X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Atika Autorytet
    Postów: 880 891

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    monester wrote:
    Atika - nie, teoria jest taka, że komórki moje są za słabe - i nie mogą uciągnąć tych podziałów, zatrzymują się, bo materiał genetyczny jest nieprawidłowy, bo organizm chore zarodki odrzuca. No ale mówili też , że może coś z nasieniem blablabla, w Czechach lekarz się za głowę chwycił, żadnej selekcji nie robiliśmy i z 6 komórek 5 pociągnęło do blastki, więc tym samym ich teoria legła w gruzach.

    My w GynC w Polsce. Teraz biorę HG. Myślisz, że lepiej od razu uderzać do Eurofertil czy spróbować Jeszcze raz w dotychczasowej?
    HG mam brać do końcautego i wtedy jeśli wszystko będzie dobrze to stymulacja. Ktoś gdzieś pisał, że mają dobre zaplecze embriologiczne.
    Mój M mówi, że Ostrawa to jest dość daleko (1,5 h a teraz mamy polowe tego czasu) i nie jest zbyt chętny.

    Ja przed pierwszą stymulacją miałam dwie tomografię komputerowe całego ciała. Mogło to mieć wpływ na jakość jajek,,?



    sliwka wrote:
    Tyle się mówi, że kluczowym momentem jest po 3 dniu rozwoju zarodka, kiedy ma się on przekształcić w morulę, a u mnie najczęściej padały zarodki po 4 dobie, a w przypadku kilku byly już małymi blastkami, ale stawały.. to się u mnie trochę kłoci z ta teorią o trzecim, newralgicznym dniu.

    Nasz zarodek do 4 doby był idealny, ale na 10 komórkach stanęło.
    W zeszłym miesiącu w cyklu naturalnym zrobiłam betę. Coś wykryło, ale po 1,7 zaczęło spadać. Próbował się zagnieździc, ale padł.



    monester wrote:
    Atika - nie, teoria jest taka, że komórki moje są za słabe - i nie mogą uciągnąć tych podziałów, zatrzymują się, bo materiał genetyczny jest nieprawidłowy, bo organizm chore zarodki odrzuca. No ale mówili też , że może coś z nasieniem blablabla, w Czechach lekarz się za głowę chwycił, żadnej selekcji nie robiliśmy i z 6 komórek 5 pociągnęło do blastki, więc tym samym ich teoria legła w gruzach.


    Ale to z Twojej komórki i męża plamnika?

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • sliwka Przyjaciółka
    Postów: 83 36

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Ale to z Twojej komórki i męża plamnika?

    Co oznacza skrot HG? Bo myslalam o hormonie wzrostu.

    Jesli nam sie nie uda z obecnymi zarodkami to chyba pojdziemy do Eurofertil- bardzo mi zalezy na super labie. Z Krakovi jestem zadowolona, ale uwazam ze po niepowodzeniach warto probowac gdzie indziej. 1,5h do Ostrawy to jak rzut beretem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2023, 21:15

  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika, ja uważam, że z niską rezerwa i wieku plus minus 40 (łącznie jeśli oba warunki są spelnione) nie ma co dalej próbować na swoich- 2-3 próby to jest max dla mnie, żeby poznać sytuację swoją i liczyć na lut szczęścia. chyba że się bardzo chce wydać dużo pieniędzy na nic. Żeby w tym wieku uzyskać prawidłowy genetycznie zarodek to potrzebujesz statystycznie ich bardzo wielu. 5 naszych blastek jest z kd. Przed 35 rokiem, kiedy statystyka wygląda zupełnie inaczej próbowałbym być może dalej na swoich. Moja dawczyni z opisu jest jak ja- wiek, wzrost, oczy, włosy, grupa krwi 😀 tylko młoda 😀

    sliwka, Atika, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliwka wrote:
    Co oznacza skrot HG? Bo myslalam o hormonie wzrostu.

    Jesli nam sie nie uda z obecnymi zarodkami to chyba pojdziemy do Eurofertil- bardzo mi zalezy na super labie. Z Krakovi jestem zadowolona, ale uwazam ze po niepowodzeniach warto probowac gdzie indziej. 1,5h do Ostrawy to jak rzut beretem :)
    Śliwka, przecież macie tyle blastek, któraś zaskoczy, to, że z każdej stymu dotarła to blastki to już dużo świadczy o jakości komórki. Statystycznie dla wieku 37-39 lat 38 procent blastocyst będzie nieprawidłowych genetycznie, więc ja tam wierze w Twoje zarodki, Ty też proszę daj im szansę. Oczywiście plan B to dobra sprawa, ale no proszę uwierz trochę ;)

    Annulllka, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    preg.png
  • sliwka Przyjaciółka
    Postów: 83 36

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Śliwka, przecież macie tyle blastek, któraś zaskoczy, to, że z każdej stymu dotarła to blastki to już dużo świadczy o jakości komórki. Statystycznie dla wieku 37-39 lat 38 procent blastocyst będzie nieprawidłowych genetycznie, więc ja tam wierze w Twoje zarodki, Ty też proszę daj im szansę. Oczywiście plan B to dobra sprawa, ale no proszę uwierz trochę ;)

    Masz rację, musze dac im szanse :) albo isc na jakies kursy pozytywnego myslenia :)

    monester, Trinity_Nea, Nowa na forum lubią tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliwka wrote:
    Niesamowity wynik z tymi 5 blastkami z 6 komórek- nie badacie, prawda?
    Śliwka, te 5 blastek jest od dawczyni. Niebadane. Dawczyni przed 30, liczę że większość zdrowa, bo tak powinno być statystycznie. Ma już dziecko.

    preg.png
  • sliwka Przyjaciółka
    Postów: 83 36

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Śliwka, te 5 blastek jest od dawczyni. Niebadane. Dawczyni przed 30, liczę że większość zdrowa, bo tak powinno być statystycznie. Ma już dziecko.

    Tak, oczywiscie pamietam, ze od dawczyni. Zastanawialam sie po prostu czy je chcieliście badac, ale wiadomo, ze przy mlodej dawczyni nie ma takiej koniecznosci.

  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliwka wrote:
    Tak, oczywiscie pamietam, ze od dawczyni. Zastanawialam sie po prostu czy je chcieliście badac, ale wiadomo, ze przy mlodej dawczyni nie ma takiej koniecznosci.
    Biłam się z myślami, przeczytałam mnóstwo artykułów, lekarz odradzal, bo kariotyp ok i minimalna fragmentacja, przeszukałam internet wzdłuż i wszerz (jezcze nie wiedziałam wówczas ile lat będzie miała dawczyni ). Ostatecznie uznałam, że niech się dzieje. Skoro co miesiąc sama od lat mam nadzieję, że się uda na moich starych komórkach. Po czasie jak dowiedziałam się ile jest zarodków i jaki wiek dawczyni to odetchnęłam z ulgą, bo to by było dodatkowe 8-10 tysięcy, a same wiecie jakie to wszystko jest kosztochlonne. Zresztą to co powiedział lekarz w Eurofertil to, że jeśli robimy mini to badamy, jeśli dawczyni to nie było zbieżne z zaleceniami innych lekarzy. Teraz tak myślałam dzisiaj o Twoim przypadku czy czasem nie można przedobrzyc i przetrzymać za długo zarodek w pożywce żeby móc zrobić biopsję ? I że lepiej, że te Twoje zamrozili bez biopsji

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 880 891

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nasza druga i ostatnia proba.

    HG to hormon wzrostu. Mam brać co najmniej 2 miesiące po minimalnej dawce 0,4.
    Wierzę, że będą lepsze komorki, ale mój M ma słabe nasienie, a to oprocz niskiego AMH i wieku , trzeci problrm.

    Jesli ten drugi raz nie bedziesz po naszej myśli to nie skreslam KD.

    Monester trzeba się juz teraz zapisać?

    GynCentrum tez mają KD, ktoś polecał Bociana, ale my z M nie jesteśmy małżeństwem, wiec musiałby cos podpisywac, a nie chcemy, by było gdzies w rejestrze, ze to nie moje.

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • sliwka Przyjaciółka
    Postów: 83 36

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Biłam się z myślami, przeczytałam mnóstwo artykułów, lekarz odradzal, bo kariotyp ok i minimalna fragmentacja, przeszukałam internet wzdłuż i wszerz (jezcze nie wiedziałam wówczas ile lat będzie miała dawczyni ). Ostatecznie uznałam, że niech się dzieje. Skoro co miesiąc sama od lat mam nadzieję, że się uda na moich starych komórkach. Po czasie jak dowiedziałam się ile jest zarodków i jaki wiek dawczyni to odetchnęłam z ulgą, bo to by było dodatkowe 8-10 tysięcy, a same wiecie jakie to wszystko jest kosztochlonne. Zresztą to co powiedział lekarz w Eurofertil to, że jeśli robimy mini to badamy, jeśli dawczyni to nie było zbieżne z zaleceniami innych lekarzy. Teraz tak myślałam dzisiaj o Twoim przypadku czy czasem nie można przedobrzyc i przetrzymać za długo zarodek w pożywce żeby móc zrobić biopsję ? I że lepiej, że te Twoje zamrozili bez biopsji

    Mysle, ze przy 5 blastkach nie bylo to tak istotne- wiekszosc na pewno bedzie zdrowa.
    No wlasnie opcji na brak pobrania materiału jest kilka- dr W mowil raz, ze nie chca na sile ich robic, jesli nie ma do tego 100% warunkow, zeby nie bylo tak, ze punkcja zarodka uszkodzi go, wiec nawet jak wyjdzie zdrowy to sie nie zagnieżdzi. Ale oczywiscie ja czasem szukam teorii „spiskowych” w stylu, ze najlepsza embriolozka w tej chwili nie pracuje, a inne nie maja w punkcji zarodków takiego doswiadczenia. mozliwe jednak, ze niesprawiedliwie to oceniam, ale wiecie jak to jest, ze szukamy czasami „bledow” lekarzy, embriologow itp. przypisując im brak spełnienia naszych oczekiwan.

    Czyli w eurofertil zalecano Ci badania gdybys przystępowała do mini stymulacji, tak? U kogo tam bylas? Lachcina?

  • sliwka Przyjaciółka
    Postów: 83 36

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    To nasza druga i ostatnia proba.

    HG to hormon wzrostu. Mam brać co najmniej 2 miesiące po minimalnej dawce 0,4.
    Wierzę, że będą lepsze komorki, ale mój M ma słabe nasienie, a to oprocz niskiego AMH i wieku , trzeci problrm.

    Jesli ten drugi raz nie bedziesz po naszej myśli to nie skreslam KD.

    Monester trzeba się juz teraz zapisać?

    GynCentrum tez mają KD, ktoś polecał Bociana, ale my z M nie jesteśmy małżeństwem, wiec musiałby cos podpisywac, a nie chcemy, by było gdzies w rejestrze, ze to nie moje.

    Wierze, ze HW pomoze i bedziecie mieli lepsze wyniki stymulacji. W ktorym GynC sie leczycie?

    Atika lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    To nasza druga i ostatnia proba.

    HG to hormon wzrostu. Mam brać co najmniej 2 miesiące po minimalnej dawce 0,4.
    Wierzę, że będą lepsze komorki, ale mój M ma słabe nasienie, a to oprocz niskiego AMH i wieku , trzeci problrm.

    Jesli ten drugi raz nie bedziesz po naszej myśli to nie skreslam KD.

    Monester trzeba się juz teraz zapisać?

    GynCentrum tez mają KD, ktoś polecał Bociana, ale my z M nie jesteśmy małżeństwem, wiec musiałby cos podpisywac, a nie chcemy, by było gdzies w rejestrze, ze to nie moje.
    Reprofit w Czechach ma komórki właściwie od ręki , ale koszt większy , ponad 5 tysięcy euro, a jeśli do Eurofertil zapisz się już teraz najlepiej, potem będzie na pewno szansa przyspieszyć wizyte, a najwyżej odwołasz jak nie będzie potrzebna. Jednak jest taniej w Eurofertil ale za mneij komórek. Tak, jeśli nie chcecie być w rejestrze to musicie za granicą.

    preg.png
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliwka wrote:
    Masz rację, musze dac im szanse :) albo isc na jakies kursy pozytywnego myslenia :)

    Mi rowniez taki kurs się przyda. Ja jestem pesymistą, mój mąż optymistą. Ja mam wątpliwości, on jest dobrej myśli 😂

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Reprofit w Czechach ma komórki właściwie od ręki , ale koszt większy , ponad 5 tysięcy euro, a jeśli do Eurofertil zapisz się już teraz najlepiej, potem będzie na pewno szansa przyspieszyć wizyte, a najwyżej odwołasz jak nie będzie potrzebna. Jednak jest taniej w Eurofertil ale za mneij komórek. Tak, jeśli nie chcecie być w rejestrze to musicie za granicą.

    A co to za rejestr? Przecież po pozytywnej bhcg nie musisz nawet informować kliniki i co nic nie zgłoszą. A rejest .... pozostanie bez informacji że pozytywne zajscie w ciąże

  • Atika Autorytet
    Postów: 880 891

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Reprofit w Czechach ma komórki właściwie od ręki , ale koszt większy , ponad 5 tysięcy euro, a jeśli do Eurofertil zapisz się już teraz najlepiej, potem będzie na pewno szansa przyspieszyć wizyte, a najwyżej odwołasz jak nie będzie potrzebna. Jednak jest taniej w Eurofertil ale za mneij komórek. Tak, jeśli nie chcecie być w rejestrze to musicie za granicą.

    Finansowi ciężko, ale wolałabym dopłacić, jesli miałoby byc to większa szansą. ☺️



    sliwka wrote:
    Wierze, ze HW pomoze i bedziecie mieli lepsze wyniki stymulacji. W ktorym GynC sie leczycie?
    Katowice :-)

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta7 wrote:
    A co to za rejestr? Przecież po pozytywnej bhcg nie musisz nawet informować kliniki i co nic nie zgłoszą. A rejest .... pozostanie bez informacji że pozytywne zajscie w ciąże
    Każdorazowo w Polsce zastosowanie materiału genetycznego dawcy powoduje ustawowy obowiązek wpisania do rejestru , który jest w Ministerstwie Zdrowia. Kliniki mają obowiązek przekazywać skojarzone dane dawców i biorców oraz informacje o urodzeniu się dziecka. Szczegóły w ustawie o leczeniu niepłodności z 2015 r.- rozdział 5. Poza danymi są tam też informacje o cechach fenotypowych, stanie zdrowia , wyniki badań lekarskich, rok i miejsce urodzenia itp. Druga sprawa - jeśli się nie jest małżeństwem mężczyzna musi oświadczyć w urzędzie stanu cywilnego , że uzna ojcostwo dziecka, które narodzi się w wyniku przeprowadzonej procedury- to jest niezależnie od dawstwa.

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliwka wrote:
    Mysle, ze przy 5 blastkach nie bylo to tak istotne- wiekszosc na pewno bedzie zdrowa.
    No wlasnie opcji na brak pobrania materiału jest kilka- dr W mowil raz, ze nie chca na sile ich robic, jesli nie ma do tego 100% warunkow, zeby nie bylo tak, ze punkcja zarodka uszkodzi go, wiec nawet jak wyjdzie zdrowy to sie nie zagnieżdzi. Ale oczywiscie ja czasem szukam teorii „spiskowych” w stylu, ze najlepsza embriolozka w tej chwili nie pracuje, a inne nie maja w punkcji zarodków takiego doswiadczenia. mozliwe jednak, ze niesprawiedliwie to oceniam, ale wiecie jak to jest, ze szukamy czasami „bledow” lekarzy, embriologow itp. przypisując im brak spełnienia naszych oczekiwan.

    Czyli w eurofertil zalecano Ci badania gdybys przystępowała do mini stymulacji, tak? U kogo tam bylas? Lachcina?
    Tak, amh, FSH, prolaktyna i chyba tylko tyle, mogę zerknąć później w maila. Na wizycie przejrzenie badań, dokumentacji dotychczasowej, pokazanie statystyk i możliwości, wycena i USG. Polki idą do Lachciny w większości. Jest tam jezcze jakiś lekarz z Rybnika od niedawna, ale kiepskie opinie o nim kraza. Powiedział, że potrzebuje 2-3 mini i badania zarodków- oczywiście gwarancji nie daje. Nie nalegał sam na nic, zapytał czy już wiemy co chcemy i mój mąż oczywiście- chcemy komórki dawczyni 😆takze męski pragmatyzm typowo- słupki w excelu i obok dwie ceny podane i on już wiedział 😆 oczywiście rozmawialiśmy o tym wcześniej i taki był nasz cel przyjazdu, ale ja to byłam gotowa wywinąć jakiś numer jakby mnie ktoś gorąco namawial, że znalazł rozwiazanie naszego problemu

    Trinity_Nea, Annulllka, sliwka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2053 2889

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Każdorazowo w Polsce zastosowanie materiału genetycznego dawcy powoduje ustawowy obowiązek wpisania do rejestru , który jest w Ministerstwie Zdrowia. Kliniki mają obowiązek przekazywać skojarzone dane dawców i biorców oraz informacje o urodzeniu się dziecka. Szczegóły w ustawie o leczeniu niepłodności z 2015 r.- rozdział 5. Poza danymi są tam też informacje o cechach fenotypowych, stanie zdrowia , wyniki badań lekarskich, rok i miejsce urodzenia itp. Druga sprawa - jeśli się nie jest małżeństwem mężczyzna musi oświadczyć w urzędzie stanu cywilnego , że uzna ojcostwo dziecka, które narodzi się w wyniku przeprowadzonej procedury- to jest niezależnie od dawstwa.

    Kiedy para nie jest małżeństwem, a rodzi się dziecko (nieważne jak poczęte), mężczyzna musi zadeklarować ojcostwo.
    Tak mówili między innymi na szkole rodzenia w szpitalu

    monester, Atika lubią tę wiadomość

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trinity_Nea wrote:
    Kiedy para nie jest małżeństwem, a rodzi się dziecko (nieważne jak poczęte), mężczyzna musi zadeklarować ojcostwo.
    Tak mówili między innymi na szkole rodzenia w szpitalu
    Tak, ale w przypadku ivf musi złożyć oświadczenie przed procedura.

    Atika lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Marlo Koleżanka
    Postów: 86 13

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Śliwka, przecież macie tyle blastek, któraś zaskoczy, to, że z każdej stymu dotarła to blastki to już dużo świadczy o jakości komórki. Statystycznie dla wieku 37-39 lat 38 procent blastocyst będzie nieprawidłowych genetycznie, więc ja tam wierze w Twoje zarodki, Ty też proszę daj im szansę. Oczywiście plan B to dobra sprawa, ale no proszę uwierz trochę ;)
    Sliwka gdzie sie leczysz, Krakovi?

‹‹ 2413 2414 2415 2416 2417 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ