X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start sierpień 2018
Odpowiedz

In vitro start sierpień 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    Hmmm to podziwiam że bez diagnostyki podchodzicie do IVF... Ja byłam w połowie badań i podeszłam do IVF, potem plułam sobie w twarz za moją bezmyślność. No ale nic. Życzę Wam powodzenia ! Przecież może akurat jest u Was Ok :)
    Ja mialam mnóstwo badań. Od lipca wydalam 4 tys na badania. Lekarz powiedział ze nasienie wręcz za dobre na ivf dlatego nie robimy dodatkowych badan. U mnie w klinice bardzo dużo dziewczyn zachodzi. I nie uważam, zebym bezmyślnie podchodzila, robie to co lekarz zaleca, nie bede wymyślala wszystkich badan swiata.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 18:27

  • Ewelka02 Autorytet
    Postów: 936 985

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    Hmmm to podziwiam że bez diagnostyki podchodzicie do IVF... Ja byłam w połowie badań i podeszłam do IVF, potem plułam sobie w twarz za moją bezmyślność. No ale nic. Życzę Wam powodzenia ! Przecież może akurat jest u Was Ok :)
    Ale czy Tobie lekarz proponowal te badania czy sama wyszukalas ze powinniscie je wykonac? Tak jak pisalam moj lekarz nie proponuje zadnych ekstra badan i nie wiem czy w innych przypadkach tez tak to sie odbywa i same prosicie o bardziej szczegolowe badania?

    vMxzp1.png

    I IVF: Maj 2018 ICSI (2 blaskocysty):
    1 - transfer 2 zarodkow; beta <0.1😢

    II IVF: Sierpien 2018 ICSI (2 blaskocysty):
    2 - 16.08.2018 - transfer 1 zarodka (blastocyst); beta<0.1😢
    3 - 9.11.2018 -transfer mrozaczka na naturalnym cyklu - beta <0.1😢

    III IVF: Sierpień 2019 ICSI (3 blaskocysty):
    4 - 25.09.2019 crio transfer 1 zarodek - beta <0.1😢
    5 - 03.12.2019 crio transfer 1 zarodek - beta <0.1😢
    6 - 14.12.2020 crio transfer <0.1 😭😭😭

    IV IVF: Maj 2021 IMSI (3 blaskocysty po PGT-A)
    7 - 13.07.2021 crio transfer <0.1😭
    8 - 03.12.2021 crio transfer na cyklu naturalnym:
    5dpt ⏸️ kreski
    7dpt beta 63.4🥰🥰🥰
    10dpt beta 282. 9🥰🥰🥰
    14dpt beta 1,292🥰🥰🥰
    20 dpt beta 12 882🥰🥰🥰
    24 dpt - CRL 0.43 cm, mamy ❤️
    7w1d - CRL 1.07 cm💞💞💞
    11/08/2022 - 2622g największego szczęścia ❤❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    test łączenia kwasem hialuronowym.. ICSI jest to inna metoda zapłodnienia komórek stworzona właśnie dla par u których jest problem z nasieniem. Ja mówię na to picsi, bo lekarz wymawia tą nazwę pixi :) A przeważnie robi się IVF metodą IMSI.

    PS HBA jest to wartość raczej stała i niezmienna. Nie da jej się poprawić do normy jeśli jest znacznie poniżej Norma jest powyżej 80, jeśli jest np. 68 to robi się już ICSI.

    PS2 przy HBA poniżej normy naturalne zapłodnienie jest praktycznie nierealne.
    My robimy ICSI. Wydaje mi sie, ze.jestem.w na tyle dobrej klinice, ze o takie rzeczy nie musze sie martwić. Oni wiedza co robia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć ja napisałam o SWOJEJ bezmyślności :) Nie miałam nikogo więcej na myśli. Dziwie się jednak, że lekarze Wam nie zalecili niektórych badań o których dziewczyny na wątku IVF piszą jako o podstawach. Po prostu.

    Acha lekarz uważa że jest dobre nasienie a robi ICSI. Trochę to przeczy jedno drugiemu, bo tak jak napisałam jest to metoda stworzona dla par u których jest problem z nasieniem.

    To dobrze że masz zaufanie do lekarza, to ważne. :)

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    ICSI jest to inna metoda zapłodnienia komórek stworzona właśnie dla par u których jest problem z nasieniem. Ja mówię na to picsi, bo lekarz wymawia tą nazwę pixi :) A przeważnie robi się IVF metodą IMSI.
    Frelciu ICSI to nie PICSI, mamy:
    IVF - klasyczne
    ICSI - selekcja plemników
    IMSI - bardziej zaawansowana selekcja
    FAMSI - tylko Invicta, przy problemie z FDNA
    PICSI - przy problemie z HBA

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka02 wrote:
    Ale czy Tobie lekarz proponowal te badania czy sama wyszukalas ze powinniscie je wykonac? Tak jak pisalam moj lekarz nie proponuje zadnych ekstra badan i nie wiem czy w innych przypadkach tez tak to sie odbywa i same prosicie o bardziej szczegolowe badania?


    Absolutnie sama sobie nie wymyślam tych badań. Zlecił nam wszystkie badania nasienia, które determinują do wykonania IVF, jeśli jest zły wynik. Obowiązkowe przed IVF jest też wykonanie kariotypów, laparoskopii i histeroskopii, jeśli nigdy nie było epizodów z ciążą, lub były poronienia. I to nie są extra badania. To są podstawy. Można się jeszcze zagłębiać w immunologię ale ani mój lekarz ani ja nie mamy do niej przekonania. Wystarczy encorton i heparyna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Frelciu ICSI to nie PICSI, mamy:
    IVF - klasyczne
    ICSI - selekcja plemników
    IMSI - bardziej zaawansowana selekcja
    FAMSI - tylko Invicta, przy problemie z FDNA
    PICSI - przy problemie z HBA

    No właśnie. Namotałam w nazewnictwie ale ICSI robi się też przy problemach z nasieniem.
    "ICSI (ang. Intracytoplasmic sperm injection) jest to metoda, która została opracowana, by pomóc osobom, które nie kwalifikowały się do klasycznej metody in vitro ze względu na defekt samego procesu zapłodnienia. Dzieje się tak najczęściej u par, u których problem niepłodności wynika głównie ze złej jakości nasienia mężczyzny."
    a pICSI dodatkowo przy HBA.

    Dziękuję za sprostowanie :*

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć, Frelcia w większości klinik nie robi się diagnostyki, bo wtedy klinika mniej zarobi na IVF ;)
    Ja uważam, że diagnostykę trzeba robić niezależnie i ewentualnie konsultować w klinice. Na pewno nie można poddawać się ślepo zaleceniom kliniki... ich interes jest inny niż nasz.

    Frelcia_ lubi tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Berbeć, Frelcia w większości klinik nie robi się diagnostyki, bo wtedy klinika mniej zarobi na IVF ;)
    Ja uważam, że diagnostykę trzeba robić niezależnie i ewentualnie konsultować w klinice. Na pewno nie można poddawać się ślepo zaleceniom kliniki... ich interes jest inny niż nasz.

    Oprócz Paligi i Mańki :P :) oni badają na wszystkie strony a żadne badanie nie jest bezzasadne :P

    Berbeć lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    Berbeć ja napisałam o SWOJEJ bezmyślności :) Nie miałam nikogo więcej na myśli. Dziwie się jednak, że lekarze Wam nie zalecili niektórych badań o których dziewczyny na wątku IVF piszą jako o podstawach. Po prostu.

    Acha lekarz uważa że jest dobre nasienie a robi ICSI. Trochę to przeczy jedno drugiemu, bo tak jak napisałam jest to metoda stworzona dla par u których jest problem z nasieniem.

    To dobrze że masz zaufanie do lekarza, to ważne. :)

    To co lekarz powiedział było żartobliwym tonem powiedziane. Wcześniej mieliśmy gorsze nasienie i dr powiedziała, ze beda wybierali najlepsze plemniki, czyli to ICSI, a teraz się poprawiło i tak skomentował, ze do icsi aż za dobre. O jakich badaniach mówisz? O tym HBA pierwsze słyszę, ale może niech się inne dziewczyny wypowiedzą, czy one miały, tzn mężowie.
    Ja mialam tak:
    mnóstwo badań z krwi: chlamydia, ureoplasma, morfologia, INR, APTT, HIV, kila, toksoplazmoza, CMV, rubella, HBS, HCV, poziomy wit d, b12, ferrytyne, żelazo, TSH, FT4, AMH i pewnie jeszcze jakieś
    -Usg 3d macicy, posiewy, cytologie wiadomo
    -Hsg
    -Na wlasna reke kariotypy, trombofilie, celiakie, laktoze, nietolerancje pokarmowe, a także poziom kwasu foliowego i homocysteine, jako , że przyjmowałam niewłaściwy kwas foliowy (ale to nie wina mojego lekarza, tylko moja)
    -Maz nasienie + posiew , morfologia i wirusologia

    czuję się przebadana, a jak będzie to zobaczymy

    ps. Nie wiem czy mam 100% zaufanie do lekarza, ale na czymś/na kimś trzeba się opierać w tych staraniach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 18:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może zrobię tak. Wkleję listę badań stworzoną przez genialne staraczki z innego wątku. Wtedy zobaczysz czy mnóstwo. HBA jest stosunkowo młodym badaniem w Polsce (oczywiście to co dla reszty świata jest standardem u nas przychodzi z kilkuletnim opóźnieniem). Natomiast zarówno fDNA i HBA są praktycznie niezmiennymi parametrami a DETERMINUJĄCYMI do IVF jeśli są złe, więc warto się nad nimi pochylić. Każda lepsza klinika ma je w swojej ofercie :) I nie traktuj tego jako złe nastawienie w Twoją stronę. Broń Boże ! Mam nadzieję że pierwsza procedura się uda. :)

    PS i nie jest to bezmyślna lista wszystkich badań, a starannie dobrane badania, które powinna zrobić każda staraczka, która ma za sobą miesiące niepowodzeń...

    PO PIERWSZE I – hormony i ginekologia
    w nawiasach podane adnotacje do norm, jeśli nic nie jest napisane to wystarczy, że wynik mieści się w normie
     monitoring owulacji (jakie endo, jakiej wielkości pęcherzyki, kiedy pękają)
     progesteron w 3-5 dc (jak najniższy) i 7-8 dpo (najlepiej ok. 20 ng/ml ale 10-15 też ujdzie)
     LH i FSH w 3-5 dc (wyliczyć stosunek LH/FSH – optymalnie ok. 1)
     estradiol w 3-5 dc, tuż przed owu (ok. 200 na 1 dojrzały pęcherzyk) i 7-8 dpo (min. połowę okołoowulacyjnego)
     prolaktyna 3-5 dc (w połowie normy)
     TSH (poniżej 2,5 a przy Hashi ok. 1)
     AMH 3-5 dc
     homocysteina (pomiędzy 6 a 8)
     kwas foliowy,
     wit B12
     aTPO
     aTG
     testosteron, w 3-5 dc
     androstendion, w 3-5 dc
     17OH progesteron w 3-5 dc
     SHBG w 3-5 dc
     test obciążenia glukozą z 3 pkt pomiarem glukozy i insuliny (insulina jednocyfrowa na czczo, Insulina po 1 h max 50, po 2h max 30 – jeśli więcej dieta i ew meta. Wyliczyć HOMA IR – najlepiej poniżej 1, 1-2 dietka; powyżej 2 meta+dieta)
     profil krzepnięcia (co najmniej aptt, fibrynogen i d-dimery)
     USG TV w 3-5 dc (sprawdzić czy jajniki czyste!);
    PO PIERWSZE II – facet
     badanie rozszerzone nasienia z morfologią
     jeśli u M były jakieś odchylenia od normy w badaniu nasienia (aglutynacja, słaba ruchliwość, itp), to też ASA (z krwi) i test MAR
     HBA czyli wiązanie do hialuronianu
     przy wcześniejszych poronieniach fragmentacja DNA plemnika (jeśli nie było poronień to raczej nie ma sensu robić, ale czasem się zaleca)
    JEŚLI dwa pierwsze punkty są ogarnięte (w miarę możliwości, tzn masz owulacje a parametry nasienia pozwalają na naturalne zapłodnienie) możesz podchodzić do HSG a dalej do IUI jeśli bardzo chcesz (wcześniej nie ma sensu)
    ***UWAGA: do HSG zaleca się wykonanie posiewu na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Warto też wykonać badanie na obecność Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia (tzw. MUChA), koniecznie met. PCR. W trójpaku/czteropaku wychodzi taniej niż pojedynczo ;)
    PO DRUGIE - geny
     JEŚLI homocysteina, kwas foliowy lub B12 ALBO badania krzepliwości nie mieszczą się w normach to zrób panel badań mutacji na trombofilię z TESTDNA.PL
     badanie kariotypów obojga partnerów (to robiłabym po poronieniach albo w zdecydowanie dalszej kolejności)
    PO TRZECIE – zespół antyfosfolipidowy
     przeciwciała antykardiolipinowe (stwierdzane klasie IgM lub IgG),
     przeciwciała przeciwko β2- glikoproteinie (również wykrywane w klasie swoistości IgM lub IgG),
     antykoagulant toczniowy (LA)
    *jeśli chociaż 1 parametr wyjdzie dodatni, badanie należy powtórzyć po 12 tygodniach
    *w przypadku wcześniejszych poronień wystarczy 1 kryterium laboratoryjne (2x pozytyw) żeby rozpoznać APS
    PO CZWARTE – przeciwciała
     przeciwciała przeciwjądrowe ANA (miano i typ świecenia) – jeśli dodatni, immunoblot dla 16 antygenów
     przeciwciała przeciwplemnikowe ASA (NIE test PCT – bezsensowne badanie),
     przy problemach z owulacją przeciwciała przeciwjajnikowe
     przy wcześniejszych poronieniach – p. przeciw antygenom łożyska
    Punkty od 2 do 4 robiłabym równolegle, w miarę możliwości finansowych 
    Jeśli do tej pory jest wszystko OK, to TERAZ można pokusić się o laparoskopię diagnostyczną i histeroskopię diagnostyczną (to drugie koniecznie z biopsją endo!)
    PO PIĄTE – immunologia cd
     subpopulacje limfocytów (test IMK – najważniejszę to %NK poniżej 12, a cd4/cd8 ok. 1 – szczególnie przy dodatnich ANA)
     ocena równowagi cytokin (test CBA – najważniejsze to, żeby IFN, TNF i IL-2 były nisko, a IL-10 jak najwyżej)
     obecność Helicobacter pylori i Borrelia burgdorferi u obojga partnerów (przeciwciała z krwi)
     przy poronieniach dodatkowo test limfocytotoksyczny LCT
     w dalszej kolejności KIR

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 19:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej nie pokazywać tego dziewczynom, które zaczynają, bo w życiu nie podejdą:P
    ps. Są tu takie co te WSZYSTKIE badania miały?

    Veri, Ciasteczko77 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Berbeć, Frelcia w większości klinik nie robi się diagnostyki, bo wtedy klinika mniej zarobi na IVF ;)
    Ja uważam, że diagnostykę trzeba robić niezależnie i ewentualnie konsultować w klinice. Na pewno nie można poddawać się ślepo zaleceniom kliniki... ich interes jest inny niż nasz.
    No nie żartuj, no chyba im też zależy, żeby statystyki były dobre. Nie twierdzę, że nie robią tego ze względu na swój włąśny biznes, ale bez przesady .

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Lepiej nie pokazywać tego dziewczynom, które zaczynają, bo w życiu nie podejdą:P
    ps. Są tu takie co te WSZYSTKIE badania miały?
    Ja nie miałam nawet połowy i pewnie już nie zrobię, bo życia nie starczy ;)

    Ciasteczko77, Berbeć lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są takie dziewczyny, przypuszczam, że njut jest zdiagnozowana tak porządnie. Ja mam 2/3. Immunologii nie dotykam. Myślę, że dziewczyny, które mają chociaż jedno nieudane IVF same zaczęły też szukać odpowiedzi "DLACZEGO" i się badać albo szukać innego lekarza.
    Piszę to po to że.... IVF to jest kupa kasy. Jak leki przestają być refundowane to są to ciężkie kwoty. A także nie ukrywajmy ogromne obciążenie dla organizmu I warto zminimalizować szansę niepowodzenia. Wydać kilka stów na badania. Piszę to z troski :) i z przestrogi, bo ja przed pierwszą próbą myślałam podobnie.

    ALE....... życzę powodzenia i bez tego :) przecież IVF to w dużej mierze kwestia szczęścia.

    njut lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Ja nie miałam nawet połowy i pewnie już nie zrobię, bo życia nie starczy ;)
    No żebyś wiedzała, nie dajmy się zwariować!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Ja nie miałam nawet połowy i pewnie już nie zrobię, bo życia nie starczy ;)

    a bzdura. Kwestia miesiąca + wizyta u docenta Paśnika.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Lepiej nie pokazywać tego dziewczynom, które zaczynają, bo w życiu nie podejdą:P
    ps. Są tu takie co te WSZYSTKIE badania miały?
    Wiekszosc :)
    I żałuje że 3/4 na własna rękę. Gdyby zlecił je lekarz to może bylabym na innym etapie niż jestem. A tak trochę czasu mi zabrało czytanie internetow by do tego dojść
    Smutne to i prawdziwe..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 19:13

    Frelcia_, njut lubią tę wiadomość

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Lepiej nie pokazywać tego dziewczynom, które zaczynają, bo w życiu nie podejdą:P
    ps. Są tu takie co te WSZYSTKIE badania miały?
    Ja miałam dużą większość z tej listy ;)

    Frelcia_ lubi tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo z tego miałam, ale na pewno nie wszystkie. Moim zdaniem nie ma sensu robić wszystkich bo każdy ma inne problemy. HBA rozmawiałam z lekarzem, mówił że możemy zrobić ale i tak będziemy mieć imsi. No i jeszcze nas immunologia czeka.

    Ciasteczko77, Berbeć lubią tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ