X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro z komórką dawczyni
Odpowiedz

In vitro z komórką dawczyni

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi_nadzieja wrote:
    Hejka Dziewczyny, ja czytałam to forum po diagnozie niepłodności -skrajnie niskie AMH 0,08. Chciałam Wam tylko powiedzieć żebyście nie traciły nadziei ❤️❤️❤️ zaszłam w ciążę naturalnie mimo że proponowano mi invitro I to raczej z komórek dawczyni jednak nie zdarzyłam podejść do procedury gdyż udało się naturalnie. z tego forum znikam bo kojarzy mi się z litrami wylanych łez. Jednak przed zniknięciem chciałam Wam życzyć powodzenia i nie poddawajcie się ❤️❤️❤️ w razie pytań jestem pod insta lusi_nadzieja ✊️✊️✊️✊️
    Lusi oczywiście, że dopóki są komórki to jest szansa na ciążę , jednak będąc tyle lat ja forum wiem, że to nie w amh leży problem zwykle. Są jeszcze rzeczy, o których medycyna nie ma pojęcia, bo do kd czy az podchodzą również dziewczyny z wysokim amh. Powodzenia i życzę nudnej ciąży !

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    My też mieliśmy 6, ale świeżych, z nich mamy 5 zarodków. A jaka u Ciebie cena za procedurę z kd ?
    13 za kd i potem procedura 11,4 w tym wizyty przygotowanie i 3 wizyty po transferze kontrolne.

    Laurita lubi tę wiadomość

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    jakby mrożone nie miały potencjału do zapłodnienia to by ich nie używano. Także Elcia nie stresuj się dodatkowo. Świeże to też żadna gwarancja- Mysza Ty miałaś jakieś jaja z punkcja dawczyni nie ? Że ja zmieniali, bo nie pobrali od niej oocytów . I jeczze jedna historię pamiętam stąd, 2 x od dawczyni nie pobrali oocytów . W całym procesie najważniejsze dla mnie jest mieć gwarancję zarodkow. Ja też w Czechach głównie przez tą gwarancję ale i wygodę, bo można załatwić wszystko na jednej wizycie a potem to już transfer.
    dzięki kochana
    Wybralismy dawczynie w czwartek idziemy podpisać kwity kwalifikacje ...przygodę twój nowa nadzieja;-)

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    dzięki kochana
    Wybralismy dawczynie w czwartek idziemy podpisać kwity kwalifikacje ...przygodę twój nowa nadzieja;-)
    Ale szybko znaleźli ! Super ! Informuj na bieżąco

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Ale szybko znaleźli ! Super ! Informuj na bieżąco
    4 propozycje mieliśmy 1 z W-wa,1 z Gdańska i 2 z WRC.Zdecydowslismy się na W-wa Bo niema dodatkowego transportu i chciałam zminimalizować ryzyko że coś stanie z komórkami podczas transportu. Byliśmy na wizycie u psychologa w klinice tak po nieudanym podeściu powiedziałam babce wprost że my 5 lat sie staramy i jestesmy mega umęczeni oczekiwaniem że praktycznie wszyscy znajomi mają dzieci tylko nie my i że to dla mocne brzemię że mimo że się cieszymy że się udało im to że w głowie siedzi dlaczego u nas akurat jest problem jesteśmy wybrakowani itp..pojechaliśmy w góry na narty żeby zrobić totalny reset i czekalismy ..po wizycie minęło 2 tygodnie w pn napisałam miała do koordynator jak tam nasza sprawa a ona że napisała do koleżanki prośbę i po jakiś 2 dniach mieliśmy dawczynie...Mega się cieszę że może teraz się uda że damy radę. Ten kto się niestara niewie jak bardzo ciężkie jest to dla nas wszystkich.
    Ja jestem tym razem jakaś taka spokojna i to się liczy chyba najbardziej..
    Pozdrawiam
    Ela

    Emily0723 lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    4 propozycje mieliśmy 1 z W-wa,1 z Gdańska i 2 z WRC.Zdecydowslismy się na W-wa Bo niema dodatkowego transportu i chciałam zminimalizować ryzyko że coś stanie z komórkami podczas transportu. Byliśmy na wizycie u psychologa w klinice tak po nieudanym podeściu powiedziałam babce wprost że my 5 lat sie staramy i jestesmy mega umęczeni oczekiwaniem że praktycznie wszyscy znajomi mają dzieci tylko nie my i że to dla mocne brzemię że mimo że się cieszymy że się udało im to że w głowie siedzi dlaczego u nas akurat jest problem jesteśmy wybrakowani itp..pojechaliśmy w góry na narty żeby zrobić totalny reset i czekalismy ..po wizycie minęło 2 tygodnie w pn napisałam miała do koordynator jak tam nasza sprawa a ona że napisała do koleżanki prośbę i po jakiś 2 dniach mieliśmy dawczynie...Mega się cieszę że może teraz się uda że damy radę. Ten kto się niestara niewie jak bardzo ciężkie jest to dla nas wszystkich.
    Ja jestem tym razem jakaś taka spokojna i to się liczy chyba najbardziej..
    Pozdrawiam
    Ela[/QUOTE
    Ela, ja też odczuwam od momentu podjęcia tej decyzji jakiś wewnętrzny spokój. Co prawda jeszcze był stres czy będą zarodki i ile ale jak już wiem to mega lepiej się czuję. Ja się dowiedziałam dopiero po fakcie w sumie lepiej bo się nie stresowałam hodowla, punkcja itd.

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Elka198321 wrote:
    4 propozycje mieliśmy 1 z W-wa,1 z Gdańska i 2 z WRC.Zdecydowslismy się na W-wa Bo niema dodatkowego transportu i chciałam zminimalizować ryzyko że coś stanie z komórkami podczas transportu. Byliśmy na wizycie u psychologa w klinice tak po nieudanym podeściu powiedziałam babce wprost że my 5 lat sie staramy i jestesmy mega umęczeni oczekiwaniem że praktycznie wszyscy znajomi mają dzieci tylko nie my i że to dla mocne brzemię że mimo że się cieszymy że się udało im to że w głowie siedzi dlaczego u nas akurat jest problem jesteśmy wybrakowani itp..pojechaliśmy w góry na narty żeby zrobić totalny reset i czekalismy ..po wizycie minęło 2 tygodnie w pn napisałam miała do koordynator jak tam nasza sprawa a ona że napisała do koleżanki prośbę i po jakiś 2 dniach mieliśmy dawczynie...Mega się cieszę że może teraz się uda że damy radę. Ten kto się niestara niewie jak bardzo ciężkie jest to dla nas wszystkich.
    Ja jestem tym razem jakaś taka spokojna i to się liczy chyba najbardziej..
    Pozdrawiam
    Ela[/QUOTE
    Ela, ja też odczuwam od momentu podjęcia tej decyzji jakiś wewnętrzny spokój. Co prawda jeszcze był stres czy będą zarodki i ile ale jak już wiem to mega lepiej się czuję. Ja się dowiedziałam dopiero po fakcie w sumie lepiej bo się nie stresowałam hodowla, punkcja itd.
    My korzystamy z mrożonych komórek one są teraz to będzie trzeba tak to wszystko dostosować do mojego cyklu...

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Dziewczyny, zauważyłam, że i u nas się coś zmienia i gyncentrum gwarantuje 2 blastocysty z kd i ma bardzo rozsądna cenę za pakiet a nawet jest możliwość synchronizacji cykli biorczyni /dawczyni.
    W invicta też jest możliwa synchronizacja. ;-)

    monester lubi tę wiadomość

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 10 lutego 2023, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nio to zaczynamy przygotowanie do procedury dziś 1 dzień cyklu biorę leki 21 .02 .2023 wizyta kontrolna z badaniami krwi wcześniej

    monester lubi tę wiadomość

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1561 1268

    Wysłany: 10 lutego 2023, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Aż miło słyszeć że się udaję...u nas czekamy aż znajdą komórki dawczyni które będą odpowiadać mojemu fenotypowi nio i rzadka grupą krwi Bo mam zero rh minus...Ja jestem po kilku transferach z własnych komórek ale niestety bez sukcesu...Podbijalismy też męża parametry...Mam nadzieję że teraz się uda że szybko znajdą dawczynie Trzymajcie kciuki pozdrawiam Ela

    Hej, czy mogę zapytać jak/czym podbijaliście parametry męża?

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 10 lutego 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Hej, czy mogę zapytać jak/czym podbijaliście parametry męża?
    Bierze suplementy:nucleox pro tabletka plus saszetka,profeltil 1x,witamina C 1000j,glucophage 1500j(chociaż niema problemu z cukrem), owoce je do południa, ograniczył alko i napoje gazowane, słodkie też mało je, na początku zrzucił też wagę 2x w tygodniu biegał. Staramy się nie jeść produktów z e, sporo ryby mu przemycałam w obiadach,pastach, stara się jeść regularnie ...alko wszelakiej maści odstawił.po 3 miesiącach było widać już znaczną poprawę. Jak się je w miarę zdrowo i regularnie to wyniki są lepsze.i dawałam mu orzechy wszystkiej maści do jedzenia Brazyliskie,włoskie.Suszone morele. Jedzenie sama gotuję i nieużywane żadnych fix tylko sami ziołami i pieprzem i solą doprawiam. Zieleniny lekarz kazał mu dużo jeść sałatka,warzyw i ryby,owoce morza. STARAM się sama gotować aby jak najmniej chemii było w jedzeniu.

    Nowa na forum lubi tę wiadomość

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1561 1268

    Wysłany: 10 lutego 2023, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Bierze suplementy:nucleox pro tabletka plus saszetka,profeltil 1x,witamina C 1000j,glucophage 1500j(chociaż niema problemu z cukrem), owoce je do południa, ograniczył alko i napoje gazowane, słodkie też mało je, na początku zrzucił też wagę 2x w tygodniu biegał. Staramy się nie jeść produktów z e, sporo ryby mu przemycałam w obiadach,pastach, stara się jeść regularnie ...alko wszelakiej maści odstawił.po 3 miesiącach było widać już znaczną poprawę. Jak się je w miarę zdrowo i regularnie to wyniki są lepsze.i dawałam mu orzechy wszystkiej maści do jedzenia Brazyliskie,włoskie.Suszone morele. Jedzenie sama gotuję i nieużywane żadnych fix tylko sami ziołami i pieprzem i solą doprawiam. Zieleniny lekarz kazał mu dużo jeść sałatka,warzyw i ryby,owoce morza. STARAM się sama gotować aby jak najmniej chemii było w jedzeniu.
    Dzięki za cały opis, mój musiałby słodycze odstawić i wagę zrzucić, z resztą daje radę 😁

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 10 lutego 2023, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Nio to zaczynamy przygotowanie do procedury dziś 1 dzień cyklu biorę leki 21 .02 .2023 wizyta kontrolna z badaniami krwi wcześniej
    A robicie synchro z dawczynia ? Czy mrożone ?

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 10 lutego 2023, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Dzięki za cały opis, mój musiałby słodycze odstawić i wagę zrzucić, z resztą daje radę 😁
    Niema za co na Twoje AMH pij zioła Ojca Sroki napar raz dziennie szklankę,koenzym q10-600j,kwas alfaliponowy 300j,biosteron 3x25j ....koleżanka mega sobie podbiła amh i mi się utrzymało mimo wieloktonych stymulacji

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1561 1268

    Wysłany: 10 lutego 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze względu na koszty i mój wiek, po 2 nieudanych stymulacjach odpuściłam swoje komórki. Miałam 3 transfery zarodków z kd, ale żaden się nie zaimplantował. Aktualnie szukam powodu, miałam histeroskopię i m zbada dokładnie nasienie. Może jeszcze immunolog. I jeśli będzie szansa to spróbujemy znów kd. Moj m nie chce az.

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 11 lutego 2023, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    A robicie synchro z dawczynia ? Czy mrożone ?
    My bierzemy kd mrożone biorę leki teraz 21. Wizyta I wtedy będzie wiadomo kiedy mąż oddaje nasienie .ale dwa dni przed wizytą już niekazał współżyć...

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 11 lutego 2023, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Ze względu na koszty i mój wiek, po 2 nieudanych stymulacjach odpuściłam swoje komórki. Miałam 3 transfery zarodków z kd, ale żaden się nie zaimplantował. Aktualnie szukam powodu, miałam histeroskopię i m zbada dokładnie nasienie. Może jeszcze immunolog. I jeśli będzie szansa to spróbujemy znów kd. Moj m nie chce az.
    W pl az to są zarodki od osób leczących się którym się udało i niedecyduja się na dalsze transfery...więc to też trzeba wziąść pod uwagę ....My probujemy też z kd może wreście się uda...ja brałam jedna ciążę biochemiczna ze swoimi komórkami beta do 800 urósła ...ale dostałam skurcze i niestety ciąża poleciała...

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 11 lutego 2023, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    My bierzemy kd mrożone biorę leki teraz 21. Wizyta I wtedy będzie wiadomo kiedy mąż oddaje nasienie .ale dwa dni przed wizytą już niekazał współżyć...
    Aaa rozumiem, czyli ty musisz iść sztucznym cyklem i progesteron zaczynasz i wtedy rozmrazaja komórki i zapładniają ? I będziesz mieć transfer blastek ?

    preg.png
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1561 1268

    Wysłany: 11 lutego 2023, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    W pl az to są zarodki od osób leczących się którym się udało i niedecyduja się na dalsze transfery...więc to też trzeba wziąść pod uwagę ....My probujemy też z kd może wreście się uda...ja brałam jedna ciążę biochemiczna ze swoimi komórkami beta do 800 urósła ...ale dostałam skurcze i niestety ciąża poleciała...
    Właśnie niedawno znalazłam informacjęcna stronie Invicta, że łączą kd z nasieniem dawcy

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1426 2066

    Wysłany: 11 lutego 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Aaa rozumiem, czyli ty musisz iść sztucznym cyklem i progesteron zaczynasz i wtedy rozmrazaja komórki i zapładniają ? I będziesz mieć transfer blastek ?
    Wydaje mi się lekarz chce mnie przygotować na sztucznym biorę estrofem 2x1 tab 2ng. I troszkę inaczej Bo dopochwowo zamiast łykać. Tak tak mówił że 21 będę wiedzieć kiedy rozmrazaja komórki. Luthinus mam ale jeszcze niekazal brać. Tak będę mieć transfer świeżej blastki.jeszcze niepodjelismy decyzji czy 1 cxy 2.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ