X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start sierpień 2018
Odpowiedz

In vitro start sierpień 2018

Oceń ten wątek:
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    nie wiecie co z Ciastkiem? Nie widziałam jej postów ostatnio, a się zastanawiam co u niej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Dziewczyny,
    nie wiecie co z Ciastkiem? Nie widziałam jej postów ostatnio, a się zastanawiam co u niej.
    No nie odzywa się od dwóch dni. Nic niewiadomo.

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo dziewczyn się martwi i widziałam, że wywołują ją na różnych wątkach, ale przepadła jak kamień w wodę :(
    Taka wada anonimowości netu, może już nigdy się nie odezwać i nawet nie będziemy wiedziały co u niej...
    Ale może po prostu potrzebuje złapać trochę dystansu. Miejmy nadzieję, że wróci.

    Berbeć, klamka lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w klinice pracują od rana do 20stej i umawiają Cię jak chcesz co mi się podoba. Ale ogólnie nic nie mówię bo mam do kliniki 1.5 km :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytanie odnośnie zastrzyku z puregonu. Jak "pstrykałam" na początku tym penem, żeby mi ta kropla z igły poszła to na wskaźniku pojawiło mi się 75 (tam gdzie dawka) to jest to już nastawiona dawka, czy jeszcze oprócz tego mam wstrzyknąć moją dawkę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yyyyy ale te dawki się przecież przekręca w penie? Poszłam nawet sprawdzić teraz bo jeszcze mam w lodówce, ładuje się wkład i przekręca na odpowiednią dawkę. Ale to było w marcu i ja już chyba zapomniałam szczegółów??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fujitsu wrote:
    Yyyyy ale te dawki się przecież przekręca w penie? Poszłam nawet sprawdzić teraz bo jeszcze mam w lodówce, ładuje się wkład i przekręca na odpowiednią dawkę. Ale to było w marcu i ja już chyba zapomniałam szczegółów??
    Nie ma to jak gonapeptyl. Ten pen póki co mnie wku.wia. Bylo 375 nastawione i tyle wstrzyknelam to mam nadzieję, ze dobrze.
    Jak mam 375 a ampulka 600 to jak jutro bede robila to z tej ampulki tylko 225 a resztę z nowej ? Czyli ze dwa zastrzyki w sumie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Nie ma to jak gonapeptyl. Ten pen póki co mnie wku.wia. Bylo 375 nastawione i tyle wstrzyknelam to mam nadzieję, ze dobrze.
    Jak mam 375 a ampulka 600 to jak jutro bede robila to z tej ampulki tylko 225 a resztę z nowej ? Czyli ze dwa zastrzyki w sumie ?


    Na początku też mnie ten pen stresował. Ja tak robiłam, że kłułam się drugi raz z kolejnego wkładu jak brakowało dawki. Bo to jednak szybko schodzi. Ja miałam 175 a potem 225 j. Ciekawe czemu masz 375?!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fujitsu wrote:
    Na początku też mnie ten pen stresował. Ja tak robiłam, że kłułam się drugi raz z kolejnego wkładu jak brakowało dawki. Bo to jednak szybko schodzi. Ja miałam 175 a potem 225 j. Ciekawe czemu masz 375?!
    No właśnie tez sie zastanawiam. Mega dużo.dzis zaczynam a we wtorek juz usg. Moze z jakis zdrowotnych powodów taki mega szybki protokół, nie wiem. Ale dawka konska.

  • Em11 Autorytet
    Postów: 1004 418

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć,a nie miałaś w instrukcji żeby na początku ustawić 25 wtedy nadmiar powietrza jest wystrzelony i pojawia się kropelka a dopiero po tym ustawiasz swoją dawkę.

    Starania od 2016. Laparoskopia w 2018-niedrożne jajowody. Partner nasienie ok. AMH-3,27.
    - 04.09-punkcja
    - 09.09- transfer (mamy jeszcze dwa mrozaczki)
    - 19.09 - beta :(
    - 09.11-II transfer(mamy jeszcze jednego mrozaczku)
    - 16.11. 2018 beta 83, 19.11 beta 407, 26.11 beta 4637
    - 2019 na świat przyszła nasza córka
    - czerwiec 2020 - ciąża pozamaciczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Em11 wrote:
    Berbeć,a nie miałaś w instrukcji żeby na początku ustawić 25 wtedy nadmiar powietrza jest wystrzelony i pojawia się kropelka a dopiero po tym ustawiasz swoją dawkę.
    No tak, ze musze raz przekrecic. Czyli od tego swoja dawkę czy to juz sie wlicza w dawkę??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 22:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dawkę 375. Czyli mam miec to 25 plus to 375?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim.mi sie.pojawila kropla to już mialam nastawione 75 , bo juz się zestresowalam ze kropla nie.leci , a kuzwa nie nacisnelam wcale tylko przekrecalam, ostatecznie ustawilam 375. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Ale stwierdziłam, ze lepiej 50 mniej wstrzyknac niz 50 za duzo.

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Nie ma to jak gonapeptyl. Ten pen póki co mnie wku.wia. Bylo 375 nastawione i tyle wstrzyknelam to mam nadzieję, ze dobrze.
    Jak mam 375 a ampulka 600 to jak jutro bede robila to z tej ampulki tylko 225 a resztę z nowej ? Czyli ze dwa zastrzyki w sumie ?
    Nie ! W każdym penie jest więcej jak 600j coś 700j ustawiasz 375 j jak masz i wtedy jeśli lek się skończy pokaże ile masz dobić z kolejnego . Nie marnuj leku .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • malammi Przyjaciółka
    Postów: 75 37

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fujitsu wrote:
    U mnie w klinice pracują od rana do 20stej i umawiają Cię jak chcesz co mi się podoba. Ale ogólnie nic nie mówię bo mam do kliniki 1.5 km :D

    U mnie niestety, umawiają tak jak mają miejsce. Ale na szczęście mam bardzo elastyczną pracę

    Dziewczyny, jestem po pierwszym zastrzyku z gonapeptylu. Jakby to nie zabrzmiało, ale gładko poszło ;). Mam pytanie logistyczne: wiem że trzeba go przechowywać w lodówce i tu zaczynają się schody. Szykuje mi sie mały wyjazd, na którym niestety nie będę miała dostępu do lodówki. Czy gonapeptyl może być jakieś 30-36h poza lodówką? Czy lepiej odwołać wyjazd?

    Ja: Niedoczynność tarczycy, niedrożny jajowód, hiperprolaktynemia, IO, AMH=4,46
    Mąż: obniżone parametry nasienia, brak poprawy po lekach

    11.2017 - 02.2018 -> stymulacja cykli (letrozol)
    01.2018 -> ciąża biochemiczna :(
    09.2018 -> 1. ICSI :(
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to czuję, że u mnie też już dupa. Cycki przestały boleć, brzuch trochę pobolewa jak na @ i dzisiaj od rana wszystko mnie ($+-#-+_(, więc jak nic @ się zbliża :(
    A jeszcze jutro muszę iść na 1 urodziny do dziecka:(

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malammi wrote:
    U mnie niestety, umawiają tak jak mają miejsce. Ale na szczęście mam bardzo elastyczną pracę

    Dziewczyny, jestem po pierwszym zastrzyku z gonapeptylu. Jakby to nie zabrzmiało, ale gładko poszło ;). Mam pytanie logistyczne: wiem że trzeba go przechowywać w lodówce i tu zaczynają się schody. Szykuje mi sie mały wyjazd, na którym niestety nie będę miała dostępu do lodówki. Czy gonapeptyl może być jakieś 30-36h poza lodówką? Czy lepiej odwołać wyjazd?
    Ja jesli muszę przewozić lek to zaopatruje się w taki "chlodzik" kurde za Boga nie wiem jak to sie nazywa. Taki plastikowy prostokąt wypelniony wodą, wkladasz do zamrażarki i.potem z tym lekiem do torby termo.
    Od razu.odpowiadam, ze bez lodowki tyle godzin nie.moze byc.
    No.jesteśmy trochę "uwiezione" podczas tej stymulacji niestety. I wszystko co do godziny

    Gonapeptyl spoko. A co.jeszcze masz podawać?

    Ps. Juz masz stymulke? Pisakas, ze od 10 września?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 07:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Nie ! W każdym penie jest więcej jak 600j coś 700j ustawiasz 375 j jak masz i wtedy jeśli lek się skończy pokaże ile masz dobić z kolejnego . Nie marnuj leku .
    A skąd mam wiedzieć, ze jest tam 375? Nie ustawi misie na tym pokretelku tyle, jesli nie będzie w ampulce ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 07:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalade wrote:
    Ja to czuję, że u mnie też już dupa. Cycki przestały boleć, brzuch trochę pobolewa jak na @ i dzisiaj od rana wszystko mnie ($+-#-+_(, więc jak nic @ się zbliża :(
    A jeszcze jutro muszę iść na 1 urodziny do dziecka:(
    Ty tak.kolo 4 września mozesz badac.bete nie ? A okres kiedy powinien byc ?
    No.to wybawic dzidziusia, ja tak zawsze robię ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 07:16

  • malammi Przyjaciółka
    Postów: 75 37

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ja jesli muszę przewozić lek to zaopatruje się w taki "chlodzik" kurde za Boga nie wiem jak to sie nazywa. Taki plastikowy prostokąt wypelniony wodą, wkladasz do zamrażarki i.potem z tym lekiem do torby termo.
    Od razu.odpowiadam, ze bez lodowki tyle godzin nie.moze byc.
    No.jesteśmy trochę "uwiezione" podczas tej stymulacji niestety. I wszystko co do godziny

    Gonapeptyl spoko. A co.jeszcze masz podawać?

    Ps. Juz masz stymulke? Pisakas, ze od 10 września?

    No trudno, odwołam wyjazd i będę się kłuć w domowym zaciszu ;)

    Na razie podaję tylko gonapeptyl (co drugi dzień) i jestem w trakcie brania Ovulastanu. Ze stymulacją ruszam 13. września

    Ja: Niedoczynność tarczycy, niedrożny jajowód, hiperprolaktynemia, IO, AMH=4,46
    Mąż: obniżone parametry nasienia, brak poprawy po lekach

    11.2017 - 02.2018 -> stymulacja cykli (letrozol)
    01.2018 -> ciąża biochemiczna :(
    09.2018 -> 1. ICSI :(
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ