X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka, a Ty zażywasz inozytol na PCOS?

    nie wiem na ile te wszystkie suplementy pomagają ale jestem zdeterminowana żeby choć trochę jeszcze "podtuczyć" moje stare jajniki. może kiedyś jeszcze spróbuję z nich coś wycisnąć. Wiem że jeszcze pozostaje KD i AZ ale mam jakieś przeczucie że one też nie zechcą się we mnie zagnieździć

    moją lekturą obowiązkową, poza "Ty też będziesz w ciąży" to "Dieta płodności" . poza spiruliną , ta babeczka, która jest ginekologiem ale też , bo praktykuje holistyczną medycynę, zaleca tran i dobre prebiotyki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ta berberyna to tez może być ciekawa :)

    ja to już mam całą półeczkę z buteleczkami i zielskiem. jak stara czarownica. u góry moje propłodnościowe i przeciwstarzeniowe cuda a poniżej druga apteczka podtrzymująca moją geriatryczną zgraję na 16 łap

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 27 lutego 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha ha McBeal co my robimy ze swoim życiem? :p pije codziennie podwójna dawkę mio-inozytolu, ale niewiele to u mnie daje... No ale pije, co mi tam :p

    No ja właśnie chciałam KD, ale lekarz powiedział mi, ze w związku z polskim prawem handel jest zakazany, to komórki sprowadzane są z Hiszpanii i znacznie spadł współczynnik przeprowadzonych procedur do uzyskanych ciąż. Gdzie dopóki robiło się u nas synchronizację cyklów biorczyni z dawczynią, to efekty były spektakularne... polecał natomiast AZ, ale póki co jesteśmy na nie... oczywiście w niedługim czasie może się to zmienić ;)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to KD nie jest ogólnodostępne w polskich klinikach, tak jak banki spermy i to jeszcze nielegalne :O to jakoś od niedawna? co za popaprany kraj

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne rzeczy mówi Twój lekarza. U nas nie ma banków komórek. I dlatego np Invimed korzysta z banku w Hiszpanii. Ale niektóre kliniki np. Bocian, tam szukają dawczyni specjalnie dla Ciebie (cechy fenotypowe) i jak się juz znajdzie to zaczyna się stymulacja. Położne polecamy mi świeże komórki bo są lepsze niż mrożone ponieważ komórka jest materiałem który bardzo źle się rozmraża i dużo z nich się wtedy nie nadaje. I dlatego zdecydowałam się na Bociana (mimo że trzeba było czekać na dawczynie) a nie inną klinikę korzystająca z banków. Każdy z kim rozmawiałam twierdził że jeżeli problem jest w jakości komórek to KD rozwiązuje ten problem.

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 27 lutego 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie on na te komórki z Hiszpanii się nie pisze, bo efektywność spadła. Ale oczywiście decyzja należy do nas. A jak z Hiszpanii transportują świeża komórkę? Pogadam na ten temat jeszcze z innym lekarzem :) Aziledo a pisałam do Ciebie na priv kilka dni temu :) właśnie w tej sprawie, żebym wiedziała jak to się wszystko odbywa :) bo dla mnie temat bardzo świeży

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 27 lutego 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McBeal wrote:
    to KD nie jest ogólnodostępne w polskich klinikach, tak jak banki spermy i to jeszcze nielegalne :O to jakoś od niedawna? co za popaprany kraj
    I kd i nasienie dawcy jest dostepne i legalne w Polsce.
    Nielegalne jest odplatne pozyskiwanie gamet, czyli kliniki nie moga placic potencjalnym dawcom przez co spadla ilosc osob, ktore chcą dawcami zostac.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 27 lutego 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    Dziwne rzeczy mówi Twój lekarza. U nas nie ma banków komórek. I dlatego np Invimed korzysta z banku w Hiszpanii. Ale niektóre kliniki np. Bocian, tam szukają dawczyni specjalnie dla Ciebie (cechy fenotypowe) i jak się juz znajdzie to zaczyna się stymulacja. Położne polecamy mi świeże komórki bo są lepsze niż mrożone ponieważ komórka jest materiałem który bardzo źle się rozmraża i dużo z nich się wtedy nie nadaje. I dlatego zdecydowałam się na Bociana (mimo że trzeba było czekać na dawczynie) a nie inną klinikę korzystająca z banków. Każdy z kim rozmawiałam twierdził że jeżeli problem jest w jakości komórek to KD rozwiązuje ten problem.

    Aziledo, czy dobrze rozumiem, że w Bocianie korzystają z dawczyń z Hiszpanii? To w jaki sposób świeże komórki są transportowane do Polski?

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda7 wrote:
    Aziledo, czy dobrze rozumiem, że w Bocianie korzystają z dawczyń z Hiszpanii? To w jaki sposób świeże komórki są transportowane do Polski?

    Nie. W bocianie szukają dawczyni lokalnie. Nie współpracują z żadnym bankiem. Poza tym banki nie mają świeżych komórek, dysponują mrożonymi. Świeżych nikt by nie transportował.
    W bocianie szukają dawczyni dopasowana do Was pod kątem fenotypowym i zaczynają ja stymulować. Czasami trochę trzeba poczekać aż taka dawczyni się znajdzie. W moim przypadku było to dość szybko bo po 1.5 miesiąca już rozpoczęła stymulację.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka wrote:
    No właśnie on na te komórki z Hiszpanii się nie pisze, bo efektywność spadła. Ale oczywiście decyzja należy do nas. A jak z Hiszpanii transportują świeża komórkę? Pogadam na ten temat jeszcze z innym lekarzem :) Aziledo a pisałam do Ciebie na priv kilka dni temu :) właśnie w tej sprawie, żebym wiedziała jak to się wszystko odbywa :) bo dla mnie temat bardzo świeży

    W bankach nie ma świeżych komórek. Nikt ich nie transportuje.

  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 27 lutego 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    Nie. W bocianie szukają dawczyni lokalnie. Nie współpracują z żadnym bankiem. Poza tym banki nie mają świeżych komórek, dysponują mrożonymi. Świeżych nikt by nie transportował.
    W bocianie szukają dawczyni dopasowana do Was pod kątem fenotypowym i zaczynają ja stymulować. Czasami trochę trzeba poczekać aż taka dawczyni się znajdzie. W moim przypadku było to dość szybko bo po 1.5 miesiąca już rozpoczęła stymulację.

    Aziledo, w którym Bocianie podchodziłaś do KD? Ja jestem w Białymstoku. Czy przekazali Ci jakieś informacje na temat dawczyni? Czy miałaś wpływ na grupę krwi?
    Ile mieliście zarodków?

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda7 wrote:
    Aziledo, w którym Bocianie podchodziłaś do KD? Ja jestem w Białymstoku. Czy przekazali Ci jakieś informacje na temat dawczyni? Czy miałaś wpływ na grupę krwi?
    Ile mieliście zarodków?

    Wszystkie procedury na własnych komorkach miałam w Białymstoku. Na podejście z KD przezucilam się do Warszawy z uwagi na fakt że mieszka tam więcej ludzi i szybciej znajduje się dawczyni. Wypelanilismy z mezem formularze które zawierały takie dane jak wzrost, waga, kolor oczu, struktura włosów, budowa ciała i grupa krwi. Na tej podstawie szukali dawczyni zgodniej z naszymi danymi fenotypowymi. My dostaliśmy 6 komorek (bo tyle tylko można zaplodnic) z których były 3 zarodki. 2 zostały podane ale z nami został 1. A ostatni w 6 sobie przestał się rozwijać. Ale wszystko zależy w jakim jesteś wieku bo chyba od 35 roku życia można zapłodnić więcej wtedy warto rozważyć opcję z "kupieniem" opcji " wszystkie komórki dawczyni" wtedy się dostaje wszystkie jakie ona wychoduje. Ale w Białymstoku też można podchodzić z komórka dawczyni.
    O dawczyni wiem tylko że zgodna z fenotypem i podczas pierwszych badań genetycznych do wyliczenia tych wszystkich chorób wpisali że dawczyni 27 lat. Nic więcej o niej nie wiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 12:26

    Jagoda7 lubi tę wiadomość

  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 27 lutego 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    Wszystkie procedury na własnych komorkach miałam w Białymstoku. Na podejście z KD przezucilam się do Warszawy z uwagi na fakt że mieszka tam więcej ludzi i szybciej znajduje się dawczyni. Wypelanilismy z mezem formularze które zawierały takie dane jak wzrost, waga, kolor oczu, struktura włosów, budowa ciała i grupa krwi. Na tej podstawie szukali dawczyni zgodniej z naszymi danymi fenotypowymi. My dostaliśmy 6 komorek (bo tyle tylko można zaplodnic) z których były 3 zarodki. 2 zostały podane ale z nami został 1. A ostatni w 6 sobie przestał się rozwijać. Ale wszystko zależy w jakim jesteś wieku bo chyba od 35 roku życia można zapłodnić więcej wtedy warto rozważyć opcję z "kupieniem" opcji " wszystkie komórki dawczyni" wtedy się dostaje wszystkie jakie ona wychoduje. Ale w Białymstoku też można podchodzić z komórka dawczyni.
    O dawczyni wiem tylko że zgodna z fenotypem i podczas pierwszych badań genetycznych do wyliczenia tych wszystkich chorób wpisali że dawczyni 27 lat. Nic więcej o niej nie wiem...

    Bardzo dziękuję, ja jestem z Warszawy i tutejszego Bociana mam w budynku obok, gdzie mamy mieszkanie :-) Zdecydowałam się na Białystok, bo tutaj mają lepszych lekarzy, ale chyba przy KD to już potem nie ma aż takiego znaczenia. Będziecie mieli chłopca czy dziewczynkę?

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda7 wrote:
    Bardzo dziękuję, ja jestem z Warszawy i tutejszego Bociana mam w budynku obok, gdzie mamy mieszkanie :-) Zdecydowałam się na Białystok, bo tutaj mają lepszych lekarzy, ale chyba przy KD to już potem nie ma aż takiego znaczenia. Będziecie mieli chłopca czy dziewczynkę?

    Wyszłam z tego samego założenia. Czekam na chłopaka chociaż nastawiona byłam na dziewczynkę bo ponoć żeńskie zarodki są silniejsze ale jak widać nie zawsze...

    Kuczka, McBeal lubią tę wiadomość

  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 27 lutego 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    Wyszłam z tego samego założenia. Czekam na chłopaka chociaż nastawiona byłam na dziewczynkę bo ponoć żeńskie zarodki są silniejsze ale jak widać nie zawsze...

    Gratulacje, ważne, że się udało i to jest najważniejsze.

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 28 lutego 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka, daj rano koniecznie znać od razu po wizycie co Ci dr powiedział. Ma być od godz 13 przerwa techniczna na forum do soboty także melduj się z samego rańca :)

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 28 lutego 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jest!

    Marzenka85 lubi tę wiadomość

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 28 lutego 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenka tez zdążyć dać znać :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 28 lutego 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka wrote:
    Marzenka tez zdążyć dać znać :)
    Dam :)

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 1 marca 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiec będzie IV podejscie :) na przełomie czerwca/lipca :) inne leki, z podaniem hormonu wzrostu :) tak wiec jest jeszcze nadzieja. Z KD mamy na razie odpuścić ze względu na wyniki badań i obraz w usg. Tak wiec wracamy do gry! I to pełni wiary w lepsze jutro :)

    Bella93, McBeal, aziledo lubią tę wiadomość

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
‹‹ 764 765 766 767 768 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ