Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro z komórką dawczyni
Odpowiedz

In vitro z komórką dawczyni

Oceń ten wątek:
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 2318 3365

    Wysłany: 13 października 2024, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymacie kciuki za mnie aby endometrium ładnie urosłona kontrolę...I aby wszystkie niejasności co do dodatkowych procedur zostały wyjaśnione i klarowne...Bo powiem tak niepotrzebny mi dodatkowy stres podczas procedury...

    Martuśka87, Raija86, Angelles, spineczka, Nefertiti89, Giosiek, Claudia Ferrari, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

  • Saimi Autorytet
    Postów: 1437 1453

    Wysłany: 14 października 2024, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka trzymam kciuki!

    Elka198321 lubi tę wiadomość

    1 ivf i A na świecie ❤️🥰💓
    Czy będzie kolejny cud?

    age.png
  • Lusille Autorytet
    Postów: 481 687

    Wysłany: 14 października 2024, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Dziewczyny trzymacie kciuki za mnie aby endometrium ładnie urosłona kontrolę...I aby wszystkie niejasności co do dodatkowych procedur zostały wyjaśnione i klarowne...Bo powiem tak niepotrzebny mi dodatkowy stres podczas procedury...
    Trzymam kciuki ☺️

    Elka198321 lubi tę wiadomość

    03.2023 Ciąża naturalna 6t3d 💔
    07.2024 I IVF ❌
    09.2024 II IVF ❌
    11.2024 III IVF 👍
    23.12.2024 ❄️5CC ➡️ 10 dpt 39, 12 dpt 97 ➡️ 7t6d 💔
    15.05.2025 ❄️411 ➡️👎
    03.07.2025 ❄️ 411 ➡️ 11dpt 454, 13dpt 1050, 15dpt 2534, 26 dpt ❤️
    06.03.2026 jest syn na świecie 💙
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 14 października 2024, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Dziewczyny trzymacie kciuki za mnie aby endometrium ładnie urosłona kontrolę...I aby wszystkie niejasności co do dodatkowych procedur zostały wyjaśnione i klarowne...Bo powiem tak niepotrzebny mi dodatkowy stres podczas procedury...
    Kciuki 🍀✊✊✊✊🍀

    Elka198321 lubi tę wiadomość

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • Angelles Autorytet
    Postów: 456 326

    Wysłany: 14 października 2024, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Dziewczyny trzymacie kciuki za mnie aby endometrium ładnie urosłona kontrolę...I aby wszystkie niejasności co do dodatkowych procedur zostały wyjaśnione i klarowne...Bo powiem tak niepotrzebny mi dodatkowy stres podczas procedury...
    Trzymamy trzymamy 🤛

    Elka198321 lubi tę wiadomość

    ♀️♂️ obydwoje po 39
    On-zdrowy
    Ona: AMH(O.26-1.2024)
    Allo:28,Cros:35,CMT:9
    przeciwc,VLeiden,
    CzynnikII(protromb),VR2: -
    MTHFR: układ heterozyg.
    Zesp.łam. chrom. X: -
    KirBxzdel2DL5,2DS1,2DS5,
    Obydwoje HLA-C: C2C2
    od 2023 3 próby na swoich kom. KRAKOVI- brak zar.
    DECYZJAKD 25l,INVICTA
    6kom,4 last(511,522,523), PGT: 3 ok
    1tr:11.24-beta0,Atosiban
    2 transfer: 03.2025- beta 0
    Histeroskopia- stan zapalny endo(10dni antyb)
    3 tran: 06.25, 8 t.c 💔
    10 dni antyb.
    NEWdawcz-25l,6kom, 4blas(511,522)PoPGT: 2ok
    Encorton,Accofil, Clexane,Nospa,Prolutex
    15.10(4 tran)511:cb💔
    12.01- 5transfer(Accofil, Encorton,Prolutex, Cyclogest,Estrofem, IVIG,Prograf, NoSpa,Acard
    ostatnia nadzieja ivig🍀
    9.01-Flebogamma,
    24dpt jest❤️
    6.02,5.03wlew Privigen
    13.03 połówkowe ok🩵
    preg.png
  • Nefertiti89 Autorytet
    Postów: 1498 1777

    Wysłany: 14 października 2024, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ela trzymam kciuki!🤞

    Elka198321 lubi tę wiadomość

    preg.png

    👩 Ona '89
    🧑🏻 On '89

    IV IVF
    Reprofit Ostrawa

    FET styczeń 2024 r. 🤞🍀
    9 dpt - beta <1,2 💔

    FET luty 2024 r. 🤞🍀
    CB 💔

    FET czerwiec 2024 r. 🤞🍀
    4 dpt prog. 17,10 ng/ml
    5 dpt ⏸️ beta 31,2
    7 dpt beta 92,1, prog. 15,50 ng/ml
    12 dpt beta 722, prog. 21,00 ng/ml
    18 dpt beta 7005 prog. 22,50 ng/ml
    21 dpt - pęcherzyk ciążowy z żółtkowym 🙏
    30 dpt - jest ❤️
    Córeczka 🎀
    21+1 połówkowe 400 g szczęścia 🥰

    "Pewnego dnia góra, która znajdowała się u twych stóp,
    będzie daleko za twoimi plecami.
    Ale to kim się stałeś w trakcie wspinaczki,
    pozostanie z tobą już na zawsze..."
  • Giosiek Autorytet
    Postów: 1709 3008

    Wysłany: 14 października 2024, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Dziewczyny trzymacie kciuki za mnie aby endometrium ładnie urosłona kontrolę...I aby wszystkie niejasności co do dodatkowych procedur zostały wyjaśnione i klarowne...Bo powiem tak niepotrzebny mi dodatkowy stres podczas procedury...
    Trzymam kciuki!!!! ❤️

    Elka198321, Elka198321 lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Promyczek 2024 Ekspertka
    Postów: 263 50

    Wysłany: 14 października 2024, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam smutna wiadomość z 4 kd żaden nie przeżył. Dzisiaj ostatni obumarl a to przez źle wyniki nasienia męża w dniu oddawania 😞 co polecacie żeby nasienie było w dobrej jakości?

    Ona
    Mfhrt, niedrożny jeden jajowód, insulinoopornosc, Hashimoto, ch. Addisona, wysoka Prolaktyna w 2018r teraz w 2024r wyniki w normie
    On
    Mfhrt, słaba morfologia nasienia 2%, fragmentacja dobra
    12.2024r kontrola badania nasienia bez fragmentacji

    10.2018r MedArt Poznań
    Czynnik męski
    Amh 0.86
    2019r córka dzięki IVf 41tc

    12.2023r amh 0.08

    2024r
    03.2024r MedArt Poznań
    08.2024r Amh 0.02
    10.2024r FSH 5,39 mlU/mL
    LH 19.08
    = 3,54

    Stymulacja na własnych komórkach
    -wysoka dawka gonatropin 400 jm puregon, nie dało efektu, estradiol się nie podniósł 😞
    12.08 estradiol 17.00
    14.08 estradiol 10,00
    19.08 estradiol 19,6
    09.2024r Dawstwo komórki mamy 4 komórki 🙂
    Jednak mieliśmy 5 KD
    14.10 2024r wszystkie komórki dawczyni obumarly(wina złego nasienia w dniu punkcji)
    01.2025r II Dawstwo komórki mamy 8 komorek
    20.01.25r ostatni obumarl w 6 dobie 😞
  • Promyczek 2024 Ekspertka
    Postów: 263 50

    Wysłany: 14 października 2024, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam że dawczyni była sprawdzona
    😩

    Ona
    Mfhrt, niedrożny jeden jajowód, insulinoopornosc, Hashimoto, ch. Addisona, wysoka Prolaktyna w 2018r teraz w 2024r wyniki w normie
    On
    Mfhrt, słaba morfologia nasienia 2%, fragmentacja dobra
    12.2024r kontrola badania nasienia bez fragmentacji

    10.2018r MedArt Poznań
    Czynnik męski
    Amh 0.86
    2019r córka dzięki IVf 41tc

    12.2023r amh 0.08

    2024r
    03.2024r MedArt Poznań
    08.2024r Amh 0.02
    10.2024r FSH 5,39 mlU/mL
    LH 19.08
    = 3,54

    Stymulacja na własnych komórkach
    -wysoka dawka gonatropin 400 jm puregon, nie dało efektu, estradiol się nie podniósł 😞
    12.08 estradiol 17.00
    14.08 estradiol 10,00
    19.08 estradiol 19,6
    09.2024r Dawstwo komórki mamy 4 komórki 🙂
    Jednak mieliśmy 5 KD
    14.10 2024r wszystkie komórki dawczyni obumarly(wina złego nasienia w dniu punkcji)
    01.2025r II Dawstwo komórki mamy 8 komorek
    20.01.25r ostatni obumarl w 6 dobie 😞
  • Madziarenka Koleżanka
    Postów: 47 66

    Wysłany: 14 października 2024, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek 2024 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam smutna wiadomość z 4 kd żaden nie przeżył. Dzisiaj ostatni obumarl a to przez źle wyniki nasienia męża w dniu oddawania 😞 co polecacie żeby nasienie było w dobrej jakości?
    Bardzo mi przykro. U nas również było nie za fajne nasienie, miesiąc przed transferem byliśmy u Bonifratow w Krakowie i tam skomponowano nam ziola na poprawę nasienia.no i udało się z 6 mieliśmy 3.

    Promyczek 2024 lubi tę wiadomość

  • Promyczek 2024 Ekspertka
    Postów: 263 50

    Wysłany: 14 października 2024, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziarenka wrote:
    Bardzo mi przykro. U nas również było nie za fajne nasienie, miesiąc przed transferem byliśmy u Bonifratow w Krakowie i tam skomponowano nam ziola na poprawę nasienia.no i udało się z 6 mieliśmy 3.
    Możesz polecić jakie to zioła?

    Ona
    Mfhrt, niedrożny jeden jajowód, insulinoopornosc, Hashimoto, ch. Addisona, wysoka Prolaktyna w 2018r teraz w 2024r wyniki w normie
    On
    Mfhrt, słaba morfologia nasienia 2%, fragmentacja dobra
    12.2024r kontrola badania nasienia bez fragmentacji

    10.2018r MedArt Poznań
    Czynnik męski
    Amh 0.86
    2019r córka dzięki IVf 41tc

    12.2023r amh 0.08

    2024r
    03.2024r MedArt Poznań
    08.2024r Amh 0.02
    10.2024r FSH 5,39 mlU/mL
    LH 19.08
    = 3,54

    Stymulacja na własnych komórkach
    -wysoka dawka gonatropin 400 jm puregon, nie dało efektu, estradiol się nie podniósł 😞
    12.08 estradiol 17.00
    14.08 estradiol 10,00
    19.08 estradiol 19,6
    09.2024r Dawstwo komórki mamy 4 komórki 🙂
    Jednak mieliśmy 5 KD
    14.10 2024r wszystkie komórki dawczyni obumarly(wina złego nasienia w dniu punkcji)
    01.2025r II Dawstwo komórki mamy 8 komorek
    20.01.25r ostatni obumarl w 6 dobie 😞
  • Madziarenka Koleżanka
    Postów: 47 66

    Wysłany: 14 października 2024, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek 2024 wrote:
    Możesz polecić jakie to zioła?
    Te ziola były tam komponowane na miejscu do takiej dużej tekturowej torby ,patrzę teraz na nią i nie ma tutaj na niej wymienionego składu. Ale nam zostało sporo tych ziół, jeśli chcesz mogę Ci je wysłać. Dodam że nie by tanie, a u nas stoją bo w sumie nie ma po co już ich pić.

  • Lusille Autorytet
    Postów: 481 687

    Wysłany: 14 października 2024, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek 2024 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam smutna wiadomość z 4 kd żaden nie przeżył. Dzisiaj ostatni obumarl a to przez źle wyniki nasienia męża w dniu oddawania 😞 co polecacie żeby nasienie było w dobrej jakości?
    O kurcze, współczuję 😞 powiem szczerze, że też się obawiam z iloma zarodkami skończymy jeśli w ogóle...

    03.2023 Ciąża naturalna 6t3d 💔
    07.2024 I IVF ❌
    09.2024 II IVF ❌
    11.2024 III IVF 👍
    23.12.2024 ❄️5CC ➡️ 10 dpt 39, 12 dpt 97 ➡️ 7t6d 💔
    15.05.2025 ❄️411 ➡️👎
    03.07.2025 ❄️ 411 ➡️ 11dpt 454, 13dpt 1050, 15dpt 2534, 26 dpt ❤️
    06.03.2026 jest syn na świecie 💙
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 2318 3365

    Wysłany: 14 października 2024, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny więc chyba wielkie poruszenie w klinice było po moim piątkowym mailu do kliniki I Pani Minister z prośbą o pomoc...I dzisiaj przepraszano za zaistniałą sytuację..Wlew będzie wykonany tak jak chcieliśmy i wszystko tak samo jak przy transferze z synkiem...wlew z tego co mi wiadomo odpłatnie zrobiono Nam ofertę i odrazu zapłaciliśmy...moje endometrium trochę kiepsko rosnie bo było dziś 7 mm,dostałam dodatkowe leki na przyrost aby podrosło...mam nadzieję że teraz wszystko się unormuje...że ten transfer się uda I że wszystko będzie ok..I t3n cały stres powstały podczas przygotowania przeleci...

    Martuśka87, Nowa na forum, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

  • Luusia Autorytet
    Postów: 1271 1270

    Wysłany: 14 października 2024, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek 2024 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam smutna wiadomość z 4 kd żaden nie przeżył. Dzisiaj ostatni obumarl a to przez źle wyniki nasienia męża w dniu oddawania 😞 co polecacie żeby nasienie było w dobrej jakości?
    Może nie do końca to tylko wina nasienia - mąż miał morfologię 0%, a i tak z 12 świeżych komórek mieliśmy 10 blastocyst.

    age.png
    44 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • Giosiek Autorytet
    Postów: 1709 3008

    Wysłany: 14 października 2024, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek 2024 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam smutna wiadomość z 4 kd żaden nie przeżył. Dzisiaj ostatni obumarl a to przez źle wyniki nasienia męża w dniu oddawania 😞 co polecacie żeby nasienie było w dobrej jakości?
    Ja osobiście nie winiłabym nasienia. Mi lekarz mówił, że w praktycznie każdym nasieniu dobry embriolog znajdzie parę zdrowych plemników.
    Edit: Podrasowanie jakości nasienia na pewno nie zaszkodzi przy następnej procedurze.
    Mój mąż brał przez 3 miesiące Promotil.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2024, 15:33

    Martuśka87 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Promyczek 2024 Ekspertka
    Postów: 263 50

    Wysłany: 14 października 2024, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za wsparcie, klinika ma znowu szukać u siebie a jak nie znajdą to pozostaje nam Hiszpania

    Ona
    Mfhrt, niedrożny jeden jajowód, insulinoopornosc, Hashimoto, ch. Addisona, wysoka Prolaktyna w 2018r teraz w 2024r wyniki w normie
    On
    Mfhrt, słaba morfologia nasienia 2%, fragmentacja dobra
    12.2024r kontrola badania nasienia bez fragmentacji

    10.2018r MedArt Poznań
    Czynnik męski
    Amh 0.86
    2019r córka dzięki IVf 41tc

    12.2023r amh 0.08

    2024r
    03.2024r MedArt Poznań
    08.2024r Amh 0.02
    10.2024r FSH 5,39 mlU/mL
    LH 19.08
    = 3,54

    Stymulacja na własnych komórkach
    -wysoka dawka gonatropin 400 jm puregon, nie dało efektu, estradiol się nie podniósł 😞
    12.08 estradiol 17.00
    14.08 estradiol 10,00
    19.08 estradiol 19,6
    09.2024r Dawstwo komórki mamy 4 komórki 🙂
    Jednak mieliśmy 5 KD
    14.10 2024r wszystkie komórki dawczyni obumarly(wina złego nasienia w dniu punkcji)
    01.2025r II Dawstwo komórki mamy 8 komorek
    20.01.25r ostatni obumarl w 6 dobie 😞
  • Promyczek 2024 Ekspertka
    Postów: 263 50

    Wysłany: 14 października 2024, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż brał tylko b12 i kwas foliowy metylowany

    Ona
    Mfhrt, niedrożny jeden jajowód, insulinoopornosc, Hashimoto, ch. Addisona, wysoka Prolaktyna w 2018r teraz w 2024r wyniki w normie
    On
    Mfhrt, słaba morfologia nasienia 2%, fragmentacja dobra
    12.2024r kontrola badania nasienia bez fragmentacji

    10.2018r MedArt Poznań
    Czynnik męski
    Amh 0.86
    2019r córka dzięki IVf 41tc

    12.2023r amh 0.08

    2024r
    03.2024r MedArt Poznań
    08.2024r Amh 0.02
    10.2024r FSH 5,39 mlU/mL
    LH 19.08
    = 3,54

    Stymulacja na własnych komórkach
    -wysoka dawka gonatropin 400 jm puregon, nie dało efektu, estradiol się nie podniósł 😞
    12.08 estradiol 17.00
    14.08 estradiol 10,00
    19.08 estradiol 19,6
    09.2024r Dawstwo komórki mamy 4 komórki 🙂
    Jednak mieliśmy 5 KD
    14.10 2024r wszystkie komórki dawczyni obumarly(wina złego nasienia w dniu punkcji)
    01.2025r II Dawstwo komórki mamy 8 komorek
    20.01.25r ostatni obumarl w 6 dobie 😞
  • Martuśka87 Autorytet
    Postów: 422 435

    Wysłany: 14 października 2024, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek 2024 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam smutna wiadomość z 4 kd żaden nie przeżył. Dzisiaj ostatni obumarl a to przez źle wyniki nasienia męża w dniu oddawania 😞 co polecacie żeby nasienie było w dobrej jakości?
    Przykro mi 🫂
    Ale jesteś pewna że to wina nasienia ?? Tak jak dziewczyny piszą mi też lekarz mówił że z nasienia zawsze wybierze się dobre plemniki .
    My jak zaczynaliśmy pierwsze podejście to mój mąż miał morfologię 0 % a że były słabe moje komórki to dwa podejścia się nie udały .
    Zaczął pić zioła ojca Sroki (tak tak wiem że są to zioła dla kobiet ale polecił mi je lekarz z kliniki )
    - olej lniany + witamina d3 ( od razu po oleju brana bo niby lepiej się wchłania
    -nucloxe primo
    - witamina c
    Nie wiem co pomogło ale jak powtórzył badania nasienia to lekarz powiedział że takiej poprawy właśnie się spodziewał .

    Ona 36 AMH- 0,352☹️
    On 41 słabe nasienie
    2006 ciąża naturalna dziewczynka
    2012 ciąża naturalna dziewczynka
    2014 ,2018,2019 torbiel jajnika
    Styczeń 2023 rozpoczęcie starań o trzecią 🤰
    KLINIKA BOCIAN
    04.2024 I inseminacja ☹️
    05.2024. II inseminacja ☹️
    06.2024 I in vitro ,5 komórek ,3 zarodki które przestały się rozwijać w 3 dobie ☹️
    07.2024 II in vitro ,2 komórki b.słabe ☹️

    20.08.2024 In vitro z KD
    09.09.2024 transfer 4.1.1 🥰 5.1.1 ❄️
    8 dpt - 117
    10 dpt- 316
    22 dpt - pęcherzyk zarodkiem i ❤️
    13t0d- pierwsze prenatalne , Zdrowy bobas 👶
    13t5d - CRL 7.60 tętno 162
    DZIEWCZYNKA 🥰
    18t2d -14 cm szczęścia, tętno 158
    21t1d- drugie prenatalne ,wszystko dobrze🥳 zdrowa córa
    405 g szczęścia ❤️
    26t1d-1028 córeczki 🥰
    28tc-1277 g szczęścia
    30t1d-1438g
    34t-2389g
    37t5d -Martynka 3090kg 49 cm
    07.04.2026 Wracamy po rodzeństwo
    5.1.1 - ciąża biochemiczna 😔
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 2318 3365

    Wysłany: 14 października 2024, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek 2024 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam smutna wiadomość z 4 kd żaden nie przeżył. Dzisiaj ostatni obumarl a to przez źle wyniki nasienia męża w dniu oddawania 😞 co polecacie żeby nasienie było w dobrej jakości?
    Nucleox pro tabletki i saszetki po 1 codzień, profertil 1x,napoje gazowane aut,papiery używki i słodycze aut,zielone i owoce morza rybka itp jeść. Po miesiącu u męża poprawa była ale alko wogole nietykał... I glucophqge brql chyba 2000j beż wskazań do brania..ale im mniejszy glukoza i insulina to parametry lepsze..

    Promyczek 2024, Nowa na forum lubią tę wiadomość

‹‹ 577 578 579 580 581 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy rok - Nowy plan na świadomą ciążę. Kluczowe 90 dni przed poczęciem czyli jak świadomie przygotować organizm.

Nowy Rok sprzyja planom, nowym początkom i drobnym decyzjom, które z czasem mają realne znaczenie. To także dobry moment, by świadomie przygotować organizm do ciąży - spokojnie, bez presji i krok po kroku. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca suplementację folianów co najmniej 12 tygodni przed planowaną koncepcją1, aby umożliwić osiągnięcie ich optymalnego poziomu w organizmie. Dlatego wspólnie z Partnerem Akcji Femibion zachęcamy do rozpoczęcia 90-dniowego planu przygotowania organizmu przed poczęciem. Twoje codzienne wybory dziś mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w przyszłości.2 Sprawdź naszą noworoczną checklistę i zobacz, jak świadomie przygotować się do ciąży jeszcze przed pojawieniem się dwóch kresek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ