X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start sierpień 2018
Odpowiedz

In vitro start sierpień 2018

Oceń ten wątek:
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ty tak.kolo 4 września mozesz badac.bete nie ? A okres kiedy powinien byc ?
    No.to wybawic dzidziusia, ja tak zawsze robię ;)
    Badac mam w poniedziałek, a we wtorek @.
    Też tak robię, przynajmniej z tym dzieckiem, bo kuzyn mieszka obok nas, więc często się widziamy:) ale jutro czuję, że będzie ciężko:/

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalade wrote:
    Badac mam w poniedziałek, a we wtorek @.
    Też tak robię, przynajmniej z tym dzieckiem, bo kuzyn mieszka obok nas, więc często się widziamy:) ale jutro czuję, że będzie ciężko:/
    Ano to faktycznie ten sam termin. No musisz czekac cierpliwie. Nie będzie ciężko zobaczysz, mi to ciężko ostatnio jak coś zlego sie dzieje, nie moge słuchać tych forumowych wiesci oporonieniach, zaraz mi się ryczec chce. Pierwszy transfer miałaś? A jaki wynik punkcji byl ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malammi wrote:
    No trudno, odwołam wyjazd i będę się kłuć w domowym zaciszu ;)

    Na razie podaję tylko gonapeptyl (co drugi dzień) i jestem w trakcie brania Ovulastanu. Ze stymulacją ruszam 13. września
    Czyli ten gonapeptyl to nie jest jeszcze stymulacja?

  • malammi Przyjaciółka
    Postów: 75 37

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, teraz to już sama nie wiem. Myślałam, że do stymulacji w długim protokole nie wlicza się okresu "wyciszenia" jajników. Co o tym myślicie?

    Ja: Niedoczynność tarczycy, niedrożny jajowód, hiperprolaktynemia, IO, AMH=4,46
    Mąż: obniżone parametry nasienia, brak poprawy po lekach

    11.2017 - 02.2018 -> stymulacja cykli (letrozol)
    01.2018 -> ciąża biochemiczna :(
    09.2018 -> 1. ICSI :(
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalade wrote:
    Ja to czuję, że u mnie też już dupa. Cycki przestały boleć, brzuch trochę pobolewa jak na @ i dzisiaj od rana wszystko mnie ($+-#-+_(, więc jak nic @ się zbliża :(
    A jeszcze jutro muszę iść na 1 urodziny do dziecka:(
    Ha! Mam dokładnie takie same objawy, łącznie z humorem :/ Tyle, że termin miesiączki jutro i pierwsza beta też. Głupio by było jakbym okresu na lekach dostała, ale podobno różne historie się zdarzają..
    Oj tak, styczność z dziećmi różnie się kończy. Czasami super zabawa, a czasami nie można powstrzymać łez.
    Niezmiennie trzymam kciuki za Ciebie :)

    kalade lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malammi wrote:
    U mnie niestety, umawiają tak jak mają miejsce. Ale na szczęście mam bardzo elastyczną pracę

    Dziewczyny, jestem po pierwszym zastrzyku z gonapeptylu. Jakby to nie zabrzmiało, ale gładko poszło ;). Mam pytanie logistyczne: wiem że trzeba go przechowywać w lodówce i tu zaczynają się schody. Szykuje mi sie mały wyjazd, na którym niestety nie będę miała dostępu do lodówki. Czy gonapeptyl może być jakieś 30-36h poza lodówką? Czy lepiej odwołać wyjazd?
    Uważam tak jak Berbeć. Absolutnie nie można trzymać poza lodówką. Zarówno lekarz jak i farmaceutka bardzo na to uczulali. Jeśli możesz, to odwolaj wyjazd. Zawsze to większy komfort psychiczny w domu.

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malammi wrote:
    Hmm, teraz to już sama nie wiem. Myślałam, że do stymulacji w długim protokole nie wlicza się okresu "wyciszenia" jajników. Co o tym myślicie?
    Przychylam się do pytania.
    Ale to jak to.działa, ze rano je wyciszam gonapeptylem a później wieczorem stymuluje puregonem?

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Przychylam się do pytania.
    Ale to jak to.działa, ze rano je wyciszam gonapeptylem a później wieczorem stymuluje puregonem?

    Długi protokół zaczyna się od wyciszenia jajników. Też biorę ovulastan i miałam mieć włączone jakieś jeszcze zastrzyki, ale nie "wyciszyłam" się, więc dalej ciągnę antyki.
    Długi protokół trwa jakieś 5-6 tygodni, wliczając w to antyki.

    Berbeć, malammi lubią tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • malammi Przyjaciółka
    Postów: 75 37

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Długi protokół zaczyna się od wyciszenia jajników. Też biorę ovulastan i miałam mieć włączone jakieś jeszcze zastrzyki, ale nie "wyciszyłam" się, więc dalej ciągnę antyki.
    Długi protokół trwa jakieś 5-6 tygodni, wliczając w to antyki.

    To te zastrzyki to pewnie Gonapeptyl (lub podobny lek), który dostałam. Znalazłam coś takiego:

    Długi protokół
    Podczas długiego protokołu pacjentka w poprzedającym cyklu przyjmuje tabletki antykoncepcyjne (do 20 dnia cyklu). Następnie lekarz włącza tzw. analogi. Analogi to leki tłumiące przysadkę mózgową i własną czynność hormonalną pacjentki, np. Diphereline lub Decapeptyl. Po 2-3 tygodniach dodatkowo pacjenka dostanie gonadotropiny, które spowodują wzrost pęcherzyków jajnikowych (np. Gonal F, Menopur). Pod koniec długiego protokołu (podobnie jak pozostałych protokołach), gdy część pęcherzyków ma wielkość dochodzącą do 20 mm, pacjetka przyjmuje zastrzyk wyzwalający owulację (np. Pregynl lub Ovitrelle).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 08:20

    evkill lubi tę wiadomość

    Ja: Niedoczynność tarczycy, niedrożny jajowód, hiperprolaktynemia, IO, AMH=4,46
    Mąż: obniżone parametry nasienia, brak poprawy po lekach

    11.2017 - 02.2018 -> stymulacja cykli (letrozol)
    01.2018 -> ciąża biochemiczna :(
    09.2018 -> 1. ICSI :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    A skąd mam wiedzieć, ze jest tam 375? Nie ustawi misie na tym pokretelku tyle, jesli nie będzie w ampulce ?
    Jak nie będzie 375 j to ci pokażę ile.masz dostrzyknac . Ustaw Pan normalnie ma 375 j Jeśli w Penie zostanie 200j to pokaże na penie ile zostalo wstrzykniete i wkładasz kolejny lek i ustawiasz te 175 . Będziesz wiedziała na 100% ile leku jeszcze podać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 08:23

    Berbeć lubi tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki, mam nadzieję, ze ogarne

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonapeptyl zapobiega przedwczesnemu uwolnieniu komórki jajowej, a puregon pracuje nad tym, zeby tych.komórek było więcej. Ja już czaje :P. I wydaje mi się, ze stymulacja można nazwać juz caly.proces począwszy od.gonapeptylu.

    Reni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Jak nie będzie 375 j to ci pokażę ile.masz dostrzyknac . Ustaw Pan normalnie ma 375 j Jeśli w Penie zostanie 200j to pokaże na penie ile zostalo wstrzykniete i wkładasz kolejny lek i ustawiasz te 175 . Będziesz wiedziała na 100% ile leku jeszcze podać.
    Anakonda co w Medarcie daja na pęknięcie?

  • xCatherinex Przyjaciółka
    Postów: 101 77

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Jestem już po wizycie startowej. Na USG pokazała się torbiel krwotoczna- było jajeczko - niestety nie pękło. Mam brać Duphaston 2x1 przez 10 dni, czekać na @ i w 2dc pokazać się w klinice na USG + USG piersi. Wtedy zacznę też stymulację Gonalem. Na początek dawka 115 z tego co zrozumiałam przez 18 dni. Z tego szoku nie zapytałam dlaczego tak długo, to normalne? Wszędzie gdzie czytam dziewczyny mówią o kilku dniach. Aha.. IVF będzie metodą ICSI+MACs. Znacie przypadki kiedy ta drogą udało się za pierwszym razem? Jak Was czytam o przebojach z ustawianiem dawki to przerażenie mnie ogarnia.. czarna magia

    p19uskjon2j2tpmx.png
    31 lat
    3 lata starań
    PCOS + niedoczyność tarczycy
    Jajowody drożne
    Fragmentacja DNA 34% :(
    Asthenozoospermia
    Teratozoospermia
    Morfologia 3%
    Start - nOvum Warszawa - 06.2018r
    Stymulacja - 13.09.2018r
    Punkcja - 24.09.2018r (18 komórek- 16 dojrzałych)
    Z 6 zapłodnionych komorek - 5 wykazuje poprawne cechy zapłodnienia.
    Mamy ❄❄❄❄❄ ❤
    Crio - 29 Listopad 2018 r
    Test - 6 Grudzień !!! + !!! (7 dpt)
    Bhcg - 11 dpt - 10 Grudzień - 199,30mlU/ml
    Bhcg - 13 dpt - 12 Grudzień - 372,70mlU/ml
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to jest MACs?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Dziewczyny pytanie odnośnie zastrzyku z puregonu. Jak "pstrykałam" na początku tym penem, żeby mi ta kropla z igły poszła to na wskaźniku pojawiło mi się 75 (tam gdzie dawka) to jest to już nastawiona dawka, czy jeszcze oprócz tego mam wstrzyknąć moją dawkę?
    W ampułce jest więcej ja mialam więcej o 150 jednostek. Zawsze po kazdym strzale zaznaczałam pisakiem na ampułce dawke i na koniec wiedzialam ile zostało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 09:18

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ano to faktycznie ten sam termin. No musisz czekac cierpliwie. Nie będzie ciężko zobaczysz, mi to ciężko ostatnio jak coś zlego sie dzieje, nie moge słuchać tych forumowych wiesci oporonieniach, zaraz mi się ryczec chce. Pierwszy transfer miałaś? A jaki wynik punkcji byl ?
    Tak, pierwszy. 12 dojrzałych pęcherzyków i 4 zarodki. 3 blastki mam zamrożone i 6 komórek jajowych

    Berbeć, njut lubią tę wiadomość

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xCatherinex wrote:
    Hej Dziewczyny. Jestem już po wizycie startowej. Na USG pokazała się torbiel krwotoczna- było jajeczko - niestety nie pękło. Mam brać Duphaston 2x1 przez 10 dni, czekać na @ i w 2dc pokazać się w klinice na USG + USG piersi. Wtedy zacznę też stymulację Gonalem. Na początek dawka 115 z tego co zrozumiałam przez 18 dni. Z tego szoku nie zapytałam dlaczego tak długo, to normalne? Wszędzie gdzie czytam dziewczyny mówią o kilku dniach. Aha.. IVF będzie metodą ICSI+MACs. Znacie przypadki kiedy ta drogą udało się za pierwszym razem? Jak Was czytam o przebojach z ustawianiem dawki to przerażenie mnie ogarnia.. czarna magia
    Nie no nie przerazaj sie, nie jest tak zle. Podpowiemy w razie co. Bedzuesz MACS.miała ? Wiesz cos wiecej na ten temat? Tez sie nad tym zastanawiam . U Was dr zaprponopowal to czy jak

  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Ha! Mam dokładnie takie same objawy, łącznie z humorem :/ Tyle, że termin miesiączki jutro i pierwsza beta też. Głupio by było jakbym okresu na lekach dostała, ale podobno różne historie się zdarzają..
    Oj tak, styczność z dziećmi różnie się kończy. Czasami super zabawa, a czasami nie można powstrzymać łez.
    Niezmiennie trzymam kciuki za Ciebie :)
    Ja Kochana za Ciebie też! Nie korciło Cię żeby wcześniej zatestowac? Daj znać jutro po wyniku:)

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malammi wrote:
    Hmm, teraz to już sama nie wiem. Myślałam, że do stymulacji w długim protokole nie wlicza się okresu "wyciszenia" jajników. Co o tym myślicie?
    Wlicza. Dlatego po @ nie liczy się dnia cyklu tylko dzień stymulacji

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ