X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start sierpień 2018
Odpowiedz

In vitro start sierpień 2018

Oceń ten wątek:
  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Wszystkiego najlepszego! Dzidziusia! ;)
    Dziekuje!!

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klusix wrote:
    Pisz ciasteczko. Moze tez, jesli tak zle sie czujesz, masz tak ciezki czas, warto by bylo pogadac z psychologiem?
    Napisze do dr. Oby tylko zareagował, a nie olał :( martwi mnie sytuacja z nerkami..
    co do psychiki jest mi od kilku msc bardzo cieżko (w punktach wypisałam) i ten magiczny lek najwyraźniej mi potęguje ten stan.
    Od kilku dni czuje ewidentne pogorszenie i zaczynam się bać swoich myśli..
    Dobranoc Dziewczyny - spróbuje się wyciszyć i zasnąć :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Dziewczyny po punkcji... faktycznie nie obejdzie się bez spiłowania żelu na paznokciach?
    Ja nie miałam narkozy ani znieczulenia a kazali mi mieć czyste u rak i stop i wszystko ściągnęłam - chodzi o Twoje bezpieczeństwo - na paznokciach widać od razu niedotlenienie organizmu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Ja nie miałam narkozy ani znieczulenia a kazali mi mieć czyste u rak i stop i wszystko ściągnęłam - chodzi o Twoje bezpieczeństwo - na paznokciach widać od razu niedotlenienie organizmu.

    No wiem wiem kochana...ale zawsze próbuje uniknąć zdejmowania i kombinuje jak mogę ( juz miałam wcześniej narkozy), choć wiem, że to trochę niepoważne z mojej strony.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Napisze do dr. Oby tylko zareagował, a nie olał :( martwi mnie sytuacja z nerkami..
    co do psychiki jest mi od kilku msc bardzo cieżko (w punktach wypisałam) i ten magiczny lek najwyraźniej mi potęguje ten stan.
    Od kilku dni czuje ewidentne pogorszenie i zaczynam się bać swoich myśli..
    Dobranoc Dziewczyny - spróbuje się wyciszyć i zasnąć :(

    Na pewno lek, czytałam skutki uboczne tych leków i są /mogą być niestety straszne. Ale psychika to jedno a drugie, jeśli faktycznie coś Ci dolega jeśli chodzi o te nerki to natychmiast do lekarza, nie może być tak, że pijesz a nie oddajesz. Tu nie ma się zastanawiać.

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    No wiem wiem kochana...ale zawsze próbuje uniknąć zdejmowania i kombinuje jak mogę ( juz miałam wcześniej narkozy), choć wiem, że to trochę niepoważne z mojej strony.
    Zrobisz sobie nowiusie ;)
    ale możesz dopytać anestezjologa - moj był bardzo zasadniczy i mimo braku znieczulenia i tak wymagał czystych pazurków ..

    Berbeć lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:23

    Ciasteczko77, Berbeć lubią tę wiadomość

  • Zosia_zbo Znajoma
    Postów: 29 28

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis zadzwoniła embriolog z samego rana z dobrymi wiadomosciami. Mamy 6 kropeczek klasy A . Poki co euforia ogromna :-) i zadala kilka pytan ile podac kropeczek i czy chcemy embrio glue? czy ktoras sie orientuje w tym ? bardzo dziekuje za odpowiedzi :-)

    Gyncentrum Katowice - 27lat
    ⚀1 IVF sierpień- Protokół długi- nieudane :-(
    ⚁4 mrozaczki klasy 4AA zamrożone po 2 zeby było im razniej ❄❄☃️☃️
    CRIO mam nadzieje ,że w Wrześniu.
    Endometrioza IV stopnia.
    Wrzesien:
    07.09 tranfer 2x 4AA
    14.09 beta 207
    17.09 beta 751
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytaj brenya77 , ja niestety nie mam pojecia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gonapeptyl.i puregon oba wstrzykuje sie tym penem ?

  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia_zbo wrote:
    Dzis zadzwoniła embriolog z samego rana z dobrymi wiadomosciami. Mamy 6 kropeczek klasy A . Poki co euforia ogromna :-) i zadala kilka pytan ile podac kropeczek i czy chcemy embrio glue? czy ktoras sie orientuje w tym ? bardzo dziekuje za odpowiedzi :-)
    Zosiu, gratuluję. Ja będę miała m.in. embryo glue. To specjalne podłoże przy procedurach in vitro, które zwiększa podobno szansę na implantację zarodka... ale skuteczności na sobie jeszcze nie przetestowałam.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baja32 wrote:
    Spokojnie ja tez po transferze i chodze robie obiad,pomalu sprzatam nie musimy tylko lezez,mamy prowadzic oszczędzający tryb zycia bez dzwigania i uprawiania sportow
    Dzięki za wsparcie, już mi się w głowie miesza, chciałabym już wiedzieć, bo ta niepewność jest straszna.

  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baja32 wrote:
    Bonnie ilu dniowy zarodeczek badz zarodeczki mialas podane?
    Miałam podany 5 dniowy. Dr mówił, żeby test zrobić we wtorek (czyli w 9 dobie). Czy mogę zrobić ewentualnie w poniedziałek?

  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    A dlaczego po transf trzeba leżeć ? Pierwszy słyszę ...
    :(
    Czytam różne fora i dziewczyny często biorą na ten czas chorobowe i leżą w domu, dlatego spanikowałam. Ja już dziś wracam do pracy, bo nie mogę sobie pozwolić na urlop.


    Berbeć, tak to mój pierwszy transfer.



    Dziewczyny, czy na tym forum jest coś takiego jak wielocytowanie, żeby nie pisać kilka postów jeden pod drugim?

  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w 13 dniu stymulacji mam estradiol 3300 pg/ml, a progesteron 0.92 ng/ml. Cała w nerwach, bo nie wiem czy estradiol nie świadczy o hiperstymulacji i czy prog nie za wysoki? dziewczyny po punkcji - jakie miałyście poziomy tych hormonów przed pick upem?

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    To juz jutro będziesz wiedziała? Trochę jestem zielona w tym wszystkim ile.to.trwa , ale piszcie.DziewcZyny.bo ja czytam zapalczywie. U mnie.sie.okazalo.ze.dr.mi zle rozpisala antyki i powinnam 26 juz.zaczac stymulke.a.nie jak wcześniej pisalam 28.
    To trzymam kciuki za.zarodki? To pierwsze?
    Od.razu robisz transfer czy badania? Jesteśmy ten sam.rocznik

    Dziś mają zadzwonić czy udało się stworzyć zarodka... Jeżeli tak to transfer w piątek lub sobotę lub niedzielę. To druga stymulacja, poprzednim razem było osiem komórek i trzy zarodki i o tej porze już dzwonili, że jest ok. Teraz telefon milczy :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fujitsu wrote:
    Dziś mają zadzwonić czy udało się stworzyć zarodka... Jeżeli tak to transfer w piątek lub sobotę lub niedzielę. To druga stymulacja, poprzednim razem było osiem komórek i trzy zarodki i o tej porze już dzwonili, że jest ok. Teraz telefon milczy :-(

    I jak ? Wiesz.cos ?

  • Zosia_zbo Znajoma
    Postów: 29 28

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klusix wrote:
    Zosiu, gratuluję. Ja będę miała m.in. embryo glue. To specjalne podłoże przy procedurach in vitro, które zwiększa podobno szansę na implantację zarodka... ale skuteczności na sobie jeszcze nie przetestowałam.
    a Ty kiedy masz transfer ?:-)

    Gyncentrum Katowice - 27lat
    ⚀1 IVF sierpień- Protokół długi- nieudane :-(
    ⚁4 mrozaczki klasy 4AA zamrożone po 2 zeby było im razniej ❄❄☃️☃️
    CRIO mam nadzieje ,że w Wrześniu.
    Endometrioza IV stopnia.
    Wrzesien:
    07.09 tranfer 2x 4AA
    14.09 beta 207
    17.09 beta 751
  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia_zbo wrote:
    a Ty kiedy masz transfer ?:-)
    We wtorek albo czwartek. Dziś się dowiem.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • Namyria Autorytet
    Postów: 347 658

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam hybrydy na punkcje i transfer:) W nogach i rękach. Nikt nic nie mówił (Bocian Kato).

    Berbeć, Veri lubią tę wiadomość

    IGGRp2.png

    31 lat - Bocian Katowice

    ⏱13.06.18 - Pierwsza wizyta w Klinice
    1️⃣
    03.08.18 - Transfer dwóch zarodków - cb ❌
    02.11.18 -❄️Crio - cb ❌
    2️⃣
    2019.12.05 - Crio - 3dniowego 💮

    13dpt - beta 909!

    🍼14.08.2020 - Poród przez cc


    02.07.2022 - powrót po rodzeństwo - transfer ❄️(4d) cb ❌

    Na zimowisku: ❄️(3d)

    Przygotowania do ostatniego criotransferu
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ