X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start sierpień 2018
Odpowiedz

In vitro start sierpień 2018

Oceń ten wątek:
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    nie wiecie co z Ciastkiem? Nie widziałam jej postów ostatnio, a się zastanawiam co u niej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Dziewczyny,
    nie wiecie co z Ciastkiem? Nie widziałam jej postów ostatnio, a się zastanawiam co u niej.
    No nie odzywa się od dwóch dni. Nic niewiadomo.

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo dziewczyn się martwi i widziałam, że wywołują ją na różnych wątkach, ale przepadła jak kamień w wodę :(
    Taka wada anonimowości netu, może już nigdy się nie odezwać i nawet nie będziemy wiedziały co u niej...
    Ale może po prostu potrzebuje złapać trochę dystansu. Miejmy nadzieję, że wróci.

    Berbeć, klamka lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w klinice pracują od rana do 20stej i umawiają Cię jak chcesz co mi się podoba. Ale ogólnie nic nie mówię bo mam do kliniki 1.5 km :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytanie odnośnie zastrzyku z puregonu. Jak "pstrykałam" na początku tym penem, żeby mi ta kropla z igły poszła to na wskaźniku pojawiło mi się 75 (tam gdzie dawka) to jest to już nastawiona dawka, czy jeszcze oprócz tego mam wstrzyknąć moją dawkę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yyyyy ale te dawki się przecież przekręca w penie? Poszłam nawet sprawdzić teraz bo jeszcze mam w lodówce, ładuje się wkład i przekręca na odpowiednią dawkę. Ale to było w marcu i ja już chyba zapomniałam szczegółów??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fujitsu wrote:
    Yyyyy ale te dawki się przecież przekręca w penie? Poszłam nawet sprawdzić teraz bo jeszcze mam w lodówce, ładuje się wkład i przekręca na odpowiednią dawkę. Ale to było w marcu i ja już chyba zapomniałam szczegółów??
    Nie ma to jak gonapeptyl. Ten pen póki co mnie wku.wia. Bylo 375 nastawione i tyle wstrzyknelam to mam nadzieję, ze dobrze.
    Jak mam 375 a ampulka 600 to jak jutro bede robila to z tej ampulki tylko 225 a resztę z nowej ? Czyli ze dwa zastrzyki w sumie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Nie ma to jak gonapeptyl. Ten pen póki co mnie wku.wia. Bylo 375 nastawione i tyle wstrzyknelam to mam nadzieję, ze dobrze.
    Jak mam 375 a ampulka 600 to jak jutro bede robila to z tej ampulki tylko 225 a resztę z nowej ? Czyli ze dwa zastrzyki w sumie ?


    Na początku też mnie ten pen stresował. Ja tak robiłam, że kłułam się drugi raz z kolejnego wkładu jak brakowało dawki. Bo to jednak szybko schodzi. Ja miałam 175 a potem 225 j. Ciekawe czemu masz 375?!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fujitsu wrote:
    Na początku też mnie ten pen stresował. Ja tak robiłam, że kłułam się drugi raz z kolejnego wkładu jak brakowało dawki. Bo to jednak szybko schodzi. Ja miałam 175 a potem 225 j. Ciekawe czemu masz 375?!
    No właśnie tez sie zastanawiam. Mega dużo.dzis zaczynam a we wtorek juz usg. Moze z jakis zdrowotnych powodów taki mega szybki protokół, nie wiem. Ale dawka konska.

  • Em11 Autorytet
    Postów: 1004 418

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć,a nie miałaś w instrukcji żeby na początku ustawić 25 wtedy nadmiar powietrza jest wystrzelony i pojawia się kropelka a dopiero po tym ustawiasz swoją dawkę.

    Starania od 2016. Laparoskopia w 2018-niedrożne jajowody. Partner nasienie ok. AMH-3,27.
    - 04.09-punkcja
    - 09.09- transfer (mamy jeszcze dwa mrozaczki)
    - 19.09 - beta :(
    - 09.11-II transfer(mamy jeszcze jednego mrozaczku)
    - 16.11. 2018 beta 83, 19.11 beta 407, 26.11 beta 4637
    - 2019 na świat przyszła nasza córka
    - czerwiec 2020 - ciąża pozamaciczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Em11 wrote:
    Berbeć,a nie miałaś w instrukcji żeby na początku ustawić 25 wtedy nadmiar powietrza jest wystrzelony i pojawia się kropelka a dopiero po tym ustawiasz swoją dawkę.
    No tak, ze musze raz przekrecic. Czyli od tego swoja dawkę czy to juz sie wlicza w dawkę??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 22:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dawkę 375. Czyli mam miec to 25 plus to 375?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim.mi sie.pojawila kropla to już mialam nastawione 75 , bo juz się zestresowalam ze kropla nie.leci , a kuzwa nie nacisnelam wcale tylko przekrecalam, ostatecznie ustawilam 375. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Ale stwierdziłam, ze lepiej 50 mniej wstrzyknac niz 50 za duzo.

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Nie ma to jak gonapeptyl. Ten pen póki co mnie wku.wia. Bylo 375 nastawione i tyle wstrzyknelam to mam nadzieję, ze dobrze.
    Jak mam 375 a ampulka 600 to jak jutro bede robila to z tej ampulki tylko 225 a resztę z nowej ? Czyli ze dwa zastrzyki w sumie ?
    Nie ! W każdym penie jest więcej jak 600j coś 700j ustawiasz 375 j jak masz i wtedy jeśli lek się skończy pokaże ile masz dobić z kolejnego . Nie marnuj leku .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • malammi Przyjaciółka
    Postów: 75 37

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fujitsu wrote:
    U mnie w klinice pracują od rana do 20stej i umawiają Cię jak chcesz co mi się podoba. Ale ogólnie nic nie mówię bo mam do kliniki 1.5 km :D

    U mnie niestety, umawiają tak jak mają miejsce. Ale na szczęście mam bardzo elastyczną pracę

    Dziewczyny, jestem po pierwszym zastrzyku z gonapeptylu. Jakby to nie zabrzmiało, ale gładko poszło ;). Mam pytanie logistyczne: wiem że trzeba go przechowywać w lodówce i tu zaczynają się schody. Szykuje mi sie mały wyjazd, na którym niestety nie będę miała dostępu do lodówki. Czy gonapeptyl może być jakieś 30-36h poza lodówką? Czy lepiej odwołać wyjazd?

    Ja: Niedoczynność tarczycy, niedrożny jajowód, hiperprolaktynemia, IO, AMH=4,46
    Mąż: obniżone parametry nasienia, brak poprawy po lekach

    11.2017 - 02.2018 -> stymulacja cykli (letrozol)
    01.2018 -> ciąża biochemiczna :(
    09.2018 -> 1. ICSI :(
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to czuję, że u mnie też już dupa. Cycki przestały boleć, brzuch trochę pobolewa jak na @ i dzisiaj od rana wszystko mnie ($+-#-+_(, więc jak nic @ się zbliża :(
    A jeszcze jutro muszę iść na 1 urodziny do dziecka:(

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malammi wrote:
    U mnie niestety, umawiają tak jak mają miejsce. Ale na szczęście mam bardzo elastyczną pracę

    Dziewczyny, jestem po pierwszym zastrzyku z gonapeptylu. Jakby to nie zabrzmiało, ale gładko poszło ;). Mam pytanie logistyczne: wiem że trzeba go przechowywać w lodówce i tu zaczynają się schody. Szykuje mi sie mały wyjazd, na którym niestety nie będę miała dostępu do lodówki. Czy gonapeptyl może być jakieś 30-36h poza lodówką? Czy lepiej odwołać wyjazd?
    Ja jesli muszę przewozić lek to zaopatruje się w taki "chlodzik" kurde za Boga nie wiem jak to sie nazywa. Taki plastikowy prostokąt wypelniony wodą, wkladasz do zamrażarki i.potem z tym lekiem do torby termo.
    Od razu.odpowiadam, ze bez lodowki tyle godzin nie.moze byc.
    No.jesteśmy trochę "uwiezione" podczas tej stymulacji niestety. I wszystko co do godziny

    Gonapeptyl spoko. A co.jeszcze masz podawać?

    Ps. Juz masz stymulke? Pisakas, ze od 10 września?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 07:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Nie ! W każdym penie jest więcej jak 600j coś 700j ustawiasz 375 j jak masz i wtedy jeśli lek się skończy pokaże ile masz dobić z kolejnego . Nie marnuj leku .
    A skąd mam wiedzieć, ze jest tam 375? Nie ustawi misie na tym pokretelku tyle, jesli nie będzie w ampulce ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 07:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalade wrote:
    Ja to czuję, że u mnie też już dupa. Cycki przestały boleć, brzuch trochę pobolewa jak na @ i dzisiaj od rana wszystko mnie ($+-#-+_(, więc jak nic @ się zbliża :(
    A jeszcze jutro muszę iść na 1 urodziny do dziecka:(
    Ty tak.kolo 4 września mozesz badac.bete nie ? A okres kiedy powinien byc ?
    No.to wybawic dzidziusia, ja tak zawsze robię ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 07:16

  • malammi Przyjaciółka
    Postów: 75 37

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ja jesli muszę przewozić lek to zaopatruje się w taki "chlodzik" kurde za Boga nie wiem jak to sie nazywa. Taki plastikowy prostokąt wypelniony wodą, wkladasz do zamrażarki i.potem z tym lekiem do torby termo.
    Od razu.odpowiadam, ze bez lodowki tyle godzin nie.moze byc.
    No.jesteśmy trochę "uwiezione" podczas tej stymulacji niestety. I wszystko co do godziny

    Gonapeptyl spoko. A co.jeszcze masz podawać?

    Ps. Juz masz stymulke? Pisakas, ze od 10 września?

    No trudno, odwołam wyjazd i będę się kłuć w domowym zaciszu ;)

    Na razie podaję tylko gonapeptyl (co drugi dzień) i jestem w trakcie brania Ovulastanu. Ze stymulacją ruszam 13. września

    Ja: Niedoczynność tarczycy, niedrożny jajowód, hiperprolaktynemia, IO, AMH=4,46
    Mąż: obniżone parametry nasienia, brak poprawy po lekach

    11.2017 - 02.2018 -> stymulacja cykli (letrozol)
    01.2018 -> ciąża biochemiczna :(
    09.2018 -> 1. ICSI :(
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ