X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO STYCZEŃ 2019
Odpowiedz

IN VITRO STYCZEŃ 2019

Oceń ten wątek:
  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Brałam estrofem po IUI i nie było źle ;)
    A najgorsze, że jestem osobą, która lubi mieć wszystko zaplanowane itp.. także w ogóle na głowe dostaję od tych nie wiadomych i ciągłych zmiam planów :)
    Okres mi się zbilża już wielkimi krokami, bo już dzisiaj ryczałam... że nie mam ochoty spędzać sylwka ze znajomymi i ich dzieciakami i znowu słuchać a kiedy Wy itp... pokłóciłam się z mężem o to.. który każe mi iść do psychologa... a mnie wkurza gadanie ludzi, którzy nie mają pojęcia co się czuje jak tyle czasu stara się człowiek o bobasa a tu dupa... także standard jak przed każdym okresem ;)

    Edit: A i jeszcze gadanie mojej ciężarnej siostrt... która wie z czym się borykamy..."jak ja mam dobrze, że nie jestem w ciąży, bo ona biedna się czuje jak klops, znowu musi jechać na badanie cukru... oj ona biedna..." no ku*wa jasna... ile ja bym dała, aby być w ciąży i nawet rzygać skoro świt... Któraś z Was kiedyś napisała coś i mi zostało to w pamoęci.."syty głodnego nie zrozumie"

    Dzisiaj chyba wszystko mnie przerasta ;)

    Plany... nic mnie bardziej teraz nie rozśmiesza jak planowanie... ja po slubie w 2017 zaplanowalam, ze w końcu zaczniemy się starać o dziecko... jak w grudniu się dowiedziałam, ze mąż jest bezpłodny to w kwietniu miałam być wg planów po pierwszej AID... plany ? Chyba siwe włosy...


    Tez się cieszę, ze ten rok się kończy, szybko zleciał bo myślami jestem tylko w novum i na kolejnych wizytach...

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norwegian_forest wrote:
    Plany... nic mnie bardziej teraz nie rozśmiesza jak planowanie... ja po slubie w 2017 zaplanowalam, ze w końcu zaczniemy się starać o dziecko... jak w grudniu się dowiedziałam, ze mąż jest bezpłodny to w kwietniu miałam być wg planów po pierwszej AID... plany ? Chyba siwe włosy...


    Tez się cieszę, ze ten rok się kończy, szybko zleciał bo myślami jestem tylko w novum i na kolejnych wizytach...

    No i to właśnie błąd :)
    Ja staram się żyć normalnie, wplatam tylko wizyty w życie codziennie. Mam męża , który daje mi szczęście, z budowaniem domu postanowiliśmy nie czekać , bo dziecko nie wiadomo czy będzie nam dane miec i czy kiedykowliek. Trzeba żyć tu i teraz a nie żyć od wizyty do wizyty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2018, 22:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alayna wrote:
    Ja jestem z Lublina więc jestem w klinice Ovum w Lublinie
    Mam całe dawki czyli nic nie muszę dzielić , też strasznie bałam się zastrzyków i cały czas trzęsę się jak przychodzi wieczór lub rano ale są do przejścia
    Myamy niepłodność wtórna mamy już synka z 2010 roku z ciąży naturalnej a powodem niepowodzeń u nas są słabe wyniki mojego m nie czekamy bo mój m będzie miał już 41 lat a co badanie wyniki są gorsze jedynie co żałuję to że nie staraliśmy się od razu o drugie dziecko
    Jesteśmy równolatkami tez mam skończone już 31 lat
    Ja właśnie dzisiaj skończyłam 31 lat:p Skoro masz już synka to myślę że in vitro przyniesie Ci upragnioną drugą kruszynkę:) a jakieś wspomaganie bedziecie mieli przez te wyniki nasienia? Bo mój mąż niby w miar ok nasienie ale i tak lekarz doradził ICSI+MACS, ale ja mam też problemy z immunologią i to też ze wzgledu na to taka procedura. A zastrzyków też się boję, ale jakos trzeba dać radę:) dla maluszka wszystko.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    No i to właśnie błąd :)
    Ja staram się żyć normalnie, wplatam tylko wizyty w życie codziennie. Mam męża , który daje mi szczęście, z budowaniem domu postanowiliśmy nie czekać , bo dziecko nie wiadomo czy będzie nam dane miec i czy kiedykowliek. Trzeba żyć tu i teraz a nie żyć od wizyty do wizyty.
    Ja też długo dojrzewałam do tego że nie należy żyć od wizyty do wizyty i zajęło mi to całe cztery lata ale teraz gdy aż tak nie ruszają mnie ciąże wokół ani słowa znajomych żyje się o niebo łatwiej. Wiadomo kryzysy jeszcze są ale duuużo mniejsze, szybko się z nich podnoszę i życzę każdej z nas aby potrafiłyśmy żyć z ciążami znajomych i członków rodzin i nie zadręczały się że my nie możemy zajść bo nikt przecież sobie choroby nie wybiera i to nie nasza wina że tak mamy...a jeżeli chodzi o docinki innych osób to poprostu trzeba nauczyć się je ignorować bo oni albo nie wiedzą o naszym problemie i ich cechą jest bycie nietaktownym w takich delikatnych sprawach no i trzeba im wybaczyć lub delikatnie coś zasugerować a ci co docinają a znają problem są poprostu bezduszni i takich znajomych dla własnego dobra psychicznego trzeba unikać.

    Julia37 lubi tę wiadomość

  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lobuziara doczytaj o PICSI bo mi tez to od razu polecili z powodu czynnika meskiego i czytajac dokladnie na czym polega to jest mega sens.

    mao mialam pisac zebys sie rozchmurzyla i trzymala dzielnie ale widze ze winko pomoglo)

    AgnieszkaH wszystkiego najlepszego! ja jutro koncze 31 :)

    co do planow to ja 30tke myslalam powitac z gromadka juz .... Ale tez jestem juz na etapie "nie czekania" po tak pare lat mi uplynelo na " moze zajdziemy "

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KeepCalm wrote:
    lobuziara doczytaj o PICSI bo mi tez to od razu polecili z powodu czynnika meskiego i czytajac dokladnie na czym polega to jest mega sens.

    mao mialam pisac zebys sie rozchmurzyla i trzymala dzielnie ale widze ze winko pomoglo)

    AgnieszkaH wszystkiego najlepszego! ja jutro koncze 31 :)

    co do planow to ja 30tke myslalam powitac z gromadka juz .... Ale tez jestem juz na etapie "nie czekania" po tak pare lat mi uplynelo na " moze zajdziemy "

    Tak, winko pomogło- Berbeć miała genialny pomysł :)

    A dzisiaj już mi wróciła wiara w moje dwa zmarznięte kropki :)

    Ja miałam w planach zajść w ciąże przed 30stką... dałam sobie nawet na to pół roku... i dupa.. i co roku przesuwam sobie ten termin.. teraz mówię, że w wieku 32 lat urodzę bobasa ;) jakby to było zależne ode mnie... :-P

    Berbeć lubi tę wiadomość

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • iga2018 Koleżanka
    Postów: 51 10

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Ja właśnie dzisiaj skończyłam 31 lat:p Skoro masz już synka to myślę że in vitro przyniesie Ci upragnioną drugą kruszynkę:) a jakieś wspomaganie bedziecie mieli przez te wyniki nasienia? Bo mój mąż niby w miar ok nasienie ale i tak lekarz doradził ICSI+MACS, ale ja mam też problemy z immunologią i to też ze wzgledu na to taka procedura. A zastrzyków też się boję, ale jakos trzeba dać radę:) dla maluszka wszystko.


    To wszystkiego najlepszego :)

    uty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    08.10.18 rozpoczęcie stymulacji, protokół krótki, 22.10 transer 8B I 7B ): crio 26.11 - wczesna blastka 2BB - cb
  • Dzyzia Autorytet
    Postów: 1257 1474

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez zawsze mowilam, ze jak przed 30stka nie zajde, to juz dzieci miec nie bede :) Mam jeszcze 10 miesiecy :D

    Tak sie teraz smieje, ze chyba mi sie jakis 6sty zmysl objawial, jak to mowilam, bo z moim AMH to po 30stce to juz pewnie i tak byloby niemozliwe :P

    GD2qp1.png
    3dDYp1.png

    AMH=0,83
    1 transfer IVF: 12/1/2019; 12 dpt beta 0,4;
    2 transfer crio: 18/2 - 2 blastki
    7 dpt - 16.8
    9 dpt - 23.4
    11 dpt - 27.1
    14 dpt - 123
    17 dpt - 511
    22 dpt - 2400

    09/2021 naturals
  • lobuziaraLILLY Przyjaciółka
    Postów: 149 28

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KeepCalm wrote:
    lobuziara doczytaj o PICSI bo mi tez to od razu polecili z powodu czynnika meskiego i czytajac dokladnie na czym polega to jest mega sens.

    mao mialam pisac zebys sie rozchmurzyla i trzymala dzielnie ale widze ze winko pomoglo)

    AgnieszkaH wszystkiego najlepszego! ja jutro koncze 31 :)

    co do planow to ja 30tke myslalam powitac z gromadka juz .... Ale tez jestem juz na etapie "nie czekania" po tak pare lat mi uplynelo na " moze zajdziemy "
    Doczytam na pewno, ale póki co nie tracę nadziei, że ostatni transfer się powiódł :) Czekam na drugą weryfikację 2.01. Też miałam taki plan żeby zajść w ciążę przed 30. A tu dupa blada. Nawet moja młodsza o 3 lata siostra mnie wyprzedziła...

    Starania od 10.2016
    Ja: niskie AMH, On: słabe nasienie
    ICSI 20.12 transfer zarodka 6A :(
    0 śnieżynek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny:* Fajnie się tu czuję na tym styczniowym wątku:) ja też planowałam dziecko przed 30tką ale tak jak i Wy dalej czekam...ale wiecie co jest z tego plus będziemy dojrzałymi świadomymi matkami:) i to w tym roku!

  • iga2018 Koleżanka
    Postów: 51 10

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Dziękuję Wam dziewczyny:* Fajnie się tu czuję na tym styczniowym wątku:) ja też planowałam dziecko przed 30tką ale tak jak i Wy dalej czekam...ale wiecie co jest z tego plus będziemy dojrzałymi świadomymi matkami:) i to w tym roku!

    A ja bylam pewna ze przed 40 zdaze ):

    Alstro38 lubi tę wiadomość

    uty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    08.10.18 rozpoczęcie stymulacji, protokół krótki, 22.10 transer 8B I 7B ): crio 26.11 - wczesna blastka 2BB - cb
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Dziękuję Wam dziewczyny:* Fajnie się tu czuję na tym styczniowym wątku:) ja też planowałam dziecko przed 30tką ale tak jak i Wy dalej czekam...ale wiecie co jest z tego plus będziemy dojrzałymi świadomymi matkami:) i to w tym roku!
    Amen ;)

    Alstro38, iga2018 lubią tę wiadomość

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • Dorka81 Autorytet
    Postów: 457 162

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny na styczniowym wątku...choć jeszcze się rozpisalam w grudni:) mam nadzieję dziewczyny, że to będzie nasz Rok

    Alstro38 lubi tę wiadomość

    Dorka81
  • Ana ana Autorytet
    Postów: 545 295

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę Wam wszystkim z okazji nadchodzącego Nowego Roku dużo zdrowia (zwłaszcza psychicznego hahaha) dużo szczęścia i spełnienia marzeń (chociaż tego jednego, które mamy wspólne). Życzę Wam samych dobrych chwil, uśmiechów i pozytywnej energii.
    Wszystkiego najlepszego :*

    iga2018, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    starania od 06.2015
    hsg - lewy jajowód niedrożny, histeroskopia ok, czynnik męski ok
    CLO (10 cykli)
    IUI 03.09.2018 :(
    IVF I 10.2018 - 2 zarodki 8A CB :(
    IVF II 02.2019 - 2 kruszynki ze mną, beta 22.02 - 4,9
    ❄❄
  • iga2018 Koleżanka
    Postów: 51 10

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabel_ka jak test? Trzymam kciuki za pozytyw

    uty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    08.10.18 rozpoczęcie stymulacji, protokół krótki, 22.10 transer 8B I 7B ): crio 26.11 - wczesna blastka 2BB - cb
  • iga2018 Koleżanka
    Postów: 51 10

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja nie bede oryginalna. Zycze Wam samych pozytywnych bet :) :) w nowym roku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2018, 10:41

    Ana ana lubi tę wiadomość

    uty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    08.10.18 rozpoczęcie stymulacji, protokół krótki, 22.10 transer 8B I 7B ): crio 26.11 - wczesna blastka 2BB - cb
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iga2018 wrote:
    Dziewczyny a ja nie bede oryginalna. Zycze Wam samych pozytywnych bet :) :) w nowym roku
    To są najpiękniejsze życzenia :) abyśmy w końcu zobaczyły te dwie pieprzone kreski na teście :) bo ja zawsze widziałam biel vizira :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2018, 11:39

    iga2018 lubi tę wiadomość

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iga2018 wrote:
    Izabel_ka jak test? Trzymam kciuki za pozytyw
    Czekam i czekam:) Wczoraj wieczorem zrobiłam sobie test o czułosci 25 i wyszła kreska, co prawda nie gruba ale wyszła. Może troszkę poszło w górę, modlę się o to!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2018, 12:01

  • Ana ana Autorytet
    Postów: 545 295

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    Czekam i czekam:) Wczoraj wieczorem zrobiłam sobie test o czułosci 25 i wyszła kreska, co prawda nie gruba ale wyszła. Może troszkę poszło w górę, modlę się o to!
    Ogromne kciuki i czekam z niecierpliwością

    starania od 06.2015
    hsg - lewy jajowód niedrożny, histeroskopia ok, czynnik męski ok
    CLO (10 cykli)
    IUI 03.09.2018 :(
    IVF I 10.2018 - 2 zarodki 8A CB :(
    IVF II 02.2019 - 2 kruszynki ze mną, beta 22.02 - 4,9
    ❄❄
  • iga2018 Koleżanka
    Postów: 51 10

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    Czekam i czekam:) Wczoraj wieczorem zrobiłam sobie test o czułosci 25 i wyszła kreska, co prawda nie gruba ale wyszła. Może troszkę poszło w górę, modlę się o to!

    To jak na tescie wyszla to chyba mozemy juz po cichutku gratulowac :) I to duza czulosc I do tego wieczorowa pora. Chyba zero alkoholu w nowym roku cie czeka ha ha

    uty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    08.10.18 rozpoczęcie stymulacji, protokół krótki, 22.10 transer 8B I 7B ): crio 26.11 - wczesna blastka 2BB - cb
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ