X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start sierpień 2018
Odpowiedz

In vitro start sierpień 2018

Oceń ten wątek:
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    No nie żartuj, no chyba im też zależy, żeby statystyki były dobre. Nie twierdzę, że nie robią tego ze względu na swój włąśny biznes, ale bez przesady .
    Nie żartuję. Miałam do czynienia z 3 klinikami. Potwierdzam to co pisze Frelcia odnośnie lekarzy z Provity.
    Niestety nie ma czegoś takiego jak statystyki IVF - każda klinka może wziąć pod uwagę inne parametry. Na dzień dzisiejszy jest to nieporównywalne, boo są prywatne placówki.

    Frelcia_, edloteh lubią tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie są sklecone przypadkowe badania :) to są podstawy. IVF to przecież nie zabawa :)

    ale.... takiego podejścia nabywa się z czasem. Przecież zawsze może się udać za pierwszym razem i to bez żadnej diagnostyki.

    ja_tu_tylko_na_momencik lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak się ma kwestia „ważności” badań - tzn ja robiłam ana immunologie pare lat temu i rzekomo nie są już wiarygodne ..
    Trombo rok temu - i też może być nieaktualne (poza mutacjami)?
    Czyli powinnam powtarzać każdego roku... plus wdrażać leczenie ?
    :(
    Oj nie chce i tym się martwić ...
    Jutro mnie już czeka nerwówka ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:23

    Berbeć, Ciasteczko77 lubią tę wiadomość

  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Berbeć, Frelcia w większości klinik nie robi się diagnostyki, bo wtedy klinika mniej zarobi na IVF ;)
    Ja uważam, że diagnostykę trzeba robić niezależnie i ewentualnie konsultować w klinice. Na pewno nie można poddawać się ślepo zaleceniom kliniki... ich interes jest inny niż nasz.
    No trochę się nie zgodzę... klinikom tez chodzi o statystyki..mnie się uda to każdemu polecę właśnie to miejsce ...taki szeptany marketing kieruje pacjentów

    Berbeć, klamka lubią tę wiadomość

    Szs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Lepiej nie pokazywać tego dziewczynom, które zaczynają, bo w życiu nie podejdą:P
    ps. Są tu takie co te WSZYSTKIE badania miały?
    Nie wiem czy znajdzie się tu ktoś kto miał wszystkie, bo jak pewnie zauważyłaś na liście są punkty które trzeba zrobić w przypadku kiedy inne punkty są złe.
    Jest tu nas trochę, które maja 90% listy kompletnej. Ciężki kaliber, niestety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 19:24

    Frelcia_ lubi tę wiadomość

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze odnośnie badań nasienia. Jak zaczynaliśmy 9 lat temu pierwsze badania wychodziły ok. 4 lata później robiliśmy bardziej zaawansowane badania do IVF i też ok. Po kolejnych 5 latach dowiedzieliśmy się o HBA i FDNA. Podstawowe badania znowu wyszły ok ale FDNA podwyższone... Mój przypadek nie jest jednostkowy. U większości wychodzi problem z HBA.
    Także trzeba robić badania, które aktualnie są dostępne i polecane.

    Niestety mi nie miał kto doradzić. Diagnozowałam się latami, na koniec szukałam sama. Mając obecną wiedzę nigdy, przenigdy nie podeszłabym do IVF bez pełnej diagnostyki.

    Frelcia_, edloteh lubią tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Ja miałam dużą większość z tej listy ;)
    pokusiłam się o przeanalizowanie i ja też miałam większość z tej listy .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:23

    njut, edloteh, Ciasteczko77, Berbeć lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    A jak się ma kwestia „ważności” badań - tzn ja robiłam ana immunologie pare lat temu i rzekomo nie są już wiarygodne ..
    Trombo rok temu - i też może być nieaktualne (poza mutacjami)?
    Czyli powinnam powtarzać każdego roku... plus wdrażać leczenie ?
    :(
    Oj nie chce i tym się martwić ...
    Jutro mnie już czeka nerwówka ...
    Weź już kochana przestań stresować swojego kropka!
    Za piękną betę jutro ✊️✊️✊️

    I tak, badania immuno się zmieniają. Że coś było ujemne nie znaczy że teraz jest takie samo.

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szapiro wrote:
    No trochę się nie zgodzę... klinikom tez chodzi o statystyki..mnie się uda to każdemu polecę właśnie to miejsce ...taki szeptany marketing kieruje pacjentów
    Czy ja wiem czy w przypadku IVF szeptany marketing się sprawdza. Ja np nie mówię o tym, że leczę się w klinice. Jedyna moja aktywność to tu na forum.
    Obecną klinikę wybrałam na podstawie podejścia do pacjenta a nie statystyk.

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOKŁADNIE ! Weźcie to jako poradę od młodej weteranki :) Daleko mi do złośliwości. Ja sama mam dopiero 1 nieudane IVF za sobą a są takie kobiety, które starają się latami.. i warto też być psychicznie na to przygotowanym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:23

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile kosztuje dopłata do pICSI?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja_tu_tylko_na_momencik wrote:
    Wtrącę się tylko na sekundę ;)
    Co do badań nasienia zgadzam się z Frelcią.
    U mojego M. ogólne badanie nasienia w normie, liczebność spoko, morfologia też.
    W Salve zalecono nam na 1. wizycie żebyśmy dodatkowo zrobili właśnie fragmentację DNA plemnika oraz test HBA.
    Za badania zapłaciliśmy ok. 500zł. łącznie i całe szczęście, że je zrobiliśmy!
    Bo okazało się, że fragmentacja podwyższona i HBA za niskie.
    I zwykle ICSI, które nam proponowano od razu zmieniono na pICSI, bo z naszym wynikiem HBA już na starcie mielibyśmy pod górkę.
    A przypomnę, że ogólne badanie nasienia wyszlo bardzo ok!!

    Uważam, że warto zrobić dodatkowe badania, wydacie 500-1000zł., a nie 10.000zł. za zawaloną procedurę.

    Widzę, że to stosunkowo młody wątek, zajrzałam tylko dlatego, że zobaczyłam znajomy nick. Sama jestem po dwóch procedurach IVF, a teraz po IVF z KD także troszkę pojęcia już mam. Dziewczyny warto zajrzeć na bardziej rozwinięte wątki, chociażby ogólne IVF albo In vitro start w styczniu 2018 - tam dziewczyny są oblatane w temacie i na pewno udzielą Wam odpowiedzi na każde pytanie!
    Wszystkie kiedyś "zaczynałyśmy".
    Nie są to żadne złośliwości Kochane, tylko czyste porady od serca, porady "weteranek".
    U nas większości badan nie zlecają tylko omijają z góry ew. "problemy", np. od razu w standardzie jest ICSI (bo rozumie, że to się stosuje kiedy jest to o czym mówiecie, czyli niewłaściwe HBA np) albo np suplementacja folianem (bez konieczności robienia testów DNA-wręcz dostalam opr od dr, że brałam co innego ) w zasadzie z tego co zauważyłam też w standardzie jest badanie zarodków, ale ja się jeszcze na to nie zdecydowałam.

    edit. a nie sorry, wy mówicie o pICSI a ja o ICSI

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 19:36

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Ja miałam dużą większość z tej listy ;)
    Nie miałam 17OH progesteron i SHBG :)

    A tak troszkę z uśmiechem, to trzeba z rozsądkiem podchodzić do badań. Niedawno na wątku immunologicznym pojawiła się dziewczyna, która miała rozpocząć szczepienia a po czasie przyznała się, że ma problem z owulacją... także nie można fiksować :)

    Lista jest bardzo dobrze przygotowana, ja bym jej nie zignorowała ;)

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Czy ja wiem czy w przypadku IVF szeptany marketing się sprawdza. Ja np nie mówię o tym, że leczę się w klinice. Jedyna moja aktywność to tu na forum.
    Obecną klinikę wybrałam na podstawie podejścia do pacjenta a nie statystyk.
    A ja mówię ze udalo mi sie tam a tam nie udalo i ponad 10..moze nawet więcej koleżek/kuzynek/zon kolegow wysłaliśmy do Provity

    Szs
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps większość juz zaciazyla/urodzila :)

    Szs
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja_tu_tylko_na_momencik wrote:
    Klinika Bocian Warszawa 600zł
    Czyli tyle samo co badanie HBA to nie lepiej od razu zrobić ivf ta metodą? Zdarzyła mi też zobaczyć że w niektórych klinikach nie dopłaca się do tej metody.

    Berbeć lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja_tu_tylko_na_momencik wrote:
    Wtrącę się tylko na sekundę ;)
    Co do badań nasienia zgadzam się z Frelcią.
    U mojego M. ogólne badanie nasienia w normie, liczebność spoko, morfologia też.
    W Salve zalecono nam na 1. wizycie żebyśmy dodatkowo zrobili właśnie fragmentację DNA plemnika oraz test HBA.
    Za badania zapłaciliśmy ok. 500zł. łącznie i całe szczęście, że je zrobiliśmy!
    Bo okazało się, że fragmentacja podwyższona i HBA za niskie.
    I zwykle ICSI, które nam proponowano od razu zmieniono na pICSI, bo z naszym wynikiem HBA już na starcie mielibyśmy pod górkę.
    A przypomnę, że ogólne badanie nasienia wyszlo bardzo ok!!
    Niestety, te badania są często bagatelizowane przez lekarzy :(
    Także dziewczyny które jesteście na początku waszej drogi, tuż przed startem in vitro.... wyślijcie waszych Panów na badania :)
    Koszt badań w porównaniu ze źle dobrana procedura wyboru plemników przy invitro jest niewielki. A daje ogromna wiedzę i większa szanse na powodzenie.

    klamka, ja_tu_tylko_na_momencik, Frelcia_ lubią tę wiadomość

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ