X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Dorek83 Przyjaciółka
    Postów: 90 21

    Wysłany: 16 listopada 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    a sprawdzałaś immunologię (kiry, allo-mlr), robiłaś histero żeby sprawdzić czy masz bezobjawowy stan zapalny markerem cd138? może warto to sprawdzić...

    Od czerwca leczę się u immunolog Jerzak z Warszawy. Badałam cytokiny, trombofilię, a teraz zleciła mi KIRy. Histero nie robiłam, ale może po 1 wizycie u Lewandowskiego mi zlecą.

  • karola Autorytet
    Postów: 1019 969

    Wysłany: 16 listopada 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) Jestem nowa w tym wątku. Mam 33 lata. Od ok 8 msc staramy się o dziecko, bezskutecznie.
    Miesiąc temu dowiedzialam się, że moje AMH=0,8 ng/nl.
    Gine od razu mocno zasugerowala in vitro, jednak nie jesteśmy gotowi na ten krok i chcemy popróbować ze stymulacją CLO i duphastonem po owu (mam krótkie fazy lutealne). Pierwsza stymulacja była w tym cyklu, wyhodowalam dwa pecherzyki, ale pękł mi tylko 1 (nie miałam zastrzyku). Jeśli się nie uda, w kolejnym cyklu poproszę o zastrzyk, żeby mieć szansę na pękniecie kilku (jeśli będą;)

    Parametry nasienia męza - ok.

    Gine z badań zleciła mi prolaktyne, TSH, mialam też robiony testosteron i anty-TPO i anty-TG.
    Te badania w normie.
    Widzę, że wiele z Was mialo badanie FSH, czy to normalne że lekarka mi tego nie zleciła? Czy jeszcze polecacie zrobić jakieś badania na tym etapie?
    Nie mam stwierdzonych problemów typu PCOS, endometrioza. Cykle mam krótkie i mało obfite.

    Starania o pierwsze dziecko od lutego 2021
    Listopad '21 ciąża biochemiczna 💔

    Listopad 2022- nasza córeczka już z nami ❤️

    age.png
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 16 listopada 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola wrote:
    Hej:) Jestem nowa w tym wątku. Mam 33 lata. Od ok 8 msc staramy się o dziecko, bezskutecznie.
    Miesiąc temu dowiedzialam się, że moje AMH=0,8 ng/nl.
    Gine od razu mocno zasugerowala in vitro, jednak nie jesteśmy gotowi na ten krok i chcemy popróbować ze stymulacją CLO i duphastonem po owu (mam krótkie fazy lutealne). Pierwsza stymulacja była w tym cyklu, wyhodowalam dwa pecherzyki, ale pękł mi tylko 1 (nie miałam zastrzyku). Jeśli się nie uda, w kolejnym cyklu poproszę o zastrzyk, żeby mieć szansę na pękniecie kilku (jeśli będą;)

    Parametry nasienia męza - ok.

    Gine z badań zleciła mi prolaktyne, TSH, mialam też robiony testosteron i anty-TPO i anty-TG.
    Te badania w normie.
    Widzę, że wiele z Was mialo badanie FSH, czy to normalne że lekarka mi tego nie zleciła? Czy jeszcze polecacie zrobić jakieś badania na tym etapie?
    Nie mam stwierdzonych problemów typu PCOS, endometrioza. Cykle mam krótkie i mało obfite.
    Tak niskie AMH i krótkie cykle mogą świadczyć o wygasajacej funkcji jajników. Można to potwierdzić robiąc badania hormonow: FSH, LH I estradiol między 2-4 dniem cyklu. Jeśli to ta diagnoza wtedy szanse na zajscie w ciaze naturalnie są do 5%, tak mnie poinformował lekarz. To nie jest normalne że nie kazali Ci zrobić tych hormonów. Ale trafic na kompetentengo lekarza jest bardzo ciężko. Też nie byłam przekonana do IVF, wręcz nie brałam pod uwagę ale niestety jak usłyszałam diagnozę i szanse % na naturalna ciążę to zmieniłam myślenie. Też AMH w takim wypadku może szybko spadać, trzeba sobie z tego zdawać sprawę żeby potem nie było za późno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2021, 12:13

    karola lubi tę wiadomość

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • karola Autorytet
    Postów: 1019 969

    Wysłany: 16 listopada 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Tak niskie AMH i krótkie cykle mogą świadczyć o wygasajacej funkcji jajników. Można to potwierdzić robiąc badania hormonow: FSH, LH I estradiol między 2-4 dniem cyklu. Jeśli to ta diagnoza wtedy szanse na zajscie w ciaze naturalnie są do 5%, tak mnie poinformował lekarz. To nie jest normalne że nie kazali Ci zrobić tych hormonów. Ale trafic na kompetentengo lekarza jest bardzo ciężko. Też nie byłam przekonana do IVF, wręcz nie brałam pod uwagę ale niestety jak usłyszałam diagnozę i szanse % na naturalna ciążę to zmieniłam myślenie. Też AMH w takim wypadku może szybko spadać, trzeba sobie z tego zdawać sprawę żeby potem nie było za późno.

    Dzięki Esperanza05! Pogadam z moja lekarka odnośnie tych badan. Tylko mam mieć stymulację CLO od 3-7 dc, pytanie czy to nie zaburza wyników? Orientujesz się może!

    Starania o pierwsze dziecko od lutego 2021
    Listopad '21 ciąża biochemiczna 💔

    Listopad 2022- nasza córeczka już z nami ❤️

    age.png
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 16 listopada 2021, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola wrote:
    Dzięki Esperanza05! Pogadam z moja lekarka odnośnie tych badan. Tylko mam mieć stymulację CLO od 3-7 dc, pytanie czy to nie zaburza wyników? Orientujesz się może!
    Niestety nie bo nie miałam nigdy stymulacji. Ale możesz też te badania zrobić w 2 dni cyklu. Jak będziesz miała wyniki to daj znać mogę Ci dużo więcej podpowiedzieć. Ja przed klinika niepłodności przeszłam chyba z 5 ginekologów z super opiniami i żaden mi nie pomógł ani nie postawił diagnozy. Nawet w klinice też 1 lekarka była słaba dopiero później dobrze trafiłam. Ogólnie straciłam na tym pół roku więc mam nadzieję że moje wskazówki Tobie pomoga i że nie stracisz czasu tak jak ja :)

    russty lubi tę wiadomość

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • karola Autorytet
    Postów: 1019 969

    Wysłany: 16 listopada 2021, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam że odpisałaś mi też na drugim wątku. Super wskazówka z tymi badaniami, wyproszę w Luxmedzie zeby mi wystawili skierowanie i zrobie w 2 dc zanim zacznę zażywać Clo. Napisałam też do mojej ginekolog czy zaleca mi zrobić te badania, ciekawa jestem co odpisze. Ona też pracuje w klinice niepłodności btw.
    Jak tylko będę mieć zrobione badania, to dam tu znać (pewnie na początku grudnia). Chyba że jakimś cudem trafimy w tym cyklu z ciążą - przyznam że staralismy sie dosc intensywnie ;p

    A Ty Esperanza05 teraz będziesz się szykować do 1 próby IVF? Krótki protokół?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2021, 16:27

    Starania o pierwsze dziecko od lutego 2021
    Listopad '21 ciąża biochemiczna 💔

    Listopad 2022- nasza córeczka już z nami ❤️

    age.png
  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 16 listopada 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Niestety nie bo nie miałam nigdy stymulacji. Ale możesz też te badania zrobić w 2 dni cyklu. Jak będziesz miała wyniki to daj znać mogę Ci dużo więcej podpowiedzieć. Ja przed klinika niepłodności przeszłam chyba z 5 ginekologów z super opiniami i żaden mi nie pomógł ani nie postawił diagnozy. Nawet w klinice też 1 lekarka była słaba dopiero później dobrze trafiłam. Ogólnie straciłam na tym pół roku więc mam nadzieję że moje wskazówki Tobie pomoga i że nie stracisz czasu tak jak ja :)

    Witaj, u my z mężem staramy się 20 cykli albo i więcej :( (więcej informacji w stopce) na ten moment zdecydowaliśmy się na napro, inni lekarze z uwagi na nasienie męża zalecali ivf. Do brzegu : generalnie koemptlenie jakby nie rozumiem zależności fsh i amh... Moje oscyluje na poziomie przed 10 tką, estradiol ok 60-65, (ostatnie badane w grudniu 2020, musze powtórzyć w nowym cyklu) natomiast moje amh to 2.6... o co chodzi??? Nie powiem, że moje fsh mnie zapokoilo, ale badanie amh I afc (liczenie pęcherzyków antralnych) pokazało, że moja rezerwa jest jeszcze ok... cieszę się, że szukamy jeszcze przyczyn z naprotechnologią, ale in vitro nie mówię "nie" - regularnie podczytuję wątki... jestem skołowana... to się kupy nie trzyma. Lekarze stwierdzają owulki, że są ok, nowy lekarz napro też tak twierdzi, ale boję się, że prześpimy czas z moim podwyżsozbym niewątpliwe fsh...

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 16 listopada 2021, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola wrote:
    Widziałam że odpisałaś mi też na drugim wątku. Super wskazówka z tymi badaniami, wyproszę w Luxmedzie zeby mi wystawili skierowanie i zrobie w 2 dc zanim zacznę zażywać Clo. Napisałam też do mojej ginekolog czy zaleca mi zrobić te badania, ciekawa jestem co odpisze. Ona też pracuje w klinice niepłodności btw.
    Jak tylko będę mieć zrobione badania, to dam tu znać (pewnie na początku grudnia). Chyba że jakimś cudem trafimy w tym cyklu z ciążą - przyznam że staralismy sie dosc intensywnie ;p

    A Ty Esperanza05 teraz będziesz się szykować do 1 próby IVF? Krótki protokół?
    Chyba tak jeśli wyniki badań genetycznych wyjdą dobre. Jeszcze czekamy na wyniki. W piątek mam wizyte w klinice więc pewnie się więcej dowiem. Fajnie by było podejść do IVF już w grudniu :) na początku jest ciężko trzeba się przegrzebać w forum przez różne tematy żeby się dużo dowiedzieć. Ja już się chyba pogodziłam z tym że naturalnie nie wyjdzie chociaż jeszcze parę miesięcy temu nie brałam IVF pod uwagę. Ale lekarz mi przetłumaczył :) mam nadzieję że ze stymulacji coś wyjdzie bo przy niskim AMH z tym ciężko. Trzymam kciuki żeby Tobie się udało naturalnie :) jest sporo takich historii tu na forum więc wszystko jest możliwe :)

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 16 listopada 2021, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CestLaVie wrote:
    Witaj, u my z mężem staramy się 20 cykli albo i więcej :( (więcej informacji w stopce) na ten moment zdecydowaliśmy się na napro, inni lekarze z uwagi na nasienie męża zalecali ivf. Do brzegu : generalnie koemptlenie jakby nie rozumiem zależności fsh i amh... Moje oscyluje na poziomie przed 10 tką, estradiol ok 60-65, (ostatnie badane w grudniu 2020, musze powtórzyć w nowym cyklu) natomiast moje amh to 2.6... o co chodzi??? Nie powiem, że moje fsh mnie zapokoilo, ale badanie amh I afc (liczenie pęcherzyków antralnych) pokazało, że moja rezerwa jest jeszcze ok... cieszę się, że szukamy jeszcze przyczyn z naprotechnologią, ale in vitro nie mówię "nie" - regularnie podczytuję wątki... jestem skołowana... to się kupy nie trzyma. Lekarze stwierdzają owulki, że są ok, nowy lekarz napro też tak twierdzi, ale boję się, że prześpimy czas z moim podwyżsozbym niewątpliwe fsh...
    AMH masz bardzo dobre. Co do FSH ono się lubi wahać od cyklu do cyklu, podobno też jest uzależnione od tego ile pęcherzyków jest w danym cyklu. Na spokojnie sobie powtórz to badanie (ważne żeby to było między 2 a 4 dniem cyklu) razem z LH I estradiolem. Na kanale plodnosc.pl na youtube oglądałam dużo filmików o niskim AMH I tam lekarze mówili że czasami estradiol powoduje że fsh jest niższe i to pułapka diagnistyczna ale wtedy estradiol jest na wysokim poziomie. Z tego co kojarzę powyżej 50 to dużo ale przejrzyj sobie te filmiki na tym kanale, można się dużo dowiedzieć. Jeśli masz AMH wysokie i dużo pęcherzyków na podladzie na usg to raczej masz Dobra rezerwę i nie ma się co martwic :) dodatkowym badaniem przy niskiej rezerwie to Inhibina B, też wskazuje na rezerwę jajnikowa ale nie sądzę żebyś musiała je robić. A pytałaś lekarza o to FSH? Pewnie jak powtórzysz badanie to będziesz miała już w normie :)

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 16 listopada 2021, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    AMH masz bardzo dobre. Co do FSH ono się lubi wahać od cyklu do cyklu, podobno też jest uzależnione od tego ile pęcherzyków jest w danym cyklu. Na spokojnie sobie powtórz to badanie (ważne żeby to było między 2 a 4 dniem cyklu) razem z LH I estradiolem. Na kanale plodnosc.pl na youtube oglądałam dużo filmików o niskim AMH I tam lekarze mówili że czasami estradiol powoduje że fsh jest niższe i to pułapka diagnistyczna ale wtedy estradiol jest na wysokim poziomie. Z tego co kojarzę powyżej 50 to dużo ale przejrzyj sobie te filmiki na tym kanale, można się dużo dowiedzieć. Jeśli masz AMH wysokie i dużo pęcherzyków na podladzie na usg to raczej masz Dobra rezerwę i nie ma się co martwic :) dodatkowym badaniem przy niskiej rezerwie to Inhibina B, też wskazuje na rezerwę jajnikowa ale nie sądzę żebyś musiała je robić. A pytałaś lekarza o to FSH? Pewnie jak powtórzysz badanie to będziesz miała już w normie :)

    Pytałam, ale to bagatelizują, mówią że jest ok... jedna lekarka po badaniu AFC (liczenie antralnych) stwierdziła, że amh to formalność,
    bo powinnam mieć dobre i po tym jak zrobiłam to amh w kolejnym cyklu to faktycznie nie wygląda to najgorzej (miewam podwójne owulki) dziwi mnie FSH przy takiej rezerwie (LH również ok 10tki). O pułapce estradiol - FSH wiem, bo raz przy estradiolu w 3dc (estro był ok 100!), fsh było coś koło 5.5. Nie wiem może pęcherzyk w poprzednim cyklu nie pękł, że taki estradiol byłw 3dc?? Pewnie jest jeszcze coś o czym nie wiem. Jestem rozbita. W następnym tygodniu mam szczegółową wizytę z lekarzem napro i muszę jeszcze raz zgłosić swoje zastrzeżenia co do korelacji fsh - amh. Po prostu boję się tracić czas mimo spoko rezerwy, bo jak wiemy do stymulki ivf fsh im niższe tym lepsze. Czaszka dymi.

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • karola Autorytet
    Postów: 1019 969

    Wysłany: 16 listopada 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Chyba tak jeśli wyniki badań genetycznych wyjdą dobre. Jeszcze czekamy na wyniki. W piątek mam wizyte w klinice więc pewnie się więcej dowiem. Fajnie by było podejść do IVF już w grudniu :) na początku jest ciężko trzeba się przegrzebać w forum przez różne tematy żeby się dużo dowiedzieć. Ja już się chyba pogodziłam z tym że naturalnie nie wyjdzie chociaż jeszcze parę miesięcy temu nie brałam IVF pod uwagę. Ale lekarz mi przetłumaczył :) mam nadzieję że ze stymulacji coś wyjdzie bo przy niskim AMH z tym ciężko. Trzymam kciuki żeby Tobie się udało naturalnie :) jest sporo takich historii tu na forum więc wszystko jest możliwe :)

    A jakie to badania genetyczne? Na razie jestem dosc zielona w kwestii IVF, iwem że czasem można zrobić badania zarodków pod kątem chorób genetycznych (np. trisomie), ale zakładam ze mówisz o innych badaniach.

    Starania o pierwsze dziecko od lutego 2021
    Listopad '21 ciąża biochemiczna 💔

    Listopad 2022- nasza córeczka już z nami ❤️

    age.png
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 16 listopada 2021, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CestLaVie wrote:
    Pytałam, ale to bagatelizują, mówią że jest ok... jedna lekarka po badaniu AFC (liczenie antralnych) stwierdziła, że amh to formalność,
    bo powinnam mieć dobre i po tym jak zrobiłam to amh w kolejnym cyklu to faktycznie nie wygląda to najgorzej (miewam podwójne owulki) dziwi mnie FSH przy takiej rezerwie (LH również ok 10tki). O pułapce estradiol - FSH wiem, bo raz przy estradiolu w 3dc (estro był ok 100!), fsh było coś koło 5.5. Nie wiem może pęcherzyk w poprzednim cyklu nie pękł, że taki estradiol byłw 3dc?? Pewnie jest jeszcze coś o czym nie wiem. Jestem rozbita. W następnym tygodniu mam szczegółową wizytę z lekarzem napro i muszę jeszcze raz zgłosić swoje zastrzeżenia co do korelacji fsh - amh. Po prostu boję się tracić czas mimo spoko rezerwy, bo jak wiemy do stymulki ivf fsh im niższe tym lepsze. Czaszka dymi.
    Hmm mi przy podglądach na usg też zawsze mówili że wszystko super. Wiem że to ciezkie, chciałoby się ufać lekarzom ale ewidentnie czasami niektórzy za bardzo bagatelizuja. Powtórz sobie te hormony I zobaczymy co wyjdzie. Jeśli nadal będą za wysokie to dla swojego spokoju zrob sobie Inhibine b z krwi (tanie nie jest coś koło 150-180zl chyba) I wtedy będziesz miała wszystko jasne :) Widzę że masz mutacje z pakietu trombofilii. Robisz coś w tym kierunku? To też ma wpływ na zajscie w ciaze i jej utrzymanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2021, 18:23

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 16 listopada 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola wrote:
    A jakie to badania genetyczne? Na razie jestem dosc zielona w kwestii IVF, iwem że czasem można zrobić badania zarodków pod kątem chorób genetycznych (np. trisomie), ale zakładam ze mówisz o innych badaniach.
    Tak, typowe badanie przed IVF to kariotyp (czyli badanie chromosomów). Oboje partnerzy muszą je zrobić, jest drogie i dosyć długo czeka się na wynik nawet do 8 tyg. Ja dodatkowo miałam zlecone przez lekarza badanie Frax czyli łamliwego chromosomu. Jest to zlecane przy diagnozie POF (wygasanie funkcji jajnikow). Dodatkowo u nas jest problem po stronie męskiej i też mieliśmy dużo dodatkowych badań zleconych i czekamy na wyniki.
    Badania zarodkow raczej zaleca się gdy wyjdą jakieś nieprawidłowości w kariotypach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2021, 18:31

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Hmm mi przy podglądach na usg też zawsze mówili że wszystko super. Wiem że to ciezkie, chciałoby się ufać lekarzom ale ewidentnie czasami niektórzy za bardzo bagatelizuja. Powtórz sobie te hormony I zobaczymy co wyjdzie. Jeśli nadal będą za wysokie to dla swojego spokoju zrob sobie Inhibine b z krwi (tanie nie jest coś koło 150-180zl chyba) I wtedy będziesz miała wszystko jasne :) Widzę że masz mutacje z pakietu trombofilii. Robisz coś w tym kierunku? To też ma wpływ na zajscie w ciaze i jej utrzymanie.

    Brałam jeden cykl acard ta niższa dawkę od owulacji - później na czas leczenia helikobakter - przerwałam. Będę włączała od tego cyklu. Badania hormonów z 3dc łącznie z inhibina, testosteronem i androstendionem powtórzę na bank. Boli mnie ze lekarze tak na wszytko machają ręką... pracuję w branży medycznej i dużo robię na własną rękę. Nowy gin od napro wspomniał ze mam dużo przydatnych badań tylko potrzebuję lekarza który to zbierze i poprawadzi. Progesteron jakby Potwierdza owulki, badałam nawet go w 6-7 dpo i 8-9 dpo wraz z estradiolem i wynosił odpowiednio 17 i 144, 15 i 133 więc jakby owu była, ale ten cholerny FSH... jestem baaaardzo ciekawa co zaproponuje lekarz napro I trenerka modelu, póki co widać że stawiaaja na konkretną diagnostykę... półtora roku temu na starcie starań- podobnie jak Ty odrzucałam kiedykolwiek ivf, a teraz gdy napro nic nie wniesie rozważam taką opcję... najgorsze ze co organizm to inna sprawa. Będąc tu widziałam ciążę naturalne z wysokim fshi niskim amh, albo do ivf nie dochodziło bo.. Pach ciąża naturalna, także nadzieja się tli :)

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CestLaVie wrote:
    Brałam jeden cykl acard ta niższa dawkę od owulacji - później na czas leczenia helikobakter - przerwałam. Będę włączała od tego cyklu. Badania hormonów z 3dc łącznie z inhibina, testosteronem i androstendionem powtórzę na bank. Boli mnie ze lekarze tak na wszytko machają ręką... pracuję w branży medycznej i dużo robię na własną rękę. Nowy gin od napro wspomniał ze mam dużo przydatnych badań tylko potrzebuję lekarza który to zbierze i poprawadzi. Progesteron jakby Potwierdza owulki, badałam nawet go w 6-7 dpo i 8-9 dpo wraz z estradiolem i wynosił odpowiednio 17 i 144, 15 i 133 więc jakby owu była, ale ten cholerny FSH... jestem baaaardzo ciekawa co zaproponuje lekarz napro I trenerka modelu, póki co widać że stawiaaja na konkretną diagnostykę... półtora roku temu na starcie starań- podobnie jak Ty odrzucałam kiedykolwiek ivf, a teraz gdy napro nic nie wniesie rozważam taką opcję... najgorsze ze co organizm to inna sprawa. Będąc tu widziałam ciążę naturalne z wysokim fshi niskim amh, albo do ivf nie dochodziło bo.. Pach ciąża naturalna, także nadzieja się tli :)
    Tak wszystko jest możliwe też się tego trzymam :) u mnie zajcie naturalne to mniej niż 5% szans plus problem z nasienie na dodatek więc pozostaje IVF miejmy nadzieję. A byłaś z tymi mutacjami u hematologa? Wiem że niektórzy przy PAI biorą też heparynę, ale nie znam się na tym. Sama dopiero zrobiłam te badania na trombofilie i czekam na wyniki bo lepiej to wiedzieć przed IVF.

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • russty Ekspertka
    Postów: 157 355

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczę dziewczyny, CestLaVie, karola! muszę napisać ku przestrodze - przez około 2 lata starań o ciążę bujałam się z ginekologami, którym się wydawało, że wiedzą coś na temat niepłodności i prawdopodobnie traciłam czas. Były wielokrotne monitoringi owulacji, badania hormonów, próby z letrozolem i ovitrelle i niby wszystko było ok, wszystko właściwie w normie, tylko coś z tą ciążą nie wychodziło. Nikt nie podejrzewał endometriozy, nikt nie zwrócił uwagi, na to, że FSH jak na mój wiek jednak było dość wysokie, że miałam dość mało pęcherzyków antralnych czy owulacje zawsze w jednym jajniku. Jedyne co dobrego z tego wyszło, to że w pewnym momencie pokazały się torbiele endometrialne w jajnikach i to doprowadziło do tego, że udałam się do specjalisty od tematu, który wykrył nacieki na prawie wszystkich organach miednicy mniejszej i guz endometrialny. Nie miałam praktycznie szans zajść w ciążę, a do tego endometrioza zżerała mi jajniki :/ potem były jeszcze inne fuck upy po drodze ze strony lekarzy, ale w sumie to bez znaczenia. Absolutnie nie mówię, że to może być podobna historia u was, tylko raczej, że warto na własną rękę drążyć temat, szukać przyczyn, dopytywać, porównywać opinie lekarzy, bo niestety nie zawsze można im w 100% zaufać. Dobrze, że tu jesteście! Powodzenia :)

    starania od 09.2018
    ja - rocznik 86
    ch. Hashimoto
    po drodze próby stymulacji letrozolem bez skutku
    10.2019 pierwszy raz torbiel endometrialna
    03.2020 diagnoza Endometrioza IV st
    08.2020 lap. endometriozy
    11.2020 HSK polip endometrium
    11.2020 AMH 0,1 FSH 22
    02.2021 hormony b.z.
    U męża plemniki wporzo ;)
    1. IVF 2.2021
    primolut+HW
    potem HW+gonapeptyl+recovelle, na koniec 2×mensinorm
    3 pęcherzyki,2 kumulusy, 1 zarodek - transfer 2-dniowca 4A(6A?)
    beta:10dpt-26, 12dpt-80, 14dpt-219, 19dpt-2335, 26dpt-11998, 29dpt-❤🙏🍀💚
    mhsvf71x5c2itezb.png
  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 16 listopada 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Tak wszystko jest możliwe też się tego trzymam :) u mnie zajcie naturalne to mniej niż 5% szans plus problem z nasienie na dodatek więc pozostaje IVF miejmy nadzieję. A byłaś z tymi mutacjami u hematologa? Wiem że niektórzy przy PAI biorą też heparynę, ale nie znam się na tym. Sama dopiero zrobiłam te badania na trombofilie i czekam na wyniki bo lepiej to wiedzieć przed IVF.

    Trzeba wierzyć :) sama osobiście znam przypadek kobiety (moja pacjentka), gdzie lekarze dawali jej 0% szans na ciążę naturalną, fsh 17, amh 0.3-0.4, wstrzymała się pół roku z decyzją ivf I zaszła naturalnie w ciążę :) warto wierzyć, ale oczywiście nie czekać zbytnio z tym co często bywa nieuchronne ;) u mnie też cienkie endo, dziwne fsh które niewiadomo co zwiastuje, niedrożny jajowód, nasienie- kiepskie, no i dochodzi wiek... daję szanse jeszcze tej napro I jak nic nie wyniknie prócz "pitu, pitu" szukam kliniki :) a Wy ile się staracie?

    O hematologu myślałam, na bank po środzie za tydzień będę wiedziała jaki jest plan działania i pewnie nawet jak nie będzie to zalecone to i tak znajdę hematologa :) przynajmniej się przebadam i w razie "w" będzie do ivf. Choć chce wierzyć w napro, bo człek często sobie kracze... kiedyś ot tak rzuciłam do kumpeli, że pewnie jak się zdecydujemy na dziecko to będą problemy, w tym u męża i będziemy rozważać ivf. Jakoś tak mi coś mówiło. Po 3-4 nieudanych cyklach ruszyłam z pełną diagnostyką. W zasadzie do roku miałam jiz dużo zbadane czego cześć par nie ma nawet po 2 latach. Planuje jeszcze krzywe, mężowi asa, psa - ruch nawet nie drgnął po żadnych suplach ani po stymulce clo i helikobakter. Sobie również planuję asa z krwi.

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • Anka_77 Ekspertka
    Postów: 241 114

    Wysłany: 16 listopada 2021, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Niestety nie bo nie miałam nigdy stymulacji. Ale możesz też te badania zrobić w 2 dni cyklu. Jak będziesz miała wyniki to daj znać mogę Ci dużo więcej podpowiedzieć. Ja przed klinika niepłodności przeszłam chyba z 5 ginekologów z super opiniami i żaden mi nie pomógł ani nie postawił diagnozy. Nawet w klinice też 1 lekarka była słaba dopiero później dobrze trafiłam. Ogólnie straciłam na tym pół roku więc mam nadzieję że moje wskazówki Tobie pomoga i że nie stracisz czasu tak jak ja :)
    Hej, a mogłabyś mi pomóc z interpretacją? Robiłam badanie w 3dc: TSH 2,65; FT4 13,78; FT3 4,11; estradiol 25,2; FSH 13,7; LH 9,84; prolaktyna 317; anty-TPO 140 norma do 34; testosteron 0,17; DHEAS 252,8; SHBG 34,73; AMH 0,37; inhibina B 41,1; progesteron 6,92 (w 21 DC).

    Ona
    AMH 0,37; FSH 13,7; inhibina B 41,1; DHEAS 252,8; TSH 2,65;
    początki Hashimoto;
    Kariotyp prawidłowy,
    MTHFR- mutacja homozygotyczne 665C>T;

    On
    Asthenozoospermia;
    Glukoza 145;
    Kariotyp prawidłowy;
    CFTR- nie wykryto mutacji;
    Fragmentacja DNA 24,9%;
    Test MAR prawidłowy;

    NOVUM
    1. ICSI ( 02.2021 protokół krótki z clostilbegyt, menopur 150j, gonal 150j, orgalutran 0,25mg) - 1 zarodek trzydniowy klasy cl 8.3, transfer 😞
    2. ICSI (07.2021 protokół krótki z lametta 2 tabl., menopur 75j,) - 1 zarodek dwudniowy klasy cl 6.3, transfer 😞

    KRIOBANK
    3. Stymulacja - 2 puste pęcherzyki

    REPROFIT
    4. Stymulacja - 2 pęcherzyki, z tego jeden oocyt, ale niezdolny do zapłodnienia
  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 16 listopada 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    russty wrote:
    kurczę dziewczyny, CestLaVie, karola! muszę napisać ku przestrodze - przez około 2 lata starań o ciążę bujałam się z ginekologami, którym się wydawało, że wiedzą coś na temat niepłodności i prawdopodobnie traciłam czas. Były wielokrotne monitoringi owulacji, badania hormonów, próby z letrozolem i ovitrelle i niby wszystko było ok, wszystko właściwie w normie, tylko coś z tą ciążą nie wychodziło. Nikt nie podejrzewał endometriozy, nikt nie zwrócił uwagi, na to, że FSH jak na mój wiek jednak było dość wysokie, że miałam dość mało pęcherzyków antralnych czy owulacje zawsze w jednym jajniku. Jedyne co dobrego z tego wyszło, to że w pewnym momencie pokazały się torbiele endometrialne w jajnikach i to doprowadziło do tego, że udałam się do specjalisty od tematu, który wykrył nacieki na prawie wszystkich organach miednicy mniejszej i guz endometrialny. Nie miałam praktycznie szans zajść w ciążę, a do tego endometrioza zżerała mi jajniki :/ potem były jeszcze inne fuck upy po drodze ze strony lekarzy, ale w sumie to bez znaczenia. Absolutnie nie mówię, że to może być podobna historia u was, tylko raczej, że warto na własną rękę drążyć temat, szukać przyczyn, dopytywać, porównywać opinie lekarzy, bo niestety nie zawsze można im w 100% zaufać. Dobrze, że tu jesteście! Powodzenia :)

    Dzięki :) Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego dziękuję że tu trafiłam :) podczytuję wątki ivf bo macie tu ogromną wiedzę i dużo badań i tropów pojawiło się i u mnie właśnie dzięki forum ;)

    Muszę się Również zgodzić w 100% że lekarzom nawet trzeba "patrzeć na ręce "... gdybym nie drążyła, to bym niem iala żadnych badań. Mój znajomy gin, sympatyczny facet, rozłożył ręce, powiedział wprost, że nie umie mi pomóc (zapewne się nie zna) I skierowal do kliniki na ivf. Niestety, ale w klinice w której byliśmy to była totalna porażka... bałagan, lekarz nie kojarzył nas, po raz enty uczepił się tylko nasienia, nie pamiętał naszego wieku, stażu starań, że drożność już miałam w swoim mieście - naciągał na kolejną. To mnie pchnęło do napro, ale niczego nie wykluczam w połowie przyszłego roku i na na pewno nie podejdę do ivf w tej klinice :)

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 16 listopada 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka_77 wrote:
    Hej, a mogłabyś mi pomóc z interpretacją? Robiłam badanie w 3dc: TSH 2,65; FT4 13,78; FT3 4,11; estradiol 25,2; FSH 13,7; LH 9,84; prolaktyna 317; anty-TPO 140 norma do 34; testosteron 0,17; DHEAS 252,8; SHBG 34,73; AMH 0,37; inhibina B 41,1; progesteron 6,92 (w 21 DC).
    Hej, niestety nie znam się jakoś super na hormonach, mogę Ci tylko powiedzieć jak było u mnie. Wiem o tym nieszczęsnym FSH że jeśli jest powyżej 10 to już źle a wraz z niskim AMH I niską inhibina potwierdza przedwczesne wygasanie funkcji jajnikow. Ja miałam FSH 19 potem 10 (ale to chyba obniżyłam biorąc niepokalanka) I potem znowu 16 więc ciągle bardzo wysokie. Czy lekarz zdiagnozował Ci POF? Widzę że masz początki hashimoto, bierzesz leki na tarczyce? Ogólnie przy staraniach warto pilnować żeby TSH było w okolicy 1. Ja nie mam hashimoto ani niedoczynności a i tak biorę eutyrox żeby obnizyc TSH bo miałam 2.8. Ale oczywiście skonsultuj się z jakimś dobrym endokrynologiem on powienien zinterpretować te wszystkie wyniki. A na podglądzie usg ile zwykle masz pęcherzyków? Pod tym względem jest ok?

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
‹‹ 2292 2293 2294 2295 2296 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ