X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • Niezapominajka29 Przyjaciółka
    Postów: 98 50

    Wysłany: 8 marca 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka 5 ja wylądowałam w Białymstoku. Jak się nie uda to pewnie za jakiś czas pojadę po mrozaczki. Problem jest z tymi dojazdami niestety.

    Niezapominajka5, Nowy Rok Nowa Ja lubią tę wiadomość

  • Ewelina.tom Przyjaciółka
    Postów: 105 39

    Wysłany: 8 marca 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka29 wrote:
    Masz już w Bocianie swojego lekarza? Kiedy masz zamiar podchodzic?
    Mam już lekarza G.M. ze względu na TSH od 8 lutego biorę leki na obniżenie i najprawdopodobniej 12-14 marca wizyta (1-3 dzień cyklu) i jak wszystko pójdzie ok zaczynamy procedurę. Czekamy jeszcze na kariotyp lada dzień wyniki. Pozdrawiam

    AMH 0,89, tarczyca, haszimoto, mięśniak macicy,
    czynnik męski 0% morfologia, mutacja genu CFTR
    29.03.18 r punkcja 2 pęcherzyków - obydwa puste pęcherzyki :(
    10.03.18 start nowa stymulacja ...
  • Ewelina.tom Przyjaciółka
    Postów: 105 39

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowy Rok Nowa Ja wrote:
    Zastanawiałam się nad tą klinik ą. Mnóstwo osób mówiło to samo Lublin to strata kasy i czasu. Zastanawiałam się pomiędzy Warszawą Novum, a Bocianem. Wygrała liczba udanych ciąż przywieziona z Białegostoku. Ja miałam krótki protokół więc dałam radę,za każdym razem, mój dr brał pod uwagę, że jestem z innej miejscowości i dawał sygnał kiedy na pewno wolne i ile. Gorzej jak jest długi protokół, wtedy wydaje mi się że jest więcej wizyt.
    Lublin to taki Fiat, a Białystok Porche - takie porównanie usłyszałam od ginekologa. Sami jesteśmy w Białystoku w Bocianie, zrezygnowaliśmy z Lublina (Ab Ovo na Bocianiej)

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

    AMH 0,89, tarczyca, haszimoto, mięśniak macicy,
    czynnik męski 0% morfologia, mutacja genu CFTR
    29.03.18 r punkcja 2 pęcherzyków - obydwa puste pęcherzyki :(
    10.03.18 start nowa stymulacja ...
  • Kabi Autorytet
    Postów: 426 206

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na wypisie po transferze w czynnikach niepłodności mam napisane: Niepłodność idiopatyczna. Czynnik jajnikowy.

    Co o znaczy? Jest coś o czym lekarz mi nie mówi? :/ Co to jest czynnik jajnikowy? Po za tym niepłodność idiopatyczna wyklucza się z innymi czynnikami niepłodności bo jest albo idiopatyczna albo jest jakiś powód...?

    hchy43r80v7zdczk.png

    f2wlanlihv5o1al8.png

    4 lata starań
    2017 - 3x IUI :(
    I ICSI styczen '18 ---> :(
    Brak mrożaków
    II ICSI lipiec' 18
    Transfer 24.07 - - >7dpt beta 53.3 --> 9dpt beta 149--> 11dpt beta 342 - - > 15dpt beta 1078 - - > 20dpt beta 3805 i pęcherzyk 1cm na usg :)
    28dpt❤️ dzidzia 4mm
    ❄️❄️ czekają :)
    23.12.2022 Transfer blastki 4.1.2. —> 8dpt beta 60 --> 11dpt beta 248 —> 20dpt beta 3870 :D
    18.01 USG…?
  • Klara85 Znajoma
    Postów: 20 70

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    chciałam się podzielić dobrą wiadomością. Wczoraj byłam na USG i są 2 serduszka :)
    Podano mi 2 zarodki przy pierwszej próbie IMSI (w tym roku skończę 33 lata - propozycja lekarza) i teraz są dwa serduszka :) Podwójne szczęście, choć też teraz podwójny lęk o przebieg ciąży. Na razie wszystko OK. Termin na 3 listopada, ale spodziewam się, że będą się pchały na świat już w październiku.

    Co do objawów po transferze (pojawiły się gdzieś pytania) też miałam bóle jak przed miesiączką, pojawiające się praktycznie codziennie z różną intensywnością.

    Trzymam kciuki za wszystkie staraczki.

    PolaWaw, Paulcia28, Malwas, MalaMiss, BeladonnaBeladonna, inka2707, Niezapominajka5, misia1989, Marmis, Marzena1991, akilegna♥, Nowy Rok Nowa Ja, Iwkaaa, monik123, Furiatka, srebrzysta, Farelka lubią tę wiadomość

  • aga80 Autorytet
    Postów: 402 546

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    dołączam się do starających (powiedzmy od stycznie kiedy zaczęliśmy badania (kariotypy AMH i wszystkie inne)
    Obecnie na etapie - kończę tabletki anty i zaczynam kucie gonapeptylem - na razie co drugi dzień.
    I właśnie doszłam do wniosku że nie cierpię zastrzyków :) a to dopiero początek :(
    pozdrawiam wszystkie starające i trzymam kciuki za powodzenie

    PolaWaw, juhaska, Nowy Rok Nowa Ja lubią tę wiadomość

    aga
    2018 - 3 procedury nieudane
    2019 - pierwsze KD
    27.04.2020 - wyczekany synek
    2** transfer 04.12.2021
    14.12 beta 118
    17.12 beta 539 :)
  • PolaWaw Ekspertka
    Postów: 212 246

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara ale czad. Będziesz mamą do kwadratu :) GRATULACJE!!!

    Klara85, MalaMiss, Niezapominajka5, Nowy Rok Nowa Ja, Paulcia28 lubią tę wiadomość

    W tym roku skończę 34 lata
    Starania z pomocą medyczna od 2016 -> 2017 IUI, ciąża, poronienie w 10 tc
    Problem: słabe nasienie (morfologia 0 - 4%), AMH - 1,4
    1 IVF :(
  • Klara85 Znajoma
    Postów: 20 70

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabi, u nas też była niepłodność idiopatyczna. Bo niby część parametrów była obniżona, ale niby nie powinno być to przeszkodą do zajścia w ciążę.
    Kiedyś na wizycie w Novum jeden lekarz na pierwszej wizycie stwierdził, że jego zdaniem to pewnie u nas jest czynnik jajowodowy, bo on tak podejrzewa, choć w laparoskopii wykazano drożność jajowodów, ale ponieważ jego zdaniem z jajowodami to nigdy nie wiadomo, bo może i są drożne, ale może nie są sprężyste to może dlatego.

    Wydaje mi się, że ten czynnik jajnikowy, to też może być taki strzał na czuja, bo być może np. gorzej zareagowałaś na stymulację i lekarz podejrzewa, że to wina jajników. Ale reakcja na stymulacje w dużej mierze zależy od leków.

    Nie przywiązywałabym to tego większej wagi. Oczywiście skonsultuj to, ale nie martw się na zapas.

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

  • PolaWaw Ekspertka
    Postów: 212 246

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej aga80! możemy sobie przybić piątkę z tymi zastrzykami. Nie mam problemu żeby je robić ale boli mnie skóra na brzuchu, uwrażliwiła się strasznie - denerwuje mnie nawet jak dotykają ją ubrania :/ Miałaś już jakieś monity? Dobrze reagujesz na leki? &&&& za Ciebie :)

    MalaMiss lubi tę wiadomość

    W tym roku skończę 34 lata
    Starania z pomocą medyczna od 2016 -> 2017 IUI, ciąża, poronienie w 10 tc
    Problem: słabe nasienie (morfologia 0 - 4%), AMH - 1,4
    1 IVF :(
  • Niezapominajka29 Przyjaciółka
    Postów: 98 50

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina.tom wrote:
    Mam już lekarza G.M. ze względu na TSH od 8 lutego biorę leki na obniżenie i najprawdopodobniej 12-14 marca wizyta (1-3 dzień cyklu) i jak wszystko pójdzie ok zaczynamy procedurę. Czekamy jeszcze na kariotyp lada dzień wyniki. Pozdrawiam
    To chodzimy do tego samego lekarza.

  • Niezapominajka29 Przyjaciółka
    Postów: 98 50

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina.tom a mogę wiedzieć czemu zrezygnowłaś z AB OVO?

  • PolaWaw Ekspertka
    Postów: 212 246

    Wysłany: 8 marca 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z okazji Dnia Kobiet życzę Wam żebyście jak najszybciej zostały mamami.

    Tylko tyle i aż tyle!

    Paulcia28, Klara85, BeladonnaBeladonna, Niezapominajka5, MalaMiss, misia1989, juhaska, Kicis36, Nowy Rok Nowa Ja lubią tę wiadomość

    W tym roku skończę 34 lata
    Starania z pomocą medyczna od 2016 -> 2017 IUI, ciąża, poronienie w 10 tc
    Problem: słabe nasienie (morfologia 0 - 4%), AMH - 1,4
    1 IVF :(
  • aga80 Autorytet
    Postów: 402 546

    Wysłany: 8 marca 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwszy monit czeka mnie 16.03
    mi zastrzyki na razie robi mąż :)
    gorzej będzie jak wyjedzie i przyjdzie mi się samej kuć :)

    aga
    2018 - 3 procedury nieudane
    2019 - pierwsze KD
    27.04.2020 - wyczekany synek
    2** transfer 04.12.2021
    14.12 beta 118
    17.12 beta 539 :)
  • Ewelina.tom Przyjaciółka
    Postów: 105 39

    Wysłany: 8 marca 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka29 wrote:
    Ewelina.tom a mogę wiedzieć czemu zrezygnowłaś z AB OVO?[/QUOT

    Zrezygnowaliśmy bo chyba dmuchamy na zimne, jeżeli mam zaliczyć niepowodzenie to chcę mieć pewność że u najlepszych specjalistów (Białystok to prekursor in vitro w PL)

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

    AMH 0,89, tarczyca, haszimoto, mięśniak macicy,
    czynnik męski 0% morfologia, mutacja genu CFTR
    29.03.18 r punkcja 2 pęcherzyków - obydwa puste pęcherzyki :(
    10.03.18 start nowa stymulacja ...
  • Ewelina.tom Przyjaciółka
    Postów: 105 39

    Wysłany: 8 marca 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka29 wrote:
    To chodzimy do tego samego lekarza.

    I jak zadowolona jesteś z opieki dr G.M. ??? Pierwsza wizyta mnie zaskoczyła od razu wykrył u mnie chorą tarczycę i usg zrobił stwierdził Haszimoto, co później potwierdziłam u endokrynologa. Co całkowicie pominięte było w Ab Ovo w Lublinie.

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

    AMH 0,89, tarczyca, haszimoto, mięśniak macicy,
    czynnik męski 0% morfologia, mutacja genu CFTR
    29.03.18 r punkcja 2 pęcherzyków - obydwa puste pęcherzyki :(
    10.03.18 start nowa stymulacja ...
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 8 marca 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara85 wrote:
    Dziewczyny,
    chciałam się podzielić dobrą wiadomością. Wczoraj byłam na USG i są 2 serduszka :)
    Podano mi 2 zarodki przy pierwszej próbie IMSI (w tym roku skończę 33 lata - propozycja lekarza) i teraz są dwa serduszka :) Podwójne szczęście, choć też teraz podwójny lęk o przebieg ciąży. Na razie wszystko OK. Termin na 3 listopada, ale spodziewam się, że będą się pchały na świat już w październiku.

    Co do objawów po transferze (pojawiły się gdzieś pytania) też miałam bóle jak przed miesiączką, pojawiające się praktycznie codziennie z różną intensywnością.

    Trzymam kciuki za wszystkie staraczki.
    Gratuluję :) podwójne szczęście!!

    Klara85 lubi tę wiadomość

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 8 marca 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga80 wrote:
    Cześć
    dołączam się do starających (powiedzmy od stycznie kiedy zaczęliśmy badania (kariotypy AMH i wszystkie inne)
    Obecnie na etapie - kończę tabletki anty i zaczynam kucie gonapeptylem - na razie co drugi dzień.
    I właśnie doszłam do wniosku że nie cierpię zastrzyków :) a to dopiero początek :(
    pozdrawiam wszystkie starające i trzymam kciuki za powodzenie
    Ech, a kto lubi zastrzyki :), mnie prawdpodobnie całą ciążę czekają zastrzyki z heparyną ;/. Trzymam kciuki za monit.

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 8 marca 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaMiss wrote:
    Niezapominajka, czyli nadal nie wiesz czy będziesz miała transfer w tym cyklu czy Ci przełożą? Kurde, co za klinika, ja zostałam o tym poinformowana na wizycie u gina po punkcji. Masakra jak tam postępują z pacjentkami...
    Co do boleści to miałam apogeum 5 dni po operacji, ale pewbie dlatego, że miałam ryzyko hiperki (i jednak chyba lekko ją przeszłam), ale też nie mogłam się oszczędzać, bo miałam pilny projekt do wykonania. Ale trzeba uważać na siebie i jeśli bardzo boli udaj się do lekarza. Niejedna dziewczyna wylądowała w szpitalu z powodu hiperki

    Wczoraj jak zadzwoniliśmy po 18 dostałam info z laboratorium, że prof zadecydował, że transfer jutro. Mam nadzieję, że dzieciaczki są silne i pomimo, że są tylko 2, to dadzą radę i zostaną z nami.
    Dzisiaj mam dzwonić około 15-16. Ależ się dłuży..
    Od razu po punkcji czułam się bardzo dobrze. Ból jajników i podbrzusza odezwał się około 18. Od tamtej pory mnie pobolewa. Raz mniej raz trochę silniej. Zawsze mocniej po tym jak aplikuję luteinę dopochwową, brrrr:P.
    Obserwuję się, ale to raczej nie hiperka (przynajmniej na razie), bo wczoraj i dzisiaj póki co daję radę bez tab przeciwbólowych.
    Aż 5 dni... Podziwiam te z was, które od razu wróciły do pracy.

    Co do ABO VO.
    Zastanawialiśmy się jakiś czas zanim zaczęliśmy procedurę, czy od razu nie pojechać gdzieś dalej, ale pomyśleliśmy, że jak ma się udać, to uda się i tutaj. W trakcie wyszło, że moje amh to 1,22 (zbadane w abo vo). W przypadku kolejnej procedury, po naszych przejściach, na pewno się przeniesiemy.
    Poza tym każdy kontakt z panią z laboratorium do najmilszych nie należy. Mogłaby okazać choć krztę empatii. Czuję się jak intruz gdy chcę się czegokolwiek dowiedzieć.

    Powiedzcie mi proszę, czy są u was jakieś pakiety ICSI/IMCI, czy za każdą wizytę i za wszystko płacicie według cennika? Np. w novum jest info o pakietach. Około ilu tys wyszła was całość?
    Widzę, że w większości jesteście jednak zadowolone ze swoich klinik. Gratuluję podjęcia dobrych wyborów :)

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • BeladonnaBeladonna Przyjaciółka
    Postów: 108 170

    Wysłany: 8 marca 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny dawno mnie nie było,wróciłam do pracy -chodz lekarz chciał dać zwolnienie ,ale dobrze się czuję więc póki co pracuję.Ogolnie żadnych objawów ,czasami martwie się tym i zastanawiam się czy wszystko ok skoro objawów nie mam.Za tydzień pierwsze USG,a dziś zrobiłam badania do karty ciąży która lekarz założy nam jak wszystko będzie pomyślnie!!

    Gratuluję wszystkim którym się udało pod moją nie obecności a te które oczekują -duzo cierpliwości !!!

    "Kto nie walczy ten nie niańczyła"
    ,więc dużo cierpliwości i sił z okazji Naszego święta!

    PolaWaw, PolaWaw, Niezapominajka5, Klara85, MalaMiss, Nowy Rok Nowa Ja, Paulcia28 lubią tę wiadomość

    2015 Hsg (jajowody drożne)
    2016 Hasimoto,Hiperprolaktyna ,Guz (prawdopodobnie mięsniak)
    09.2017 Laparoskopia i usunięcie 2 mieśniaków -1 jajowód niedrozny
    12.2017 Przygotowywania ,wstępne badania do in vitro
    05.01.2018 start krótki protokół IVF
    17.01 2018 punkcja (13 komórek -zostaje 11 )
  • PolaWaw Ekspertka
    Postów: 212 246

    Wysłany: 8 marca 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beladonna czyli z niecierpliwością czekamy na wieści po pierwszym USG. :)

    Niezapominajka u mnie w klinice niby jest pakiet (na 1 rzut oka wydaje się że ma on bardzo korzystną cenę) ale za wizyty podczas monitoringu płacę oddzielnie, kilka opcji dodatkowych jak scratching, AH, MACS muszę dopłacić ponieważ nie wszystkie są w pakiecie. Na razie zbieram "rachunki" i kiedyś sobie to wszystko podliczę. Moim zdaniem z lekami będzie tego ok 11 - 12 tysięcy. No i ja nie muszę dojeżdżać, a wiadomo że to kolejne pieniądze.

    Nadal jednak uważam, że w Twoim przypadku zmiana kliniki powinna być planem B albo nawet C do zrealizowania. Przed Tobą transfer dwóch maluchów. Trzeba założyć, że klinika nie będzie Ci za chwilę do niczego potrzebna. :) Nie poddawaj się, już widać metę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2018, 12:10

    Niezapominajka5, MalaMiss, Nowy Rok Nowa Ja lubią tę wiadomość

    W tym roku skończę 34 lata
    Starania z pomocą medyczna od 2016 -> 2017 IUI, ciąża, poronienie w 10 tc
    Problem: słabe nasienie (morfologia 0 - 4%), AMH - 1,4
    1 IVF :(
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ