X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 29 września 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    Ja tak sceptycznie jestem nastawiona do naprotechnologii bo w sumie to żadna technologia tylko diagnostyka co najwyżej i ludziom w nieoczywistej sytuacji jak np u mnie nic nie pomoże... No ale jak coś znaleźli to warto sprawdzić. Przysadkę najlepiej zrobić rezonans z kontrastem, ja miałam 2 miesiące temu i wykluczyli guza. A te stany zapalne jak znaleźli? Co do sterydów to coś w tym jest bo w razie powodzenia ja mam zostać na tej samej dawce do końca 12 TC, potem w 13 zejść do połowy dawki, w 14 do 1/4 i w 15 odstawić. Pytanie kiedy Ci odstawili i czy nie zbyt nagle?
    Mi dr z kliniki odstawił na końcu 7tygodnia, więc może faktycznie za szybko. Z drugiej strony dowiedziałam się, że przy przeciwciałach bierze się je całą ciążę. Ogólnie też byłam sceptycznie nastawiona, ale to jest pierwszy lekarz, który patrzy na wyniki i mówi, że widzi co jest nie tak i wie jak dalej leczyć. Wiadomo, że jak jest np poważny problem z nasieniem, to taka metoda leczenia pewnie nie zadziała i zostaje IMSI. U nas nasienia jest dużo, tylko trzeba robaczkom główki wyprostować :P
    A mogę zapytać dlaczego miałaś skierowanie na rezonans? Robiłaś te badania z obciążeniem? Robiłaś prywatnie czy na NFZ?

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Waleczna Autorytet
    Postów: 675 1009

    Wysłany: 29 września 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Ja byłam w Certus u dr Grześkowiak. Ma też swój prywatny gabinet, w którym przyjmuje się popołudniami. Przesympatyczna kobieta. Omówiliśmy wszystkie badania jakie miałam robione. Na to że mam mutacje, to wpadła patrząc na wyniki badań sprzed ivf. Szkoda, że w klinice na to nie wpadli.

    Dzieki Monia. Ja tez mam problem z wysoką prolaktyna. Zmagam się z nią juz kilka lat. Rezonans tylko z kontrastem trzeba zrobić bo widać dokładniej obraz. Ja całe szczęście nie miałam guza, chociaż lekarz kiedyś mi powiedział ze mam go napwwno bo mialam taki wysoki poziom. Ja biorę leki to jest w normie jak odstawiam to odrazu skacze w górę i to konkretnie. Wysoka prolaktyna to naturalna antykoncepcja tak lekarz mi kiedyś tłumaczył. Właśnie duże znaczenie ma tutaj stres bo to jeden z głównych przyczyn tego paskudztwa.
    Powiem szczerze że nie wierzyłam za bardzo w naprotechnologie, ale zdziwiła mnie ta diagnoza. Widać jak lekarze czytają te wyniki w klinikach. Jest w tym dużo prawdy ze podchodzą tasmowo do Nas. Mam nadzieje, ze pomogą Wam rozwiązać problem i będziecie mogli się cieszyć z pozytywnej bety, życzę Wam tego kochana z całego serca❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2018, 00:07

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    👩‍🦰
    Hiperpolaktynemia
    Niedoczynnosc tarczycy
    Endometrioza
    👱‍♂️
    Czynnik męski

    4 inseminacje 😞😞😞😞
    IVF+IMSI❄️❄️❄️❄️
    Transfer świeży 😞
    Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka

    06.2020 Zaczynamy walkę o rodzeństwo
    07.2020 Crio❄️😞
    09.2020 Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 30 września 2018, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Hm i przez wynik z 7 dpt 3 dniowych maluchów już nie dajesz im szansy? Ostateczną beta 3 dniowych maluchów jest 12 dpt jak będzie ujemna to niestety Ale 7 dpt i przekreślić wszystko? Implantacja trwa nawet do 12 dpt !Rozumiem że miałaś podobną sytuację Ale pozytywnie myśleć należy błagam, mało się udzielam ostatnio Ale musiałam Ci to napisać. Nie przekreslaj kropkow !!!
    Chce wierzyć i dziękuję Paula.

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 30 września 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Ewi trochę optymizmu.

    Zdaje sobie sprawę że być może u mnie też jest to ovitrelle tak jak zaznaczyłas to sama chyba że 3 razy na forum. Jednak myślenie że może to ciąża pomaga mi przetrwać ten wolno płynący czas do kolejnej weryfikacji, która będzie w poniedziałek.

    Przede wszystkim myśląc że to ciąża jestem spokojniejsza. Mam ogromną nadzieję, wiary co prawda trochę mniej, bo wiele rozczarowań po drodze mi ja odbiera, ale przede wszystkim staram się myśleć pozytywnie, a naprawdę nie jest mi łatwo.

    Pimka lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 30 września 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    :*
    Co do prolaktyny, to wolę sprawdzić co się dzieje i ewentualnie zrobić ten rezonans
    Lepiej jak się okaże, że nic mi nie jest, niż jak mam zaniechać badań i zaszkodzić dziecku. Już raz się przejechałam z więc teraz się nastawiam na diagnostykę :)

    Swoją drogą też nerwus jestem w dodatku miałam bardzo stresującą pracę, więc może stąd taka wysoka prolaktyna. Za miesiąc zaczynam nową, więc liczę na to, że będzie spokojniej ;) A ile razy miałaś badaną prolaktynę zanim stwierdzili, że nie jest "normalna"?

    Ja w sumie w całym moim życiu miałam z 5 razy badaną i zawsze była w górnej granicy lub powyżej. Lekarze uznali ze jeśli nie mam objawów typu np. mlekotok i mam naturalną OWU to nie będą nic z tą prolaktyną robić, tym bardziej że wczęsniej rok leczenia bromegornem nic nie dał.

    2019 Natalka
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 30 września 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waleczna wrote:
    Dzieki Monia. Ja tez mam problem z wysoką prolaktyna. Zmagam się z nią juz kilka lat. Rezonans tylko z kontrastem trzeba zrobić bo widać dokładniej obraz. Ja całe szczęście nie miałam guza, chociaż lekarz kiedyś mi powiedział ze mam go napwwno bo mialam taki wysoki poziom. Ja biorę leki to jest w normie jak odstawiam to odrazu skacze w górę i to konkretnie. Wysoka prolaktyna to naturalna antykoncepcja tak lekarz mi kiedyś tłumaczył. Właśnie duże znaczenie ma tutaj stres bo to jeden z głównych przyczyn tego paskudztwa.
    Powiem szczerze że nie wierzyłam za bardzo w naprotechnologie, ale zdziwiła mnie ta diagnoza. Widać jak lekarze czytają te wyniki w klinikach. Jest w tym dużo prawdy ze podchodzą tasmowo do Nas. Mam nadzieje, ze pomogą Wam rozwiązać problem i będziecie mogli się cieszyć z pozytywnej bety, życzę Wam tego kochana z całego serca❤
    Faktycznie w klinikach lecą taśmowo. Miałam raz badaną prolaktynę, przekroczyłam normę 3razy, ale nikt nie zlecił powtórki badania. No ale co zrobić. Teraz jestem mądrzejsza i będę drążyć każde odchylenie wyników badań od widełek :P A jak bierzesz leki obniżające prolaktynę to cykle masz normalnej długości? U mnie owulacja jest bardzo późno, bo w 20-25 dniu ;/

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 30 września 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska87 wrote:
    Ja w sumie w całym moim życiu miałam z 5 razy badaną i zawsze była w górnej granicy lub powyżej. Lekarze uznali ze jeśli nie mam objawów typu np. mlekotok i mam naturalną OWU to nie będą nic z tą prolaktyną robić, tym bardziej że wczęsniej rok leczenia bromegornem nic nie dał.
    To może w Twoim przypadku faktycznie nie ma co się faszerować lekami :)

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Aife Autorytet
    Postów: 303 242

    Wysłany: 30 września 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka pytanie z innej beczki :) czujesz się jakoś inaczej? Masz jakieś dolegliwości? U mnie plamienie po transferze ustało za to mam lekkie bóle okresowe chwilami ( transfer był we wtorek 7 rano z nacięciem otoczki więc ponoć mam go liczyć jako pierwszy a nie zero)

    Farelka lubi tę wiadomość

    In vitro -wrzesien +ah beta 13 dpt 282
    ganns65ge86jk8bk.png
    Słaba morfologia plemników ( 2 nieudane iui)
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 30 września 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aife u mnie od 8-9dpt były bóle brzucha jak na @, a beta wyszła dodania. Każda z nas inaczej reaguje :)

    Farelka, Aife lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Waleczna Autorytet
    Postów: 675 1009

    Wysłany: 30 września 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Faktycznie w klinikach lecą taśmowo. Miałam raz badaną prolaktynę, przekroczyłam normę 3razy, ale nikt nie zlecił powtórki badania. No ale co zrobić. Teraz jestem mądrzejsza i będę drążyć każde odchylenie wyników badań od widełek :P A jak bierzesz leki obniżające prolaktynę to cykle masz normalnej długości? U mnie owulacja jest bardzo późno, bo w 20-25 dniu ;/

    Ja przyjmuje dostinex, jet cholernie drogi. Wcześniej miałam bromergon ale chodzilam po nim na czworakach, poprostu tragedia. Ja miałam owu 14 dc. Tylko po stymulacji ivf wszystko się porozjerzdzalo i nie mogę dojść do siebie. Właśnie byłam na monitoringu, chyba ten cykl będzie stracony poprostu zalamka, nie wiem co się dzieje...Jeszcze czekam na decyzje prof. co dalej. Mam już dzisiaj dość. Sorki za marudzenie od samego rana, ale to jest straszne ze przymierzam się już 3 miesiąc j zawsze coś nie tak; (

    👩‍🦰
    Hiperpolaktynemia
    Niedoczynnosc tarczycy
    Endometrioza
    👱‍♂️
    Czynnik męski

    4 inseminacje 😞😞😞😞
    IVF+IMSI❄️❄️❄️❄️
    Transfer świeży 😞
    Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka

    06.2020 Zaczynamy walkę o rodzeństwo
    07.2020 Crio❄️😞
    09.2020 Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 30 września 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waleczna wrote:
    Ja przyjmuje dostinex, jet cholernie drogi. Wcześniej miałam bromergon ale chodzilam po nim na czworakach, poprostu tragedia. Ja miałam owu 14 dc. Tylko po stymulacji ivf wszystko się porozjerzdzalo i nie mogę dojść do siebie. Właśnie byłam na monitoringu, chyba ten cykl będzie stracony poprostu zalamka, nie wiem co się dzieje...Jeszcze czekam na decyzje prof. co dalej. Mam już dzisiaj dość. Sorki za marudzenie od samego rana, ale to jest straszne ze przymierzam się już 3 miesiąc j zawsze coś nie tak; (
    A się dzieje z tym cyklem, że się martwisz? Nie ma owulacji?

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 30 września 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Dokładnie Ewi trochę optymizmu.

    Zdaje sobie sprawę że być może u mnie też jest to ovitrelle tak jak zaznaczyłas to sama chyba że 3 razy na forum. Jednak myślenie że może to ciąża pomaga mi przetrwać ten wolno płynący czas do kolejnej weryfikacji, która będzie w poniedziałek.

    Przede wszystkim myśląc że to ciąża jestem spokojniejsza. Mam ogromną nadzieję, wiary co prawda trochę mniej, bo wiele rozczarowań po drodze mi ja odbiera, ale przede wszystkim staram się myśleć pozytywnie, a naprawdę nie jest mi łatwo.
    Już nie będę tego 3 razy na forum zaznaczać. Życzę ci bardzo aby to była ciąża.

    Farelka lubi tę wiadomość

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 30 września 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aife wrote:
    Farelka pytanie z innej beczki :) czujesz się jakoś inaczej? Masz jakieś dolegliwości? U mnie plamienie po transferze ustało za to mam lekkie bóle okresowe chwilami ( transfer był we wtorek 7 rano z nacięciem otoczki więc ponoć mam go liczyć jako pierwszy a nie zero)
    Paula też miała takie bóle i było dodatnie. Sporo dziewczyn zauważyłam tak ma :)

    Aife lubi tę wiadomość

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 września 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Przypominam że jestem dziś 6dpt
    Hej czasem podczytuje ten wątek.widze że trzeba Ci trochę podsunac prawdziwej nadziei:-) 6dpt 3dn zarodków beta 13 z tego co rozumiem? Oczywiście domyślam się że ovitrelle był podany 36godz przed punkcja.
    Twój estradiol wskazuje na ciąże ponieważ jest wysoki. Często sama weryfikacja e2 bez bety lub na bardzo wczesnym etapie pozwala z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć że jest ciąża.
    7dpt dwóch 3dn zarodków miałam betę 15. To było 10dni po punkcji i 12 dni po ovitrelle aczkolwiek jak być szczegółowym to 11 i pół dnia po ovi. E2 nie badałam. Ciąża była prawidłowa i to nie były żadne pozostałości po zastrzyku. Trzymam kciuki:)

    Farelka, Marzenka85 lubią tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 30 września 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aife wrote:
    Farelka pytanie z innej beczki :) czujesz się jakoś inaczej? Masz jakieś dolegliwości? U mnie plamienie po transferze ustało za to mam lekkie bóle okresowe chwilami ( transfer był we wtorek 7 rano z nacięciem otoczki więc ponoć mam go liczyć jako pierwszy a nie zero)


    Aife od początku transferu ciągnięcia w brzuchu i takie skurcze i generalnie ból brzucha, ale nie taki jak typowy na okres. Bolą też mnie piersi, ale mnie to akurat zawsze bolą... sama nie wiem czy to są jakieś objawy czy porostu dolegliwości związane z ilością leków jakie przyjmujemy...

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 30 września 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Hej czasem podczytuje ten wątek.widze że trzeba Ci trochę podsunac prawdziwej nadziei:-) 6dpt 3dn zarodków beta 13 z tego co rozumiem? Oczywiście domyślam się że ovitrelle był podany 36godz przed punkcja.
    Twój estradiol wskazuje na ciąże ponieważ jest wysoki. Często sama weryfikacja e2 bez bety lub na bardzo wczesnym etapie pozwala z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć że jest ciąża.
    7dpt dwóch 3dn zarodków miałam betę 15. To było 10dni po punkcji i 12 dni po ovitrelle aczkolwiek jak być szczegółowym to 11 i pół dnia po ovi. E2 nie badałam. Ciąża była prawidłowa i to nie były żadne pozostałości po zastrzyku. Trzymam kciuki:)


    Ojej Lunka aż mnie dreszcz przeszedł podczas czytania Twojej wiadomości. Dziękuję Ci bardzo! Dokładnie tak jak napisałaś 6 dpt wyszło 13 A2 zastrzyki ovitrelle wzięłam na 36 h przed punkcja czyli w dniu wykonania bety było to 11 po... jutro powtarzam badanie i bardzo się boję!

    Dużo zdrówka dla Was :-)

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 30 września 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Mi dr z kliniki odstawił na końcu 7tygodnia, więc może faktycznie za szybko. Z drugiej strony dowiedziałam się, że przy przeciwciałach bierze się je całą ciążę. Ogólnie też byłam sceptycznie nastawiona, ale to jest pierwszy lekarz, który patrzy na wyniki i mówi, że widzi co jest nie tak i wie jak dalej leczyć. Wiadomo, że jak jest np poważny problem z nasieniem, to taka metoda leczenia pewnie nie zadziała i zostaje IMSI. U nas nasienia jest dużo, tylko trzeba robaczkom główki wyprostować :P
    A mogę zapytać dlaczego miałaś skierowanie na rezonans? Robiłaś te badania z obciążeniem? Robiłaś prywatnie czy na NFZ?
    Ja mam, czy w zasadzie miałam hiperprolaktynemię czynnościową, czyli 4-5 lat temu wyszedł mi podwyższony wynik (chyba 700 przy normie do 490), więc robili mi badanie z obciążeniem, wyszło że skacze sobie bez powodu - możliwe że stresy, miałam wtedy bardzo stresującą pracę, dostałam krótkie leczenie i potem już było ok. Ostatnie kilka lat mam 300-400, nie więcej. Ale w tym roku byłam u endokrynologa bo mi się kilka wyników rozjechało i to mogło wskazywać na problem z przysadką plus mam cały czas niewyjaśnione plamienia przed okresem (wykluczona endometrioza i niedobór progesteronu). No ale badanie przysadki wyszło super a i te z krwi też same wróciły do normy. Skierowanie miałam prywatnie z kliniki i poszłam zrobić w Medicoverze.

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • Waleczna Autorytet
    Postów: 675 1009

    Wysłany: 30 września 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    A się dzieje z tym cyklem, że się martwisz? Nie ma owulacji?
    No właśnie dzieje sie coś dziwnego w 12 dc mialam Endometrium 7 mmm potem 14dc ponownie Endo 7mmm pęcherzyk 13 mm a dzisiaj jest 16 dc. Endometrium 10mmm a pęcherzyk dalej ma 13, prof zlecił badania hormonow. Chce sprawdzić czy jest jeszcze szansa spróbowania w tym cyklu czy nie. Czekam na wyniki. Juz nie wiem co mam robić. Tym bardziej mam do domu 300 km i czekam co robić bo nie wiem czy będę musiała dalej zostać czy jednak nie. Ach smutno mi

    👩‍🦰
    Hiperpolaktynemia
    Niedoczynnosc tarczycy
    Endometrioza
    👱‍♂️
    Czynnik męski

    4 inseminacje 😞😞😞😞
    IVF+IMSI❄️❄️❄️❄️
    Transfer świeży 😞
    Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka

    06.2020 Zaczynamy walkę o rodzeństwo
    07.2020 Crio❄️😞
    09.2020 Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 września 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Ojej Lunka aż mnie dreszcz przeszedł podczas czytania Twojej wiadomości. Dziękuję Ci bardzo! Dokładnie tak jak napisałaś 6 dpt wyszło 13 A2 zastrzyki ovitrelle wzięłam na 36 h przed punkcja czyli w dniu wykonania bety było to 11 po... jutro powtarzam badanie i bardzo się boję!

    Dużo zdrówka dla Was :-)
    Ja miałam 1 zastrzyk Ty dwa. Ale Twoja beta jest 13 w 6dpt A moja była 15 7dpt. Do tego e2 masz wysoki, ciążowy. Wg mnie z wielkim prawdopodobieństwem to jest ciąża i to z ładną jak na ten dzień betą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2018, 11:10

    Farelka lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 września 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama szukałam historii pod tytułem beta 6 czy 7dpt kto normalny tak wcześnie testuje :-D u mnie to nie była żadna weryfikacja a moja decyzja. Ale ja byłam po poronieniu i chciałam wiedzieć co się dzieje i czy coś się zadzialo. Ja podziwiam czekać 10 czy 12 dni :-) mi tej cierpliwości brakło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2018, 11:19

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 1107 1108 1109 1110 1111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ