X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Ja tez mysle, ze te wszystkie zastrzyki i leki temu towarzyszace sa bardziej szkodliwe, nie mowiac o narkozach.
    Natomiast ja przeszlam 3 procedury w ciagu pol roku (od lutego do lipca mialam 3 punkcje) i u mnie pierwsza byla najgorsza, a ostatnia najlepsza, wiec to chyba nie ma reguly, zalezy bardziej jaki sie trafi cykl.
    Ja po ostatnich dwóch stymulacjach mam torbiele na jajniku wielkości dużej mandarynki.... nie mogę podejść do kolejnej stymulacji dopóki z tym porządku nie zrobię... także stymulacje nie są bez wpływu na zdrowie.

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea tez mialam torbiele postymulacyjne, 3 duze. Lekarz sie w ogole nimi nie przejal, zeszly od tabletek visanne przez 12 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2018, 16:47

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxinka wrote:
    A po trzech procedurach ciąża naturalna trwająca 7 tyg. Co mnie psychicznie dobiło. Regeneruję się do dziś :-) tylko jestem już lekko stara,więc nie mam dużo czasu na odpoczynek ;-)
    Maxinka, doskonale Cię rozumiem - ale mój małż ciągle powtarza, że mam myśleć pozytywnie (u niego wszystko super, więc niestety chyba łatwiej mu to mówić, niż gdyby on też miał problem...) i powiem Ci, że ta naturalna ciąża to chyba jedyny pozytywny aspekt w tej beznadziei. Bo skoro udało mi się raz zajść, to dobrze, nie? I mogę równie dobrze zajść jeszcze raz, ale ze szczęśliwym finałem.
    A tak z ciekawości, ile masz, że taka stara jesteś? ;)

    Maxinka, Dana721 lubią tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzicie. Co osoba to przypadek. Ja nie rozpatruje tego w kwestiach straty czasu i pieniedzy tylko plyne z nurtem. A kolejne procedury znosze jak w przyslowiu "Goi sie jak na psie" :-) Taki typ. A moze cala ta suplementacja rzucila mi sie na glowe.:-)
    Mam plan a i b i c..a plan z to po prostu zycie w dwojke. Pogodzilam sie.

    Bea77, Maxinka, Dana721 lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Maxinka Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między 35 a 40

    POF
    morfologia 1-5% , słaba chromatyna
  • Maxinka Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był ciąg dalszy i się nie wysłało :-( jestem w połowie między 35 a 40 ;-)

    POF
    morfologia 1-5% , słaba chromatyna
  • Maxinka Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze rok temu,przed diagnozą POF czułam się na mniej niż 30

    POF
    morfologia 1-5% , słaba chromatyna
  • Maxinka Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze rok temu,przed diagnozą POF czułam się na mniej niż 30 a teraz to pewnie kwestia psychiki,by ogarnąć rzeczywistość
    Jak widzę reklamy w telewizji jakiś specyfików na menopauzę,to się zastanawiam,kiedy będę ich potrzebować a panie,które je reklamują wygladaja na wiek,w którym menopauza przychodzi...czuje czasem,jakby ktoś mi zabrał 15 lat życia. Chyba tylko dziecko może mnie oderwać od tych dołujących myśli :-)

    Dana721 lubi tę wiadomość

    POF
    morfologia 1-5% , słaba chromatyna
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sierpniu już miałam kupować jakiś suplement na menopauzę, bo uderzenia gorąca były mega męczące! Ale chyba akupunktura i suple pro-płodnościowe pomogły i te objawy odeszły.

    Abstrahując też od kwestii ciążowych, nie chciałabym dostać osteoporozy w wieku lat 40-tu i jak wiem, że na dziecko mamy jakieś opcje, choćby KD, to boję się tych chorób, które grożą przy menopauzie :(

    Dana721 lubi tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Bea tez mialam torbiele postymulacyjne, 3 duze. Lekarz sie w ogole nimi nie przejal, zeszly od tabletek visanne przez 12 dni.
    Liczę, że po najbliższym okresie się wchłoną. W przeciwnym razie skonsultuję się z lekarzem. Też czytałam że antykoncepcja pomaga.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    No widzicie. Co osoba to przypadek. Ja nie rozpatruje tego w kwestiach straty czasu i pieniedzy tylko plyne z nurtem. A kolejne procedury znosze jak w przyslowiu "Goi sie jak na psie" :-) Taki typ. A moze cala ta suplementacja rzucila mi sie na glowe.:-)
    Mam plan a i b i c..a plan z to po prostu zycie w dwojke. Pogodzilam sie.
    Właśnie kluczowe jest to co powiedziałaś. Pogodzenie się z takim a nie innym życiem. U każdego ta granica jest gdzie indziej. Niektórzy starają się wyłącznie naturalnie i nie pójdą do lekarza po pomoc w razie trudności z zajściem w ciążę, inni poza IUI nie wyjdą, a inni po 10 in vitro nie mówią stop. Jeszcze inni starają się w wieku blisko 50 lat, a inni adoptują dziecko (albo zarodek).
    Bo każdy ma inną konstrukcję psychiczną, inny stopień pragnienia dziecka, inną determinację lub umiejętność przystosowania się do zaistniałej sytuacji, etc etc.

    Maxinka, Dana721, Magdala lubią tę wiadomość

  • Maxinka Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    W sierpniu już miałam kupować jakiś suplement na menopauzę, bo uderzenia gorąca były mega męczące! Ale chyba akupunktura i suple pro-płodnościowe pomogły i te objawy odeszły.

    Abstrahując też od kwestii ciążowych, nie chciałabym dostać osteoporozy w wieku lat 40-tu i jak wiem, że na dziecko mamy jakieś opcje, choćby KD, to boję się tych chorób, które grożą przy menopauzie :(

    U mnie na razie bez objawów,pytanie kiedy przyjdą. Nie wiem co z HTZ,kolejny temat do zgłębienia. A o zdrowie trzeba zadbać,być w formie dla naszych dzieci :-)
    Takie zmiany hormonalne w naszym wieku to poważna sprawa,też się boję :-/

    Dana721 lubi tę wiadomość

    POF
    morfologia 1-5% , słaba chromatyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie z rodzaju podstawowych. Czym się różni protokół długi od krótkiego? Myślałam, że to rozumiem, ale teraz nie jestem pewna.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Ja również mam niskie AMH , nawet bardzo niskie jak na mój wiek. Dobiły mnie 2 stymulacje. Będę podchodziła do 3 ale w innej klinice i tym razem w Polsce (poprzednie robiłam w Norwegii)

    Długi protokół IVF/ICSI:
    - 2 dc poprzedzającego - antykoncepcja
    - 16 (z antykami) lub 21 dc (bez antyków) poprzedzającego - wyciszanie
    (Dipherelina lub Decapeptyl Depot - jeden zastrzyk 3,75mg lub 0,1mg codziennie
    lub co 2 dzień) w celu zablokowania wydzielania gonadotropin przez przysadkę
    - ok. 2-3 dc - stymulacja gonadotropinami (Menopur/Merional = mieszanina FSH i
    LH lub Gonal/Puregon/Fostimon - samo FSH) - codzienny zastrzyk o tej samej
    porze, z 2-6 ampułek leku domięśniowo lub podskórnie. Stymulacja trwa 8-14 dni

    Protokół krótki z użyciem agonisty - dość podobny do długiego, a różni się tym,
    że nie ma fazy wyciszania w poprzedzającym cyklu i od 1dc podaje się agonistę
    GnRH (hamowanie LH) – Decapeptyl/Diphereline, a potem od 3-4dc dołącza się
    gonadotropiny (Menopur, Gonal itd.) i tak do uzyskania dojrzałych pęcherzyków
    (czyli wtedy gdy ich średnica przekroczy 18mm, a poziom E2-300 pg/ml na jeden
    pęcherzyk).
    Protokół krótki z użyciem antagonisty – jest zupełnie różny od pozostałych. Od
    2dc podaje się gonadotropiny, a gdy średnica pęcherzyków przekroczy 14mm, a
    poziom E2-300 pg/ml na jeden pęcherzyk, podaje się antagonistę GnRH Cetrotide

    pozwoliłam sobie skopiować informacje z innego forum żeby się nie rozpisywać za bardzo :)

    Dana721, Bea77 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea dlugi jest jak wyciszasz jajniki w cyklu poprzedzajacym stymulacje, mozna to zrobic biorac tabletki anty albo np. zastrzyk na wyciszenie, tak bylo u mnie, jednorazowy zastrzyk w 21dc, a od 1dc stymulacja.
    A krotki to bez wyciszania, po prostu startujesz w 1-2-3 dc ze stymulacja.

    Dana721, Bea77 lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Maxinka Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tylko krótkie protokoły z antagonistą. Choć w pewnym sensie przygotowanie do nich miało cechy wspólne z długim,o czym za chwile.
    W długim protokole cykl wcześniej podawane są leki,które tak najogólniej mówiąc mają na celu wyhamowanie czynności przysadki w wydzielaniu FSH i LH.
    Poziom FSH,LH spada co daje dobre podłoże do rozpoczęcia stymulacji w nowym cyklu. Leki te zadziałają na osi podwzgórze-przysadka.
    Podobnie zadziała tzw.primming estrogenowy,tym razem na osi przysadka-jajnik.Wzrost stężenia estrogenów zadziała na przysadkę hamująco pod względem wydzielania FSH,a wzrost stężenia testosteronu hamująco na LH.
    Przyjmowanie np.DHEA tak zadziała,bo z przemian DHEA powstanie m in. testosteron i estradiol.I u mnie tak było.Stosowana jest też antykoncepcja w tym celu.
    Nie wiem,czy jasno to wszystko brzmi :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2018, 20:50

    Bea77 lubi tę wiadomość

    POF
    morfologia 1-5% , słaba chromatyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wyjaśnienia, bardzo pomocne !!

  • Maxinka Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:

    Osobiscie nie mam planu badac zarodkow, bo gleboko wierze, ze jak juz dostane takiego, ktory sie zakopie, to bedzie to maly Rambo zdolny podbic i swiat i siebie. To moja opinia z calym szacunkiem to Waszych.

    Co do badań przedimplantacyjnych i wczesnego rozwoju zarodków medycyna jeszcze raczej nie wie wszystkiego. Ja sporo nad tym wszystkim myślałam i szukałam informacji.
    Zarodek we wczesnej fazie rozwoju ma pewną zdolność do naprawy błędów w materiale genetycznym. Gorzej jak błędy dotyczą ilości chromosomów,z tym sobie raczej nie poradzi.Ale drobne błędy w dna,czemu nie.
    Sa też tzw.zarodki-mozaiki,które posiadają dwie linie komórkowe,czyli komórki prawidłowe i komórki z błędami w genomie. Niektórzy sugerują,że te wadliwe komórki mogą się znaleźć w tej części blastocysty,z której powstanie łożysko (stamtąd pobierane są komórki do badania przedimplat.)Zarodek jakby pozbywa się ich i dalej dziecko może się rozwijać tylko z tych dobrych komórek. To wszystko takie hipotezy. Nie ma transferów z takich zarodków,więc nie wiadomo co by było gdyby...A czy dziecko,które rodzi się zupełnie zdrowe,było idealnym zarodkiem ? Kto to wie na pewno.

    Dana721, kayama, islanegra lubią tę wiadomość

    POF
    morfologia 1-5% , słaba chromatyna
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie z rodzaju podstawowych. Czym się różni protokół długi od krótkiego? Myślałam, że to rozumiem, ale teraz nie jestem pewna.

    W dlugim wylacza sie przysadke. :-)
    Antyki mozna brac i w dlugim i w krotkim.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    W dlugim wylacza sie przysadke. :-)
    Antyki mozna brac i w dlugim i w krotkim.
    A jak się bierze w cyklu poprzedzającym antyki i zastrzyki z Gonapeptylu co drugi dzień? To jaki to jest protokół?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2018, 22:12

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ