X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro z komórką dawczyni
Odpowiedz

In vitro z komórką dawczyni

Oceń ten wątek:
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 20 lutego 2023, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    O jej... Myślałam, że to bardziej jak przy in vitro... robi się badania i od razu kwalifikują a tu taki numer... Jeżeli nie mam badań to można ruszać z wyborem cech dawczyni?? Kurcze totalnie się gubie w kolejności tego wszystkiego a w klinice to rozmowa przez tel wygląda mniej wiecej tak - zadaje pytanie pada odpoweidz i słysze pi pi pi pi i koniec rozmowy, więc mnie to z lekka wkur... Takie wiecie na siłe dopytywanie się...

    U mnie to też byłaby piąta...

    Super, że już "na dniach" u Ciebie wszystko ruszy :) Oby jak najwięcej jajec się zapłodniło i rosły silne niczym Papaj po szpinaku ;) Tak mi sie skojarzyło :D Jakoś :D
    Dawczynie wybierasz wcześniej wszystko odbywa się mailowo.Jesli masz jakieś pytania piszesz do koordynator ona odpowiada lub np . prosisz o oddzwonie. Po wybraniu dawczyni zapisują Cię na kwalifikacje wtedy podpisujesz dokumenty i na tej wizycycie dostajesz rozpiskę jakie badania trzeba zrobić potrzebne do procedury.Ja już byłam pacjentka więc mieli badania moje już w systemie i przedłużyli ich ważność . Napisz priv do mnie.wysle ci maila do mojej koordynator napiszesz do niej że prosisz o kontakt telefoniczny.
    I ona odpowie ci na wszelkie nurtujące pytania.Fajna kobieta naprawdę wszystko tłumaczy bardzo pomocna. Ankietę pierw wypelnianialam fenometypu moja i męża i oni na podstawie tego dobierali dawczynie Wszystko było mailowo.

  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3152 4428

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka - jesteś wielka ;) Dziękuje za wyjaśnienia.

    U mnie klinika powiedziała, że ten fenotyp się na wizycie wypełnia u lekarza...
    Co do badań wiem, że napewno ważność tylko pół roku...

    Poszło zaproszenie


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2023, 15:28

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 21 lutego 2023, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nio to ruszamy z koksem w czwartek tworzenie zarodków,w pn test uma,we wt transfer;-)

    Aguśka, monester, spineczka lubią tę wiadomość

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 21 lutego 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Dziewczyny nio to ruszamy z koksem w czwartek tworzenie zarodków,w pn test uma,we wt transfer;-)
    Uuu to już blisko. Trzymamy kciuki aby było jak najwięcej zarodków i udany transfer 🤞💪

    monester lubi tę wiadomość

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 22 lutego 2023, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Uuu to już blisko. Trzymamy kciuki aby było jak najwięcej zarodków i udany transfer 🤞💪
    Nio trzymamy na maksa ..Ja w miarę spokojna jestem...za to mąż galareta...mówi że niewierzył kologom że można się tak denerwac że wymiotować się chce ,a jednak można stwierdził...w czwartek ja odda nasienie to chyba że stresu to chyba zgon zaliczy...a ja stwierdziłam że luz co będzie to bedzie nic niezmienimy....stres niewkazany relanium mam zapisane na 4 dni po transferze żeby brać od transferu ..biorę wolne od roboty....I co ma Sue dziać niech się dzieje...

    Emily0723, monester lubią tę wiadomość

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 22 lutego 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Nio trzymamy na maksa ..Ja w miarę spokojna jestem...za to mąż galareta...mówi że niewierzył kologom że można się tak denerwac że wymiotować się chce ,a jednak można stwierdził...w czwartek ja odda nasienie to chyba że stresu to chyba zgon zaliczy...a ja stwierdziłam że luz co będzie to bedzie nic niezmienimy....stres niewkazany relanium mam zapisane na 4 dni po transferze żeby brać od transferu ..biorę wolne od roboty....I co ma Sue dziać niech się dzieje...
    Stres może wpłynąć na jakość nasienia. Najlepiej odreagować poprzez sport np, bieganie, tak żeby się porządnie zmęczyć. Wówczas może trochę napięcia zejść.
    Po oddaniu nasienia nie ma już się wpływu na rezultat. Wszystko w rękach medycyny.
    U nas było słabe nasienie więc nie mieliśmy gwarancji ilości zarodków ale i tak się udało 2 blastki zamrozić.
    Jeśli macie dobre parametry nasienia to będziecie mieć na pewno więcej zarodków 🤞

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 22 lutego 2023, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Stres może wpłynąć na jakość nasienia. Najlepiej odreagować poprzez sport np, bieganie, tak żeby się porządnie zmęczyć. Wówczas może trochę napięcia zejść.
    Po oddaniu nasienia nie ma już się wpływu na rezultat. Wszystko w rękach medycyny.
    U nas było słabe nasienie więc nie mieliśmy gwarancji ilości zarodków ale i tak się udało 2 blastki zamrozić.
    Jeśli macie dobre parametry nasienia to będziecie mieć na pewno więcej zarodków 🤞
    My już z tego depozytu co złożył mamy gwarancję wyniki mąż podbił o niebo, a dziś w robocie 24 godziny,jutro zejdzie więc będzie miał głowę zajętą da radę i nirbedzie tragedii..lekarz mówi że jak świeże będzie gorsze niż mrożone to użyją mrożone...ale generalnie świeżego chcemy lekarz tak mówi. .

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 24 lutego 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    My już z tego depozytu co złożył mamy gwarancję wyniki mąż podbił o niebo, a dziś w robocie 24 godziny,jutro zejdzie więc będzie miał głowę zajętą da radę i nirbedzie tragedii..lekarz mówi że jak świeże będzie gorsze niż mrożone to użyją mrożone...ale generalnie świeżego chcemy lekarz tak mówi. .
    Jakie postępy u was? Ile komórek udało się zapłodnić?
    Ja wreszcie dostałam okres. Transfer w połowie marca ✌

    monester lubi tę wiadomość

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 24 lutego 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Jakie postępy u was? Ile komórek udało się zapłodnić?
    Ja wreszcie dostałam okres. Transfer w połowie marca ✌
    Ooo ja też jak dobrze pójdzie to będę tak transferować za jakieś 2 tygodnie 😀 ja idę sztucznym a Ty ?
    Elcia też czekam na wieści 🤞

    preg.png
  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 24 lutego 2023, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Ooo ja też jak dobrze pójdzie to będę tak transferować za jakieś 2 tygodnie 😀 ja idę sztucznym a Ty ?
    Elcia też czekam na wieści 🤞
    To będę trzymać mocno kciuki 🤞🤞🤞
    Ja też na sztucznym. Ostatnie badania szczególnie FSH już wskazywały na menopauzę więc najwyższy czas 😁
    Oby nasze transfery były udane i kropki na wiosnę ładnie rozkwitły 🌷🌼🌹

    monester, Nowa na forum, Antonina9429 lubią tę wiadomość

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 24 lutego 2023, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Jakie postępy u was? Ile komórek udało się zapłodnić?
    Ja wreszcie dostałam okres. Transfer w połowie marca ✌
    Wszystkie rozmroziły się prawidłowo wczoraj gwarancję mamy.z 6 komórek wszystkie się zapłodniły;-)

    monester, Nowa na forum, LateBloomer lubią tę wiadomość

  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3152 4428

    Wysłany: 24 lutego 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Wszystkie rozmroziły się prawidłowo wczoraj gwarancję mamy.z 6 komórek wszystkie się zapłodniły;-)

    Wow ! Świetny wynik ! No no~! Zazdro ;) Jest na czym pracować ;)

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g, 32 tc 2200 g
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 25 lutego 2023, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    Wow ! Świetny wynik ! No no~! Zazdro ;) Jest na czym pracować ;)
    Oby tak dalej ..;-)

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 25 lutego 2023, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Oby tak dalej ..;-)
    Ela, a kiedy będziesz mieć info o przebiegu hodowli ? Bo transfer 5 dniowego tak ? I jakie miałaś Endo przy włączeniu proga ?

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 25 lutego 2023, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Ela, a kiedy będziesz mieć info o przebiegu hodowli ? Bo transfer 5 dniowego tak ? I jakie miałaś Endo przy włączeniu proga ?
    Tak transfer 5dniowego zarodka.
    Przed włączeniem progesteronu miałam we wt 7,2 w 12dniu cyklu.w pn będę rano w klinice na teście uma.. przy okazji
    na badaniu zapytam dziewczyny jak grube jest endometrium .więc podejdę zapytać się jak tam zarodki..od środy kazał mi brać 2ng estrofem 3x1,a od czwartku włączyć luthinus 3x1, we wt zaplanowany transfer mam zrobić rano progesteron i estradiol. I zależnie czy test wypadl Ok czy słabo to wlew leku dożylnie...oprócz tego 2 godziny przed transferem relanium mam wziąść i dodatkowo kazali mi 2litry wody wypić. Transfer wstępnie zaanowany na 11.40
    Lg
    Ela

    monester, spineczka lubią tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 25 lutego 2023, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Tak transfer 5dniowego zarodka.
    Przed włączeniem progesteronu miałam we wt 7,2 w 12dniu cyklu.w pn będę rano w klinice na teście uma.. przy okazji
    na badaniu zapytam dziewczyny jak grube jest endometrium .więc podejdę zapytać się jak tam zarodki..od środy kazał mi brać 2ng estrofem 3x1,a od czwartku włączyć luthinus 3x1, we wt zaplanowany transfer mam zrobić rano progesteron i estradiol. I zależnie czy test wypadl Ok czy słabo to wlew leku dożylnie...oprócz tego 2 godziny przed transferem relanium mam wziąść i dodatkowo kazali mi 2litry wody wypić. Transfer wstępnie zaanowany na 11.40
    Lg
    Ela
    Będziesz nasza pierwsza marcowa , jezcze w marcu się szykujemy ja i LateBloomer 😀 ojejku 2 litry to masakra wypić 😟

    LateBloomer, Nowa na forum lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Giosiek Autorytet
    Postów: 764 1528

    Wysłany: 26 lutego 2023, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, ja też podchodzę do KD i będę miała transfer w marcu 😊
    Podchodzimy do procedury w Reprofit w Czechach.
    Mój cykl jest zsynchronizowany z cyklem dawczyni. W czwartek 02.03 jest planowana jej punkcja i mąż odda wtedy nasienie. A jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to we wtorek 07.03 będę miała transfer świeżej blastki.
    Także jestem równo tydzień za Tobą Elka198321 😊

    monester, Nowa na forum lubią tę wiadomość

    age.png

    Starania od 06.2012
    Dwie kliniki w DE (2016-2019): 3 IUI, 1x IVF, 4x ICSI (6 zarodków, 4 transfery)
    Eurofertil Ostrava (2020-2022): 2x ICSI (6 zarodków, 5 transferów - 1x cb i poronienie zatrzymane 14 tc/18 tc)
    Reprofit Brno (2023):
    1x ICSI (5 zarodków, 2 transfery - 1x cb i Princess na świecie 😍)
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 26 lutego 2023, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Giosiek wrote:
    Witajcie dziewczyny, ja też podchodzę do KD i będę miała transfer w marcu 😊
    Podchodzimy do procedury w Reprofit w Czechach.
    Mój cykl jest zsynchronizowany z cyklem dawczyni. W czwartek 02.03 jest planowana jej punkcja i mąż odda wtedy nasienie. A jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to we wtorek 07.03 będę miała transfer świeżej blastki.
    Także jestem równo tydzień za Tobą Elka198321 😊
    Giosiek, widzę po stopce, że długa droga za Tobą, życzę żeby to już był teraz szczęśliwy finał. a to poprzednie KD to gdzie miałaś ? Eurofertil? Do transferu jakieś wsparcie immuno masz ?

    Giosiek lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 26 lutego 2023, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Będziesz nasza pierwsza marcowa , jezcze w marcu się szykujemy ja i LateBloomer 😀 ojejku 2 litry to masakra wypić 😟
    Niunia ostatnia lutowa;-)...potem wy kochane moje i Gosiek;-)...muszę wypić sporo wody aby widoczność była jak należy....

    monester lubi tę wiadomość

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1428 2068

    Wysłany: 26 lutego 2023, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Giosiek wrote:
    Witajcie dziewczyny, ja też podchodzę do KD i będę miała transfer w marcu 😊
    Podchodzimy do procedury w Reprofit w Czechach.
    Mój cykl jest zsynchronizowany z cyklem dawczyni. W czwartek 02.03 jest planowana jej punkcja i mąż odda wtedy nasienie. A jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to we wtorek 07.03 będę miała transfer świeżej blastki.
    Także jestem równo tydzień za Tobą Elka198321 😊
    Będziemy trzymać kciuki;-)

    Giosiek, monester lubią tę wiadomość

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ