X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tez jest to wytlumaczone ..ucisk na jajnik przez torbiel->mniejsza ilosc komorek. Odmiennoscci rasowe sa dosc istotne w kwestii leczenia i wynikow . Stad jednak skoro jesteśmy w Europie to eshre jest wyznacznikiem tego co tu sie robi.

    Szs
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szapiro wrote:
    No tez jest to wytlumaczone ..ucisk na jajnik przez torbiel->mniejsza ilosc komorek. Odmiennoscci rasowe sa dosc istotne w kwestii leczenia i wynikow . Stad jednak skoro jesteśmy w Europie to eshre jest wyznacznikiem tego co tu sie robi.
    Zdaje sie ze w USA i Azji jest sumarycznie wiecej rasy bialej niz w Europie.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mysle ze nie ma co dyskutować ..te wytyczne sa wynikiem wueloosrodkowych badan i nikt tego na razie nie podwaza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2018, 14:01

    Szs
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swego czasu interesowałam się tematem endo, bo tez mam francę. Z tego co czytałam endo negatywnie wpływa na skuteczność procedury (analogicznie jak niestety większość chorób autoimmunologicznych łączy się z różnymidziwnymi stanami zapalnymi i reakcja immunologiczną), natomiast czy stricte na jakość komórek również - pewnie zależy od tego, czy zaatakowała jajniki. Ja mam np ogniska i zrosty miedzy macicą i jelitami. Na usg nie było nic widać, natomiast ciekawostka - jeden jedyny raz starszy lekarz po ręcznym zbadaniu mnie (przyznaje, to była masakra) stwierdził, czy nie ma pani przypadkiem endometriozy, bo wyczuwam zmniejszoną ruchliwość macicy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2018, 14:10

    Bea77, Alberta lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Swego czasu interesowałam się tematem endo, bo tez mam francę. Z tego co czytałam endo negatywnie wpływa na skuteczność procedury (analogicznie jak niestety większość chorób autoimmunologicznych łączy się z różnymidziwnymi stanami zapalnymi i reakcja immunologiczną), natomiast czy stricte na jakość komórek również - pewnie zależy od tego, czy zaatakowała jajniki. Ja mam np ogniska i zrosty miedzy macicą i jelitami. Na usg nie było nic widać, natomiast ciekawostka - jeden jedyny raz starszy lekarz po ręcznym zbadaniu mnie (przyznaje, to była masakra) stwierdził, czy nie ma pani przypadkiem endometriozy, bo wyczuwam zmniejszoną ruchliwość macicy.
    Kiedys faktycznie pisano ze wyniki sa gorsze teraz najnowsze fakty swiadcza ze sa porównywalne takie stanowisko wydalo eshre ktore jest guru dla wszystkich zajmujących sie ivf w Europie Nie wzieli tego z sufitu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2018, 14:20

    Szs
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka mi się nasuwa refleksja ;-) jaki właściwie ma sens takie porównywanie, czy z endo czy bez, skoro do ivf i tak nie podchodzą przecież ludzie zupełnie zdrowi. Jak nie endo, to jakieś inne ustrojstwo. Uśredniając skuteczność ivf nie jest jakoś powalająca, w wariancie optymistycznym jakieś 30%.

    Bea77, Alberta lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym razie faktem jest, ze endo (z wyjątkiem torbieli czekoladowych widocznych na usg) stwierdza się właściwie tylko przez laparoskopię, a przecież dawczynie nie mają obowiązku się jej poddawać. I jeszcze inne pytanie się nasuwa, skoro w pl obowiązuje zakaz niszczenia zarodków, to co z nadliczbowymi zarodkami od kobiet chorujących na endo? Chyba tez idą do adopcji (?)

    Bea77, Bea77, Bea77 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście idą da adopcji.zarodki 42 letniej kobiety też...jeśli je ma

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2018, 14:45

    Bea77, Alberta lubią tę wiadomość

    Szs
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szapiro wrote:
    Oczywiście idą da adopcji.zarodki 42 letniej kobiety też...jeśli je ma
    Tyle ze osoby decydujace sie na AZ świadomie decyduja sie na zarodki od chorych par (to nie sa wysokie koszty w porownaniu do KD)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2018, 14:59

    Bea77, Alberta lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja wrote:
    Jest możliwość KD z "nadprogramowych jajeczek "pochodzących od pacjentek Kliniki (taka opcja jest chyba nieco tańsza) i od zdrowych, nieleczonych z powodu niepłodności dawczyn z co najmniej 1 dzieckiem.
    Lukrecja, to jest rozumiem oficjalny wybór, dokonywany przy podpisaniu umowy?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panda wrote:
    Czesc dziewczyny szukalam wiadomosci o PGS nie wiem czy czytacie po angielsku ale trafilam na bardzo interesujacy artykul moze ktorejs z was pomoże w podjęciu decyzji...

    https://www.thecut.com/2017/09/ivf-abnormal-embryos-new-last-chance.html

    i nagranie z youtube z kliniki z USA

    https://youtu.be/0Y3UYSaBbfk

    Powodzenia Wszystkim w Walce
    Ja robiłam PGS 3 razy. W ciąży nie jestem. Nie miałam żadnego prawidłowego zarodka.

    Niektórzy jak Invicta są bardzo za tym badaniem a niektórzy jak Novum są bardzo przeciwko. Ja też wrzucałam parę dni temu parę filmików z wypowiedziami profesora na temat PGS. Zobacz sobie. Wrzuciłam chyba za dwa lub 3 dni temu.

    Panda lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Endometrioze mozna na 100% wykluczyć lub potwierdzic tylko podczas laparoskopii.
    Tak jak napisalas, dawczynie sa badane, zazwyczaj same maja choc jedno dziecko.

    Pewnie ze nie wiemy co sie dzieje w labo i kiedys sama mialam duze watpliwosci, nt tego ile komorek naprawde bylo ok, ile zaplodnili, czy na 100% podali zarodek...ale mi przeszlo.

    Sytuacja o ktorej mowie, to pacjentka ktora postanowila oddac nadprogramowe komorki. Zwrócili jej koszt procedury i pobrali krew na badanie kariotypów, ale nadal jest to kobieta z 3stopniem endometriozy, ktorej komorki, choc dojrzale moga byc nijakiej jakosci.

    Edit: to tak jakbym ja po pierwszej procedurze oddala moje komorki, co prawda mam tylko 1stopien, ale jednak, a po drugie mam PCOS. To juz 2czynniki ktore moga wplywac na jakosc komorek. Nie znajac drugiej strony medalu, moglam pomyslec ze to fantastyczny gest i moge komus pomoc. Ta druga strona medalu (jak Bea), placac za komorki chce miec pewnosc ze placi za oocyty, ktore sa od zdrowej kobiety i maja o wiele wieksze szanse dac pozytywny wynik.

    A tak w ogole to przepraszam, ze Wam sie tak wcinam, bo temat nie dotyczy mnie osobiście, ale jest Was tu kilka, ktorym kibicuje ;)

    Edit 2: zle to zabrzmiało, kibicuje wszystkim, ale niektóre historie obserwuje od dawna.
    Invicta tak robi. Bierze komórki nadprogramowe od leczących się par. Niby takich gdzie jest problem męski. Tylko że zawsze się mówi, że niepłodność to problem pary a nie jednej osoby. I jeśli niektóre pary są określone przez Invictę tak jak my, "niepłodność idiopatyczna" to tak naprawdę znaczy tyle, że jest jakiś problem który nie został przez klinikę zdiagnozowany. W takiej sytuacji nie można zakładać, że po stronie kobiety na 100% nie było problemów.

    Moim zdaniem dawczyni nie powinna być pacjentką żadnej kliniki, powinna mieć przynajmniej jedno własne zdrowe dziecko i nie mieć więcej niż 29 lat. To daje szansę na powodzenie. Niestety nie wiadomo czyje komórki tak naprawdę dostajemy. Trzeba ślepo wierzyć klinikom, które są placówkami biznesowymi nastawionym przede wszystkim na zysk... a na pomoc to tylko czasem i przy okazji.

    Alberta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    O kurcze, skoro endometrioza wpływa na komórki, to aż dziwne, że w klinice zaproponowano jej dawstwo...
    Ale prawda jest taka, że skoro endometriozę można wykryć tylko przy laparoskopii to każda dawczyni może na to chorować, tak? Bo laparoskopia nie jest chyba obowiązkowym badaniem przy kwalifikacji do dawstwa?
    Pozostaje tylko naiwnie wierzyć w to, że komórki które dostajemy są od zdrowych dawczyń.. Nic innego nam nie pozostaje :/
    Ile to człowiek jest w stanie znieść, to pokazuje jak silne jesteśmy :/ :/
    Jak silne albo jak zdesperowane. Zależy jak podejść do sprawy. Bo tak naprawdę wiele z nas jeśli chce dziecka to nie ma za bardzo wyboru. To nie kwestia siły tylko bardziej determinacji.

    Myślę, że klinikom niełatwo jest pozyskać dawczynie. Myślę, że większość z nas obecnych tu na forum nigdy nie oddałoby swoich komórek gdyby nie miało problemów samemu z zajściem w ciążę lub nie znałoby problemu niepłodności z bliskiego otoczenia (rodzina, przyjaciele). Ja myślę, że bym swoich komórek nie oddala gdybym nie rozumiała problemu niepłodności. A nawet jakbym rozumiała to nie mam na 100% przekonania czy bym oddała.

    Alberta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    W każdym razie faktem jest, ze endo (z wyjątkiem torbieli czekoladowych widocznych na usg) stwierdza się właściwie tylko przez laparoskopię, a przecież dawczynie nie mają obowiązku się jej poddawać. I jeszcze inne pytanie się nasuwa, skoro w pl obowiązuje zakaz niszczenia zarodków, to co z nadliczbowymi zarodkami od kobiet chorujących na endo? Chyba tez idą do adopcji (?)
    Oczywiście że idą do adopcji. W Polsce nie niszczy się zarodków.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Tyle ze osoby decydujace sie na AZ świadomie decyduja sie na zarodki od chorych par (to nie sa wysokie koszty w porownaniu do KD)
    W Polsce tak. Myślę, że to może wpływać na niską skuteczność adopcji zarodka. W Czechach czy na Ukrainie można wybrać młodą dawczynię i młodego dawcę, oboje zdrowi i przebadani, i mieć zarodki z ich gamet.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja wrote:
    Jest możliwość KD z "nadprogramowych jajeczek "pochodzących od pacjentek Kliniki (taka opcja jest chyba nieco tańsza) i od zdrowych, nieleczonych z powodu niepłodności dawczyn z co najmniej 1 dzieckiem.
    Invimed przynajmniej uczciwie sprawę stawia. Mam nadzieję, że faktycznie się w praktyce tego trzymają.

  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja z innej beczki... czy od kiedy bierzecie suplementy i leki na stymulacje albo po zabiegach od mezo do in vitro, wasze PMS jest jakies inne niz kiedys? Bo ja odczuwam wielką zmianę, kiedys miałam PMS raczej skromny, teraz kilkudniowy i bywa dokuczliwy. To typowe czy dziwne?

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Karolcia ja teraz toczę dyskusje z moim facetemn, który nie chce zgodzić się na KD :( Miętolimy to i miętolimy i ani w te ani we wte. Tak naprawdę to brak ostatecznej decyzji...
    Niezależnie od tego ja wybrałam już klinikę, po wielu poszukiwaniach i mailach wymienionych z klinikami będę robić przygotowanie do transferu w Novum w Warszawie, zgodzili się, pisałam do kieorwnictwa. A transfer robię we Lwowie w Intersono. Na razie na tym stanęło, będę w tygodniu wybierać dawczynię. Uzupełniać ostatnie badania.
    Hormony mi się unormowały, po raz 1 od pól roku mam prolaktynę w normie. Wyleczyłam infekcję. Tylko jestem wykończona psychicznie :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2018, 19:57

    Dana721, Alberta lubią tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    W Polsce tak. Myślę, że to może wpływać na niską skuteczność adopcji zarodka. W Czechach czy na Ukrainie można wybrać młodą dawczynię i młodego dawcę, oboje zdrowi i przebadani, i mieć zarodki z ich gamet.
    W Polsce jest też taka mozliowsc KD z nasieniem dawcy.

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    W Polsce tak. Myślę, że to może wpływać na niską skuteczność adopcji zarodka. W Czechach czy na Ukrainie można wybrać młodą dawczynię i młodego dawcę, oboje zdrowi i przebadani, i mieć zarodki z ich gamet.
    Poważnie Tak jest w Czechach?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
‹‹ 131 132 133 134 135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ