X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamówiłam, przy ostatnim transferze brałam, w sensie piłam- ale w mojej sytuacji to chyba nawet one nie miały szansy pomoc :/ w każdym razie jeszcze dam im szanse :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co to był za cudowny proszek?

    ja tak eksperymentuję z różnymi metodami od czasu pierwszych stymulowanych owulacji czyli ponad roku. na pewno czuję różnicę, nawet w samopoczuciu po akupunkturze. mając zawód medyczny podchodziłam i nadal podchodzę sceptycznie do wielu rzeczy ale po tym jak zawiodły pierwsze techniki to szukam wszędzie bo tonący brzytwy się chwyta ;) bo np. analizując skład ziół klimuszki to nie ogarniałam jak to niby ma pomóc? i wogóle to co jakiś zakonnik z 19 wieku może wiedzieć o kobiecych narządach rozrodczych (choć w to lepiej nie wnikać ;) ale pomyślałam że przecież mi nie zaszkodzą i piłam je przez 2 msc przerwy po nieudanym transferze 2 zarodków. okrutnie smakują ale kurcze czułam owulację około 14 dc cyklu. może to przypadek, może moja podświadomość ale coś drgnęło. zdaję sobie sprawę że po tym jak zostałam zmiażdżona przez lekarzy i jak mi poprzestawiali wszystkie wnętrzności to żadne tam święte zioła nie pomogą ale pewnie w lżejszych przypadkach można popróbować :)
    a już wogóle teorie chińskiego lekarza to był kosmos, może też nie wszystko zrozumiałam bo łamana polszczyzna ale to było ciekawe doświadczenie :)

    ważne to nie poddawać się (hmmm i pisze to osoba która co miesiąc doświadcza totalnej załamki ;)

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal Weleda Bryophyllum 50% proszek taki oto cudowny proszek :) tez wychodzę z założenia, ze jeśli coś nam nie szkodzi, to należy próbować :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to nie znam tego, ale jeśli jest tam jakaś konkretna roślina to tez dałbym jej jeszcze szansę. nie mam doświadczenia z homeopatią, niby coś tam kiedyś łykałam na tarczycę ale raczej bez przekonania bo trzeba było te pyci kuleczki przyjmować kilka razy dziennie i to w dużym odstępie czasu od jakiegokolwiek jedzenia więc prędzej czy później padłabym z głodu ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co Wasi lekarze na takie wspomaganie przy in vitro? ja nawet nie wspominam. na moje ostatnie propozycje, że w tej procedurze chcę te wszystkie bajery typy scatching, embryoglue czy co tam jeszcze wymyślili, stwierdził że to raczej mi wiele nie pomoże :( więc co ja będę wyskakiwać z jakąś rzodkiewką peruwiańską ;)

  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nam prośbę czy któraś jest może prygotowywana do in vitro na polnej bo dostałam dIzis wykaz badań i oczywiście w domu kartki nie ma

    paulina19841209
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina1984 wrote:
    Dziewczyny nam prośbę czy któraś jest może prygotowywana do in vitro na polnej bo dostałam dIzis wykaz badań i oczywiście w domu kartki nie ma
    halo czy któraś coś???

    paulina19841209
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal wrote:
    a to nie znam tego, ale jeśli jest tam jakaś konkretna roślina to tez dałbym jej jeszcze szansę. nie mam doświadczenia z homeopatią, niby coś tam kiedyś łykałam na tarczycę ale raczej bez przekonania bo trzeba było te pyci kuleczki przyjmować kilka razy dziennie i to w dużym odstępie czasu od jakiegokolwiek jedzenia więc prędzej czy później padłabym z głodu ;)
    To jest proszek z żyworódki pierzastej, brałam przy drugim crio ale nie pomógł :( przy następnym podejściu gotuję rosół :))

    Kuczka lubi tę wiadomość

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal wrote:
    a co Wasi lekarze na takie wspomaganie przy in vitro? ja nawet nie wspominam. na moje ostatnie propozycje, że w tej procedurze chcę te wszystkie bajery typy scatching, embryoglue czy co tam jeszcze wymyślili, stwierdził że to raczej mi wiele nie pomoże :( więc co ja będę wyskakiwać z jakąś rzodkiewką peruwiańską ;)
    Mój mąż przy drugim crio powiedzial lekarzowi, że kupiłam właśnie ten proszek i dostałam ostry ochrzan, że chcę zażywać coś niezbadanego i absolutnie zabronił go brać. O embroglue mówiłam już przy pierwszym podejściu i też dostałam ochrzan :) z kolei niedawno na wizycie pytam o leki na skurcze macicy no i też oczywiście opierdziel :) a jak u Was lekarze reagują na Wasze propozycje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2018, 16:42

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina1984 wrote:
    Dziewczyny nam prośbę czy któraś jest może prygotowywana do in vitro na polnej bo dostałam dIzis wykaz badań i oczywiście w domu kartki nie ma
    Czy któraś mogła by mi pomoc

    paulina19841209
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ja bym do kliniki dzwoniła w tej sprawie ;)

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina1984 wrote:
    Czy któraś mogła by mi pomoc
    ja z południa to nie pomogę :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenka85 no właśnie nie wiem o co tu chodzi, czy to taki jest schemat że te dodatkowe techniki są stosowane w ostateczności, na samym końcu? Tylko nigdy nie wiadomo gdzie ten koniec. jak człowiek jest zdesperowany i płaci tysiące za drugą, trzecią procedurę to chciałabym już teraz wydać jeszcze te dodatkowe 500 zł na coś co może zwiększyć szansę nawet o ten głupi 1%.
    choć z drugiej strony to chyba też obciąża psychicznie na zasadzie zrobiłam już wszystko to teraz to już nic nie pomoże?

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziledo jak wyszedł rosół??? :p

    McBeal odnośnie „dodatkowych” opcji przy in vitro, to moj lekarz sam robi biopsje endometrium i zaleca tez embrioglue, o proszku z zyworodki go nie poinformowałam :p ale poczułam poirytowanie odnośnie badań immunologicznych po trzecim nieudanym transferze- stwierdził, ze nie można tu jeszcze mówić o nieudanej implantacji i doszukiwać się jej powodu :( tak wiec ilu lekarzy, tyle podejść do tematu :/ a my dalej biedne, zagubione

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal ja myślę, że co klinika to inne obyczaje :) Mój lekarz przy pierwszym crio powiedział, że dajemy szansę bez wspomagaczy. Przy drugim dostałam embrioglue i neoparin, teraz przy trzecim będę miała scratching dodatkowo. Po drugim nieudanym poszłam do immunologa i oczywiście stwierdził, że dla niego to granica racjonalności, że podjęłam się badań immunologicznych.
    A jakie opcje dodatkowe stosowałaś?

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam jeszcze rosołu:P mam takie cudowne urządzonko jak termomix i musiałam zrobić czyszczenie lodówki więc zrobiłam zupkę minestrone taka włoska zupa z warzywami i najpierw muszę tą zjeść ;) ale pamiętam o rosole, pamiętam;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie nie miałam ani embryoglue ani scatchingu :( bo lekarz twierdzi że wszystko jest dobrze i dobre zarodki są, a ostatni to już wogóle był "piękny" no ale został ze mną na dość krótko. teraz miałam Neoparin ale dopiero od pozytywnej bety. wcześniej przy IUI encorton, który trochę sama wymusiłam (mam od pewnego czasu zdezelowaną tarczycę, dwie wykluczające się teoretycznie choroby, takie rzeczy to tylko u mnie :( ale te zaburzenia się wzajemnie "zagryzają" więc jakoś to się trzyma kupy)

    po porodzie, ze względu na to co się stało :( miałam robiony panel badań na te wszystkie mutacje dot. zakrzepowości, trombofilii i itd. i niewiele z nich wyszło

    teraz sama sobie dozuję: acard, kwas foliowy i wit. B12 tylko w formie zemtylowanej i to duże dawki, koenzym Q10 i duże ilości mleczka pszczelego na moje stare jajniki. od kilku miesięcy zarzuciłam niestety wege od 17 lat i zaczęłam jeść ryby i tran (obiecałam to chińskiemu lekarzowi, który stwierdził że ratuje mnie tylko wieprzowina ale poszliśmy na kompromis ;) przed drugim transferem kilka razy doświadczyłam właśnie tego rosołu (brr), no i akupunktura.
    zastanawiam się czasami gdzie mnie to wszystko zaprowadzi ehh

  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal ale z tego co widzę w Twojej stopce to nie masz problemu z implantacją zarodka tylko z utrzymaniem ciąży chyba co? Jeśli się myślę to mnie popraw :) A jeśli chodzi o utrzymanie ciąży to bym głębiej poszła w immunologię.

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziledo kiedy testujesz?

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś jestem 6dpt planuję testować we środę 12 dpt chyba że nie wytrzymam to w poniedziałek ale jak ba razie idzie mu dobrze więc trzymam się środowego terminu chyba że wcześniej zaskoczy mnie okres. Bo już wchodzę w fazę uczucia okresowego Ale wiem sama że raz jest to zwiastun okresu a raz ciąży. Więc czekam... ;)

‹‹ 720 721 722 723 724 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ