X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start sierpień 2018
Odpowiedz

In vitro start sierpień 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Nie obraźcie się na mnie , ale zapytam ... co wam dały te wszystkie badania? Na jakim etapie jesteście? czy dzięki tym wszystkim badaniom , leczeniu i wybraniu odpowiednich procedur udało Wam się zajść w upragnioną ciąże? (to nie jest absolutnie złośliwe z mojej strony)

    Pewność że zrobiłam wszystko, żeby być w ciąży. Że nie siedziałam na laurach i nie czekałam aż "spadnie mi z nieba" :). Nie każdemu jest dana ciążą naturalna/z IUI/czy z IVF. Jest jeszcze KD i AZ. A i to może się nie udać. Dlatego warto wiedzieć jakich ma się wrogów i jak walczyć.

    Berbeć, ja_tu_tylko_na_momencik, edloteh lubią tę wiadomość

  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Ja tak samo czułam. Mój dr powiedział, że to endomenda się odzywa, ponieważ cała stymulacja i leki mocno pobudza endometriozę :(
    A no to świetnie:( mnie przy Endo zawsze tylko bolało w 1dc, ale to tak, że słabo mi się robiło. A ten ból to taki dziwny, oo prostu jak przed okresem, ale dłuższy. Dziwne to wszystko

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klamka wrote:
    Ja wybrałam moja klinikę po statystykach i po opiniach na forum. Nie polskim, bo i klinika nie jest Polska. W moim wypadku opinie miały ogromne znaczenie, bo wcześniej znalazłam klinikę z dobrymi statystykami, z mega rozpoznawalnymi lekarzami leczacymi celebrytów, a potem po przeczytaniu opinii byłam w stanie uzyskać lepszy pogląd na to, co i jak oferują. Tutaj na forum też łatwo wyluskac te kliniki które mają ładny marketing, i na tym koniec. A wszystko dzięki m. szeptanemu.
    Dokładnie..szeptany marketing to też to forum:)a jak się nie uda to często zmiana kliniki i wcale klinika na tym nie zarabia bo będziesz ją odradzać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 19:52

    klamka lubi tę wiadomość

    Szs
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Kalade, Ciasteczko też miała jakieś złe przeczucia, a zobacz jaki finał! :)
    Dziękuję za pocieszenie:) dzisiaj jakiś kiepski dzień i jak do tej pory starałam się o tym wszystkim nie myśleć to dziś wszystko w czarnych barwach

    Zajączek :) lubi tę wiadomość

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    Pewność że zrobiłam wszystko, żeby być w ciąży. Że nie siedziałam na laurach i nie czekałam aż "spadnie mi z nieba" :). Nie każdemu jest dana ciążą naturalna/z IUI/czy z IVF. Jest jeszcze KD i AZ. A i to może się nie udać. Dlatego warto wiedzieć jakich ma się wrogów i jak walczyć.
    Ile poszło na to kasy. Tak z ciekawości pytam, żeby się już całkowicie załamać.

    Berbeć lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć moja stomatolog odpisała, że IVF nie ma znaczenia podczas leczenia zębów ze znieczuleniem :)

    Berbeć lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Po pierwsze to Ty płacisz więc żądasz a po drugie koszt tego badania jest taki sam jak dopłaty do procedury. W przypadku gdy badania wyjdą ok nic nie tracisz, ale jak wyjdzie źle to koszty są podwójne.
    Każdy decyduje sam. Ja pisze nie tylko ze swojego doświadczenia ale i kilku znajomych.
    Masz oczywiście prawo decydować i robić jak chcesz.
    A rzadać w klinice niepłodności to można conajwyzej faktury....

  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale produkcja postów dziś

    Szs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szapiro wrote:
    Ale produkcja postów dziś

    Moja wina. Moja bardzo wielka wina. :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:23

    kalade, Ciasteczko77 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Ile poszło na to kasy. Tak z ciekawości pytam, żeby się już całkowicie załamać.
    haha no właśnie, no trudno ja podchodzę już teraz, jestem po długim urlopie w (tak mi się wydaje) dość dobrej kondycji psychicznej, a to u mnie bardzo ważne i rzadkie XD , więc trzeba korzystać. Jak porobię wszystkie te badania to nie zrobię procedury bo nie będę miała za co :P. Zobaczymy co sie bedzie działo. I tak jestem przekonana, ze uja zajdę w ta ciąże po tym wszystkim co tu się przez ten miesiąc naczytałam, będzie czas będzie rada. pd. idę na pizze, mąż zrobił :)

    klamka lubi tę wiadomość

  • Zajączek :) Ekspertka
    Postów: 154 137

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalade wrote:
    Dziękuję za pocieszenie:) dzisiaj jakiś kiepski dzień i jak do tej pory starałam się o tym wszystkim nie myśleć to dziś wszystko w czarnych barwach

    Bo to czekanie to jakaś masakra!!!

    ckai9jcgk4swcbtv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalade wrote:
    Coś mocno mnie boli w dole brzucha, tak kłuje i ciągnie. Dopiero 2dpt, więc niemożliwe, żeby coś się już dzialo. Coś czuję, że nic z tego nie będzie...
    Ja tak miałam i miewam ... wczoraj wiecz np mocno mnie bolało jak na @... :( bądźmy dobrej myśli !
    Może masz impl ? Ja normalnie ją poczułam ...

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    haha no właśnie, no trudno ja podchodzę już teraz, jestem po długim urlopie w (tak mi się wydaje) dość dobrej kondycji psychicznej, a to u mnie bardzo ważne i rzadkie XD , więc trzeba korzystać. Jak porobię wszystkie te badania to nie zrobię procedury bo nie będę miała za co :P. Zobaczymy co sie bedzie działo. I tak jestem przekonana, ze uja zajdę w ta ciąże po tym wszystkim co tu się przez ten miesiąc naczytałam, będzie czas będzie rada. pd. idę na pizze, mąż zrobił :)
    Ile ja bym dała żeby pizzę zjeść. Może zarzuce na jeden dzień dietę i zrobię pizzę. Dziś mi się śniło że jadłam kebaba w bułce:)

    Berbeć lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Kochana, robiłaś betę???? Co się u Ciebie dzieje? Przeczytałam 5 stron wstecz i nie mogę znaleźć tej informacji.
    Mam betę 41-7 dpt i sikańce pozytywne .. jutro powtarzam

    Zajączek :), HanaMontana lubią tę wiadomość

  • Zajączek :) Ekspertka
    Postów: 154 137

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw czekamy na rozpoczęcie procedury, potem na kolejne etapy... a jak już jest ciąża, to na kolejne bety i tak przynajmniej do końca pierwszego trymestru! Kobiety są serio mega silne, by to znosić :)

    ckai9jcgk4swcbtv.png
  • Ewelka02 Autorytet
    Postów: 936 985

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za dyskusje. Juz wiem ze przed kolejnym transferem na pewno zrobimy dokladne badania nasienia i mam nadzieje ze lekarz doradzi co jeszcze u mnie przebadac.
    Podchodzilismy do ivf przekonani ze jedynym problemem sa moje niedrozne jajowody. Po pierwszej porazce myslalam, tak jak zreszta sugerowal lekarz, ze zdaza sie i niestety bylismy w tej grupie ktora miala mniej szczescia.
    Teraz wiem ze musze szukac kolejnych przychyn bo nie zniose dluzej tlumaczen ze przeciez wszystko jest ok tylko nie za kazdym razem wychodzi.

    vMxzp1.png

    I IVF: Maj 2018 ICSI (2 blaskocysty):
    1 - transfer 2 zarodkow; beta <0.1😢

    II IVF: Sierpien 2018 ICSI (2 blaskocysty):
    2 - 16.08.2018 - transfer 1 zarodka (blastocyst); beta<0.1😢
    3 - 9.11.2018 -transfer mrozaczka na naturalnym cyklu - beta <0.1😢

    III IVF: Sierpień 2019 ICSI (3 blaskocysty):
    4 - 25.09.2019 crio transfer 1 zarodek - beta <0.1😢
    5 - 03.12.2019 crio transfer 1 zarodek - beta <0.1😢
    6 - 14.12.2020 crio transfer <0.1 😭😭😭

    IV IVF: Maj 2021 IMSI (3 blaskocysty po PGT-A)
    7 - 13.07.2021 crio transfer <0.1😭
    8 - 03.12.2021 crio transfer na cyklu naturalnym:
    5dpt ⏸️ kreski
    7dpt beta 63.4🥰🥰🥰
    10dpt beta 282. 9🥰🥰🥰
    14dpt beta 1,292🥰🥰🥰
    20 dpt beta 12 882🥰🥰🥰
    24 dpt - CRL 0.43 cm, mamy ❤️
    7w1d - CRL 1.07 cm💞💞💞
    11/08/2022 - 2622g największego szczęścia ❤❤❤
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edloteh wrote:
    Każdy decyduje sam. Ja pisze nie tylko ze swojego doświadczenia ale i kilku znajomych.
    Masz oczywiście prawo decydować i robić jak chcesz.
    A rzadać w klinice niepłodności to można conajwyzej faktury....
    To nie NFZ Ty jesteś klientem a nie pacjentem. Jak chcesz więcej dopłacić do procedury to powinni się cieszyć.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Nie obraźcie się na mnie , ale zapytam ... co wam dały te wszystkie badania? Na jakim etapie jesteście? czy dzięki tym wszystkim badaniom , leczeniu i wybraniu odpowiednich procedur udało Wam się zajść w upragnioną ciąże? (to nie jest absolutnie złośliwe z mojej strony)
    Nie zrobiłam chyba tylko trzech badań z tej listy. Pewnie nie brnelabym tak daleko gdyby nie diagnoza - niepłodność idiopatyczna. Po prawie 3 latach szukania jednak znalazła się przyczyną.
    Te wszystkie badania kosztowały mnie mnóstwo kasy, czasu, nerwów. Ale warto było, bo jestem w ciąży.

    klamka, Berbeć lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja_tu_tylko_na_momencik wrote:
    edloteh - Bocian Warszawa :)

    Narazie nie cieszymy się za mocno, podchodzimy na chłodno :)

    Ale mamy ogromny krok do przodu. To dla nas zupełnie nowa sytuacja i wielka nadzieja w sercach :)
    To my się pocieszymy ze się wam udało :)
    No mega wiadomość!
    ✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️✊️

    ja_tu_tylko_na_momencik lubi tę wiadomość

‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ