X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro 2019 , walczymy dalej!!!
Odpowiedz

In vitro 2019 , walczymy dalej!!!

Oceń ten wątek:
  • elfi Autorytet
    Postów: 1546 1399

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Dziś miałam crio transfer blastki 4.2.2 po którym dostałam zastrzyk HCG Pregnyl pół ampułki.

    Czy któraś z Was przechodziła przez transfer z tym boosterem? Chciałabym się dowiedzieć, jakich wyników bety mogę się spodziewać na weryfikacjach (mam w 4dpt, 6dpt i 9dpt). Beta oczywiście będzie wychodzić dodatnia, ale jakie to wartości i jak się zorientować, czy jest ciąża?

    Bajka_88, Paulcia28, asienka30 lubią tę wiadomość

    0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

    31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie przed chwila pojawiło się plamienie takie dość jasne kawa z mlekiem. Dziś 5dpt któraś tez miała i się udało? Boje się ze już po wszystkim :(

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elfi wrote:
    Cześć dziewczyny! Dziś miałam crio transfer blastki 4.2.2 po którym dostałam zastrzyk HCG Pregnyl pół ampułki.

    Czy któraś z Was przechodziła przez transfer z tym boosterem? Chciałabym się dowiedzieć, jakich wyników bety mogę się spodziewać na weryfikacjach (mam w 4dpt, 6dpt i 9dpt). Beta oczywiście będzie wychodzić dodatnia, ale jakie to wartości i jak się zorientować, czy jest ciąża?
    .
    Mi nawet lekarz nie mówił jakie są zarodki .jak się pytałam to powiedziała że są dobre
    Jakie leki przed o po brałaś? 3mam.kciuki

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bazylkove wrote:
    Dziewczyny u mnie przed chwila pojawiło się plamienie takie dość jasne kawa z mlekiem. Dziś 5dpt któraś tez miała i się udało? Boje się ze już po wszystkim :(

    Nie martw się może to być implantacjja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 17:42

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bazylkove wrote:
    Dziewczyny u mnie przed chwila pojawiło się plamienie takie dość jasne kawa z mlekiem. Dziś 5dpt któraś tez miała i się udało? Boje się ze już po wszystkim :(


    U mnie to była implantacja! Od razu zrobiłam najczulszy test i wyszła jasna kreska! Trzymam kciuki:)

  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Implantacja nie powinna być wcześniej?

    Kate a pamiętasz jak wyglądało to plamienie?

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • Ewcia91o Ekspertka
    Postów: 245 130

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Ewcia91, a mąż był badany pod kątem żylaków? Często one są przyczyną słabej morfologii. Możecie też zrobić posiew w kierunku bakterii i fragmentację dna plemnika SCD jeśli jeszcze nie robiliście.

    A jak jesteście nastawieni do in vitro? Chcecie podchodzić do stymulacji od razu czy jeszcze próbować poprawiać parametry nasienia? Są niestety przypadki, że tylko IVF może doprowadzić do ciąży, bo nasienie jest zbyt słabe i nie jest w stanie zapłodnić komórki, albo do zapłodnienia dochodzi ale komórka się źle dzieli. Musicie zaufać lekarzowi, jeśli nie temu to szukać do skutku. Najważniejsze jest, żeby znaleźć takiego lekarza, który podejdzie do was indywidualnie, powie jakie macie szanse, a nie będzie taśmowo namawiał na IVF.

    Był badany przez androloga i urolog, którzy stwierdzili, że ma żylaki ale 1-2 stopnia są mało wyczuwalne i nie wpłyną na płodność.
    test SCD - odsetek fragmentacji 9 % więc bardzo mało:P
    MSOME 1 badanie - 0% prawidłowej budowy 1kategoria, 1 % 2 kategorii, 11% 3 kategorii
    88% 4 kategorii i wtedy miał tylko 6 mln w 1 ml
    MSONE 2 - 0% , 2%, 8%, 92% a tu wzrosło po suplementacji do 50 mln!!!!
    urolog stwierdził, żepo 30 tce morfologia sie nie zmienia.
    zrobiliśmy posiew i wszystkie badania przed in vitro bo lekarz stwierdził że może będzie szansa na inseminację ale pomimo poprawy ilości dalej obstawia in vitro.
    czekamy tak mniej więcej do połowy marca robimy jeszcze 1 badanie i jak parametry się nie poprawią to zdecydowani jesteśmy na in vitro.


    Widzę, że wy przy lepszych parametrach też mieliście in vitro .... na jakim jesteś teraz etapie??? też leczę się w invimed:) jakie miasto????

    starania od maja 2017 r.
    ja: PCOS on: morfologia 0%
  • elfi Autorytet
    Postów: 1546 1399

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    .
    Mi nawet lekarz nie mówił jakie są zarodki .jak się pytałam to powiedziała że są dobre
    Jakie leki przed o po brałaś? 3mam.kciuki
    Mia, a gdzie się leczysz? U mnie (Invicta) przed transferem jest spotkanie z embriologiem, żeby omówić morfologię zarodka.
    Chociaż i embriolog i lekarz mówią, że nie widać, żeby klasy zarodków miały jakiś znaczący wpływ na % powodzeń, więc może dlatego nie wszystkie kliniki to podają?
    Teraz byłam na cyklu sztucznym przygotowującym do crio - brałam Estrofem od 2dc a na 5 dni przed transferem doszła Luteina oraz Metypred (Metypred miał chyba za zadanie obniżyć skłonność organizmu do zwalczania zarodka, bo przy moim pierwszym świeżym transferze miałam bardzo dobrą blastkę 5.1.2, ale beta ani drgnęła).Oprócz tego Piroxicam 2h przed transferem i Relanium. No i ten zastrzyk Pregnyl.
    Teraz mam kontynuować Relanium do niedzieli, a Luteinę, Estrofem i Metypred minimum do 9dpt.

    0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

    31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bazylkove wrote:
    Implantacja nie powinna być wcześniej?

    Kate a pamiętasz jak wyglądało to plamienie?


    Nazywa się to plamienie implantacyjne. U mnie było 6dpt od samego rana kawa z mlekiem i trochę tego było :) jeszcze na kolejny dzień też trochę poleciało.. Śmiało możesz jechać jutro na bete :) Jutro 6dpt powinno już wyjść.

    Obecnie marzę o takim plamieniu Ale u mnie dopiero 1dpt :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 18:00

  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elfi wrote:
    Mia, a gdzie się leczysz? U mnie (Invicta) przed transferem jest spotkanie z embriologiem, żeby omówić morfologię zarodka.
    Chociaż i embriolog i lekarz mówią, że nie widać, żeby klasy zarodków miały jakiś znaczący wpływ na % powodzeń, więc może dlatego nie wszystkie kliniki to podają?
    Teraz byłam na cyklu sztucznym przygotowującym do crio - brałam Estrofem od 2dc a na 5 dni przed transferem doszła Luteina oraz Metypred (Metypred miał chyba za zadanie obniżyć skłonność organizmu do zwalczania zarodka, bo przy moim pierwszym świeżym transferze miałam bardzo dobrą blastkę 5.1.2, ale beta ani drgnęła).Oprócz tego Piroxicam 2h przed transferem i Relanium. No i ten zastrzyk Pregnyl.
    Teraz mam kontynuować Relanium do niedzieli, a Luteinę, Estrofem i Metypred minimum do 9dpt.
    Ja się lecze wroclaw invimed. Przed 1 transferem luteina I duphastan I acard bromergon ale.w 12 tyg około się że koło 9przestalo bić serduszko . Wyniki histo ok. Teraz czekam za 2 transferem na estrofemem od 3 dnia cyklu i w 12 kontrola. Uda nam.sie bądźmy dobrej myśli

    elfi lubi tę wiadomość

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • Ewcia91o Ekspertka
    Postów: 245 130

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    Ewcia, moim zdaniem żeby podejść do in vitro trzeba być tego pewnym, bo droga może się okazać krótka i od razu skuteczna - czego Ci życzę oczywiście - albo długa i pełna rozczarowań i niestety trzeba być gotowym też na koszty dużo wyższe niż się na początku wydaje.

    Ja bym nie próbowała naturalnie tylko decydowała się na in vitro, ale to indywidualna sprawa bardzo, wiem że są pary, które zgłaszają się do lekarza po kilku latach starań, ja przeciwnie, poszłam już po 3 m-cach, a po 8 m-cach już byłam w klinice. Ale sami musicie zdecydować co dla was najlepsze. Na pewno naturalne ciąże się cały czas zadarzają, również w różnych trudnych przypadkach (np. mój lekarz właśnie ma pacjentkę, która miała miesiąc temu punkcję, transfer odroczony i właśnie w tym cyklu czekając na transfer zaszła naturalnie w ciążę).




    czekamy na jeszcze 1 badania w marcu i jak nic się nie zmieni to startujemy z in vitro:) Wiem o tym, że koszty będą większe niż na stronach ale bardzo pragnę dziecka:) jak my WSZYSTKIE:*

    wyczytalam że masz PCOS tak jak ja... i macie problemy z morfologią plemnika...
    ile macie procent w poszczególnych kategoriach??? i czy badania były powtórzone???

    starania od maja 2017 r.
    ja: PCOS on: morfologia 0%
  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia91o wrote:
    Był badany przez androloga i urolog, którzy stwierdzili, że ma żylaki ale 1-2 stopnia są mało wyczuwalne i nie wpłyną na płodność.
    test SCD - odsetek fragmentacji 9 % więc bardzo mało:P
    MSOME 1 badanie - 0% prawidłowej budowy 1kategoria, 1 % 2 kategorii, 11% 3 kategorii
    88% 4 kategorii i wtedy miał tylko 6 mln w 1 ml
    MSONE 2 - 0% , 2%, 8%, 92% a tu wzrosło po suplementacji do 50 mln!!!!
    urolog stwierdził, żepo 30 tce morfologia sie nie zmienia.
    zrobiliśmy posiew i wszystkie badania przed in vitro bo lekarz stwierdził że może będzie szansa na inseminację ale pomimo poprawy ilości dalej obstawia in vitro.
    czekamy tak mniej więcej do połowy marca robimy jeszcze 1 badanie i jak parametry się nie poprawią to zdecydowani jesteśmy na in vitro.


    Widzę, że wy przy lepszych parametrach też mieliście in vitro .... na jakim jesteś teraz etapie??? też leczę się w invimed:) jakie miasto????[/QUOTE
    Ja wroclaw invimed

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_______ wrote:
    Nazywa się to plamienie implantacyjne. U mnie było 6dpt od samego rana kawa z mlekiem i trochę tego było :) jeszcze na kolejny dzień też trochę poleciało.. Śmiało możesz jechać jutro na bete :) Jutro 6dpt powinno już wyjść.

    Obecnie marzę o takim plamieniu Ale u mnie dopiero 1dpt :P

    Jejku to mnie trochę pocieszyłas. Od godziny rycze że już po wszystkim. Sikancow nie robię, betę w sobotę zrobię. Dzieki!

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • stokrotka0308 Autorytet
    Postów: 272 467

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bazylkove wrote:
    Dziewczyny u mnie przed chwila pojawiło się plamienie takie dość jasne kawa z mlekiem. Dziś 5dpt któraś tez miała i się udało? Boje się ze już po wszystkim :(

    A jakieś jeszcze dolegliwości masz? Mnie boli brzuch jak na @ cały czas, a dziś u mam właśnie 5dpt...

    Endometrioza III stopnia
    2012 i 2014r. - laparoskopie, torbiele
    06.2016 - amh 0,06, adopcja komórki
    10.2018 - IMSI-
    transfer 2x3dniowe - biochem,
    01.2019 - transfer blastki,
    7dpt - II kreski,
    9dpt - beta 368 :)
    11dpt - 1160 :)
    14dpt- 6008... cudzie trwaj... Haneczka!
    11.2020 - transfer 2x3dniowców - beta 1,0

    2 procedura
    12.2022 - transfer 4AA - beta - 0,5
    04.2023 - transfer 4BA
    6dpt - wyraźny cień - beta 12,7
    8dpt - beta 55,7
    10dpt - beta 168,40
    13dpt - beta 1059,3
    17dpt - beta 5085,0
    21dpt - beta 24174,2
  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam królika w domu czy one przenoszą toxsompazme? Tylko ja jej sprzątam. czy lepiej na trochę dac ja mamie? Czy nie muszę bo już sama nie wiem. Ona jest do mamy przyzwyczajona.

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bazylkove wrote:
    Jejku to mnie trochę pocieszyłas. Od godziny rycze że już po wszystkim. Sikancow nie robię, betę w sobotę zrobię. Dzieki!


    Będzie dobrze!

    bazylkove lubi tę wiadomość

  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotka0308 wrote:
    A jakieś jeszcze dolegliwości masz? Mnie boli brzuch jak na @ cały czas, a dziś u mam właśnie 5dpt...

    Mnie praktycznie cały czas tak boli jak na @, raz bardziej raz lżej. Poza tym nic więcej, piersi tylko trochę jak dotknę.

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • Ewcia91o Ekspertka
    Postów: 245 130

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Ja się lecze wroclaw invimed. Przed 1 transferem luteina I duphastan I acard bromergon ale.w 12 tyg około się że koło 9przestalo bić serduszko . Wyniki histo ok. Teraz czekam za 2 transferem na estrofemem od 3 dnia cyklu i w 12 kontrola. Uda nam.sie bądźmy dobrej myśli


    A u jakiego lekarza jeśli można wiedzieć???? bo też chodzę do invimed wrocław:)
    Trzymam mocno kciuki!!!!:P
    a jakie parametry nasienia ma Twój mąż? ma zaniżoną ilość czy morfologię?

    mia4444 lubi tę wiadomość

    starania od maja 2017 r.
    ja: PCOS on: morfologia 0%
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Dziewczyny mam królika w domu czy one przenoszą toxsompazme? Tylko ja jej sprzątam. czy lepiej na trochę dac ja mamie? Czy nie muszę bo już sama nie wiem. Ona jest do mamy przyzwyczajona.
    Szybciej zlapiesz toxo grzebiac sie w ziemi, czy z niedomytych owocow lub warzyw, czy surowego miesa jak od zwierzecia ;)

    Musialabys sprzatac ta kupe golymi rekoma i pozniej nimi jesc, albo nawet sama ta kupe zjeac, zeby sie od zwierzaka zarazic ;)
    A no i mowa o kociej kuwecie, bo to kot wraz ze swoim kalem wydala jaja ;)
    No i co wazne zwierze domowe, nie biegajace po podworku ma mala szanse na to by byc nosicielem...
    Glownie zarazic mozna sie od kotow dzikich i to wylacznie przez kontakt z kalem

    mia4444, Kosanka lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia91o wrote:
    A u jakiego lekarza jeśli można wiedzieć???? bo też chodzę do invimed wrocław:)
    Trzymam mocno kciuki!!!!:P
    a jakie parametry nasienia ma Twój mąż? ma zaniżoną ilość czy morfologię?
    Mam.na zanizona chyba morfologia 3% niby androlog mowil że nie jest źle że możemy próbować naturalnie ale my już 5 insyminacji więc nie było na co czekać. Doktor P.L A Ty

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ