X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start wrzesień 2018
Odpowiedz

In vitro start wrzesień 2018

Oceń ten wątek:
  • alca Autorytet
    Postów: 345 143

    Wysłany: 11 września 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Mi mowila pielegniarka, ze przy wszystkich lekach podskornych nie trzeba tego powietrza usuwac;)

    Mnie pielęgniarka przeszkoliła tylko z ovaleapu i tam kazała wypuszczać powietrze, a o orgalutranie nic nie mówiła, więc po prostu zrobiłam analogicznie. Choć w ulotce o tym nie było słowa (a przy ovaleapie było w instrukcji), wiec może niepotrzebnie to robiłam.

    4 lata starań i jedna ciąża biochemiczna i jedno poronienie,
    mutacja MTHFR,
    niedoczynność tarczycy,
    leczenie immunologiczne

    IFV ICSI w Fertimedica Warszawa,
    punkcja 29.08, 2 blastocysty, 2 nieudane transfery
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 11 września 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Hej. Ja tez mam niestety neoparin. Jesli sie uda podejrzewam 10 miesiecy klocia przez mutacje mthfr. Zadne zastrzyki tak nie bolaly i tak nie siniaczyly brzucha... Jestem troszkę tym podlamana. Macie jakis system na ten neoparin, zeby nie bylo siniakow?
    Robie w faldce, pod pepkiem ale z boku i nic nie pomaga :/
    Czy ten lek o ktorym piszesz to, to jakis zamiennik?

    4me heparyny nie dają że względu na mutacje MTHFR tylko PAI lub V Leider albo VR2.
    Na MTHFR przyjmuje się metylowana formę kwasu fiiwego.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • alca Autorytet
    Postów: 345 143

    Wysłany: 11 września 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie może w którym mniej więcej dniu cyklu podchodzi się do crio?

    4 lata starań i jedna ciąża biochemiczna i jedno poronienie,
    mutacja MTHFR,
    niedoczynność tarczycy,
    leczenie immunologiczne

    IFV ICSI w Fertimedica Warszawa,
    punkcja 29.08, 2 blastocysty, 2 nieudane transfery
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 11 września 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    4me heparyny nie dają że względu na mutacje MTHFR tylko PAI lub V Leider albo VR2.
    Na MTHFR przyjmuje się metylowana formę kwasu fiiwego.
    No moja lekarka mi dala :/ Mam podwojna mutacje MTHFR, heterozygotyczna i za wysoki poziom homocysteiny.
    W tych pozostalych mam wszystko jak najbardziej ok. Metykowany kwas biore i nie tylko. Jeszcze B.
    Miejmy nadzieje, ze on wie o czyms o czym my nie wiemy i stad taka decyzja.

    Teraz mnie zbilas z pantałyku :( jest tu ktos kto tez ma takie info jak Amica?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2018, 22:12

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 11 września 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alca wrote:
    Wiecie może w którym mniej więcej dniu cyklu podchodzi się do crio?
    Jeżeli cykl sztuczny to około 20 dc

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • alca Autorytet
    Postów: 345 143

    Wysłany: 11 września 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzelka wrote:
    Jeżeli cykl sztuczny to około 20 dc

    Ma być naturalny... Mam wizytę dopiero w przyszłym tygodniu i tak się zastanawiam jak to będzie

    4 lata starań i jedna ciąża biochemiczna i jedno poronienie,
    mutacja MTHFR,
    niedoczynność tarczycy,
    leczenie immunologiczne

    IFV ICSI w Fertimedica Warszawa,
    punkcja 29.08, 2 blastocysty, 2 nieudane transfery
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2018, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    Może mi jutro pójdzie lepiej z tym orgalutranem ;) Zmieniając temat - jestem przeziębiona :/ Pytałam gibekolożki to mówiła że normalnie podchodzimy ale i tak się cykam że to osłabi komórki jajowe. Może znacie jakiś przypadek że w trakcie stymulacji było się chorym i in vitro wyszło? Bo szukam jakiś pozytywnych historii ale nie znalazłam ;) Panikara jestem.


    Komorki jajowe sa rozwijaja sie z tego co wiem ok 3 miesiace, wiec mysle ze twoja teranziejsza choroba im nie zaszkodzi. Masz goraczke? Gorzej moze byc z twoim samopoczuciem bo organizm jest oslabiony wiec duzo wypoczywaj I oszczedzaj sie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2018, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzelka wrote:
    Ja się naogladałam w necie siniaków i gulek po Cetrotide aż spać njd nie mogłam a okazało się że u mnie nic takiego nie wystąpiło. Dobrze wspominam te zastrzyki. Każdy inaczej reaguje i każdego inaczej boli.
    Co do zastrzykow po punkcji to u mnie w klinice przed transferem i po trzeba brać heparyne i progesteron w zastrzykach. Heparyne do 14 tyg ciąży jeżeli się uda. Też naczytałam się że są one nieprzyjemne ale nie mam jeszcze porównania.


    Zalezy jaka igla, u mnie przy heparynie tępa strasznie ale idzie sie przyzwyczaic

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Em11 ten nasz doktor jest zajebisty. Niesamowity człowiek.

    Dziewczyny miałyście usuwane polipy?

    Ja mialam usuwane polipy operacyjnie. Bezproblemowo i bezbolesnie.

  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 12 września 2018, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alca wrote:
    Ma być naturalny... Mam wizytę dopiero w przyszłym tygodniu i tak się zastanawiam jak to będzie
    Na naturalnym jest to chyba uzależnione od dnia owulacji. I od dnia owulacji około 5 dni jeżeli to blastocysta.

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Zabrakło mi dziś 30jednostek Menopuru. Wstrzyknelam mimo wszystko. Ale zastanawiam się czyjechac teraz do kliniki po receptę? Dziś i tak mam wizytę ale po południu :/ od rana takie stresy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiZ wrote:
    Hej. Zabrakło mi dziś 30jednostek Menopuru. Wstrzyknelam mimo wszystko. Ale zastanawiam się czyjechac teraz do kliniki po receptę? Dziś i tak mam wizytę ale po południu :/ od rana takie stresy
    To zabraklo czy wstrzyknelas ?

  • Veni Autorytet
    Postów: 437 199

    Wysłany: 12 września 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wstrzyknęla dawke pomniejszona o 30 jednostek, tak mysle. A jaka masz sobie podawac?

    Veni
    Morfologia 1%, niedrożny jajowód
    wrzesień 2018 I IVF ICSI
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 12 września 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    No moja lekarka mi dala :/ Mam podwojna mutacje MTHFR, heterozygotyczna i za wysoki poziom homocysteiny.
    W tych pozostalych mam wszystko jak najbardziej ok. Metykowany kwas biore i nie tylko. Jeszcze B.
    Miejmy nadzieje, ze on wie o czyms o czym my nie wiemy i stad taka decyzja.

    Teraz mnie zbilas z pantałyku :( jest tu ktos kto tez ma takie info jak Amica?
    To może po prostu dała profilaktycznie po prostu po transferze.

    Ja też mam heparyne ale ja mam właśnie te mutacje i dlatego dostałam ja od transferu aż do połogu jeśli się uda.

    Ale zgadzam się, że skoro dała to miała do tego powód :)

    Znalazłam jeszcze artykuł opisujący to kiedy stosuje się heparyne w ciąży:

    http://www.forumginekologiczne.pl/artykul/profilaktyka-u-kobiet-ciezarnych-obciazonych-zwiekszonym-ryzykiem-zylnej-choroby-zakrzepowo-zatorowej/3111

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    To zabraklo czy wstrzyknelas ?
    Wstrzyknelam ok 110 a resztę zabraklo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiZ wrote:
    Wstrzyknelam ok 110 a resztę zabraklo.
    A mozesz slonsultowac sie z lekarzem ? Ja bym postarala sie zalatwic receptę i wstrzyknac te 30

  • Veni Autorytet
    Postów: 437 199

    Wysłany: 12 września 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym pewnie poczekala do popołudnia, ale u mnie dawki jak dla konia, wiec te 30 jedn to kropla w morzu

    Veni
    Morfologia 1%, niedrożny jajowód
    wrzesień 2018 I IVF ICSI
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wcześniej nie zauwazylas ze braknie ?

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 12 września 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ile mialyscie zarodków w drugiej dobie ?
    Chyba jednego mniej niż zapłodnionych komórek bo w obu procedurach jedna komórka po zapłodnieniu zdegenerowała. 3 i 4. Komórek było 6 i 7, po jednej odpadło przez za małą dojrzałość i właśnie jeszcze po jednej po zapłodnieniu. Podobno to dobry wynik 75-80%.

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 12 września 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alca wrote:
    Ma być naturalny... Mam wizytę dopiero w przyszłym tygodniu i tak się zastanawiam jak to będzie
    No to zależy od owulacji, ja teraz miałam owu w 14 dniu i transfer 17go dc w 3 dobie. Chodzisz normalnie na monitoring cyklu gdzieś tak od 10-12 dc, zależy jak masz długie i kiedy zwykle jest owu. Miałam 3 wizyty z podglądem i na ostatniej umówiony transfer i leki.

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ