X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 12 marca 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Cześć dziewczyny:) Podpinam się... Właśnie czekam na @ i wtedy stymulacja Fostimonem 6 dni w dawce 225.
    Oczywiście w głowie mętlik. Nie mam z kim w realu pogadać o tym...Bardzo się boję stymulacji, ze przy mojej mutacji jakieś zakrzepy etc, czy nie będzie hiperki i czy uda się coś zapłodnić. Ech. Nawet waham się, czy się nie wycofać. Nie wiem czy jestem jedyną osobą, która się tak boi ivf.
    A ten fostimon taka końska dawka... Ostatnio M brał antybiotyk i o tydzień nam się przesunęła procedura(gin kazał mi brac dluzej antyk)
    Nie jesteś jedyna która się boi ja sama najpierw nie chciałam dopuścić do myśli ze tylko dzięki ivf może zostaniemy rodzicami ale nie ja pierwsza nie ostatnia. Będzie dobrze. Każda z nas się boi nie ma się czego wstydzić ale nie rezygnuj. Zaszlas daleko więc walcz.

    ninkali, MarGooo lubią tę wiadomość

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Niezapominajka29 Przyjaciółka
    Postów: 98 50

    Wysłany: 12 marca 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla czystego sumienia jutro to sprawdzę ale już nie robię sobie nadziei. Martwi mnie to, że w tak krótkim czasie wystąpiły objawy @. Embriolog mówił że zarodek bardzo dobrze rokujacy na ciążę, a jednak nic z tego nie wyszło.

  • Agaaa92 Koleżanka
    Postów: 41 77

    Wysłany: 12 marca 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dzisiejsza beta (8dpt) 90,52 ;) progesteron 49,55.

    Iwkaaa, Niezapominajka5, BeladonnaBeladonna, Malwas, misia1989, Mylakamila, MalaMiss, emka29, PolaWaw, Buko, Kicis36, Marzena1991, ROMA 39, Klara85 lubią tę wiadomość

    Starania od 07.2016
    Oligoastenoteratozoospermia
    PCOS , IO, hiperprolaktynemia czynnosciowa
    04.02.2018 punkcja-> 24 oocyty-> 6 mrozakow
    4.03 transfer 5 dniowej blastocysty
    Bhcg 11dpt: 177, 13dpt : 414
    3.04 ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx wrote:
    Na to żeby nie wystąpiła hiperka lekarz profilaktycznie może przepisać dostinex. Także nie bój nic ☺️
    Poza tym nie jedna z nas tu obecnych ma mutacje i przystępuje do Ivf. Lekarz włączy odpowiednie leki ☺️
    A ten dostinex to kiedy sie bierze? Bo ja mam juz leki wykupione Fostimon 225 na 6 dni i ten Orgalutran. Tyle poki co.

    Dziękuje za wsparcie :) już mi lepiej:)

    Właśnie @ się zaczął, czyli jutro zastrzyk nr 1 :)

    Czy polecacie jakąś dietę teraz w czasie stymulacji?
    (P.s mam słabe endometrium czy wino można pić?)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2018, 19:46

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 12 marca 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka29 wrote:
    Dla czystego sumienia jutro to sprawdzę ale już nie robię sobie nadziei. Martwi mnie to, że w tak krótkim czasie wystąpiły objawy @. Embriolog mówił że zarodek bardzo dobrze rokujacy na ciążę, a jednak nic z tego nie wyszło.
    Trzymaj się mocno i nie trać jeszcze nadziei, może jednak to tylko plamienie. Masz duże szanse, bo miałaś pięknego kropka.

    Agaaa92- gratuluję, dbaj o siebie:*

    Ja niestety mam okropne wieści:( nasz zarodek przestał się rozwijać i nie mamy mrożaków. Jeśli teraz się nie uda, to musimy zaczynać wszystko od nowa:( Jesteśmy załamani. Mąż przeżywa to jeszcze bardziej niż ja:(
    Dzisiaj też miałam kryzys z zastrzykiem. Mąż musiał mnie kłuć drugi raz w inne miejsce, bo strasznie bolało:(

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 12 marca 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaaa92 Gratulacje :) !!

    nikali Jeśli endo ma urosnąć, to urośnie na lekach, na gonadotropinach ładnie rośnie. Jeśli chodzi o dietę można uzupełnić w orzechy, sok z buraka, morele, olej z wiesiołka, acc optima (N-acetylocysteina).

    Paulcia28 kciuki za ładne endo na progynovie :)

    Niezapominajka5 Rozumiem, że miałaś podany zarodek 3 dniowy, a reszta nie dotrwała do poziomu blastocysty? Bardzo mi przykro, że nie macie już mrożaków :(. Spokojnie, wszystko się uda, już jest przesądzone u Ciebie w brzuszku, trzeba być dobrej myśli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2018, 20:04

    Niezapominajka5, Paulcia28 lubią tę wiadomość

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • KejtiK Autorytet
    Postów: 444 237

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Dziewczyny dzwonili z lab
    Jutro o 9 transfer
    Mam te 3 zapłodnienie komórki pozostałe 4 niestety nie dojrzały. Z tych 3 dwie są rokujące a ta 3 trochę w tyle w porównaniu do tych 2. Dziś niby decydująca doba czy powstaną z nich blastocysty czy murole. Jutro ma niby paść decyzja czy podają mi 2 czy 1... Tyle że ja nawet 2 nie brałam pod uwagę

    Trzymam kciuki, powodzenia :-)

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

    - zaniżone parametry nasienia / wiek /MTHFR C677C-T i A1298C-T oraz PAI 1 -4G,fragmentacja DNA 14% i 9%, kariotypy prawidłowe, KIR AA, LCT ujemny, bardzo złe wyniki cytokin -wysoki TNF alfa, NK 8,9% homocysteina 7,1, Wit D 56
    leczenie immunosupresja = /encorton/accofil
    Od 03.2020: prograf/encorton/accofil w cyklu z transferem
    - ICSI - start 12.2017; - Crio - 01.2018 :-( ; - Crio -14. 03.2018 :-(
    - ICSI II - 06.2018; - ET- 25.06.2018 :-( ;- Crio - 23.08.2018 :-(
    - ICS III - 4❄️02.2019 :-(, 04.2019 :-( 06.2019 :-(
    - ICSI IV - 2 blastki 4bc i 4cc
  • KejtiK Autorytet
    Postów: 444 237

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaaa92 wrote:
    Moja dzisiejsza beta (8dpt) 90,52 ;) progesteron 49,55.

    Gratulacje :-)

    - zaniżone parametry nasienia / wiek /MTHFR C677C-T i A1298C-T oraz PAI 1 -4G,fragmentacja DNA 14% i 9%, kariotypy prawidłowe, KIR AA, LCT ujemny, bardzo złe wyniki cytokin -wysoki TNF alfa, NK 8,9% homocysteina 7,1, Wit D 56
    leczenie immunosupresja = /encorton/accofil
    Od 03.2020: prograf/encorton/accofil w cyklu z transferem
    - ICSI - start 12.2017; - Crio - 01.2018 :-( ; - Crio -14. 03.2018 :-(
    - ICSI II - 06.2018; - ET- 25.06.2018 :-( ;- Crio - 23.08.2018 :-(
    - ICS III - 4❄️02.2019 :-(, 04.2019 :-( 06.2019 :-(
    - ICSI IV - 2 blastki 4bc i 4cc
  • Niezapominajka29 Przyjaciółka
    Postów: 98 50

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 Trzymam kciuki żeby Ci się poszczęścilo. Oby ten jeden okazał się szczęśliwy.

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • KejtiK Autorytet
    Postów: 444 237

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5
    Też trzymam kciuki, powodzenia :-) i wysokiej bety życzę :-)

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    - zaniżone parametry nasienia / wiek /MTHFR C677C-T i A1298C-T oraz PAI 1 -4G,fragmentacja DNA 14% i 9%, kariotypy prawidłowe, KIR AA, LCT ujemny, bardzo złe wyniki cytokin -wysoki TNF alfa, NK 8,9% homocysteina 7,1, Wit D 56
    leczenie immunosupresja = /encorton/accofil
    Od 03.2020: prograf/encorton/accofil w cyklu z transferem
    - ICSI - start 12.2017; - Crio - 01.2018 :-( ; - Crio -14. 03.2018 :-(
    - ICSI II - 06.2018; - ET- 25.06.2018 :-( ;- Crio - 23.08.2018 :-(
    - ICS III - 4❄️02.2019 :-(, 04.2019 :-( 06.2019 :-(
    - ICSI IV - 2 blastki 4bc i 4cc
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, naprawdę jesteście wspaniałe:*

    Tak Malwas, miałam podany zarodek w 3 dobie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2018, 20:36

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Czy polecacie jakąś dietę teraz w czasie stymulacji?
    (P.s mam słabe endometrium czy wino można pić?)

    Jest mnóstwo sposobów na poprawę endometrium - od tych naturalnych zaczynając (wino, migdały, orzechy, buraki) poprzez środki dostępne bez recepty (witamina C, magnez, witaminy z grupy B) a kończąc na tych, które lekarze stosują w klinikach (czyli estrogeny czy gonadotropiny).

    ninkali lubi tę wiadomość

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Trzymaj się mocno i nie trać jeszcze nadziei, może jednak to tylko plamienie. Masz duże szanse, bo miałaś pięknego kropka.

    Agaaa92- gratuluję, dbaj o siebie:*

    Ja niestety mam okropne wieści:( nasz zarodek przestał się rozwijać i nie mamy mrożaków. Jeśli teraz się nie uda, to musimy zaczynać wszystko od nowa:( Jesteśmy załamani. Mąż przeżywa to jeszcze bardziej niż ja:(
    Dzisiaj też miałam kryzys z zastrzykiem. Mąż musiał mnie kłuć drugi raz w inne miejsce, bo strasznie bolało:(

    Niezapominajka nie poddawaj się! Masz w sobie maluszka i myśl pozytywnie- aby zadomowił się na dłużej :)

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Misia1989, co u Ciebie? Powtarzałas betę?


    Nie, lekarz mi zakazał już męczyć żyły. Mam dopiero zrobić przed wizytą, czyli zrobie w piątek lub sobotę.
    Może to i dobrze bo mnie to stresowało.
    I tak pewnie będę zaciskała zęby ze stresu jak przyjdzie do sprawdzenia wyniku.
    Mam nadzieje, że fasolka rośnie.

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 12 marca 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka przykro mi... Tulę mocno..
    Ale jedno maleństwo masz ze sobą także trzeba być dobrej myśli

    Ja zastrzyki do stymulacji jeszcze jakiś przeżyłam ale ten prolutex koszmar mi mąż też robi. Teraz leżę bo boli i piecze jak cholera.
    Pamiętaj jaki finish nas czeka za te nasze męki ;)

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • PolaWaw Ekspertka
    Postów: 212 246

    Wysłany: 12 marca 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wracam do żywych!!!

    Niazapominsjka5 właściwy Kropek zameldował sie juz na pokładzie wiec głowa do góry! Myśl pozytywnie!

    Niazapominajka29 ciagle mam nadzieje, ze nie wszystko stracone. Mam nadzieje ze jutrzejsz beta miło Cie zaskoczy.

    Agaaa piękny wynik, geatuluje i oby tak dalej.

    Buko wyobrażam sobie Twój stres. Wszystkie wiemy, ze krwawienia na początku ciąży mogą sie przydarzyć. Dobrze ze od razu reagujesz i sprawdzasz czy z Maluchem wszystko Ok. Życzę Ci dużo spokoju i oby więcej sie to nie powtórzyło

    Niezapominajka5, MalaMiss lubią tę wiadomość

    W tym roku skończę 34 lata
    Starania z pomocą medyczna od 2016 -> 2017 IUI, ciąża, poronienie w 10 tc
    Problem: słabe nasienie (morfologia 0 - 4%), AMH - 1,4
    1 IVF :(
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 12 marca 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    A ten dostinex to kiedy sie bierze? Bo ja mam juz leki wykupione Fostimon 225 na 6 dni i ten Orgalutran. Tyle poki co.

    Dziękuje za wsparcie :) już mi lepiej:)

    Właśnie @ się zaczął, czyli jutro zastrzyk nr 1 :)

    Czy polecacie jakąś dietę teraz w czasie stymulacji?
    (P.s mam słabe endometrium czy wino można pić?)

    Dostinex bierze się po punkcji na noc - mi tak lekarz zlecił. Zresztą lekarz wszystko powie co i kiedy brać :)

    ninkali lubi tę wiadomość

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • PolaWaw Ekspertka
    Postów: 212 246

    Wysłany: 12 marca 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dzisiaj punkcję. Okazało sie ze dr pobrał 13 komorek z czego dojrzałych, gotowych do zapłodnienia było 8. Na własnej skórze odczułam jak to jest kiedy politycy, odgórna ustawa zmniejszają szanse na rodzicielstwo ponieważ mogliśmy zapłodnić tylko szesc oocyto (naprawdę mnie to ruszyli dzisiaj. Mamy słabe nasienie. Każda zapłodniona komórka jest na wagę złota). Jutro dowiem sie ile z 6 udało sie zapłodnić. Jest stresik.

    Sama punkcja Ok, szybko odleciałem. Schody zaczęły sie po wybudzeniu. Zle zareagowałam na znieczulenie. Było mi niedobrze i mocno mi spadło ciśnienie. No i bolał mnie brzuch. Nie chce nikogo straszyć na pocieszenie powiem, ze była ze mną dziewczyna, ktora po niecałej godzinie chciała juz iść do domu. Jakby mogła to by po tej punkcji fikala koziołki :) Także do wszystkich dziewczyn które sa przed: nie martwicie sie to sprawa indywidualna jak zareagujecie.

    Miałam robione 2 razy USG zeby sprawdzić czy na pewno w środku wszystko jest Ok. Do domu wchodziłam zgięta w pół. Przespałam pół dnia i teraz jest trochę lepiej. Brzuch nadal boli ale jakby mniej, nie zmienia sie jego obwód (mam wrażenie ze jest nawet mniejszy niż wczoraj i rano - a wyglądał na 3 miesiąc ;) )

    Na koniec chciałam Wam podziękować za wsparcie, to na forum i wysłane na Prv. Jesteście Kochane. :* :* :*

    MagNolia55, MalaMiss, Nowy Rok Nowa Ja lubią tę wiadomość

    W tym roku skończę 34 lata
    Starania z pomocą medyczna od 2016 -> 2017 IUI, ciąża, poronienie w 10 tc
    Problem: słabe nasienie (morfologia 0 - 4%), AMH - 1,4
    1 IVF :(
  • PolaWaw Ekspertka
    Postów: 212 246

    Wysłany: 12 marca 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno. Dziewczyny przecież na te wszystkie leki to trzeba sobie kupic oddzielna siatę albo najlepiej walizkę No i znowu mam zastrzyki ;(

    Pomazalam sie i odrazu jest lepiej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 08:17

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

    W tym roku skończę 34 lata
    Starania z pomocą medyczna od 2016 -> 2017 IUI, ciąża, poronienie w 10 tc
    Problem: słabe nasienie (morfologia 0 - 4%), AMH - 1,4
    1 IVF :(
  • Niezapominajka29 Przyjaciółka
    Postów: 98 50

    Wysłany: 12 marca 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaWaw Tak bardzo bym chciała chociaż raz w życiu się pozytywnie zaskoczyć... Ostatnio same rozczarowania...

‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ