mną, beta 22.02 - 4,9
    ❄❄
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    A przy takich wynikach, jakie zasugerował wskazania do inseminacji ?
    moje pcos i to,ze nie wiadomo czy to jednarozwy taki skok czy znowu zaraz nie spadnie i jesli by spadlo to mozna by rozmrozic to zamrozone i wtedy sprobowac najpierw inseminacji. Ale musialabym zrobic badanie droznosci jajowodow-a ponoc jest bolesne?
    Natomiast przy ivf mam duze ryzyko hiperki.
    Sama juz nie wiem co robic a musimy sie pospieszyc z decyzja, bo badania infekcyjne sa wazne tylko 3 msce

    860i3e5edambhnvb.png
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Dziewczyny,
    szok. Jestesmy po kolejnej wizycie w invicie. Bylismy z wszystkimi wynikami ale dzisiaj rano jeszcze zrobilismy badanie nasienia,bo od razu mielismy zamrozic to nasienie do ivf. Poprzednie badania nasienia w tym to ostatnie z grudnia było masakryczne-1% prawidłowych plemników a w probce zaledwie 0,2ml. Dlatego zalecenie mrozenie,zeby cokolwiek zostało. No i tu zaczyna sie smiesznie. Przy dzisejszym badaniu wyszło,że moj chłop ma wrecz idealne nasienie!:
    barwa:szarobiała
    zapach:swoisty
    objętośc ejakulatu:4,5 ml
    odczyn ph: 7,8
    liczba plemnikow w 1 ml: 16mln/ml
    liczba plemnikow w ejakulacie: 72mln
    plemniki żywe:70%
    plemniki martwe:30%
    plemniki o szybkim ruchu postepowym:21%
    plemniki o wolnym ruchu postepowym: 23%
    Łącznie :44%
    o ruchu niepostepowym 9%

    72mln plemnikow??!!
    W tej sytuacji lekarz,ktory był w nie mniejszym szoku kazał nam zaczekac z miesiac i powotrzyc badania,bo jesli taki poziom si eutrzyma to bedziemy rozwac inseminacje zamiast in vitro. Ale moze to byc chwilowe.
    Nie mamy pojecia skad taki skok, jak przez ostatnie 2 lata była masakra...
    Co lepsze sprawdził mi na usg,ze mam jakis przeplyw ciepła czy jak ona to nazwał w lewym jajniku, ze mozliwym jest ze owulacja była,a ze wspolzylismy to mam test niebawem zrobic...

    Noworoczna niespodzianka! Trzymam kciuki, żeby test był pozytywny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 21:21

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fantasmagoria wrote:
    Paulcia, bardzo mi przykro. Dobrze, że się trzymasz :) Oby szybko zleciał ten czas czekania.

    U mnie też bez rewelacji - tylko jeden pęcherzyk urósł do 13 mm, reszta się zatrzymała. No cóż, AMH mam prawie na minusie, to czego się spodziewać? Stymulacja przerwana. Game over. Jeden cykl przerwy i wracamy do gry w lutym. Byłam przygotowana na taki obrót sprawy. Będę wdzięczna wszystkim staraczkom z niskim AMH za wskazówki i rady na forum albo na priv. Wiem, że jest oddzielny wątek o niskim AMH, jestem tam obecna (duchem).

    I tym sposobem zamykam niezbyt udany początek roku. Nie jest dobrze, ale mam nadzieję, że siostry betanki podkręcą statystyki :D
    Ehh... co za kiepskie wieści dzisiaj :( bardzo współczuję ale podziwiam też za wolę walki. Luty musi być Twój!

    Fantasmagoria lubi tę wiadomość

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    O nie:( miałam nadzieję, że jednak pęcherzyki ruszą i urosną. Współczuję :( Dobrze, że możesz wrócić do gry już w lutym.

    U mnie na razie spokój, jutro wizyta (w końcu!!!) i pewnie zaczynamy trzecią procedurę.
    To trzymam kciuki za jutro&&& Aga, Ty musisz przynieść nam dobre wieści na forum :)

    aga_ni lubi tę wiadomość

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana ana wrote:
    Jestem po pierwszej nieudanej procedurze, 2 zarodki, cb.
    Wynik brany do procedury TSH- 2. Jeden cykl przerwy i teraz druga procedura, długi protokół i jestem obecnie na antykach. Musiałam odświeżyć wyniki bo tamte straciły ważność. I taka niespodzianka TSH ponad 3.

    to masz czas do do transferu żeby zbić TSH. Ja biorę euthyrox. Ale Twój lekarz napewno będzie wiedział co przepisać.
    Super że teraz ten wynik wyszedł, a nie tak jak u mnie przed samym transferem
    Kiedy masz jakąś wizytę ?

    c5c9c0e3f3.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana ana wrote:
    Jestem po pierwszej nieudanej procedurze, 2 zarodki, cb.
    Wynik brany do procedury TSH- 2. Jeden cykl przerwy i teraz druga procedura, długi protokół i jestem obecnie na antykach. Musiałam odświeżyć wyniki bo tamte straciły ważność. I taka niespodzianka TSH ponad 3.
    To jest właśnie to o czym pisałam, a o czym się nie mówi. Leki często podnoszą Tsh :(

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Ana ana Autorytet
    Postów: 545 295

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    to masz czas do do transferu żeby zbić TSH. Ja biorę euthyrox. Ale Twój lekarz napewno będzie wiedział co przepisać.
    Super że teraz ten wynik wyszedł, a nie tak jak u mnie przed samym transferem
    Kiedy masz jakąś wizytę ?

    Wizytę w klinice mam 11-go i już umówiłam się do endokrynologa na 16-go.
    Może jeszcze ten cykl nie będzie stracony.
    Dziękuję Ci bardzo za pomoc.

    starania od 06.2015
    hsg - lewy jajowód niedrożny, histeroskopia ok, czynnik męski ok
    CLO (10 cykli)
    IUI 03.09.2018 :(
    IVF I 10.2018 - 2 zarodki 8A CB :(
    IVF II 02.2019 - 2 kruszynki ze mną, beta 22.02 - 4,9
    ❄❄
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fantasmagoria wrote:
    Paulcia, bardzo mi przykro. Dobrze, że się trzymasz :) Oby szybko zleciał ten czas czekania.

    U mnie też bez rewelacji - tylko jeden pęcherzyk urósł do 13 mm, reszta się zatrzymała. No cóż, AMH mam prawie na minusie, to czego się spodziewać? Stymulacja przerwana. Game over. Jeden cykl przerwy i wracamy do gry w lutym. Byłam przygotowana na taki obrót sprawy. Będę wdzięczna wszystkim staraczkom z niskim AMH za wskazówki i rady na forum albo na priv. Wiem, że jest oddzielny wątek o niskim AMH, jestem tam obecna (duchem).

    I tym sposobem zamykam niezbyt udany początek roku. Nie jest dobrze, ale mam nadzieję, że siostry betanki podkręcą statystyki :D
    Kuzwa ile jeszcze musimy przejść !! Zeszły rok już nam dupy skopal i nowy rok na dzień dobry to samo... Eh zajebiscie jest , już mi lekarz nadziei narobił że to już a tu usg i dupa :-P zobaczymy co mi w poniedziałek powiedzą. Fantasmagoria przykro mi ze u Ciebie tak poszło ,trzymaj się cieplutko,nie tak miało być

    Fantasmagoria lubi tę wiadomość

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Alicja38 Autorytet
    Postów: 987 2004

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Dzięki za wsparcie i za kciuki Ale nie ma zielonego światła bo mam jakieś zapalenie błony śluzowej i najpierw pobrali wymaz by sprawdzić co to za dziadostwo przylazlo i od razu cytologie zrobili . Póki co dostałam duphaston na wyrównanie cyklu bo jednak mam pco :-( i jakieś dowcipne czopy na te niezidentyfikowne zapalenie :-( w poniedziałek coś się dowiem co to jest. Mogłam już w przyszłym tygodniu wziąć zastrzyk na wyciszenie jajników i końcem stycznia startować z długim protokołem a tak dupa wielka bo dziadostwo się przyplatalo. Jestem wściekła ale wiedziałam że coś nie gra. No to teraz czekanie na wyniki i modły by nie wrócił stary przyjaciel czyli podejrzenie raka szyjki macicy... Halleluja witamy 2019
    Paulcia28 domyślam się, że to czekanie Cię wykańcza ... Rozumiem Cię doskonale bo również czekam na swoje wyniki i decyzję, czy podchodzimy do procedury. Ale spójrz na to z drugiej strony... Lepiej mieć 100% pewność, że wszystko jest ok niż za wszelką cenę podchodzic do in vitro. Czekam na wieści o dobrym wyniku cytologii :-)

    10/2018- ciąża pozamaciczna
    01/2019 - punkcja , mamy 9 , trzydniowych❄️
    28/03/2019 - 1 transfer 2x❄️❄️ cb... beta 10 dpt 47😣
    02/05/2019 - 2 transfer 1x❄️beta 12 dpt <1.2 😣
    22/06/2019 - 3 transfer 2x❄️❄️beta 9 dpt <1.2😣
    24/07/2019 - 4 transfer 2x ❄️❄️beta 12dpt 4.2 😣
    24/08/2019 - 5 transfer 1x❄️ 😣
    01/2020 naturalny cud ❤️ beta 11/01- 71, 13/01-197, 15/01-483, 20/01-2623, 22/01-6583...04/02 jest❤️9tydz KONIEC💔
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja38 wrote:
    Paulcia28 domyślam się, że to czekanie Cię wykańcza ... Rozumiem Cię doskonale bo również czekam na swoje wyniki i decyzję, czy podchodzimy do procedury. Ale spójrz na to z drugiej strony... Lepiej mieć 100% pewność, że wszystko jest ok niż za wszelką cenę podchodzic do in vitro. Czekam na wieści o dobrym wyniku cytologii :-)
    Jedyne co mnie dobija że coś się przyplatalo i nie wiem co to. Druga sprawa to chciałabym mieć już to za sobą,stymulacja itp bo nie mam zamiaru siedzieć kolejny cały rok w ivf i żreć hormonów Bóg wie ile. Do lipca chcę mieć to z głowy i albo się uda albo nie. Mam zamiar zmienić pracę a póki siedzę w ivf to nie da rady . Mam już tego po dziurki w nosie,chcę poznać w końcu odpowiedzi na dręczące mnie pytania i tyle. Ile mam żyć w niepewności? Podziwiam dziewczyny które latami walczą Ale ja nie mam zamiaru wiecznie tylko ivf, kasy wydawać zamiast coś z mężem zaplanować ,zrobić coś dla siebie. Zrobiliśmy co mogliśmy i czas na konkretne odpowiedzi. Przepraszam że tak ostro ale już się pogodzilam że chyba nigdy nie będę mama i tyle.

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 09:18

    Paula_30 lubi tę wiadomość

  • Bajka_88 Autorytet
    Postów: 2791 2231

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    moje pcos i to,ze nie wiadomo czy to jednarozwy taki skok czy znowu zaraz nie spadnie i jesli by spadlo to mozna by rozmrozic to zamrozone i wtedy sprobowac najpierw inseminacji. Ale musialabym zrobic badanie droznosci jajowodow-a ponoc jest bolesne?
    Natomiast przy ivf mam duze ryzyko hiperki.
    Sama juz nie wiem co robic a musimy sie pospieszyc z decyzja, bo badania infekcyjne sa wazne tylko 3 msce

    A robiliście badanie defragmentacji DNA plemnika i uczulenia na kwas hialuronowy?? My też mieliśmy wskazania do inseminacji ( były dwie bez sukcesu) ale po otrzymaniu wyniku na uczulenie lekarz odradził i skierował do procedury in vitro.
    Badanie drożności jajowodów da się przeżyć. Dostaniesz głupiego Jasia i jakoś leci. Miałam robione już 3 razy. Bo się uparli że Endo i pcos a za każdym razem wychodziło idealnie.

    Bajka_88
    qb3cj44j0iv7jgvt.png

    Starania o juniora od 2014 r.
    04.2018 początek przygody z in vitro
    transfer 05.2018 ciąża biochemiczna :(
    transfer 06.2018 :(
    04.03.2019 Transfer dwóch trzydniowych kropków. 8dpt bhcg 75; 10dpt bhcg 236; 12 dpt bhcg 509,; 19dpt bhcg 7253, pęcherzyki w macicy; 26 dpt bhcg >10000; mamy dwa seruszka <3 <3. ; 28 dpt serduszka pięknie biją 😊
    31.10 - maluszki są z nami

    Cudzie trwaj...
  • Bajka_88 Autorytet
    Postów: 2791 2231

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Jedyne co mnie dobija że coś się przyplatalo i nie wiem co to. Druga sprawa to chciałabym mieć już to za sobą,stymulacja itp bo nie mam zamiaru siedzieć kolejny cały rok w ivf i żreć hormonów Bóg wie ile. Do lipca chcę mieć to z głowy i albo się uda albo nie. Mam zamiar zmienić pracę a póki siedzę w ivf to nie da rady . Mam już tego po dziurki w nosie,chcę poznać w końcu odpowiedzi na dręczące mnie pytania i tyle. Ile mam żyć w niepewności? Podziwiam dziewczyny które latami walczą Ale ja nie mam zamiaru wiecznie tylko ivf, kasy wydawać zamiast coś z mężem zaplanować ,zrobić coś dla siebie. Zrobiliśmy co mogliśmy i czas na konkretne odpowiedzi. Przepraszam że tak ostro ale już się pogodzilam że chyba nigdy nie będę mama i tyle.

    Panią w gorącej wodzie kompaną prosimy o ostudzenie emocji. Paula, słońce ty nasze, poczekajmy spokojnie na wyniki. Pozbądź się infekcji, musisz być zdrowa. Wiem że ciężko przekłada się terminy. Ja też myślałam że w styczniu wystartujemy a nie jestem teraz pewna czy uda się ruszyć w lutym. Musimy być cierpliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 09:07

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    Bajka_88
    qb3cj44j0iv7jgvt.png

    Starania o juniora od 2014 r.
    04.2018 początek przygody z in vitro
    transfer 05.2018 ciąża biochemiczna :(
    transfer 06.2018 :(
    04.03.2019 Transfer dwóch trzydniowych kropków. 8dpt bhcg 75; 10dpt bhcg 236; 12 dpt bhcg 509,; 19dpt bhcg 7253, pęcherzyki w macicy; 26 dpt bhcg >10000; mamy dwa seruszka <3 <3. ; 28 dpt serduszka pięknie biją 😊
    31.10 - maluszki są z nami

    Cudzie trwaj...
  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Ja również wracam do walki i w sobotę zabieram dwa okruszki :)
    Trzymam za was kciuki <3

    agm, Kosanka, Kate_______, Paulcia28, MonikA_89!, Bajka_88, aga_ni, Paula_30, joe anna, Gaja88, Fantasmagoria lubią tę wiadomość

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ