X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro, pierwszy raz 2021 :)
Odpowiedz

In vitro, pierwszy raz 2021 :)

Oceń ten wątek:
  • Karmail 🍀 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 6 listopada 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaStaranka wrote:
    Jeśli nie podchodziliscie do in vitro to nie można stwierdzić że wina leży tylko po stronie męża. Skąd wiesz czy Twoje komórki jajowe są dobrej jakości i są zdolne do zapłodnienia? Takie rzeczy wychodzą na in vitro dopiero...skad wiesz czy masz idealne endometrium do którego jest w stanie przykleić się zarodek? Skąd wiesz jak działa Twój cały układ immunologiczny w kontekście przyjęcia płodu jako ciała nie obcego? W tym wszystkim jest tak dużo mechanizmów i rzeczy które muszą zadziałać, że ja osobiście jestem daleka od formułowania stwierdzeń mojej winy albo jego winy...

    Potwierdzę, że niezależnie od tego wszystkiego - tak nawet w beznadziejnych przypadkach można zajść ciążę. Czytam wątki na ovufriend od kilku lat i dziewczyny naprawdę miały mega problemy łącznie np. z transolakcją robertsonowską u mężczyzny, gdzie szanse są marne, ale jednak ciąże uzyskaly i było ok, to samo i z liczbą plemników i innymi problemami, też immunologocznymi

    Miałam robionych sporo badań stąd stwierdzenie nie moje zreszta, a doktora nas prowadzącego. Po drugie byłam w ciąży z innym mężczyzna. Z mężem jednak takie rezultaty jak wspominałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2021, 18:34

  • AniaAnia1 Autorytet
    Postów: 382 505

    Wysłany: 6 listopada 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Pytanie związane ale trochę z innej beczki...
    Czy podczas przygotowań, stymulacji itp. któraś z Was stosowała(na nogi , pachy, bikini) sprzęt typu philips lumea do depilacji? Czy są raczej przeciwwskazania?

  • Margaretkaa Znajoma
    Postów: 26 4

    Wysłany: 6 listopada 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh, dziewczynki. Jak to jest wszystko niesprawiedliwe. Jedne kobiety piją, palą, ćpają, ogólnie patologia a rodzą dzieci jeden po drugim a dzieciaczki cierpią. Wyrzucają, zostawiają na pastwę losu. Biją, molestują... Ja nigdy tego nie zrozumiem... ☹️ I jeszcze adopcja trudna do zdobycia 😢

  • Becia8419 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 listopada 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaAnia1 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Szukam dziewczyn, które korzystały z usług Kliniki Bocian w Poznaniu lub innej w Poznaniu poza INVIMEDem.

    Cześć, jestem pacjentka kliniki Bocian w Poznaniu od ponad 3 lat. Jak masz pytania pisz śmiało.

  • Martyneczka88 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 listopada 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Szukam kogoś, kto leczy bądź leczył się w GMW Parens w Opolu.

  • Kasiek34 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 8 listopada 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2705 wrote:
    U mnie tez lipa… zrobiłam bete i niestety ciąży brak. Tylko się załamać



    Głowa do góry, będzie dobrze 😀 damy radę...

  • Kasiek34 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 8 listopada 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz zalecił mi po nie udanym transferze histeroskoipie- czy któraś miała i czy któraś robiła na nfz ? I zalecił wizytę u immunologa- wizyta dopiero na grudzień

  • Kasiek34 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 8 listopada 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretkaa wrote:
    Ahh, dziewczynki. Jak to jest wszystko niesprawiedliwe. Jedne kobiety piją, palą, ćpają, ogólnie patologia a rodzą dzieci jeden po drugim a dzieciaczki cierpią. Wyrzucają, zostawiają na pastwę losu. Biją, molestują... Ja nigdy tego nie zrozumiem... ☹️ I jeszcze adopcja trudna do zdobycia 😢



    Też tego nie rozumiem, życie jest niesprawiedliwe.... ale mam nadzieję, że będzie nam to wynagrodzone z nawiązką za nasze cierpienia 🙂

    Margaretkaa lubi tę wiadomość

  • Marylkaa Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 8 listopada 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek34 wrote:
    Mój lekarz zalecił mi po nie udanym transferze histeroskoipie- czy któraś miała i czy któraś robiła na nfz ? I zalecił wizytę u immunologa- wizyta dopiero na grudzień
    Witaj,
    ja miałam histeroskopię - normalnie na nfz w szpitalu. Miałam wersję ze znieczuleniem ogólnym (wiem, że są też inne) - także nic się czuje. Czy masz mieć histeroskopię diagnostyczną czy zabiegową? Ja miałam diagnostyczną - to coś na zasadzie włożenia kamery i dokładnego oglądania macicy. Myślę, że warto zrobić. Dzięki temu mogą wykluczyć wady macicy czy np. zrosty; obejrzeć dokładnie endometrium itp.
    Ten zabieg można na nfz zrobić, tylko trzeba mieć skierowanie. Nie wiem skąd jesteś i jakie w Twoim mieście są zasady, ale lekarz na pewno wyjaśni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2021, 19:44

  • Kasiek34 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 8 listopada 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marylkaa wrote:
    Witaj,
    ja miałam histeroskopię - normalnie na nfz w szpitalu. Miałam wersję ze znieczuleniem ogólnym (wiem, że są też inne) - także nic się czuje. Czy masz mieć histeroskopię diagnostyczną czy zabiegową? Ja miałam diagnostyczną - to coś na zasadzie włożenia kamery i dokładnego oglądania macicy. Myślę, że warto zrobić. Dzięki temu mogą wykluczyć wady macicy czy np. zrosty; obejrzeć dokładnie endometrium itp.
    Ten zabieg można na nfz zrobić, tylko trzeba mieć skierowanie. Nie wiem skąd jesteś i jakie w Twoim mieście są zasady, ale lekarz na pewno wyjaśni.


    Dziękuję z małopolski jestem... właśnie czytałam o tym zabiegu. Mam mieć diagnostykę, a długo czekałaś na termin?? Lekarz da mi skierowanie.

  • Ania2705 Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 8 listopada 2021, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek34 wrote:
    Niestety pierwszy transfer nie udany 😔😔😔 beta poniżej normy... zapomniałam sprawdzić progesteronu 😔😔😔 i nic nie wiem...

    Głowa do góry 🙂 przecież w końcu musi się udać !
    Miałaś świeży transfer czy ❄️?

  • Ania2705 Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 8 listopada 2021, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie do tych, które borykają się z hashimoto. Jaki lek i w jakiej dawce bierzecie ? Czy macie jakieś zalecenia od endokrynologa pod kątem in vitro ? Czy ginekolog zleca Wam badania tsh przed transferem?

  • Marylkaa Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 9 listopada 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek34 wrote:
    Dziękuję z małopolski jestem... właśnie czytałam o tym zabiegu. Mam mieć diagnostykę, a długo czekałaś na termin?? Lekarz da mi skierowanie.
    Ja jestem z Poznania i tu w zasadzie od razu w następnym cyklu mi robili. Niby miała być tylko diagnostyka, ale w trakcie okazało się, że miałam dość grube endometrium dlatego od razu pobrali wycinek do badania.
    Mnie na histero skierowali jeszcze przed in vitro, by wykluczyć ukryte wady macicy i zrosty.

    Kasiek34 lubi tę wiadomość

  • Ania2705 Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 9 listopada 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was stosowała wlewy dożylne intralipid ?

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 9 listopada 2021, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2705 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do tych, które borykają się z hashimoto. Jaki lek i w jakiej dawce bierzecie ? Czy macie jakieś zalecenia od endokrynologa pod kątem in vitro ? Czy ginekolog zleca Wam badania tsh przed transferem?
    Tsh dobrze zbadać niezależnie od problemów tarczycą. Masz przy tym niedoczynność? Samo hashi chyba nie jest wskazaniem. Po prostu trzeba pilnować, robić usg tarczycy i brać grzecznie leki jeżeli są.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Ania2705 Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 9 listopada 2021, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Tsh dobrze zbadać niezależnie od problemów tarczycą. Masz przy tym niedoczynność? Samo hashi chyba nie jest wskazaniem. Po prostu trzeba pilnować, robić usg tarczycy i brać grzecznie leki jeżeli są.

    Biorę euthyrox 25 i mam niedoczynnosc. Wizyty u endo regularne.
    W tym cyklu gin włączył mi encorton 5 mg 2x1 i mam mieć robione wlewy dożylne intralipid, które maja złagodzić procesy autoimmunologiczne żeby zarodek się zagnieździł i rozwijał prawidłowo. Może moj organizm go nie zniszczy. Wszystko jak szukanie igły w stogu siana. Może się uda może nie.
    W piątek jadę na to pierwszy raz. Jutro wizyta u endokrynologa.

  • Kinga7778 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.25.10 miałam 1wsze in vitro z mrozonych zarodkow.Po 12dniach zrobilam beta hcg ale wynik niestety 0,5 :( Mam stwierdzonego gruczolaka przysadki.Czy dlatego transfer mógł się nie udać czy to może wina zarodka ? Może był za słaby? Transfer miałam blastocysty 3bb

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 9 listopada 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2705 wrote:
    Biorę euthyrox 25 i mam niedoczynnosc. Wizyty u endo regularne.
    W tym cyklu gin włączył mi encorton 5 mg 2x1 i mam mieć robione wlewy dożylne intralipid, które maja złagodzić procesy autoimmunologiczne żeby zarodek się zagnieździł i rozwijał prawidłowo. Może moj organizm go nie zniszczy. Wszystko jak szukanie igły w stogu siana. Może się uda może nie.
    W piątek jadę na to pierwszy raz. Jutro wizyta u endokrynologa.
    Już miałaś transfery? Mnie nikt nic takiego nie proponował. Bardzo już ci "zjadło" tarczycę?

    Ania2705 lubi tę wiadomość

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 9 listopada 2021, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga7778 wrote:
    Witam.25.10 miałam 1wsze in vitro z mrozonych zarodkow.Po 12dniach zrobilam beta hcg ale wynik niestety 0,5 :( Mam stwierdzonego gruczolaka przysadki.Czy dlatego transfer mógł się nie udać czy to może wina zarodka ? Może był za słaby? Transfer miałam blastocysty 3bb
    To raczej pytanie do lekarza. A on być może powie, że może to miało wpływ, a może nie. Co lekarz mówił?

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Kasiek34 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 9 listopada 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2705 wrote:
    Głowa do góry 🙂 przecież w końcu musi się udać !
    Miałaś świeży transfer czy ❄️?


    Zamrożone miałam , bi przechodziłam hiperstymulacje więc 1 miesiąc musiałam czekać aż dojdzie do transferu. Dziękuje za słowa otuchy 😀

‹‹ 186 187 188 189 190 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ