X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 8 maja 2018, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Może to efekt dhea, skoro Magdala pisze o podniesionym testosteronie?
    Na pewno nie,bo zmniejszyłam o duzo dawke i dhea i testosteron mi spadły,już sa w normie,a wcześniej były duzo powyżej normy,a estradiol byl niski.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Idę do mojego lekarza w piątek Ale do tego czasu chyba zwariuje.Nie wiem czy cysta i skad by się wzięła,bo nie mam do nich tendencji Ale też nie mam pojęcia skąd taki wysoki estradiol w 3dc.
    Nie denerwuj się. To normalne, że po takim zabiegu wszystko masz wywrócone do góry nogami. Możesz mieć estradiol wysoki jeśli na raz dojrzewają dwa pęcherzyki. Tak się czaswm zdarza. Nie ma powodu do paniki.

  • scania Autorytet
    Postów: 301 384

    Wysłany: 8 maja 2018, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila nawet jeśli zrobiła się torbiel to nie jest jeszcze nic strasznego. Weźmiesz Duphaston w drugiej fazie i powinna się wchłonąć. Miałaś zabieg chyba równo z owulacją (pisałaś że miesiączkę miałaś dwa tygodnie po zabiegu). Może to torbiel ciałka żółtego. Nie denerwuj się.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Jeden jajnik od 2001
    VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)
    IX 2013 IMSI: 4A&4B
    XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów - IMSI: 2x4B
    II 2015 synek - "wpadka" urlopowa
    II 2018 kriotransfer - 2cc - ciąża biochemiczna
    V 2018 mezoterapia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Niskie LH moze byc zwiazane z niedoczynnoscia tarczycy lub podniesionym poziomem testosteronu. Tak mowia internety.
    Zawsze tak mialas?

    W koncercie zyczen poprosze zeby w koncu przestaly wylazic mi kudly!

    Spadek FSH po mezo jest fantastyczny.
    Ja biore suple (przerzucilam sie teraz na antyoksydanty, utrzymuje q10 i D3), ale tak bardziej z przyzwyczajenia.
    Właśnie nie pamiętam czy tak zawsze miałam. Muszę zajrzeć do dokumentacji z poprzednich prób ivf.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Może to efekt dhea, skoro Magdala pisze o podniesionym testosteronie?
    A ja DHEA nie biorę w ogóle.

  • Miśka06 Ekspertka
    Postów: 145 70

    Wysłany: 8 maja 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2018, 18:44

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka, w wyniku mam napisane tak:
    "Kariotyp żeński prawidłowy, uwaga: w kariotypie obecny rzadki polimorficzny, dziedziczny wariant chromosomu 9 z powiększonym regionem heterochromatyny ramion długich, bez wpływu na fenotyp"

    Wg genetyk, z którą miałam konsultację oznacza to, że ramiona pękają i w odrastającej części nie ma materiału genetycznego, choć nie jestem pewna czy dobrze to zapamiętałam.
    Do tego lekarz w mojej klinice, po zobaczeniu wyników pokiwał głową i przyznał, że często widzi tą 'wadę' u par z niepowodzeniami. I chociaż nie ma na to żadnych naukowych dowodów to jego doświadczenia wskazują, że to może być problem.
    Podejdziemy do KD to się okaże..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2018, 11:02

  • Miśka06 Ekspertka
    Postów: 145 70

    Wysłany: 8 maja 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2018, 18:44

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 8 maja 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiaczek1281 wrote:
    Mezo robilas w Invicta Gdańsk
    Gosia,a kto Ci mowil,że może być skapy miesiączka?Mowili dlaczego?Dziś mam 4dc i już po miesiaczce,nigdy tak nie mialam.Martwi mnie to... A robiłaś moze teraz badania?Czy kazali po 3 miesiącach?Może zrobilam za wcześnie i może organizm wariuje...Ten estradiol jest strasznie dziwny.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 8 maja 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój estradiol dzisiaj 399 - okazuje się, że w obu jajnikach po pęcherzyku ok.14mm oraz na 99% jeszcze jeden już pękł. Normalnie szaleństwo;)

    Lukrecja, never_lose_hope, niezapominajka2017, karolcia35, Dana721 lubią tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka, a miałaś jakąś konsultację poza kliniką? Z genetykiem?
    Ja też się naczytałam o tym chromosomie 9, o chorobach dzieci, zespole Downa, autyźmie, poronieniach i w głębi serca bałam się trochę tych swoich komórek jajowych. Pokładam nadzieję w zdrowej dawczyni choć wiem, że to i tak nie daje gwarancji i wiele może się wydarzyć.
    Miśka w jakiej klinice się leczysz? Masz już za sobą jakieś procedury??

  • Miśka06 Ekspertka
    Postów: 145 70

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2018, 18:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy badała się któraś z Was pod kątem obecności łamliwego chromosomu X?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja, ja tego nie robiłam, bo genetyk mówiła, że skoro i tak podchodzimy do KD to nie ma sensu. Przynajmniej tak ją zrozumiałam..
    Powiedziała, że jeśli na własnych komórkach bym podchodziła to przy niskim AMH chłopczyk mógłby mieć tą chorobę, u dziewczynek nie. Tak więc skoro zapadła decyzja o KD to nie chcę się tyrać kolejnym badaniem :/
    A czemu pytasz??

    Jak Twoja córeczka?? :) Doszłaś już do siebie?


    Miśka, idź na konsultację i znajdź dobrą klinikę, to najważniejsze :) Dobry lekarz oceni Wasze szanse, nie z takimi wynikami były ciąże.. Działaj, szkoda czasu..
    Z jakiego jesteś miasta? Może któraś z nas poleci Ci sprawdzoną klinikę.. W jakim wieku jesteście??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2018, 12:53

  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    A mój estradiol dzisiaj 399 - okazuje się, że w obu jajnikach po pęcherzyku ok.14mm oraz na 99% jeszcze jeden już pękł. Normalnie szaleństwo;)

    I to wszystko po mezo?! Czy cos teraz bierzesz? Ale ci zazdroszcze...

  • Miśka06 Ekspertka
    Postów: 145 70

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2018, 18:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to w podobnym wieku jesteśmy i wiem jak bolą te wyniki :( Genetyk nazwała nasze pokolenie dziećmi Czarnobyla...
    Niestety z Poznaniem nie miałam styczności, zahaczyłam o kliniki w Gdyni, Łodzi i Białymstoku, teraz stanęło na Warszawie.
    Zajrzyj na ogólny wątek IVF, jest tam dużo więcej dziewczyn, na pewno znajdziesz kogoś z Poznania.. Ale z doświadczenia wiemy, że warto wybrać się gdzieś dalej, prawie każda z nas pokonuje wiele kilometrów do dobrych klinik..
    Powodzenia w poszukiwaniach, odezwij się czasem, forum to ogromna pomoc w naszych problemach. I kopalnia wiedzy!

    Miśka06 lubi tę wiadomość

  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitty.Noir wrote:
    I to wszystko po mezo?! Czy cos teraz bierzesz? Ale ci zazdroszcze...
    Kitty, u mnie już ponad 6 miesięcy od mezo minęło, więc sama nie wiem. W lutym zjadłam jedno opakowanie clo i od tego czasu mam normalnie miesiączkę i na usg widać pęcherzyk, z tymże w jednym cyklu nie pękł i jest torbiel, już się zmniejsza na szczęście. Obczajam już opcje na KD, bo z moim amh raczej nie liczę na wiele, ale cieszę się, że czuje się normalnie, a nie jak wtedy, kiedy miałam wszystkie objawy menopauzy! A biorę standardowo d3, wit.c, NNKT, donga (ale trochę opuściłam ostatnio), Q10 200-400mg (jak mi się akurat sypnie z pudełka danego dnia;)), ovarin i od jakiś 3 tygodni melatoninę. Do tego joga hormonalna i akupunktura.

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to jest joga hormonalna?

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Co to jest joga hormonalna?
    https://youtu.be/XLeWa63aA3s
    https://youtu.be/uHGOFvicyG0
    Oraz może być też ten: https://youtu.be/1v-Yd2CLEVA

    Podobno określone ćwiczenia działają trochę jak masaż dla narządów wewnętrznych, pobudzając je do odpowiedniej pracy. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mnie te ćwiczenia i prowadząca bardzo podeszły i ćwiczę w miarę regularnie od ok. 2 miesięcy. Na pewno nie zaszkodzi, a można się trochę zrelaksować i rozciągnąć :)

    Tutaj jeszcze do poczytania: http://www.studiojogi.pl/content/pytania-o-hormony

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2018, 14:11

    Mimila lubi tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ