X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    Lekarz do którego zaczęłam chodzić dodatkowo, który wie że to ciąża po in vitro powiedział, że kobietom przypisują lutinus bo one już nie zwracają uwagi na koszta A zazwyczaj można to kupić w klinice leczenia niepłodności albo w ich aptekach i jest on bardzo drogi. Ponoć luteina dopochwowa która jest dostępna w każdej aptece jest refundowana i kosztuje 6 zł. Ponoć jedno i drugie to to samo. Więc mój lekarz powiedział żebym jak skończę opakowanie lutinus to przyszła do niego i on mi luteina wypisze bo szkoda pieniędzy. I tak też zrobiłam. Ni3 kupowałam już lutinusa. Teraz nie biorę już nic. A listek luteiny został mi na czarną godzinę.
    Trzymam kciuki za jutrzejsze pozytywne testy.
    Niestety luteina bardzo czesto uczula i powoduje stany zapalne pochwy, wiec lekarze wola przepisac cos drozszego ale bez takich skutków ubocznych, no i lutinus sie lepiej wchlania.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal dobrze, ze w razie czego masz tabletki. Jednak mam nadzieje, ze nie będą Ci potrzebne. Po tym co przeszłaś naprawdę masz prawo do strachu, niepokoju, żalu i całej paki negatywnych odczuć. Ale pracuj nad poczuciem własnej wartości, pewnością siebie i wiara w lepsze jutro- wzmocni Cię to :) może potrzebujesz terapii po traumatycznym przeżyciu? Życzę Ci pozytywnej bety, kolejnych etapów ciąży bez powodu do niepokoju oraz szczęśliwego finału :) my wierzymy, ze kiedyś wyjdzie słońce :) uwierz i Ty :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal wrote:
    Paulina, ja dostawałam gonapeptyl daily tak jakoś kilka dni przed okresem. a po okresie już dodatkowe zastrzyki.

    wysiedziałam się godzinę czekając na pobranie. już miałam zrezygnować bo zaczynało mi się robić lekko słabo i musiałam zdążyć z kotką do weta na 11. ale jakoś przeczekałam. to było o 10:20 więc pewnie popołudniu będę mieć wyniki. chciałabym to sprawdzić zanim wyjdę do pracy. może już będą bo mnie trzęsie. niestety ja płaczę codziennie.dlatego już w końcu poszłam do psychiatry. czasami myślę sobie że wolałabym nigdy wcześniej nie być w ciąży, nie czuć stopki syna przez brzuch itd. może łatwiej byłoby mi się pogodzić z moją aktualną niepłodnością choć i tak byłoby ciężko.

    chyba się już pogodziłam z negatywnym wynikiem ale czemu to za każdym razem tak samo boli.

    sorki, że tak smęcę ale.. no same wiecie. chyba jestem jakaś przeklęta czy co
    I co bralas je bez przerwy a później w danym dniu cyklu dodalas kolejne zastrzyki ?gonal f ,menopur

    paulina19841209
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kuczka :)
    ja chodziłam na terapię, zaczynałam u 3 różnych psychologów, w 2018 roku nawet co tydzień przez 10 bitych miesięcy ale jej nie skończyłam bo babka zaszłą w ciążę i poszła na zwolnienie. powiedziała mi to jak beczałam że wszyscy mogą zachodzić w ciąży po martwym porodzie tylko nie ja ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, po jakimś tygodniu zaczynałam brać puregon (coś podobnego do gonalu-f) i menopur i wtedy już połowę ampułki gonapeptylu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już wiem <0,1 czyli standardowo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal bardzo mi przykro...

  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal bardzo współczuję...

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde No! Dlaczego??? McBeal cholernie mi przykro! Ta niesprawiedliwość może dobić... popłacz dziś, a od jutra nowe życie! Wstań, weź głęboki oddech i uwierz w siebie! Nie jesteś sama z tymi problemami! Masz nas!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 17:18

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal tak mi przykro ale następnym razem musi się udać i uda się napewno a teraz prytulam cię serdecznie do serca

    paulina19841209
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi dziewczyny bo jutro zaczynam zastrzyk gonapeptyl jak go zrobić ?czy na siedząca żeby ta fałdkę na brzuchu znaleść wkuć się i powolutku w tej fałdkę trzymanej palcami wpuszczać zawartość strzykawki czy po wkucie zaraz ta fałdkę puścić i powoli wpuszczać zawartość strzykawki PrEpraszam z góry za idiotyczne pytania ale nigdy nie robiłam zastrykow w brzuch będę wdzieczna wam za pomoc

    paulina19841209
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny.. trzymam się tego że może mi się coś w głowie odblokuje po antydepresantach. Muszę zrobić sobie detoks od tych wszysykich hormonów i znaleźć dobrego lekarza który zrobi mi porządnie histeroskopie i drożność. bo 2 lata temu niby miałam ok ale robiłam w klinice więc chciałabym to sprawdzić w neutralnym miejscu. Bo jeśli nie w głowie to muszę mieć coś uszkodzone w środku. Pocieszam się że już drugie badanie potwierdziło mi brak nadczynności tarczycy co jest niesamowite. To chyba dzięki akupunkturze bo nie wiem co mogło się stać skoro stres nasila chorobę a mi go nie brakuje

    Paulina. Opcja pierwsza. Siadasz wygodnie na krześle, chwytasz fałd skóry, wbijasz igłę pod kàtem prostym w skórę nadal trzymając ten fałd i powoli naciskasz tłok strzykawki. Puszczasz skórę jak już wszystko zejdzie. Przed podaniem trzymając pionowo strzykawkę usuń z niej powietrze, które znajduje się nad płynem naciskając delikatnie tloczek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka, tak właśnie zrobię jutro ☺ mimo źe juź nie pamiętam co to znaczy normalnie żyć no ale zdaję sobie sprawę że nie mogę dalej tak wegetować jak od 3 lat.

    Kuczka, paulina1984 lubią tę wiadomość

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal wrote:
    Kuczka, tak właśnie zrobię jutro ☺ mimo źe juź nie pamiętam co to znaczy normalnie żyć no ale zdaję sobie sprawę że nie mogę dalej tak wegetować jak od 3 lat.
    Brawo :) tak trzymaj! Musisz być silna babeczka :)
    A oczywiście odpoczynek od ivf konieczny, potrzebne nabranie dystansu :) wiec teraz jest Twój czas, w którym możesz skupić się na sobie, pożyć dla siebie :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal wrote:
    Dziękuję dziewczyny.. trzymam się tego że może mi się coś w głowie odblokuje po antydepresantach. Muszę zrobić sobie detoks od tych wszysykich hormonów i znaleźć dobrego lekarza który zrobi mi porządnie histeroskopie i drożność. bo 2 lata temu niby miałam ok ale robiłam w klinice więc chciałabym to sprawdzić w neutralnym miejscu. Bo jeśli nie w głowie to muszę mieć coś uszkodzone w środku. Pocieszam się że już drugie badanie potwierdziło mi brak nadczynności tarczycy co jest niesamowite. To chyba dzięki akupunkturze bo nie wiem co mogło się stać skoro stres nasila chorobę a mi go nie brakuje

    Paulina. Opcja pierwsza. Siadasz wygodnie na krześle, chwytasz fałd skóry, wbijasz igłę pod kàtem prostym w skórę nadal trzymając ten fałd i powoli naciskasz tłok strzykawki. Puszczasz skórę jak już wszystko zejdzie. Przed podaniem trzymając pionowo strzykawkę usuń z niej powietrze, które znajduje się nad płynem naciskając delikatnie tloczek.
    Kochana bardzo ci dziękuje serdecznie za pomoc bardzo mi pomoglas

    paulina19841209
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal przykro mi :(


    Ja tez bralam lutinus i do tego utrogest lykalam... nawet przy iui i naturalsach mialam lutinus, bo na poczatku utrigest dostawalam to gorsze wyniki jak na lutinusie...
    Bralam do konca 14tc...
    No ale ja je mialam za darmo wiec bylo mi wszystko jedno co byle dobre...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Shilcia Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 02:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal wrote:
    już wiem <0,1 czyli standardowo

    przykro mi i bardzo Ci współczuje :(
    tulam mocno

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Shilcia. jak samopoczucie? i czemu nie śpisz o takiej porze;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robiłyście jakieś badania immunologiczne po nieudanych transferach? nawet już nie chcę pytać swojego lekarza o to bo i tak wiem że powie że to niepotrzebne

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal ja niestety nie robiłam i bardzo żałuje, bo przeczuwam, ze w tym może lezec przyczyna moich niepowodzeń... dlatego teraz zamierzam skonsultować temat z dotychczasowym moim lekarzem i pojechać do nowego. Nawet jak powiedzą, ze nie ma sensu, to chyba na własna rękę coś podziałam

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
‹‹ 757 758 759 760 761 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ