X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, bardzo mi przykro. Brak słów.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea...nie wiem co napisać, zatkało mnie.... Niech ich szlag jasny trafi z takim obiegiem informacji! wtf???!
    Może napisz małpie że oczekujecie wyjaśnień i do tego czasu nie zamierzacie za mic płacić.

    Bardzo, bardzo mi przykro, że tak to wyszło, to niedopuszczalne, żeby tak mieszać pacjentom w głowach.

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie nie płac im bez szczegółowego wyjaśnienia i przeprosin. To nie są blahe sprawy :/ zeby można było lekceważyć ludzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2018, 17:58

  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny.

    Podgladalam Was ukradkiem, wlasnie ruszam z kopyta ze staraniami i na wizycie zostala mi polecona klinika w Czechach jednakze teraz po historii Twojej Bea mam coraz bardziej mieszane mysli co do tego wszystkiego. Totalny metlik w glowie.

    Bea bardzo mi przykro kochana ze to Cie spotyka. My juz prawie porzucilismy nadzieje na biologiczne potomstwo i wlasnie w sprawie AZ polecono Czechy. Dostajesz blastocyste zdrowa po pgs w ramach AZ.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Pojde z tym chyba albo do sadu albo do prasy.

    Jeszcze nie wiem.


    ja bym pozwem za straty emocjonalne zagroziła,
    błąd jest po ich stornie, na dowód masz maile, a w sądzie kasę chociaż odzyskasz...
    zwykłe przepraszam i wyłączony telefon koordynatorki to za mało

  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Miałam inhibine i była nieznacznie obniżona ale nie robiłam badania na początku cyklu a zdaje się ze na początku cyklu się to sprawdza. Nie wiem czy iść do Lewandowskiego bo oni w Novum nie robią genetyki a przy mojej historii leczenia to w najlepszym razie mogę poronić lub urodzić dziecko z syndromem Down. A Invicty się boję.

    Nie wiem czy to wszystko w ogóle ma sens. Na tyle zarodków nie było ani jednego zdrowego. Na 22 zarodki w sumie. Nie wiem co robić. Ja juz się teraz boje wszystkiego. A jak to wina nasienia? A jak z dawczynią tez będzie przekręt i biorą nieprzebadane? Ja mam dziś takiego doła jak nigdy. Nie chce mi się żyć.

    Skonsultuj sie u Lewandowskiego, my tak robimy. On bardzo duzo juz w zyciu widzial. To co ostatnio sie nasluchalam od niego to normalnie przekracza ludzkie pojecie jakie historie ludzie przechodza z tymi klinikami :(

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Właśnie dostałam informację z kliniki. Że bardzo przepraszają, ale koordynatorka się pomyliła. Żadna blastocysta nie była wystarczająco dobrej jakości i żadnej nie zamrozili. Nie mamy nic. Wysłali faktury za PICSI i embrioskop.

    Jestem załamana i żyć mi się nie chce.

    Nie wiem co się stało. Codziennie mi pisali, że zarodki rozwijają się fantastycznie, w tempie tak jak powinno być i prawie nie mają fragmentacji. Jeszcze w czwartej dobie informacja była że jakość jest świetna. W piątej napisali że mamy trzy świetnej jakości blastocysty które będą poddane testom. Nic nie rozumiem.
    Co?Szok normalnie!Nie do wiary!To się w głowie nie mieści,co oni pijani czy co,ze tak pomylili???Nie moge w to uwierzyć!Byly blasrpcysty,które poszły do pgs i jednak nie poszły?Bea,bardzo mi przykro...

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za wsparcie. Zwolniłam się i otworzyłam wino. Jak mąż przyjdzie z pracy to zrobimy naradę ale myślę że on już nie będzie chciał więcej przez to przechodzić. Dziś miał taki smutny głos przez telefon, że aż się przestraszyłam. Też jest w totalnym szoku. Po sobotniej euforii totalna zapaść.

    Moze faktycznie umówię się do Lewandowskiego. Choć porozmawiać bo nie wiem co dalej. Logika nakazuje zastanowić się nad KD, bo wszyscy z góry założyli że u mnie jest problem. A co jeśli problem jest u meża? Kolejne pieniądze w błoto i kolejne nerwy?

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil,bardzo Cię proszę,napisz mi czy Ty bierzesz moze Accard czy Aspirin Cardio i jeśli tak to na ile dni przed mezoterapia odstawiłaś?Mi napisala Lekarka,ze mam ten zabieg,mogę wziąć leki na grzybice Ale z tego co napisala wynika;ze to nie ma większego znaczenia,mam nadzieję,ze mi sie infekcja nie przerzucić na jajniki.Tak więc zabieg ma w piątek Ale napisała mi zeny odstawić Aspirin na 2 dni przed zabiegiem,a lekarka rodzinna;której bardzo ufam kazala na 7 dni przed,to już nie wiem kogo słychać,boje się krwotoku,a z drugiej strony jak krew bedziw gęsta to będzie kiepsko i ciężko ja pobrać,tym bardziej,ze rano nie bedw mogła pić.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za wsparcie. Zwolniłam się i otworzyłam wino. Jak mąż przyjdzie z pracy to zrobimy naradę ale myślę że on już nie będzie chciał więcej przez to przechodzić. Dziś miał taki smutny głos przez telefon, że aż się przestraszyłam. Też jest w totalnym szoku. Po sobotniej euforii totalna zapaść.

    Moze faktycznie umówię się do Lewandowskiego. Choć porozmawiać bo nie wiem co dalej. Logika nakazuje zastanowić się nad KD, bo wszyscy z góry założyli że u mnie jest problem. A co jeśli problem jest u meża? Kolejne pieniądze w błoto i kolejne nerwy?
    Bea,mam dokladnie tw same dylematy,bo.moj lekarz od razu zawalił win a na mnie,a prawdopodobnie to przyczyna męską jest u nas u zrobię z młoda od,a będzie to samo,tyle kasy...Trzeba się zastanowić nad AZ.Ti jest dużo tańsze i łatwiejsze.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koordynatorka napisała mi długi mail że była sobota i każdy chciał do domu iść. ... laboratorium zrobiło błąd bo wysłało do zastępczej koordynatorki maila z wynikiem i ona myślała, że to już ten właściwy. Wysłała do mnie i poszła do domu. A potem po południu laboratorium wysłało drugiego maila z opisem klasy.

    Była blastocysta 5cc i dwie blastocysty 2cc. Czegoś takiego w życiu nie miałam. W Invicta to zawsze było 5bc, 6bc, 5bb. Te klasy nie były powalające ale po pierwsze nigdy nie miałam klasy Cc a po drugie nigdy tak wolnego stopnia rozwoju.

    Proponują 18 kwietnia spotkanie z ginekologiem prowadzącym i embriologiem. Mają mi spróbować wytłumaczyć co się stało. Bo jak z klasy ab można spaść na Cc w parę godzin... nie rozumiem nic. Koordynatorka też powiedziała że nie kumam bo zazwyczaj mają przynajmniej 20% blastocyst dobrej jakości.

    Nie wiem co dalej....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,mam dokladnie tw same dylematy,bo.moj lekarz od razu zawalił win a na mnie,a prawdopodobnie to przyczyna męską jest u nas u zrobię z młoda od,a będzie to samo,tyle kasy...Trzeba się zastanowić nad AZ.Ti jest dużo tańsze i łatwiejsze.
    Mąż na AZ się nie zgodzi. Zgodzi się na KD jeśli będę ja przekonana i bardzo chciała, ale na AZ nie bo to już regularna adopcją. Tyle że prenatalna i moim zdaniem bezpieczniejsza i znacznie "lepsza" od społecznej. Ja pracowałam w domu dziecka kiedyś krótko i się napatrzyłam z jakiej patologii najczęściej te dzieci pochodzą. To już trzeba mieć dobre przygotowanie i siłę żeby na adopcję społeczną się zdecydować.

    Mimila lubi tę wiadomość

  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea zazwyczaj kliniki biorą pieniądze z góry a Wam dopiero teraz doliczają. Warto zapytać, że w związku z ich pomyłką i ogromnym stresem na jaki Was narazili czy anulują te dwie faktury.
    Spróbuj jeszcze na swoich komórkach u Lewandowskiego.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila, ja nie brałam wtedy acardu, więc nie odstawiałam...biore dopiero od stycznia, jak w badaniach po poronieniu wyszedł mi niedobór białka s.

    Mimila lubi tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik w jakiej klinice lekarz proponował Ci mezoterapię i hormon wzrostu?
    Mój z poznańskiego Medart napisał, że HGH trzeba by w dużych dawkach i w Polsce jest z tym problem.
    Czy mezoterapia z jednym jajnikiem byłaby za połowę ceny?

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Bea zazwyczaj kliniki biorą pieniądze z góry a Wam dopiero teraz doliczają. Warto zapytać, że w związku z ich pomyłką i ogromnym stresem na jaki Was narazili czy anulują te dwie faktury.
    Spróbuj jeszcze na swoich komórkach u Lewandowskiego.
    W życiu nie spróbuję bez genetyki. Żeby jeszcze traumę poronienia sobie dorzucić do tego bagażu co już mam? dziękuję postoję. Albo nie daj Boże dziecko z syndromem Patau czy innym śmiertelnym.

    Ja zaraz kończę 41 lat. Być może skonsultuję się z Lewandowskim ale jeśli on powie że szanse znikome to idę w KD prawdopodobnie. Przedyskutuje to jeszcze z małżonkiem ale jak się będę długo zastanawiać to zaraz i na KD się późno zrobi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już się w miarę uspokoiłam. Zadziwiająco szybko, ale mąż płacze. Straszny widok dorosłego człowieka z łzami cieknącymi cicho po policzkach. Powiedział że woli KD niż kolejną bezsensowną symulację. Już po prostu nie mamy siły.

    Rozważaliśmy również bezdzietność ale chyba zbyt dużo mamy do zaoferowania dziecku emocjonalnie, finansowo, intelektualnie żeby przejść do etapu drogich podróży na Seszele we dwoje i puszczania na fejsie zdjęć kolorowych drinków pod palmami a poza tym pustka.

    Mimila lubi tę wiadomość

  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Już się w miarę uspokoiłam. Zadziwiająco szybko, ale mąż płacze. Straszny widok dorosłego człowieka z łzami cieknącymi cicho po policzkach. Powiedział że woli KD niż kolejną bezsensowną symulację. Już po prostu nie mamy siły.

    Rozważaliśmy również bezdzietność ale chyba zbyt dużo mamy do zaoferowania dziecku emocjonalnie, finansowo, intelektualnie żeby przejść do etapu drogich podróży na Seszele we dwoje i puszczania na fejsie zdjęć kolorowych drinków pod palmami a poza tym pustka.


    bardzo wam współczuję

    Mimila, Bea77 lubią tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea przeżyłam szok jak przeczytałam.
    Dziwne te tłumaczenia. I te codzienne raporty? Popieram dziewczyny ze bez prawnika się nie obędzie. Niech teraz oni się tłumacza. Może oficjalna skarga do dyrektora/właściciela kliniki?
    Ale co to za tłumaczenie ze sobota. W takich miejscach nie patrzy się na dni tygodnia. Punkcje transfery potrafią robić w święta.
    Pisałaś ze z całego świata tam przyjeżdżają. Co to pierwszy taki przypadek? Aż strach się bać :(

    Mimila lubi tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebny wam oddech i po kilku dniach napewno jakieś rozwiązanie się znajdzie.

    Może faktycznie nie ma co walczyć z wiatrakami a przejść do planu B czyli KD. Trudno zaufać teraz komukolwiek.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ