X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci że chyba nadzieję umiera ostatnia. Oczywiście czuje się beznadziejnie i nawet do pracy nie chce mi się chodzić ale zaczynam mierzyć siły na zamiary i skoro moje komorki mają mnie gdzieś to muszę szukać ratunku gdzie indziej. W mojej sytuacji kwestia mojego DNA schodzi na dalszy plan i ubolewam z tego powodu. Jednak jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I mam szczerą nadzieję że znajdą mu fajną dawczynię i uda się z jej komórka. Tragedia się zacznie jak i to się nie powiedzie...

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziledo na razie bierzmy pod uwagę najbardziej optymistyczna wersje, czyli, ze pierwszy strzał będzie trafiony :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podoba mi się ta optymistyczna wersja ;) Najbardziej doskwiera mi czekanie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi :(

    strasznie to wszystko niesprawiedliwe

    na komórkę trzeba jakoś długo czekać?

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziledo zła passa nie może trwać wiecznie :) tak wiec głowa do góry, walczymy dalej na nasze małe cudeńka :)

    Marzenka85 a jak sprawa ma się u Ciebie?

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziledo :(

    Ja mam 10 września scratching i w październiku na cyklu naturalnym crio. Teraz w sobotę wyjeżdżamy na kilka dni więc musze się na maxa wyluzować i nabrać sił do dalszej walki :)

    aziledo lubi tę wiadomość

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja_tu_tylko_na_momencik wrote:
    aziledo, głowa do góry Kochana!
    My w ciągu pół roku mieliśmy dwie nieudane procedury, mamy bardzo niskie AMH, do tego ja mam problemy z kariotypem.

    Zdecydowaliśmy się na KD, wiedziałam, że to jedyna szansa na ciążę dla nas :)
    Punkcja była po ok. 3 miesiącach od pierwszej wizyty w klinice (świeże komórki), dzisiaj jestem 10dpt i właśnie czekam w kolejce do pobrania trzeciej bety.
    6dpt 41.7
    8dpt 121.3

    Warto walczyć Dziewczyny!
    Chociaż ja jeszcze nie cieszę się na zapas, długa droga przed nami, ale to i tak ogromny krok do przodu, bo nigdy nie miałam pozytywnej bety.

    Nie mam już wyboru, dałam sobie szansę ale bez skutku. Kosztowało to dużo nerwów. Już od jakiegoś czasu myślałam o KD. Mój mąż trochę gorzej znosi ten temat ale uświadomił sobie, że to już chyba czas.

    Czy mogłabyś mi napisać w jakiej klinice się leczysz? Co za dokumenty wypełnialiscie? I ile było komórek I ile z nich zarodków powstało? Przepraszam za dociekliwosc Ale jest jesteś pierwsza osoba która "wpadła mi w ręce" którą na świeżo przeszła to na co ja się szykuje.

    Serceczni3 gratuluję Ci sukcesu i mam nadzieję że beta będzie ladni3 rosła i w maju będziesz zasuwala na spacery. Tego Ci zycze!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenka85 wrote:
    Aziledo :(

    Ja mam 10 września scratching i w październiku na cyklu naturalnym crio. Teraz w sobotę wyjeżdżamy na kilka dni więc musze się na maxa wyluzować i nabrać sił do dalszej walki :)

    Koniecznie musisz się wyluzować i zrelaksować.
    Bardzo polecam akupunkturę. Ponoć odblokowuje receptory w ciele i wszystko ma się lepiej ale jedna wizyta nie wystarczy.
    Nie wiem z jad jesteś Ale w Wawie jest taka Pani azjatka co pracuje też w klinice niepłodności i wie gdzie wbijać żeby było dobrze przed i po transferze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja_tu_tylko_na_momencik wrote:
    Aziledo, zapraszam na priv, odpowiem na wszystkie pytania! :*

    Glupio to zabrzmi ale nie mam pojęcia jak wygenerować wiadomość prywatną, pomożesz?

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a nie chcecie pisać na forum? Tez temat jest dla mnie i pewnie kilku innych forumowiczek dość istotny i ciekawy :) po następnej punkcji, jeśli znowu będzie u mnie tak tragicznie, to tez będę próbowała zgłębić temat :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem ze Ja_tu_tylko_na_momencik chce zachowac wieksza anonimowosc.
    Jak będę po wizycie to będę Wam dziewczyny pisała jak wygląda każdy etap który będę przechodziła....

    ja_tu_tylko_na_momencik lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka a Ty masz jakie AMH?

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziledo AMH mam wysokie, ale jakość komórek przy PCOS słaba :/

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety u mnie też potwierdziło się, że drugie stymulacje są lipne :( a w porównaniu do pierwszej ICSI to już zupełna porażka. ehh

  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 9 września 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny tak czytam i nie wiem co to się dzieje z tym wszystkim ale wierze ze wam się poddaje wszystkim zostać mamami i mi tez i właśnie w tej sprawie pisze bo podchodziłam do iui już ostatnie i teraz pewnie mnie będzie czekać in vitro na wizytę jestem umówiona 13 września powiedzcie mi jak to wogole wyglada ile razy dziennie te zastrzyki i przez jaki okres jak to wyglada pobranie tych komórek ja będę podchodzić w Poznaniu na polnej jak by ktoś był zbtamtad to będę naprawdę wdzieczna za odp i jakie badania trzeba zrobić i jak długo są wazne

    paulina19841209
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 9 września 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Paulina :) zastrzyki bierze się około 10 dni w cyklu, w którym będzie przeprowadzana punkcja. Przy drugiej procedurze miałam przedłużona stymulację o 2 dni. Zastrzyki podawałam sobie codziennie, ok. 20 :) przez pierwsze dni jeden zastrzyk, po kilku dniach dołączany miałam drugi lek. Nic strasznego :) oczywiście pod względem samych wkłuć, bo obciążenie psychiczne niestety dość znaczne... badań do zrobienia jest sporo, ale każda klinika minimalnie różne wymagania ma. Ustawa mówi o ważności badań przez 6 miesięcy. Pytaj śmiało jakby co :)

    McBeal a jak teraz u Ciebie? Ruszyłas ze stymulacja?

    Ja w przyszły poniedziałek jadę do mojego doktorka ustalić plan na trzecia i ostatnia próbę, która nastąpi pewnie w listopadzie... z jednej strony już nie mogę się doczekać a z drugiej paraliżuje mnie strach...

    paulina1984 lubi tę wiadomość

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 9 września 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka wrote:
    Witaj Paulina :) zastrzyki bierze się około 10 dni w cyklu, w którym będzie przeprowadzana punkcja. Przy drugiej procedurze miałam przedłużona stymulację o 2 dni. Zastrzyki podawałam sobie codziennie, ok. 20 :) przez pierwsze dni jeden zastrzyk, po kilku dniach dołączany miałam drugi lek. Nic strasznego :) oczywiście pod względem samych wkłuć, bo obciążenie psychiczne niestety dość znaczne... badań do zrobienia jest sporo, ale każda klinika minimalnie różne wymagania ma. Ustawa mówi o ważności badań przez 6 miesięcy. Pytaj śmiało jakby co :)

    McBeal a jak teraz u Ciebie? Ruszyłas ze stymulacja?

    Ja w przyszły poniedziałek jadę do mojego doktorka ustalić plan na trzecia i ostatnia próbę, która nastąpi pewnie w listopadzie... z jednej strony już nie mogę się doczekać a z drugiej paraliżuje mnie strach...
    Dziękuje Kochana za tak szybka odpowiedz a powiedz mi łącznie przez ile dni jest po jednym zastrzyku a ile dni po dwa zastrzyki a jakie badania między innymi są?nie chce iść do profesora ciemna dlatego tak dopytuje

    paulina19841209
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 9 września 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja miałam taki zestaw badań: na wirusowe zapalenie wątroby typu B (antygen HBs i przeciwciała anty HBc), na wirusowe zapalenie wątroby typu C, przeciwciała kiły, wirus HIV, toksoplazmoza ( IgG, IgM), różyczka (IgG, IgM)- i z krwi to tyle i mnie :) anastezjolog wymagała jeszcze aktualne TSH. Do tego cytologia, czystość pochwy i przeciwciała chlamydii- pobierane podczas badania ginekologicznego.
    Odnośnie samej stymulacji, to w moim przypadku co dwa dni rano estradiol i progesteron z krwi a wieczorem wizyta z podglądem usg. Od wyników badań i obrazu na usg zależy kiedy jest włączany drugi lek, bo służy on temu, żeby nie doszło do pęknięcia jajeczek i uwolnienia komórek zbyt wcześnie. U mnie był to zazwyczaj 6 dzień stymulacji, czyli 8 dzień cyklu. Oczywiście pamiętaj proszę, ze każda z nas jest inna i metody lekarzy tez się różnią :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te schematy leczenia to faktycznie są przeróżne
    ja np. od 3 dnia cyklu brałam antykoncepcję, a tak po około 3 tygodniach dostawałam jeden zastrzyk (gonapeptyl) do codziennego podania, w międzyczasie po skończeniu anty był okres, po tygodniu miałam włączone dwa dodatkowe zastrzyki (puregon i menopur)plus kontynuacja tego pierwszego pierwszego ale już po pół ampułki.
    te badania przed IVF to tak jak pisała Kuczka, ale pewnie część będziesz mieć ważne jeszcze po IUI
    powodzenia :)

    Kuczka, ja już jutro mam transfer ale bida straszna. tylko jedna komórka się zapłodniła ale jak wcześniej czekano do 5 dnia po to teraz mam nagle w 3. (dziś dzwonili) a miałam mieć w środę więc pewnie ten zarodek ledwo dycha
    ale mimo że mam nikłe nadzieje to jeszcze się dziś najem się rosołu a co mi tam ;)

    chyba też powinnam się już przygotowywać do trzeciej stymulacji. ciekawe czy będą upierać się przy takim samym sposobie/ schemacie stymulacji skoro 2 próby zakończyły się klapą. Kuczka, miałaś taki sam schemat leczenia w czasie 2 stymulacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2018, 20:41

  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 9 września 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal wrote:
    te schematy leczenia to faktycznie są przeróżne
    ja np. od 3 dnia cyklu brałam antykoncepcję, a tak po około 3 tygodniach dostawałam jeden zastrzyk (gonapeptyl) do codziennego podania, w międzyczasie po skończeniu anty był okres, po tygodniu miałam włączone dwa dodatkowe zastrzyki (puregon i menopur)plus kontynuacja tego pierwszego pierwszego ale już po pół ampułki.
    te badania przed IVF to tak jak pisała Kuczka, ale pewnie część będziesz mieć ważne jeszcze po IUI
    powodzenia :)

    Kuczka, ja już jutro mam transfer ale bida straszna. tylko jedna komórka się zapłodniła ale jak wcześniej czekano do 5 dnia po to teraz mam nagle w 3. (dziś dzwonili) a miałam mieć w środę więc pewnie ten zarodek ledwo dycha
    ale mimo że mam nikłe nadzieje to jeszcze się dziś najem rosołu a co mi tam ;)
    Dzięki za odpa powiedz mi jak wyglada pobranie komórek jak to się odbywa

    paulina19841209
‹‹ 722 723 724 725 726 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ