Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro z komórką dawczyni
Odpowiedz

In vitro z komórką dawczyni

Oceń ten wątek:
  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 1332 966

    Wysłany: 16 września 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Czyli biorąc 4 mg metypred to jak 5 mg encortonu. To większość z nas na wyższe dawki, ale być może inne wchłanianie jest tego leku i się inaczej dawkuje. Ja mam 7.5 zapisane albo 10 - w zależności od lekarza.
    Jatosia chyba 20 mg brała. .
    Na pewno nie zaszkodzi w implantacji a może pomoże. Byłaś na sztucznym cyklu ? Endo jakie było ?
    Tak sztuczny, łącznie z Diphereliną.
    Endo trochę trudny temat u mnie że względu na trudno ułożenie macicy, miałam 8,5 wiec musi wystarczyć 😔

    monester lubi tę wiadomość

    event.png[/url]
  • Mati W. Autorytet
    Postów: 3352 5255

    Wysłany: 16 września 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    Tak sztuczny, łącznie z Diphereliną.
    Endo trochę trudny temat u mnie że względu na trudno ułożenie macicy, miałam 8,5 wiec musi wystarczyć 😔

    8.5 to bardzo ładne endo , absolutnie nie ma się czego czepiać 👍🤞🍀🤞🍀

    monester lubi tę wiadomość

    42 lat
    kariotyp-ok,AMH-0,48,FSH-16mIU/ml,Kir Bx, NK-17%,cytokiny-ok.

    Reprofit:5.06 ET ( biochem)☹️,13.07 FET - ☹️
    06.12 FET - ❤️🙏❤️
    2dpt - prog. 47.96 ng\ml
    5dpt - prog. 33.10 ng\ml
    7dpt - beta 85.02 mIU/ml, prog. 26.5 ng/ml
    9dpt - beta 225 mIU/ml, prog. 68 ng/ml
    12dpt - beta 1010 mIU/ml, prog. 45 ng/ml
    14dpt - beta 2930 mIU/ml
    22dpt - beta 24855 mIU/ml
    23dpt mamy ❤️
    9+6 - CRL 3.19cm
    15.02 prenatalne ok, będzie synuś 👶🥰
    17+6 - 233g chłopczyka 😍
    20+4 II prenatalne - 460g 😍

    Klinika Bocian
    - 09.2022 - II procedura IVF, 2 zarodki
    FETx 2 😞
    - 06.2022- I procedura IVF , 2 zarodki
    FETx2 😞

    age.png
  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 1332 966

    Wysłany: 16 września 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati W. wrote:
    8.5 to bardzo ładne endo , absolutnie nie ma się czego czepiać 👍🤞🍀🤞🍀
    Dziękuję , pocieszyłaś mnie bo myślałam że może uda się uciągnąć do 10 mm😉

    event.png[/url]
  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 16 września 2023, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    Dziękuję , pocieszyłaś mnie bo myślałam że może uda się uciągnąć do 10 mm😉
    8.5 to wystarczające ! Teraz trzymamy kciuki, jak szybko mi minęły Twoje 3 zastrzyki, Mati zobaczysz u Ciebie też zleci raz dwa.
    Bardzo bym chciała żeby nam się już teraz posypały wszystkim same pozytywne bety.

    Nowa na forum lubi tę wiadomość

  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 1332 966

    Wysłany: 16 września 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    8.5 to wystarczające ! Teraz trzymamy kciuki, jak szybko mi minęły Twoje 3 zastrzyki, Mati zobaczysz u Ciebie też zleci raz dwa.
    Bardzo bym chciała żeby nam się już teraz posypały wszystkim same pozytywne bety.
    Szybko zleci ! Mi się przydało , spędziłam spokojnie wakacje , nie odmawiałam sobie wycieczek czy aktywności 😉

    Elka198321 lubi tę wiadomość

    event.png[/url]
  • Mati W. Autorytet
    Postów: 3352 5255

    Wysłany: 16 września 2023, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    8.5 to wystarczające ! Teraz trzymamy kciuki, jak szybko mi minęły Twoje 3 zastrzyki, Mati zobaczysz u Ciebie też zleci raz dwa.
    Bardzo bym chciała żeby nam się już teraz posypały wszystkim same pozytywne bety.

    I to jest dobry plan niech teraz sypią się piękne wysokie bety 💪💪💪💚💚💚

    Aguśka, Nowa na forum, glodia, Elka198321 lubią tę wiadomość

    42 lat
    kariotyp-ok,AMH-0,48,FSH-16mIU/ml,Kir Bx, NK-17%,cytokiny-ok.

    Reprofit:5.06 ET ( biochem)☹️,13.07 FET - ☹️
    06.12 FET - ❤️🙏❤️
    2dpt - prog. 47.96 ng\ml
    5dpt - prog. 33.10 ng\ml
    7dpt - beta 85.02 mIU/ml, prog. 26.5 ng/ml
    9dpt - beta 225 mIU/ml, prog. 68 ng/ml
    12dpt - beta 1010 mIU/ml, prog. 45 ng/ml
    14dpt - beta 2930 mIU/ml
    22dpt - beta 24855 mIU/ml
    23dpt mamy ❤️
    9+6 - CRL 3.19cm
    15.02 prenatalne ok, będzie synuś 👶🥰
    17+6 - 233g chłopczyka 😍
    20+4 II prenatalne - 460g 😍

    Klinika Bocian
    - 09.2022 - II procedura IVF, 2 zarodki
    FETx 2 😞
    - 06.2022- I procedura IVF , 2 zarodki
    FETx2 😞

    age.png
  • glodia Autorytet
    Postów: 964 568

    Wysłany: 16 września 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Glodia, a co Ci dał immunolg?
    na tak późnym etapie dostałam encorton i fraxiparine

    Monester, podsyłam link do probiotyków, które zażywam. Polecił mi je ktoś, kto się bardzo dobrze na tym zna. Podobno prawidłowy mikrobiom jest bardzo ważny dla zagnieżdżenia zarodka. Myślę, że po tych wszystkich lekach i hormonach warto się "ustabilizować" https://sklep.omni-biotic.pl/OMNi-BiOTiC-FLORA-PLUS

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 16 września 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    Dziękuję , pocieszyłaś mnie bo myślałam że może uda się uciągnąć do 10 mm😉
    Moja lekarka też mówiła że musi być 8, to masz nawet o pół więcej

    Elka198321 lubi tę wiadomość

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 16 września 2023, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glodia wrote:
    na tak późnym etapie dostałam encorton i fraxiparine

    Monester, podsyłam link do probiotyków, które zażywam. Polecił mi je ktoś, kto się bardzo dobrze na tym zna. Podobno prawidłowy mikrobiom jest bardzo ważny dla zagnieżdżenia zarodka. Myślę, że po tych wszystkich lekach i hormonach warto się "ustabilizować" https://sklep.omni-biotic.pl/OMNi-BiOTiC-FLORA-PLUS
    Na pocieszenie - do każdego z transferów miałam neoparin, encorton, accofil, acard i nic to nie dało, więc się nie obwiniaj, że za późno poszłas do immuno.
    Również czyatjac badania wrzucałam w siebie dowcipnie i doustnie probiotyki dla kobiet plus witamina e, która również ma robić cuda i oczywiscie omega 3. Obecnie też znów jem probiotyki, bo mikrobiom tak jak mówisz jest ekstra ważny, ja mam invag doustnie obecnie- porównam skład z tym co przeslalas.

    glodia lubi tę wiadomość

  • glodia Autorytet
    Postów: 964 568

    Wysłany: 16 września 2023, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Na pocieszenie - do każdego z transferów miałam neoparin, encorton, accofil, acard i nic to nie dało, więc się nie obwiniaj, że za późno poszłas do immuno.
    Również czyatjac badania wrzucałam w siebie dowcipnie i doustnie probiotyki dla kobiet plus witamina e, która również ma robić cuda i oczywiscie omega 3. Obecnie też znów jem probiotyki, bo mikrobiom tak jak mówisz jest ekstra ważny, ja mam invag doustnie obecnie- porównam skład z tym co przeslalas.
    Ty to masz już mega doświadczenie :) Ten omni-biotic ma pewien schemat, najpierw 2 m-ce flora plus, potem "6", a na ostatni trymestr "panda".
    A próbowałaś może akupresury? Od jakiegoś czasu nad nią się zastanawiam...

  • glodia Autorytet
    Postów: 964 568

    Wysłany: 16 września 2023, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    !
    Dr Guzowskiego w ogóle nie kojarzę, nigdy go nie widziałam w Gamecie.

  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 16 września 2023, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glodia wrote:
    Ty to masz już mega doświadczenie :) Ten omni-biotic ma pewien schemat, najpierw 2 m-ce flora plus, potem "6", a na ostatni trymestr "panda".
    A próbowałaś może akupresury? Od jakiegoś czasu nad nią się zastanawiam...
    Nie próbowałam, masz na myśli mate do akupresury czy akupunkturę ? Mate mam w domu, jak coś mnie zaboli to poleze na niej a jak nie to leży schowana ;) ale jak ten transfer się nie uda to idę do ureofizjo, dawno już się wybierałam ale jakoś mi ciągle nie po drodze i ciągle coś.

  • glodia Autorytet
    Postów: 964 568

    Wysłany: 16 września 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Nie próbowałam, masz na myśli mate do akupresury czy akupunkturę ? Mate mam w domu, jak coś mnie zaboli to poleze na niej a jak nie to leży schowana ;) ale jak ten transfer się nie uda to idę do ureofizjo, dawno już się wybierałam ale jakoś mi ciągle nie po drodze i ciągle coś.
    Oczywiscie, że chodziło mi o akupunkturę🤣 dzisiejszy dzień mnie wykończył...
    Ureofizjoterapia.. koleżanka chodziła na serię masaży, podobno niewiele jej to dalo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2023, 23:06

  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 16 września 2023, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invag ma 2 takie same szczepy Glodia - a dwa się różnią ale też bakterie kwasu mlekowego, wychodzi dużo taniej a w 2 kapsułkach masz 6 mld bakterii a w tych drogich masz 5 mld w dwóch kapsułkach. Warto to też wziąć pod uwagę. Generalnie znalazłam info, że 4 tygodnie zazywania na pewno przyniesie zmianę w mikrobiomie endometrium, natomiast już 6 dni stosowania spowoduje ich wzrost - więc warto dziewczyny zakupić coś dopochwowo i doustnie. Różnice nie były duże w samej implantacji, ale mniej biochemii było po suplementacji.

    glodia lubi tę wiadomość

  • Nefertiti89 Autorytet
    Postów: 1498 1777

    Wysłany: 17 września 2023, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati W. wrote:
    Dziewczyny , które brały diphereline czy którąś z Was bolały nogi ? Ja mam taki ból od pachwiny w dół że chyba zaraz zwariuje. Obudziłam się z takim bolem rano i jest coraz gorzej. Wydaje mi się że to po zastrzyku bo nie uderzyłam się w tą nige ani nic mi się nie stało. W skutka ubocznych jest ból kończyn dolnych.

    Nie miałam nigdy takich problemów z nogami a kilka zastrzyków już brałam. Zawsze warto pójść do lekarza i sprawdzić.

    preg.png

    👩 Ona '89
    🧑🏻 On '89

    IV IVF
    Reprofit Ostrawa

    FET styczeń 2024 r. 🤞🍀
    9 dpt - beta <1,2 💔

    FET luty 2024 r. 🤞🍀
    CB 💔

    FET czerwiec 2024 r. 🤞🍀
    4 dpt prog. 17,10 ng/ml
    5 dpt ⏸️ beta 31,2
    7 dpt beta 92,1, prog. 15,50 ng/ml
    12 dpt beta 722, prog. 21,00 ng/ml
    18 dpt beta 7005 prog. 22,50 ng/ml
    21 dpt - pęcherzyk ciążowy z żółtkowym 🙏
    30 dpt - jest ❤️
    Córeczka 🎀
    21+1 połówkowe 400 g szczęścia 🥰

    "Pewnego dnia góra, która znajdowała się u twych stóp,
    będzie daleko za twoimi plecami.
    Ale to kim się stałeś w trakcie wspinaczki,
    pozostanie z tobą już na zawsze..."
  • SierpniowaJodła Ekspertka
    Postów: 227 259

    Wysłany: 17 września 2023, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Invag ma 2 takie same szczepy Glodia - a dwa się różnią ale też bakterie kwasu mlekowego, wychodzi dużo taniej a w 2 kapsułkach masz 6 mld bakterii a w tych drogich masz 5 mld w dwóch kapsułkach. Warto to też wziąć pod uwagę. Generalnie znalazłam info, że 4 tygodnie zazywania na pewno przyniesie zmianę w mikrobiomie endometrium, natomiast już 6 dni stosowania spowoduje ich wzrost - więc warto dziewczyny zakupić coś dopochwowo i doustnie. Różnice nie były duże w samej implantacji, ale mniej biochemii było po suplementacji.

    Monstera mogę prosić o link do Invagu do ustnego? Znajduje mi tylko dowcipy A doustny Provag.

    Mi lekarz zlecił Trivagin ale to jest sam kwas mlekowy.

    On (30l) Ok
    Ona (29l) AMH 0.01
    Mezoterapia jajników i stymulacja - bez odpowiedzi.
    KD Ovobank: 3 dniowiec - beta 0
    KD Bank Polski: 5 dniowiec - 👶🏻
    Rozmrożony 6dniowiec - beta 0.

    Koniec walki.
  • Mati W. Autorytet
    Postów: 3352 5255

    Wysłany: 17 września 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefertiti89 wrote:
    Nie miałam nigdy takich problemów z nogami a kilka zastrzyków już brałam. Zawsze warto pójść do lekarza i sprawdzić.

    To raczej nie po diphereline a cos od kręgosłupa. Ale pierwsze co mi wczoraj przyszło do głowy to zastrzyk. Dziś już jest lepiej.

    Dziewczyny odnośnie probiotykow jaki polecacie dopochwowo bo taki kazała mi dr brać miesiąc przed transferem ? Mam jeszcze czas ake dobrze byłoby wiedziec co wziąć?

    42 lat
    kariotyp-ok,AMH-0,48,FSH-16mIU/ml,Kir Bx, NK-17%,cytokiny-ok.

    Reprofit:5.06 ET ( biochem)☹️,13.07 FET - ☹️
    06.12 FET - ❤️🙏❤️
    2dpt - prog. 47.96 ng\ml
    5dpt - prog. 33.10 ng\ml
    7dpt - beta 85.02 mIU/ml, prog. 26.5 ng/ml
    9dpt - beta 225 mIU/ml, prog. 68 ng/ml
    12dpt - beta 1010 mIU/ml, prog. 45 ng/ml
    14dpt - beta 2930 mIU/ml
    22dpt - beta 24855 mIU/ml
    23dpt mamy ❤️
    9+6 - CRL 3.19cm
    15.02 prenatalne ok, będzie synuś 👶🥰
    17+6 - 233g chłopczyka 😍
    20+4 II prenatalne - 460g 😍

    Klinika Bocian
    - 09.2022 - II procedura IVF, 2 zarodki
    FETx 2 😞
    - 06.2022- I procedura IVF , 2 zarodki
    FETx2 😞

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 17 września 2023, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale że mnie sierota - oczywiście że ja mam trivagin i o nim pisałam. Dowcipnie mam lactovaginal.
    https://gemini.pl/trivagin-20-kapsulek-doustnych-0016007

  • Nefertiti89 Autorytet
    Postów: 1498 1777

    Wysłany: 17 września 2023, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati W. wrote:
    To raczej nie po diphereline a cos od kręgosłupa. Ale pierwsze co mi wczoraj przyszło do głowy to zastrzyk. Dziś już jest lepiej.

    Dziewczyny odnośnie probiotykow jaki polecacie dopochwowo bo taki kazała mi dr brać miesiąc przed transferem ? Mam jeszcze czas ake dobrze byłoby wiedziec co wziąć?

    To najważniejsze, że już lepiej 🤗
    monester wrote:
    Ale że mnie sierota - oczywiście że ja mam trivagin i o nim pisałam. Dowcipnie mam lactovaginal.
    https://gemini.pl/trivagin-20-kapsulek-doustnych-0016007

    Też sobie zamówię skoro jest polecasz 🙂

    preg.png

    👩 Ona '89
    🧑🏻 On '89

    IV IVF
    Reprofit Ostrawa

    FET styczeń 2024 r. 🤞🍀
    9 dpt - beta <1,2 💔

    FET luty 2024 r. 🤞🍀
    CB 💔

    FET czerwiec 2024 r. 🤞🍀
    4 dpt prog. 17,10 ng/ml
    5 dpt ⏸️ beta 31,2
    7 dpt beta 92,1, prog. 15,50 ng/ml
    12 dpt beta 722, prog. 21,00 ng/ml
    18 dpt beta 7005 prog. 22,50 ng/ml
    21 dpt - pęcherzyk ciążowy z żółtkowym 🙏
    30 dpt - jest ❤️
    Córeczka 🎀
    21+1 połówkowe 400 g szczęścia 🥰

    "Pewnego dnia góra, która znajdowała się u twych stóp,
    będzie daleko za twoimi plecami.
    Ale to kim się stałeś w trakcie wspinaczki,
    pozostanie z tobą już na zawsze..."
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 17 września 2023, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jedna uwaga w sprawie probiotyków. Zaleca się sięgać po te, które nie mają w składzie dwutlenku tytanu. To składnik, który był na potęgę stosowany m.in. w probiotykach doustnych. UE uznała jednak go za szkodliwy i zakazano stosowania go w żywności (w tym w probiotykach).

    age.png
‹‹ 169 170 171 172 173 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 mitów na temat premenopauzy, które warto wiedzieć mając 40 lat lub więcej

Premenopauza (perimenopauza) to nie tylko wciąż temat tabu, ale również etap życia kobiety, który często owiany jest mitami i nieporozumieniami. W rzeczywistości jest to naturalny okres przejściowy, który poprzedza menopauzę, a jego zrozumienie może zaoszczędzić Ci wiele stresu, lęku i znacząco wpłynąć na jakość życia i zdrowie hormonalne. Wraz z ekspertami zebraliśmy dla Ciebie 10 najpowszechniejszych mitów dotyczących premenopauzy i menopauzy, opierając się na najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych naukowych.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Spokój rodziców zaczyna się od jednego sprytnego urządzenia. Czy niania elektroniczna to must have rodziców?

Pierwsze miesiące z dzieckiem to wyjątkowy czas, ale też nieustanna czujność i troska o jego bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców sięga po nowoczesne rozwiązania, które pomagają spokojniej czuwać nad snem malucha. Czy niania elektroniczna to rzeczywiście niezbędny element domowej wyprawki, czy tylko kolejny gadżet? Sprawdź, jak działa, co daje na co dzień i czy może realnie ułatwić życie rodzicom.

CZYTAJ WIĘCEJ