X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro z komórką dawczyni
Odpowiedz

In vitro z komórką dawczyni

Oceń ten wątek:
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 11 lutego 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Właśnie niedawno znalazłam informacjęcna stronie Invicta, że łączą kd z nasieniem dawcy
    Tak jest taka możliwość jeśli nasienie się nienadaje można skorzystać z takiej opcji...dodatkowo np z kd mąż dawał depozyt nasienia mrozili to nasienie ale zostanie wykorzystane w wypadku tylko choroby lub słabej jakości nasienia męża... My juz wykupiliśmy pakiety i komórki I dostaliśmy raki szczegółowy informator na maila i tam też jest napisane że jest możliwość skorzystania z nasienia dawcy.

  • MajóweczkA Autorytet
    Postów: 303 671

    Wysłany: 18 lutego 2023, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Jestem po procedurze ivf w Gamecie . Jestem po 40. Pierwszy transfer udany, trzy kolejne nieudane. Nie mam już zarodków. Chcemy podejść do procedury z komórkami dawczyni . Powiedzcie mi jaki to jest mniej więcej okres oczekiwania? Czy szuka się zamrożonych komórek. I jaka jest cena ?
    Czytałam również o klinice w Czechach. Dajcie mi znać jak to wygląda i jakie są koszty ?

    1 procedura/ długi protokół/22 cumulusy/hiperka/4 zarodki
    FET maj 21❄️4.1.1/ 🩷39tc córeczka
    3 transfery nieudane
    2 procedura/ krotki protokół /19 cumulusów/6 zarodków/PGTA/ 2 zdrowe
    FET czerwiec 23❄️ 4.1.1 / 🩷 czyżby córeczka
    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 18 lutego 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajóweczkA wrote:
    Witajcie
    Jestem po procedurze ivf w Gamecie . Jestem po 40. Pierwszy transfer udany, trzy kolejne nieudane. Nie mam już zarodków. Chcemy podejść do procedury z komórkami dawczyni . Powiedzcie mi jaki to jest mniej więcej okres oczekiwania? Czy szuka się zamrożonych komórek. I jaka jest cena ?
    Czytałam również o klinice w Czechach. Dajcie mi znać jak to wygląda i jakie są koszty ?
    Hej. Na wątku niskie amh Trinity korzystała z kd w Gamecie- jeśli dobrze pamiętam to były komórki mrożone z ovobanku z Hiszpanii. Na forum polecany jest jeszcze bocian - bo ma świeże i szybki dobór dawczyni, w gyncentrum też szybko ( w tym nowym programie in vitro nauka czy cud dwie dziewczyny właśnie podeszły tam do kd i od razu sukces ), zobacz też wątek reprofit - bardzo szybko znajduje dawczynie, gwarancja 2 blastocyst, cena wyższa niż reprofit, ale komórek dostajesz tyle ile pobiorą , ja w Eurofertil będę podchodzić do transferu z kd, tam oferują 6 komórek świeżych -cena za pakiet około 20-21k, ale terminy są teraz dosyć długie a szukanie dawczyni 3-6 miesięcy.

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 18 lutego 2023, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajóweczkA wrote:
    Witajcie
    Jestem po procedurze ivf w Gamecie . Jestem po 40. Pierwszy transfer udany, trzy kolejne nieudane. Nie mam już zarodków. Chcemy podejść do procedury z komórkami dawczyni . Powiedzcie mi jaki to jest mniej więcej okres oczekiwania? Czy szuka się zamrożonych komórek. I jaka jest cena ?
    Czytałam również o klinice w Czechach. Dajcie mi znać jak to wygląda i jakie są koszty ?
    W invicta czekaliśmy na miesiąc na mrożone. ALE świeże też są możliwe same komórki 6szt mrożone czy świeże to koszt 13 tys.do tego dochodzą osobno cena za procedurę i badania potrzebne do procedury .razem wszystko u nas koszt 26,80tys.w tym wizyty 2 u dietyka lub psychologa.przygotowanie mnie do transferu,transfer,3 weryfikację po transferze.gwarancja 1 blastocysty przy 6 komórkach warunek jest jeśli chodzi o nasienie. W tym mamy nacięcie ah,emrio glue,flamsi, przechowywanie nadprogramowych zarodków plus ich mrożenie na rok. Dodatkowo robię dzień przed transferem test uma,jak wyjdzie słabo to autosiban dostanę dożylnie.

  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3150 4426

    Wysłany: 18 lutego 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam na wątku... ja dopiero przed wszystkim...

    Serdecznie gratuluje mamą, które przyjęły komórki dawcy i mają już na koncie maluchy :)

    Może mi któraś napisać jakie badania wymgały od was kliniki? Te same co przy zwykłej procedurze in vitro ?? (tzn. z swoimi komórkami) ??




    MajóweczkA wrote:
    Witajcie
    Jestem po procedurze ivf w Gamecie . Jestem po 40. Pierwszy transfer udany, trzy kolejne nieudane. Nie mam już zarodków. Chcemy podejść do procedury z komórkami dawczyni . Powiedzcie mi jaki to jest mniej więcej okres oczekiwania? Czy szuka się zamrożonych komórek. I jaka jest cena ?
    Czytałam również o klinice w Czechach. Dajcie mi znać jak to wygląda i jakie są koszty ?

    Cześć
    Ja też z Gametki

    U kogo się leczysz??

    Jak dzwoniłam do Gamety to mówili, że czeka się średnio 1 - 3 miesiące na komórke. Max czas to pół roku. ;)



    Nowa na forum wrote:
    Ze względu na koszty i mój wiek, po 2 nieudanych stymulacjach odpuściłam swoje komórki. Miałam 3 transfery zarodków z kd, ale żaden się nie zaimplantował. Aktualnie szukam powodu, miałam histeroskopię i m zbada dokładnie nasienie. Może jeszcze immunolog. I jeśli będzie szansa to spróbujemy znów kd. Moj m nie chce az.

    Jak najbardziej polecam zrobić całą immunologie. Ona naprwadę może sporo wyjaśnić i mam nadzieje, że wtedy będzie wiadomo jak Cię tu podleczyć...

    Jejku... Nawet sobie tego nie wyobraża...

    Strasznie dzielna jesteś, że nie rezygnujesz. Szacunek!



    monester wrote:
    A robicie synchro z dawczynia ? Czy mrożone ?

    Co znaczy "synchro z dawczynią" ?? na czym to polega ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2023, 19:36

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 18 lutego 2023, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguska- synchro to dawczyni i Ty jesteś przygotowana jednocześnie- ona bierze gonadotropiny a Ty już estreofem i potem jak ona ma punkcje to Ty zaczynasz progesteron . Wtedy można podać zarodek na świeżo, a reszta do mrożenia. W Polsce są badania te ustawowe jak do transferu wymagane, a z kolei w Czechach nic ! I ja teraz z tego przywileju skorzystam, podejdę bez badań. Do tej pory żadne wymazy nic nie wykazały, a powwtarzanie ich co pół roku lub 3 miesiące jak to miało miejsce w Polsce i tak nie gwarantuje, że w między czasie niczego nie złapałam. Także pójdę na żywiol 😀

    Emily0723 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3150 4426

    Wysłany: 18 lutego 2023, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Aguska- synchro to dawczyni i Ty jesteś przygotowana jednocześnie- ona bierze gonadotropiny a Ty już estreofem i potem jak ona ma punkcje to Ty zaczynasz progesteron . Wtedy można podać zarodek na świeżo, a reszta do mrożenia. W Polsce są badania te ustawowe jak do transferu wymagane, a z kolei w Czechach nic ! I ja teraz z tego przywileju skorzystam, podejdę bez badań. Do tej pory żadne wymazy nic nie wykazały, a powwtarzanie ich co pół roku lub 3 miesiące jak to miało miejsce w Polsce i tak nie gwarantuje, że w między czasie niczego nie złapałam. Także pójdę na żywiol 😀

    Ło... przecież jak kobieta ma np. nieregularny cykl to jak tu się z kimś synchronizować??

    Jakieś to dziwne strasznie :D

    To chyba to nie takie proste znaleźć kobietę z tym samym cyklem...

    A jak jest w przypadku mrożenia? Przygotowują dawczynie, zapładniają nasieniem chłopa i od razu mrożą ??

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 18 lutego 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    Ło... przecież jak kobieta ma np. nieregularny cykl to jak tu się z kimś synchronizować??

    Jakieś to dziwne strasznie :D

    To chyba to nie takie proste znaleźć kobietę z tym samym cyklem...

    A jak jest w przypadku mrożenia? Przygotowują dawczynie, zapładniają nasieniem chłopa i od razu mrożą ??
    Z tego co widziałam tutaj na forum to dziewczyny dostają zastrzyk diphereline a potem jak już wiadomo co z dawczynia ok kiedy punkcja to estrofem z kontrola USG i progesteron i świeży transfer ;) jakoś to potrafią zgrać. Co do mrożonych to opcje są takie, że kupujesz mrozone komórki, czekają na Twoj okres, przygotowywuja Cię na cyklu sztucznym i w dniu włączenia progesteronu rozmrazaja i zapładniają komórki a partner oddaje nasienie w dzień rozmrożenia komórek. Ja miałam jeszcze inną opcję w Eurofertil- mąż oddał nasienie do mrożenia, oni znaleźli dawczynie wystymulowali zrobili punkcje zapłodnili i gotowe zarodki zamrozili a ja transfer kiedy chce. Także opcji jest wyjątkowo dużo ;)

    preg.png
  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3150 4426

    Wysłany: 18 lutego 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Z tego co widziałam tutaj na forum to dziewczyny dostają zastrzyk diphereline a potem jak już wiadomo co z dawczynia ok kiedy punkcja to estrofem z kontrola USG i progesteron i świeży transfer ;) jakoś to potrafią zgrać. Co do mrożonych to opcje są takie, że kupujesz mrozone komórki, czekają na Twoj okres, przygotowywuja Cię na cyklu sztucznym i w dniu włączenia progesteronu rozmrazaja i zapładniają komórki a partner oddaje nasienie w dzień rozmrożenia komórek. Ja miałam jeszcze inną opcję w Eurofertil- mąż oddał nasienie do mrożenia, oni znaleźli dawczynie wystymulowali zrobili punkcje zapłodnili i gotowe zarodki zamrozili a ja transfer kiedy chce. Także opcji jest wyjątkowo dużo ;)

    Dziękuje za wyjaśnienia... To miło z Twojej strony.

    O jejciu.

    Dziwnie troche dla mnie brać zamrożone komórki... bo jak np. zapłodnią się dwie,trzy to kolejny raz ta biedna komóreczka jest mrożona... (w sensie już zapłodniona) Chyba bym się obawiała takiej alternatywy...

    Trochę to wszystko pogmatwane ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2023, 21:29

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 18 lutego 2023, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    Dziękuje za wyjaśnienia... To miło z Twojej strony.

    O jejciu.

    Dziwnie troche dla mnie brać zamrożone komórki... bo jak np. zapłodnią się dwie,trzy to kolejny raz ta biedna komóreczka jest mrożona... (w sensie już zapłodniona) Chyba bym się obawiała takiej alternatywy...

    Trochę to wszystko pogmatwane ;)
    Możesz mieć świeży transfer z zamrożonych komórek ;) oczywiście jeśli będzie więcej niż ten transferowany to idą zarodki do mrożenia. Raczej nic im się nie dzieje wtedy, utarło się że świeżą komórka jest lepsza ale jak komórka pochodzi od zdrowej płodnej kobiety to jest silna i mrożenie jej nie osłabi, a tym bardziej już podzielonych zarodkow. Aguska- a ile masz lat jeśli można spytać?

    preg.png
  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3150 4426

    Wysłany: 18 lutego 2023, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Możesz mieć świeży transfer z zamrożonych komórek ;) oczywiście jeśli będzie więcej niż ten transferowany to idą zarodki do mrożenia. Raczej nic im się nie dzieje wtedy, utarło się że świeżą komórka jest lepsza ale jak komórka pochodzi od zdrowej płodnej kobiety to jest silna i mrożenie jej nie osłabi, a tym bardziej już podzielonych zarodkow. Aguska- a ile masz lat jeśli można spytać?

    33 na karku (dokładnie w marcu tyle skończe)

    A to nie robią procedury na świeżych komórkach dawczyni? Eee to lipa :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2023, 21:56

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 19 lutego 2023, 04:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    33 na karku (dokładnie w marcu tyle skończe)

    A to nie robią procedury na świeżych komórkach dawczyni? Eee to lipa :D
    Ja wybrałam mrożone Bo statystki mówią że z komorek mrożonych jest więcej uzyskanych ciąż...po za tym mamy gwarancję jeśli one się niezaplonia niebedzie dobrej klasy zarodkow dostajemy nowe komórki

  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3150 4426

    Wysłany: 19 lutego 2023, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Ja wybrałam mrożone Bo statystki mówią że z komorek mrożonych jest więcej uzyskanych ciąż...po za tym mamy gwarancję jeśli one się niezaplonia niebedzie dobrej klasy zarodkow dostajemy nowe komórki

    A rozumiem. No to chociaż tyle że dają jakąś gwarancje. W gamecie to nie wiem czy dają na cokolwiek ;)

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 19 lutego 2023, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    A rozumiem. No to chociaż tyle że dają jakąś gwarancje. W gamecie to nie wiem czy dają na cokolwiek ;)
    Wybierz klinikę z gwarancją. W Polsce gyncentrum ma gwarancję na 2 blastocysty, inne dają na 3 dniowce widziałam, a w Czechach gwarancja 2 blastek.
    W reprofit to też koszt około 30 k, ale szybko działają i dostaniesz dużo komórek świeżych.

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 19 lutego 2023, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wybierz klinikę z gwarancją. W Polsce gyncentrum ma gwarancję na 2 blastocysty, inne dają na 3 dniowce widziałam, a w Czechach gwarancja 2 blastek.
    W reprofit to też koszt około 30 k, ale szybko działają i dostaniesz dużo komórek świeżych.
    Przy 6 komórkach dają gwarancję 1 blastocysty lub 3 dniowych zarodków, przy 12 komórkach 2 blastocysty lub 6 zarodków 3 dniowych.tak jest w invicta zarówno przy komórkach mrożonych jak i świeżych

    monester lubi tę wiadomość

  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3150 4426

    Wysłany: 19 lutego 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Przy 6 komórkach dają gwarancję 1 blastocysty lub 3 dniowych zarodków, przy 12 komórkach 2 blastocysty lub 6 zarodków 3 dniowych.tak jest w invicta zarówno przy komórkach mrożonych jak i świeżych

    No ale to chyba zależy od kliniki... przecież nie każda da gwarancje przy 6 komórkach że będzie blastocysta.... Rozumiem, że ilość komórek dawczyni to też czysta loteria...

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 19 lutego 2023, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    No ale to chyba zależy od kliniki... przecież nie każda da gwarancje przy 6 komórkach że będzie blastocysta.... Rozumiem, że ilość komórek dawczyni to też czysta loteria...
    Nie nie, zawsze jest minimum 6. W reprofit bierzesz cały komplet ale minimum 6. A Ela pisala że jak mrożone to możesz wziąć zestaw 12 czyli zwiększyć szanse . 6 komórek powinno dać 2 zarodki 5 dniowe ( tzn statystycznie, bo bo wiadomo jak jest w praktyce)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2023, 20:46

    preg.png
  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3150 4426

    Wysłany: 19 lutego 2023, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jak od dawcy pobiorą jednorazowo mniej niż 6 ??

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 19 lutego 2023, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    A co jak od dawcy pobiorą jednorazowo mniej niż 6 ??
    Stymulują dawczynie do skutku lub szukają inna którą zaakceptujecie.co do sychtonizacji cyklu to lekarze sprawdzają jak ci rośnie endometrium i w odpowiednim momencie każdą rozmrażać komórki lub przy świeżych robią punkcję. W invicta są pakiety masz 2 do wyboru 6 lub 12 komórek. W invicta nirma czegoś takiego jak dziewczyny piszą że dają nadprogramowe komórki w cenie tego co kupujesz I co jeszcze u nad było robione depozyt nasienia robiliśmy już przed tym jak dostałam okres. Ale docelowo będziemy korzystać ze świeżego nasienia.chociaz lekarz mówił że sprawdza które nasienie jest lepsze i to wybiorą.
    W Pl dawczynie wybierasz na podstawie fenemontypu,masz podany wiek,kolor oczu,kolor włosów, jakie są proste cxy faliste, grupę krwi i w jakim oddziale kliniki jest dawczynie,i czy sylwetka smukła,chuda,średnia budowa...przysyłają ci kilka propozycji i wybierasz.
    Mi mówiła koordynator że średnio z 6 komórek mrożonych z reguły są minimum 1-2blastocysty.Ale bywają też przypadki gdzie mieli z 6 komórek 5 zarodków 5 dniowych blastocyst.
    W invicta jest tak że w momencie kwalifikacji jeśli masz badania te wirusowe do transferu ważne w momencie podpisania kwalifikacji to przedłużają ich ważność o kolejne 3 miesiące. Więc też fajnie bo ja robiłam w listopadzie badania a kwalifikacje były w lutym na początku i załapaliśmy na przedłużenie ważności ich.
    Kwalifikacje podpisujesz w momencie jak już masz wybraną dawczynie i zapłacony pakiet rezerwacji komórek dawczyni,w dniu kwalifikacji wybierany jest pakiet procedury itp.ja wzięłam pakiet z lekami dostałam 3 opak.estrofem i 6 opak luthinus.bo my już niestety leki 100% płacimy..bo to będzie 5 pelna procedura...
    Trzymam kciuki za Nas wszystkie
    Ja we wt na krew jadę i potem wizyta i decyzja kiedy rozmrazaja komórki i tworzą zarodki...jestem pełna nadzieji że wreście może się uda...

    monester lubi tę wiadomość

  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3150 4426

    Wysłany: 19 lutego 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Kwalifikacje podpisujesz w momencie jak już masz wybraną dawczynie i zapłacony pakiet rezerwacji komórek dawczyni,w dniu kwalifikacji wybierany jest pakiet procedury itp.ja wzięłam pakiet z lekami dostałam 3 opak.estrofem i 6 opak luthinus.bo my już niestety leki 100% płacimy..bo to będzie 5 pelna procedura...
    Trzymam kciuki za Nas wszystkie
    Ja we wt na krew jadę i potem wizyta i decyzja kiedy rozmrazaja komórki i tworzą zarodki...jestem pełna nadzieji że wreście może się uda...

    O jej... Myślałam, że to bardziej jak przy in vitro... robi się badania i od razu kwalifikują a tu taki numer... Jeżeli nie mam badań to można ruszać z wyborem cech dawczyni?? Kurcze totalnie się gubie w kolejności tego wszystkiego a w klinice to rozmowa przez tel wygląda mniej wiecej tak - zadaje pytanie pada odpoweidz i słysze pi pi pi pi i koniec rozmowy, więc mnie to z lekka wkur... Takie wiecie na siłe dopytywanie się...

    U mnie to też byłaby piąta...

    Super, że już "na dniach" u Ciebie wszystko ruszy :) Oby jak najwięcej jajec się zapłodniło i rosły silne niczym Papaj po szpinaku ;) Tak mi sie skojarzyło :D Jakoś :D

    Elka198321 lubi tę wiadomość

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ