X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro - start pazdziernik 2018
Odpowiedz

In vitro - start pazdziernik 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Ja po tym gdy usłyszałam że pobrano tylko 4 również wyszłam roztrzęsiona...i załamana chętnie porozmawiam z tobą na priv
    Dziewczyny! Mała ilość komórek to nie jest zła informacja. Poczekajcie na info ile się zapłodni i jakiej są jakość. To jest najważniejsze!!!! Ja tez nie mialam dużo i wyszło bardzo dobrze. Liczy się jakość!
    Poza tym duża ilość komórek zwiększa szanse na OHSS a to jest koszmar. Wiembopomimo małej ilości komórek niestety mi sie to trafiło. Także trzymam za Was kciuki!
    Ja już żegnam się z Wami i z wątkiem !
    Trzymajcie się

    Zajączek :) lubi tę wiadomość

  • malammi Przyjaciółka
    Postów: 75 37

    Wysłany: 10 października 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Ja po tym gdy usłyszałam że pobrano tylko 4 również wyszłam roztrzęsiona...i załamana chętnie porozmawiam z tobą na priv

    Wysłałam Ci zaproszenie

    Ja: Niedoczynność tarczycy, niedrożny jajowód, hiperprolaktynemia, IO, AMH=4,46
    Mąż: obniżone parametry nasienia, brak poprawy po lekach

    11.2017 - 02.2018 -> stymulacja cykli (letrozol)
    01.2018 -> ciąża biochemiczna :(
    09.2018 -> 1. ICSI :(
  • malammi Przyjaciółka
    Postów: 75 37

    Wysłany: 10 października 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiZ wrote:
    Dziewczyny! Mała ilość komórek to nie jest zła informacja. Poczekajcie na info ile się zapłodni i jakiej są jakość. To jest najważniejsze!!!! Ja tez nie mialam dużo i wyszło bardzo dobrze. Liczy się jakość!
    Poza tym duża ilość komórek zwiększa szanse na OHSS a to jest koszmar. Wiembopomimo małej ilości komórek niestety mi sie to trafiło. Także trzymam za Was kciuki!
    Ja już żegnam się z Wami i z wątkiem !
    Trzymajcie się

    Mam wrażenie, że nie czytałaś naszych ostatnich postów. Obie dostałyśmy już info ile komórek się zapłodniło i ile dotrwało do 5-tej doby... Stąd taka reakcja, a nie inna

    Ja: Niedoczynność tarczycy, niedrożny jajowód, hiperprolaktynemia, IO, AMH=4,46
    Mąż: obniżone parametry nasienia, brak poprawy po lekach

    11.2017 - 02.2018 -> stymulacja cykli (letrozol)
    01.2018 -> ciąża biochemiczna :(
    09.2018 -> 1. ICSI :(
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 10 października 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystko szlag trafil dzis. Przed godzina dostalam telefon ze zaplodniono 1 komorke i rozwijala sir nueprawidlowo. Szybko poszlo :(
    Pazdziernik u mnie nieaktualny wiec chyba moge opuscic liste.

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 10 października 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Cześć dziewczyny jestem tu nowa choć od jakiegoś czasu zaczęłam was podglądać.
    Jestem po 2 nieudanych IUI i pod koniec września zaczęłam stymulację do IVF. W 17 dniu cyklu czyli 2 października miałam robioną punkcję niestety z 12 pęcherzyków pobrano tylko 4 komórki. Wiadomo załamałam się tym faktem bardzo ponieważ nie spodziewałam się tak małej ilości....:( Niestety z 4 tylko 1 chciała się zapłodnić i wczoraj otrzymałam telefon z kliniki że mój zarodek przestał się rozwijać i nie będzie transferu.... przepłakałam cały dzień lecz i tak nic mi to nie pomogło. Wiem że niektóre z was również mają podobny problem z chęcią bym z kimś porozmawiała i wymieniła się własnymi doświadczeniami mam nadzieję że mnie tu przyjmiecie.
    To chyba jakas zla fala. U mnie ten telefon byl dzis.
    Caly czas bralam pod uwage nieudany transfer ale nigdy nie pomyslalam, ze skonczy sie na tym etapie.
    Taka (mimo wszystko) szczesliwa wrocilam po tej punkcji wczoraj...
    Sciskam cie mocno.

    xCatherinex lubi tę wiadomość

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    U mnie wszystko szlag trafil dzis. Przed godzina dostalam telefon ze zaplodniono 1 komorke i rozwijala sir nueprawidlowo. Szybko poszlo :(
    Pazdziernik u mnie nieaktualny wiec chyba moge opuscic liste.

    Aniu, bardzo mi przykro...

    An_ia336 lubi tę wiadomość

  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 10 października 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Ja po tym gdy usłyszałam że pobrano tylko 4 również wyszłam roztrzęsiona...i załamana chętnie porozmawiam z tobą na priv

    Moj lekarz. Hm w usg bylo pierwotnie 7 pecherzykow dotrwalo 5. Mowil ze liczy na 4 konorki. Z 5 pobranych pecherzykow uzyskalismy 3 komorki a reszte znasz.
    Mowi ze zle zareagowalam na stymulacje. Ze nastepna trzeba bedzie inaczej zrobic.
    Ze mam niskie amh (wyzej podalam 3.18 ale cos zle zapamietalam bo mam tylko 1.18 teraz analizuje wyniki).

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1178 666

    Wysłany: 10 października 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    Moj lekarz. Hm w usg bylo pierwotnie 7 pecherzykow dotrwalo 5. Mowil ze liczy na 4 konorki. Z 5 pobranych pecherzykow uzyskalismy 3 komorki a reszte znasz.
    Mowi ze zle zareagowalam na stymulacje. Ze nastepna trzeba bedzie inaczej zrobic.
    Ze mam niskie amh (wyzej podalam 3.18 ale cos zle zapamietalam bo mam tylko 1.18 teraz analizuje wyniki).
    No tak tylko szkoda że wcześniej na to nie wpadł że trzeba to inaczej zrobić.U mnie AMH 2.9 słabo reagowałam na stymulację z 12 pęcherzyków tylko 4 komórki więc 8 było pustych ....nie wiem jak mam na to zareagować czy to jest po prostu skopana stymulacja ....czy w ogóle mam tylko siebie obarczyć winą że mało ich produkuje i są za słabe ....ciężko się z tym wszystkim pogodzić. I najgorsze jest to że nie wiadomo jak temu zaradzić...

    Jestem przy tobie!!!a to u Ciebie pierwszy raz?

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 10 października 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    No tak tylko szkoda że wcześniej na to nie wpadł że trzeba to inaczej zrobić.U mnie AMH 2.9 słabo reagowałam na stymulację z 12 pęcherzyków tylko 4 komórki więc 8 było pustych ....nie wiem jak mam na to zareagować czy to jest po prostu skopana stymulacja ....czy w ogóle mam tylko siebie obarczyć winą że mało ich produkuje i są za słabe ....ciężko się z tym wszystkim pogodzić. I najgorsze jest to że nie wiadomo jak temu zaradzić...

    Jestem przy tobie!!!a to u Ciebie pierwszy raz?
    Bardzo bym chciala znac przyczyne takiego niepowodzenia. Bo chyba zaczynam tez obwiniac siebie. I sila rzeczy zastanawiam sie czy jest sens probowac dalej. Jest to kupa stresow i tez pieniedzy.
    Tymczasem jak pani embriolog mi zaczela tlumaczyc to nic nie zrozumialam. Po malu sie zaczynam zastanawiac czy dalo sie tego uniknac.
    To bylo pierwsze podejscie. Nie wiem co dalej.

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • malammi Przyjaciółka
    Postów: 75 37

    Wysłany: 10 października 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    Bardzo bym chciala znac przyczyne takiego niepowodzenia. Bo chyba zaczynam tez obwiniac siebie. I sila rzeczy zastanawiam sie czy jest sens probowac dalej. Jest to kupa stresow i tez pieniedzy.
    Tymczasem jak pani embriolog mi zaczela tlumaczyc to nic nie zrozumialam. Po malu sie zaczynam zastanawiac czy dalo sie tego uniknac.
    To bylo pierwsze podejscie. Nie wiem co dalej.

    Jestem w tej samej sytuacji. Obwiniam się za całe niepowodzenie i też zastanawiam się czy jest sens próbowania dalej. Wiem jedno - nie zdecyduję się na KD, już sama decyzja o IVF było dla nas dużym dylematem moralnym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2018, 14:40

    Ja: Niedoczynność tarczycy, niedrożny jajowód, hiperprolaktynemia, IO, AMH=4,46
    Mąż: obniżone parametry nasienia, brak poprawy po lekach

    11.2017 - 02.2018 -> stymulacja cykli (letrozol)
    01.2018 -> ciąża biochemiczna :(
    09.2018 -> 1. ICSI :(
  • alca Autorytet
    Postów: 345 143

    Wysłany: 10 października 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malammi An_ia336, spojrzcie na posty Klusix'a. Ona miała podobna sytuację, przy pierwszej punkcji, jeden średni zarodek, a przy drugiej - z innym protokołem udało jej się uzyskać osiem zarodków.

    HanaMontana lubi tę wiadomość

    4 lata starań i jedna ciąża biochemiczna i jedno poronienie,
    mutacja MTHFR,
    niedoczynność tarczycy,
    leczenie immunologiczne

    IFV ICSI w Fertimedica Warszawa,
    punkcja 29.08, 2 blastocysty, 2 nieudane transfery
  • malammi Przyjaciółka
    Postów: 75 37

    Wysłany: 10 października 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alca wrote:
    malammi An_ia336, spojrzcie na posty Klusix'a. Ona miała podobna sytuację, przy pierwszej punkcji, jeden średni zarodek, a przy drugiej - z innym protokołem udało jej się uzyskać osiem zarodków.

    Rozmawiałam z Klusix, jej sytuacja jest inna niż moja. Prowadził nas ten sam lekarz

    Ja: Niedoczynność tarczycy, niedrożny jajowód, hiperprolaktynemia, IO, AMH=4,46
    Mąż: obniżone parametry nasienia, brak poprawy po lekach

    11.2017 - 02.2018 -> stymulacja cykli (letrozol)
    01.2018 -> ciąża biochemiczna :(
    09.2018 -> 1. ICSI :(
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 10 października 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    Moj lekarz. Hm w usg bylo pierwotnie 7 pecherzykow dotrwalo 5. Mowil ze liczy na 4 konorki. Z 5 pobranych pecherzykow uzyskalismy 3 komorki a reszte znasz.
    Mowi ze zle zareagowalam na stymulacje. Ze nastepna trzeba bedzie inaczej zrobic.
    Ze mam niskie amh (wyzej podalam 3.18 ale cos zle zapamietalam bo mam tylko 1.18 teraz analizuje wyniki).
    Przy takim m AMh powinnaś mieć długi protokół.
    Bardzo mi przykro. Dostaniesz zwrot tych 3800 zł?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2018, 14:54

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 10 października 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malammi wrote:
    Jestem w tej samej sytuacji. Obwiniam się za całe niepowodzenie i też zastanawiam się czy jest sens próbowania dalej. Wiem jedno - nie zdecyduję się na KD, już sama decyzja o IVF było dla nas dużym dylematem moralnym.


    Kiedys myslalam ze nigdy nie zdecyduje sie na ivf:) z czasem czlowiek zmienia zdanie. Teraz mysle jak ty ze kd nie wchodza w gre. Ale cala sytuacja nauczyla mnie i uczy ciagle duzej pokory. I juz sie nie zarzekam ze czegos nie zrobie. Choc na dzien dzisiejszy zastanawiam sie czy w ogole przechodzic wszystko jeszcze raz.
    Dzis jest duzo emocji wiec decyzji nie podejmuje.

    Malami-Przepraszam nie znam dokladnie twojej sytuacji- ty jestes po transferze?

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 10 października 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Przy takim m AMh powinnaś mieć długi protokół.
    Bardzo mi przykro. Dostaniesz zwrot tych 3800 zł?
    Evkill szlam dlugim protokolem.
    Mam nadzieje ze zwracaja czesc pieniedzy, ale jeszcze nie rozmawialam.

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1178 666

    Wysłany: 10 października 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    Evkill szlam dlugim protokolem.
    Mam nadzieje ze zwracaja czesc pieniedzy, ale jeszcze nie rozmawialam.
    Jeśli mogę wiedzieć w jakiej klinice jesteś?
    alca wrote:
    malammi An_ia336, spojrzcie na posty Klusix'a. Ona miała podobna sytuację, przy pierwszej punkcji, jeden średni zarodek, a przy drugiej - z innym protokołem udało jej się uzyskać osiem zarodków.
    Czy może ktoś w skrócie przybliżyć mi tą sytuację bo nie znam tej historii ciekawi mnie jednak dzięki czemu udało się jej uzyskać 8 zarodków czy była to zasługa jedynie innej stymulacji czy może przyjmowała jakieś dodatkowe suplementy ?W jaki sposób uzyskała taką poprawę ?

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 10 października 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna wyslalam ci zaproszenie (chyba). Przyjmij pogadamy

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1178 666

    Wysłany: 10 października 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    Joanna wyslalam ci zaproszenie (chyba). Przyjmij pogadamy
    No chyba mi nie wysłałaś dlatego ja wysyłam i czekam na akceptacje

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Przy takim m AMh powinnaś mieć długi protokół.
    Bardzo mi przykro. Dostaniesz zwrot tych 3800 zł?
    Evkill dlaczego długim ? Mi lek powiedział i zastosował u mnie krotki, ale z agonistą - przy moim niskim amh (0.9).
    U mnie stymulacja (przy moim amh i wieku) raczej była sukcesem (na usg było Ok 11-12 pęcherzyków łącznie). Pobrano z 1 jajnika (drugiego nie mogliśmy ruszyć) 6 oocytów i 5 zapłodnilo sie prawidłowo.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 10 października 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Evkill dlaczego długim ? Mi lek powiedział i zastosował u mnie krotki, ale z agonistą - przy moim niskim amh (0.9).
    U mnie stymulacja (przy moim amh i wieku) raczej była sukcesem (na usg było Ok 11-12 pęcherzyków łącznie). Pobrano z 1 jajnika (drugiego nie mogliśmy ruszyć) 6 oocytów i 5 zapłodnilo sie prawidłowo.
    Tak mi lekarz mówił, że przy niskim AMh poniżej 3, robi długi protokół.
    Ja mam AMh 4,24 i mi jeden lekarz proponował długi, drugi lekarz mówił, że krótki. Czy wiecie czym jeszcze się lekarze sugerują przy wyborze protokołu?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ