X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przesadzajmy, kazda z nas ma swoj rozum. Powazne dolegliwosci moze spowodowac nawet schabowy czy chleb z pszenicy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 10:34

    domiszka, Morwa lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwone wytrawne wino zaleca mi nawet lekarz do picia. Od 2 dni piję grzecznie 1 lampkę dziennie na wzrost endometrium- efekty są rewelacyjne. Będę kontynuować aż do owulacji (crio na naturalnym).

    Swoją drogą podczas każdej z 3 stymulacji nie unikałam alkoholu jak ognia i żeby było śmiesznie, kiedy piłam alkohol miałam najlepsze rezultaty stymulacji :)

    A tak w ogóle to cześć, wpadłam na chwilę do Was z IVF ;)

    Bella93 lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • islanegra Ekspertka
    Postów: 167 207

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś pytał niedawno o ceny leków do stymulacji. Ja za Gonal F 900j płaciłam z refundacją 388zł (bez refundacji kosztuje u nas 1365zł). Do tego kupowałam Gonapeptyl (7 amp. strzykawek) za 186zł łącznie i Cetrotide po 65zł za 1 strzykawkę z refundacją (bez ref. 131zł). Niestety jako że stymulacja się przedłuża to Gonalu musiałam już kupić kilka penów, a Cetrotide też biorę już od tygodnia i mam kontynuować w przyszłym. Do tego cały czas inne leki w tabletkach, więc koszty nieco przerosły nasze wcześniejsze założenia...:/

    Jeśli chodzi o wino to wyjdę na panikarę, ale mimo wszystko wolę się wstrzymać do czasu konsultacji z lekarzem jednocześnie zazdroszcząc pijącym, że mogą się już teraz raczyć i nie mają przy tym żadnych skutków ubocznych;)

    Cześć Justine:) Ja już z tym wzrostem endometrium po winku nie jestem pewna jak to jest. Miałam cykle, że rosło jakby lepiej, ale potem przychodziły cykle, gdy guzik pomagalo. Teraz nie pije wina już od tygodni, a na samych zastrzykach i tabletkach, które łykam urosło do rekordowej u mnie grubości...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 10:44

    3x IUI - 2016 👎👎👎
    2x IMSI - 2017 - ❄❄❄,❄❄
    1 ET - 2017 👎
    2,3 FET - 2018 👎👎
    3 IMSI - 2019 - 4 ET 3-dniowców 👎, brak blastocyst do mrożenia - wszystkie zarodki padły po 3 dniu 😞
    1 AZ pl - FET X 2019 - poronienie 9tc
    allo-mlr 0%, szczepienia limfocytami=>allo-mlr 70%-83%
    2 AZ pl - FET 03.02.2023 - poronienie 8tc
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    MalaHD, proszę nie bierz tego do siebie, ale pisanie że lampka nie powinna zaszkodzić jest trochę szkodliwe. W przypadku brania leków za każdym razem powinno się to skonsultować z lekarzem, jednej nie zaszkodzi lampka, inna się dorobi poważnych dolegliwości, także mimo strasznej ochoty, nie zachęcajmy się do picia bez konsultacji z lekarzem :)
    Ja konsultowałam to z lekarzem i jak najbardziej zalecał lampke wina. Nikt nie mowi o upijaniu się. Zeby przyniosło efekty musi być wytrawne. Każda ma swój mozg i sama za siebie decyduje i nikt nikogo nie namawia tylko wymieniamy się informacjami.

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:28

    islanegra lubi tę wiadomość

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    islanegra wrote:
    Ktoś pytał niedawno o ceny leków do stymulacji. Ja za Gonal F 900j płaciłam z refundacją 388zł (bez refundacji kosztuje u nas 1365zł). Do tego kupowałam Gonapeptyl (7 amp. strzykawek) za 186zł łącznie i Cetrotide po 65zł za 1 strzykawkę z refundacją (bez ref. 131zł). Niestety jako że stymulacja się przedłuża to Gonalu musiałam już kupić kilka penów, a Cetrotide też biorę już od tygodnia i mam kontynuować w przyszłym. Do tego cały czas inne leki w tabletkach, więc koszty nieco przerosły nasze wcześniejsze założenia...:/

    Jeśli chodzi o wino to wyjdę na panikarę, ale mimo wszystko wolę się wstrzymać do czasu konsultacji z lekarzem jednocześnie zazdroszcząc pijącym, że mogą się już teraz raczyć i nie mają przy tym żadnych skutków ubocznych;)

    Cześć Justine:) Ja już z tym wzrostem endometrium po winku nie jestem pewna jak to jest. Miałam cykle, że rosło jakby lepiej, ale potem przychodziły cykle, gdy guzik pomagalo. Teraz nie pije wina już od tygodni, a na samych zastrzykach i tabletkach, które łykam urosło do rekordowej u mnie grubości...

    Ja zawsze miałam pięknej grubości endo (12-14mm), ale po sterydach jest teraz tragedia (7-8mm). W ostatnim cyklu w dniu owulacji miałam endo 6,2mm, wypiłam całą (!) flachę wina przez wieczór i następnego dnia endo już było 8,4mm. Także ja wierzę w moc czerwonego płynu ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że mieszanie alkoholu z JAKIMKOLWIEK lekiem jest raczej niewskazane. Oczywiście jeśli na ulotce leku jest napisane żeby kategorycznie nie pić to nie należy tego robić. Ja nie namawiam, faszeruję się ogromem leków blisko 4 lata ale staram się żyć normalnie, jak mi lampeczka wina nie szkodzi to sobie jej nie odmawiam, mam nadzieję, że już niedługo nie będę mogła :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też od kąt zaczęłam zastrzyki nie dotykam się do alkoholu. Jakoś się przeżyje ten miesiąc bez alko ;)
    Zuzanna- trzymam kciuki ;)

    zuzanna lubi tę wiadomość

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Nie przesadzajmy, kazda z nas ma swoj rozum. Powazne dolegliwosci moze spowodowac nawet schabowy czy chleb z pszenicy ;)
    mnie akurat pszenica mimo braku celiaki szkodzi totalnie wiec cos w tym jest :P

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    mnie akurat pszenica mimo braku celiaki szkodzi totalnie wiec cos w tym jest :P
    To zapewne w efekt wszystkich wspomagaczy uzywanych w rolnictwie. Nie oklamujmy sie ale pszenica lezy zaraz obok soi w tej kwestii :/

    domiszka lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie moga byc przyczyny, ze nie robi sie transferu w tym samym cyklu co punkcji?
    W sensie zamraza zarodki i nie podaje swiezych...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 12:32

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Dziewczyny jakie moga byc przyczyny, ze nie robi sie transferu w tym samym cyklu co punkcji?
    W sensie zamraza zarodki i nie podaje swiezych...
    Wysoki progesteron , zbyt małe endometrium , wysoki estradiol u mnie mojej Pani dr nie podobała się błona śluzowa i to decydowało że nie miałam świeżego transferu .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    islanegra wrote:
    MalaHD przesyłam zdalnie mentalne wsparcie Twoim zarodkom;) Któryś musi przetrwać! Oby było tak jak dziewczyny mówią z tym jednym szczęśliwym!

    zuzanna również trzymam kciuki! To musi być fajnie uczucie mieć już w sobie połączone komórki swoje i drugiej połówki:)


    mietata tak mi narobiłyście smaka na to winko, że chyba zapytam w przyszłym tygodniu lekarki, czy pomimo przyjmowania Medrolu i Agapurinu mogę do transferu napić się choć 1 kieliszeczek czerwonego. W końcu jeśli się uda z IVF to przez prawie 1.5 roku nie tknę ni kropelki! Trzeba się nasycić na zapas;) (Matko, brzmię chyba trochę jak alkoholiczka, a tak wcale nie jest! Choć istnieje również powiedzenie, że "winni się tłumaczą":D) Jeśli jednak lekarka stwierdzi, że lepiej nie ryzykować - odpuszczę.

    Jeśli chodzi o Gonal i lodówkę to kojarzę, że w aptece mówili nam o trzymaniu w lodówce, jeśli chce się go utrzymać zdatnym do użycia przez 3 miesiące. Jeśli jednak zużyje się go do 28 dni to wystarczy trzymać w temperaturze do 25 st. C. W przypadku napoczęcia pena można już trzymać tylko 28 dni, niezależnie od tego czy będzie w lodówce czy w temperaturze pokojowej. Sprawdzę jesze dla pewności na ulotce.
    Tak- choć tak naprawdę ta moja panika spowodowana tym ze mamy tylko jeden zarodek powoduje ze zamiast się cieszyc i czekac na efekty ja jestem cala w stresie i raczej mało we mnie przekonania co do powodzenia ...

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście w zeszłym miesiącu miałam podejść do crio.wierzylam że wino i orzechy zadziałaja bo zawsze był super rezultat.niestety Endo w 8dc 4mm i w 14dc to samo.ozesz jaka byłam zła na te wino!miało działać! Mimo że cykl okazał się bezowulacyjny to była nadzieja ze nie będziemy patrzeć na owulacje tylko na Endo a ono kurde nawet nie drgnelo!
    Za kilka dni od @ mam zacząć stymulacje jajek i oczywiście znowu Flacha przygotowana...dam jej szansę hihihi przyznam że mnie trochę ona odstresowuje wieczorem...no cóż się okaże...
    W każdym bądź razie słyszałam że jak jajka rosną to i Endo współpracuje z nimi i razem sobie rosną

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna uwierz w maluszka!Jest jeden ale mocarz!

    islanegra lubi tę wiadomość

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    Zuzanna uwierz w maluszka!Jest jeden ale mocarz!
    Dziekuje kochana. Postaram się myslec pozytywnie.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    Ja osobiście w zeszłym miesiącu miałam podejść do crio.wierzylam że wino i orzechy zadziałaja bo zawsze był super rezultat.niestety Endo w 8dc 4mm i w 14dc to samo.ozesz jaka byłam zła na te wino!miało działać! Mimo że cykl okazał się bezowulacyjny to była nadzieja ze nie będziemy patrzeć na owulacje tylko na Endo a ono kurde nawet nie drgnelo!
    Za kilka dni od @ mam zacząć stymulacje jajek i oczywiście znowu Flacha przygotowana...dam jej szansę hihihi przyznam że mnie trochę ona odstresowuje wieczorem...no cóż się okaże...
    W każdym bądź razie słyszałam że jak jajka rosną to i Endo współpracuje z nimi i razem sobie rosną
    U mnie na bezowulacyjnych endo nie chcialo rosnac i to nie jest nic dziwnego. Nie rosnie pecherzyk, nie wzrast estradiol wiec nie rosnie blona sluzowa i wino nie wiele wtedy pomoze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 14:47

    Angie 31 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadal 2 maluszki, jeśli nic się nie zmieni i błona będzie ładna to jutro transfer :)
    Trzymajcie proszę kciuki żeby choć jeden dał radę do jutra.

    Bella93, ania8306, islanegra, joasia1982, Deseo, Madzialenaaa, Morwa lubią tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    To zapewne w efekt wszystkich wspomagaczy uzywanych w rolnictwie. Nie oklamujmy sie ale pszenica lezy zaraz obok soi w tej kwestii :/

    zebys wiedziała, ostatnio w zwiazku z rychłym rozpoczeciem proceduty mocno pilnuje to co jem i serio... kiedys mogłam jesc mam wrazenie wszystko i ilosciach niemalze nieograniczonych a teraz... bułke pszenna wciagne i potem tam mi ciezko, tak zle, ze wole głodowac :P

    a co do winka... nikt nie mowi o upijaniu się przeciez. ja pije bo wystarczająco stresów jest z tymi całymi staraniami wiec lampka przyjemnosci to dla mnie jak zbawienie :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Mam nadal 2 maluszki, jeśli nic się nie zmieni i błona będzie ładna to jutro transfer :)
    Trzymajcie proszę kciuki żeby choć jeden dał radę do jutra.

    Ależ oczywiście że się zmieni!
    Maluszki nabiorą w siłę i do tego zmienią lokal na cieplutki mięciutki wręcz idealny jak u mamy❤w dosłownym tego słowa znaczeniu

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ