X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam cytologie sprzed roku z pierwszą grupą. Na ostatniej wizycie lekarz stwierdził że zrobimy jeszcze raz i wyszła ta druga i teraz nie wiem co myśleć. :( MalaHD, ty też masz drugą?

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka wrote:
    Miałam cytologie sprzed roku z pierwszą grupą. Na ostatniej wizycie lekarz stwierdził że zrobimy jeszcze raz i wyszła ta druga i teraz nie wiem co myśleć. :( MalaHD, ty też masz drugą?
    2 jest ok tak jak Mala napisala. Ja tez mam 2. Zastanawiam sie tylko jaki jest sens robienia badania, kiedy stymulacja sie zaczela, w razie gdyby wyszla zla i tak musieliby zrobic punkcje...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella- a Ty na jakim etapie teraz jesteś?

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deseo wrote:
    Bella- a Ty na jakim etapie teraz jesteś?
    Ja sie menopauzuje :D

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella nie wiem. Ja już chwilami też przestaje myśleć. Siedzę teraz w pracy i zamiast tak jak normalnie podjadac mandarynki to gryze orzechy brazylijskie które wybitnie mi nie podchodzą. Ale dziś zacznę popijac po tej lampce wina o której pisalyscie. Chyba jedyny przyjemny aspekt tego wszystkiego.

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już w dwupaku :) Wyhodowałam piękną blastunie 5AA :) Teraz niech tam siedzi kolejne 9 miesięcy

    Druga 4BA na zimowisku :)

    Madzialenaaa, olciabos, Bella93, Angie 31, Deseo, ania8306, ka_tarzyna, Morwa, islanegra, Domili lubią tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala to trzymam jeszcze mocniej kciuki :) wzielas na najbliższe dni zwolnienie czy normalnie do pracy będziesz chodzić?

    Bella co to znaczy menopauzuje?

    MalaHD lubi tę wiadomość

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po punkcji tydzień siedziałam w domu, teraz nie mogę już bo bym miała problemy w pracy. Jeszcze dziś leżę plackiem, jutro do pracy

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biore tabl wprowadzajace w sztuczna menopauze ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super MalaHD - gratuluje pięknego zarodka. Musi się udac przy takiej jakości zarodka.Trzymam kciuki ;-) Ja szczerze mowiac nie znam oznaczen mojego który został mi podany bo nikt mi nie powiedział a ja nie pytala. Pani z laboratorium tylko mowila ze jest prawidłowy i się prawidłowo dzieli i cos o moruli wspomniała. Czyli chyba stadium moruli jest przed blastka?

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stadium moruli zarodek powinien osiagnac w 4dobie po zaplodnieniu.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Madzialenaaa Przyjaciółka
    Postów: 98 88

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD, trzymma mocno kciuki. Na pewno z Wami zostanie :)
    Czy po punkcji , źle się czułas, że zdecydowalas sie na tygodniowy urlop ? Nie wiem jak to u siebie zorganizowac .

    invimed Wrocław
    09.2016 - I IUI - :(
    I procedura IVF
    09.02.2017 r - transfer 2 zarodków
    21.02.2017 r. beta HCG - 363,70 mIU/ml.
    23.02.2017 r. beta HCG - 835,70 mIU/ml
    10.03.2017 r. - USG - biję jedno serduszko
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Stadium moruli zarodek powinien osiagnac w 4dobie po zaplodnieniu.
    No wlasnie ja taki miałam podawany- w poniedz punkcja a transfer w piątek. Jeszcze wspominano cos o zarodku kompaktowym - nie za bardzo wiem co to jest. Ale chyba wszystko dobrze bo mówili ze dobrze się rozwija.

    Bella93 lubi tę wiadomość

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze czuje sie zle po narkozie i pomimo tego ze wymiotowalam i nakluli mi jajniki dosc grubo to nastepnego dnia bylo juz ok. Niestety u kazdej bedzie inaczej i ciezko odpowiedziec czy bedzie np bolal Cie brzuch czy nie.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenaaa ja tez wlasniezrobilam sobie tydzień wolnego po punkcji i jeszcze jutro wdomu zostaje a w srode do pracy. A szczerze mowiac myslalam ze zle się będę czuc po punkcji- roznie odczuwają . Ja miałam troszkę takie klucia w jajniku wieczorem po punkcji i podczas siadania czy kichania a tak to nic mnie nie bolało. Nastawilam się na gorsze samopoczucie wiec tyle wolnego. A po transferze miałam isc do pracy od razu no ale w klinice naklanialiu mnie na l4 żeby ten pierwszy tydzień gdzie zarodek się zagniezdza sobie odpuscic prace i odpoczywać. Niestety nie mogę sobie pozwolić na tydzień wolnego to wzielam jeszcze dziś i jutro i mysle ze wystarczy. No ale np. wczoraj wieczorem toche zaczal mnie brzuch pobolewać no i tak jakby w pracy to było to mało komfortowa sytuacja.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    No wlasnie ja taki miałam podawany- w poniedz punkcja a transfer w piątek. Jeszcze wspominano cos o zarodku kompaktowym - nie za bardzo wiem co to jest. Ale chyba wszystko dobrze bo mówili ze dobrze się rozwija.
    Zarodek kompaktujacy to zarodek w fazie podzialu, zapewne jest miedzy 3/4doba ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam papiery, nawet mam zdjęcia mojej blaski i tej zamrożonej też :)
    Nie wiem czy wcześniejsze zarodki mają oznaczenia czy te literki nie oznacza się dopiero od blastocysty?

    Madzia ja się do teraz źle czuje, jajniki mnie bolą i mam parcie na pęcherz ale wolne brałam nie z tego powodu tylko byłam przeziębiona i żeby maksymalnie się podleczyć przed transferem.

    Bella sztuczną menopauzę? Jaki to lek? I w jakim celu?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w klinice daja zdjecia transferowego zarodka :)

    Zarodki 2 i 3 dniowe maja oznaczenia cyfra i litera a blastki cyfra i dwie litery, ewentualnie 3 cyfry (nowy sposób oznaczania).

    Orgametril, po poronieniu powstala torbiel czynnosciowa 6x3,5cm, lek ma pomoc sie jej wchlonac poprzez wyciszenie hormonow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2017, 15:22

    ania8306 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Madzialenaaa Przyjaciółka
    Postów: 98 88

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięku dziewczyny , za rady :) Ja obecnie jestem w trakcie stymulacji ( dziś piąty dzień ) , jutro wizyta i zobaczymy co dalej :)

    invimed Wrocław
    09.2016 - I IUI - :(
    I procedura IVF
    09.02.2017 r - transfer 2 zarodków
    21.02.2017 r. beta HCG - 363,70 mIU/ml.
    23.02.2017 r. beta HCG - 835,70 mIU/ml
    10.03.2017 r. - USG - biję jedno serduszko
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Tak- choć tak naprawdę ta moja panika spowodowana tym ze mamy tylko jeden zarodek powoduje ze zamiast się cieszyc i czekac na efekty ja jestem cala w stresie i raczej mało we mnie przekonania co do powodzenia ...
    Zuza wpadlam tak przypadkiem z info do Islanegra ale najpierw twoj post wpadl mi w oko.
    Ogolnie na naturalnych cyklach bardzo ladnie reagowalam na leki do stymulacji.Kiedy podeszlam do IVF dlugim protokolem reakcja nie byla zadawalająca..moze juz slabe AMH bylo.ktorego akurat nie badalam przed procedurą,moze bląd a moze poprostu tak mialo byc.
    Pęcherzyków bylo trzy w ostatecznosci pobrano mi 5 z czego 3 byly dojrzale i sie zaplodnilo.Klinika w ktorej jestem podaje zazwyczaj blastki czyli 5doba,w dniu transferu dowiedzialam sie ze zostaly mi dwie blastki trzecia przestala sie rozwijac.Podano mi dwie blastki i tutaj cud bo jeden pozostal ze mną..ma obecnie 17 tydzien :-)
    Chce wam powiedziec dziewczyny ze podczas pierwszych monitoringów kiedy lekarz powiedzial zwątpionym glosem ze tylko trzy pęcherzyki mamy bylam zalamana ale szybko sie pozbieralam,pocieszalam sie ze to wszystko pójdzie na jakosc nie na ilosc i tego sie trzymalam.Do konca lekarz trzymal sie tych trzech dominujacych,mniejszych nawet nie liczył,wiedzial co to oznacza.Czytalam ze dziewczyny mialy pobierane po 2o-30 komorek a z tego zapladnialo sie z 4-6 dlatego staralam sie wierzyc ze te moje trojaczki bedą pewniakami choc nikt nie dal mi nigdy nadzieji i nie dal pewnosci ze z nimi sie uda.Nikt tego nie wie ktore komórki,zarodki są tymi pewniakami,nie ma co sugerowac sie tym ze blastki mają wieksze szanse niz trzy dobowe zarodki,mysle ze kazde mają szanse i trzeba poprostu dac im szanse wierząc ze sie uda.Nie powiem zadnej z was ze uda sie tym razem,za pierwszym razem czy za drugim.Musicie byc silne,mnie sie udalo i nie ma znaczenia ile komórek wam pobiorą,wazne by sie zaplodnily i przetrwaly.
    Masz jeden zarodeczek...on moze byc tym szczesliwcem,moze jest twoim marzeniem na ktore czekasz,jesli nie spróbujesz nie dasz mu szansy nigdy sie tego nie dowiesz.Jesli walczyc to do konca.
    Zycze wam szczęscia w procedurach,niech ten rok okaze sie pomyslnym dla wszystkich z was.

    Islanegra,pisala do mnie Elaria,czytalam twoj pamietnik,zaprosilam cie do przyjaciólek jesli chcialabys o cos zapytac.Powodzenia

    ania8306, a88, islanegra lubią tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ