X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,moj lekarz jest podobnego zdania co Dr Mrugacz,nie stosuje hgh,bo uwaza,ze nie przynosi rezultatów.
    Ja mam spotkanie na ten temat w piątek z bardzo uznanym lekarzem w Londynie (sądząc po cenie tego spotkania, to musi coś wiedzieć...). To Wam zrelacjonuję co on na to powie. Dziwne, że tylu lekarzy w Polsce zna się i ma opinię na temat HGH. To ciekawe jak oni taką wiedzę nabyli, skoro nie stosują. Coś tu nie gra. Novum mi tak napisało, cytuję:

    "Jeśli w naszym kraju lek nie jest stosowany w procedurze stymulacji hormonalnej, to nie możemy takiej recepty wypisać, zwłaszcza na pierwszej pojedynczej wizycie".

    Wynika z tego, że oni nie stosują i nie wiedzą czy ktoś to stosuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Niezapominajka, Magdala, Never_lose_hope, trzymam kciuki za Was! Czas na dobre wieści w tym wątku! Niech się sypią wysokie bety i czekam na Was na fioletowej stronie.

    Bea, ja tez widzę, ze z Ciebie niezłomna kobita jest. Masz tą moc, jak nie drzwiami to oknem. Wierzę że i u Was to tylko kwestia czasu, czy z hgh, czy bez.
    Dzięki AmVormittag, a no uparta jestem jakoś... :-)

    Muchacha, AmVormittag lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,mam dla Ciebie dobra wiadomość. Poznałam dziewczyne,ktora miala 5 ivf,w tym ostatnie z hgh,w Invicta w Warszawie i u niej to byl strzal w 10,bo zawsze miala malo komorek i 3 zarodki,a teraz miala 16 komorek i 8 zarodków,jest w zdrowwj ciazy bliźniaczej i 6 na zamrożonych. Miala slabe komórki. Jest nadzieja dla nas;tylko trzeba znalezc lekarza,ktory to przepisze.Brala to przez 12 dni,w zastrzykach w penach ,kosztowalo 1800 zl,600 zl na 4 dni,drogie ale jesli dziala to zadna cena przy tych sumach.
    Dzięki Mimila. Invicta Warszawa to była moja klinika do tej pory. Nie odpisali mi póki co na mój mail dotyczący HGH. Może już ich nie interesuję, skoro się już tam nie leczę.

    No zobaczymy.... Mam szczerą nadzieję, że uda mi się załatwić receptę w piątek. A jeśli nie to będę myśleć co dalej.

    Ale Twoje wieści są pocieszające bardzo! Ja nie wiem dlaczego tego HGH się nie stosuje częściej...

  • Muchacha Ekspertka
    Postów: 185 246

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przyznam, że się gubię. Skoro Invicta stosuje to chyba lek jest dopuszczalny przy in vitro? Zrozumiałam z wcześniejszej dyskusji, że w PL w ogóle nie można go stosować przy ivf... W sumie odpowiedź z Novum to też nie jest kategoryczne nie...

    Bea77 lubi tę wiadomość

    starania od 4 lat, AMH 0,58, 41 lat
    1 ivf - 1 zarodek, beta - 0
    2 ivf - 2 zarodki, beta +, brak serduszka w 8 tyg.
    3 ivf - brak zarodków
    4 ivf - 2 zarodki, beta <1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muchacha wrote:
    Dziewczyny, przyznam, że się gubię. Skoro Invicta stosuje to chyba lek jest dopuszczalny przy in vitro? Zrozumiałam z wcześniejszej dyskusji, że w PL w ogóle nie można go stosować przy ivf... W sumie odpowiedź z Novum to też nie jest kategoryczne nie...
    Może Novum nie zgłębiało ze mną tematu... wyraźnie zasugerowali, że większe pieniądze musiałabym u nich zostawić żeby podjęli w ogóle ze mną temat...Powiedzieli, że na jednej wizycie się tego nie załatwi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie szczerze mówiąc nie jest jasne kto i czy w Polsce to stosuje. A ci co mówią, że to nie przynosi rezultatów, to czy naprawdę mają w tym duże doświadczenie czy tak gadają na odwal się...

    Dlaczego jest taki opór wśród lekarzy żeby to stosować i tak ciężko zdobyć receptę, skoro nie ma skutków ubocznych?

    Rozumiem, że to jest dość drogie, ale w końcu lekarz za to nie płaci tylko pacjentka.

    Rozumiem też, że mogą mieć własne zdanie że to nie pomaga, ale to powinna być pacjentki decyzja i jeśli pacjentka chce spróbować chociaż raz, nie wiem dlaczego jest taki opór.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,dziewczyna mi dodala nadziei,pisalam z nia długo,u niej to byl strzal w 10 alw mowila,ze jej koleżanka chciała tez hgh od tego samego lekarza i ten sie nie zgodzil w jej przypadku,nie wiem o co chodzi ale moze nie u wszystkich mozna to stosować. Musze z moim lekarzem o tym poroznawiac ale jesli klinika nie stosuje to mi chyba nie przepisze i co tu robic wtedy?On uwaza tak jak Dr Mrugacz,ze drogie,a nie daje rezultatow ale najwyraźniej w niektórych przypadkach daje.Bea,zgadzam sie z Toba,ze tak powinno byc,placimy to zadamy,chyba,ze by mialo jakies powazne skutki uboczne,to juz inna sprawa.Nic tej dziewczynie po tym nie bylo.Co prawda zrobil sie jakis krwiak i wyladowala w szpitalu ale nie wiemy co na to wplynelo,moze ogolnie za duzo hormonów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2018, 22:33

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to rozumiem tak, że hgh nie jest stricte "dedykowane" pod stymulacje ivf. ALE lekarz może przepisać ten hormon przy swiadomej zgodzie pacjentki, ze bierze lek poza wskazaniem (z ulotki). Na tej zasadzie 2 lata temu dostawałam Symletrol (letrozol), nie wiem jak obecnie, ale wtedy na ulotce były zupełnie inne wskazania i nie było żadnego info, iż może on stymulować owulację. Lekarz poinformował mnie, ze niejako "skutkiem ubocznym" leku jest właśnie pozytywny wpływ na jajeczkowanie. Recepta była na 100% płatności (przy wskazaniach z ulotki lek jest refundowany). Zakładam, ze przy hgh jest (lub raczej: powinno być)analogicznie. Skoro coś nie jest zakazane, to jest dozwolone. Inna sprawa, ze nasi lekarze są ładnych parę lat do tyłu, takie mam wrażenie.

    A wgl ta sugestia do Ciebie, Bea, że na jednej wizycie tego nie załatwisz....matko jedyna, żal bierze! Czyli co, klinika może najchętniej jeszcze poleciała by standardem, monitoring, kilka inseminacji i dopiero możemy rozmawiać o ivf? Bo inaczej za mało funduszy pacjent zainwestował? Przepraszam, ale bulwersuje mnie takie podejście

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2018, 22:37

    Bea77 lubi tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja się wypytam lekarza tutaj w piątek. Powiem Wam co on mi na to powiedział. Chce zobaczyć moje wszystkie dotychczasowe wyniki badań, także podrukuję i zobaczymy co powie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę wyjaśnienia na YouTube:

    https://www.youtube.com/watch?v=hfhVjjpkgSE&pbjreload=10

    https://www.youtube.com/watch?v=1Pask7v8Gpo

    Na drugim video lekarz z Paryża wyraźnie mówi, że ilość i jakość jajeczek nie jest ze sobą powiązana. Oczywiście w przypadku starszej kobiety spada i ilość i jakość, ale u młodszej niska rezerwa nie znaczy niska jakość. Także jakość i ilość nie są powiązane ze sobą. HGH nie wpływa na ilość, nie zwiększy ilości ale może polepszyć jakość.

    Jeśli chodzi o dawkę to lekarz mówi, że on by przepisywał pierwsze podanie HGH razem z rozpoczęciem stymulacji (nie wcześniej) i podawał nie więcej niż 4 do 8 jednostek dziennie.

    Lekarz mówi o badaniu przeprowadzonym w przez Jana Tesarika (nota bene Czech) na grupie kobiet w wieku ponad 40 lat i średnio po 3 nieudanych ivf. To badanie pokazało, że procentowo ivf z HGH dało ciążę i żywe urodzenie dziecka w 22% przypadków w porównaniu do 4% jak HGH nie było.

    Posłuchajcie tego wywiadu, bardzo ciekawy. Pod koniec wywiadu dziennikarz pyta profesora jak te wszystkie badania wpływają na powszechną praktykę w klinikach leczenia niepłodności. I profesor mówi, że się bardzo zdziwił, że HGH w zasadzie nie jest używane nigdzie indziej na szerszą skalę niż w USA. Dlatego tak trudno przeprowadzić badania na szeroką skalę, bo nie ma na kim.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2018, 23:52

    kayama lubi tę wiadomość

  • Goodmood Znajoma
    Postów: 22 17

    Wysłany: 14 lutego 2018, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Znalazłam ten wątek niedawno i od razu pomyślałam że podzielę się z Wami moją historia. Jestem właśnie w trakcie 2giej stymulacji do ivf długi protokół. 1sza stymulacja klapa, pobrane 3 komórki w tym 2 puste a 1 przestała się dzielić w 4 dobie. Lekarz zaraz po odbył ze mna rozmowę mówiąc mi ze należę do grupy poor responders słabo odpowiadających na stymulacje oraz dodatkowo mam niskie amh 0,6. W jajnikach zawsze Ok 10 pęcherzyków antralnych.
    Opowiedział mi ze są 3 sposoby alternatywne które mogą wpłynąć na poprawę stymulacji i jest to podawanie 1.DHEA w końskich dawkach 2. Testosteron w żelu 3. Hormon wzrostu
    Wg jego wiedzy najnowsze badania wykazują najlepsze efekty w testosteronie liczone w ciążach klinicznych vs grupa kontrolna podał mniej więcej liczby 23% do 7%. Zaprosił mnie tym samym do badania klinicznego i 3 mc przed stymulacja rozpoczęłam przyjmowanie testosteronu w dawce bezpiecznej do działań. Testosteron zapobiega tzw zbyt wczesnej degradacji komórek oraz wzmacnia produkcje estrogenu. Wszystkie te 3 metody w nieco podobny sposób działają na poprawę stymulacji ale problem polega na tym ze nie ma żadnych porządnie przeprowadzonych badań i naukowcy się spierają co do skuteczności. Dodatkowo jest dużo złych opinii o skutkach ubocznych przyjmowania i testosteronu i hormonu wzrostu i pacjentki nie są przekonane do przyjmowania.
    Wszystko to w Invikcie, najwiecej w tym temacie w Gdańsku u profesora L.
    Osobiście słabo wierze w jakieś rewolucje i inny wynik stymulacji niż poprzednio. Dodatkowo mam inne obciążanie oprócz amh, 3 razy byłam naturalnie w ciąży przed ivf i za każdym razem inna wada genetyczne, w ciąże zachodziłam po 2,3 mc starań. Ciąże tez trwały do 9-12 tygodnia. Po stronie partnera wszystko wzorowo, kariotypy tez. Moj dr twierdzi ze moje niskie amh może mieć relacje z jakością komórek ale mówił tez ze nie jest to reguła. I jak widać na moim przykładzie z niskim amh można zachodzić w ciąże szybko ale ze słabymi komórkami w naturalny sposób zostają tylko wykańczające psychicznie próby.
    Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Goodmood.

    co do DHEA w końskich dawkach i leczenia testosteronem to się nie zgadzam. Z tego co czytałam to testosteronu potrzeba tylko trochę do rozwoju komórki jajowej, a zbyt dużo testosteronu znacznie pogarsza jakość komórek. Też byłam w Invicta i oni lubią na pacjentkach testować różne swoje teorie. Na mnie przetestowali stymulację w fazie lutealnej. Mówili, że to przynosi wspaniałe efekty i świetnie działa na jakość komórek jajowych. A była to moja najgorsza stymulacja bez dwóch zdań. I to dużo dużo gorsza niż dwie poprzednie. Po tej próbie im nie ufam bo wygląda na to, że kosztem pacjentek sprawdzają swoje różne teorie naukowe.

    Jeśli chodzi o HGH to się zgadzam i chciałabym to na sobie przetestować. W najgorszym wypadku nie przyniesie żadnych rezultatów. Z tego co czytałam stosowanie nie ma żadnych poważnych skutków ubocznych.

  • Goodmood Znajoma
    Postów: 22 17

    Wysłany: 14 lutego 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, to prawda z testosteronem ale ten poziom musi być znacznie przewyższony. Dawkowanie hormonów musi być kontrolowane i odpowiednio dobrane aby przyniosło odpowiednie efekty. Tak samo jest z hormonem wzrostu, jego dawkowanie również jest ścisle kontrolowane bo przedawkowanie jest niebezpieczne. DHEA ma słaba skuteczność. Ja nie czułam żeby Invicta podeszła do tego tematu nieprofesjonalnie. Ufam mojemu lekarzowi i jego doświadczeniu. Sama podjęłam taka decyzja bo chce spróbować wszystkiego co teraz oferuje medycyna żeby nie zarzucić sobie niczego. A wyniki badań jakie prezentował doktor z tej grupy wyglądały najlepiej. Znam dziewczynę która z prawie nieoznaczalnym amh po terapii testosteronem doczekała się zarodków ale wiecie to znajomość z poczekalni wiec szczegółów nie znam.
    Co do Invicty mam cała masę zastrzeżeń, zmieniałam tam lekarza itd ale zależało mi na placówce z własnym labo do badań zarodków. Ale skoro lekarz z invicty ze mna rozmawiał o hormonie wzrostu to uderzyłabym do nich bo możliwe ze stosują i warto zapytać.
    Niestety jak któraś z Was napisała ze gdyby była metoda która dawałaby super efekty to każda z klinik miałaby już pakiet z super cena itd. I wykorzystywaliby to marketingowo.
    Inna możliwość nie wiem czy o niej słyszałyście to protokół od razu jeden za drugim bez żadnej przerwy ale to głównie dla dziewczyn z problemem dużo komórek ale pustych, zdegradowanych czyli pcos, endometrioza.
    Myśle ze w tym całym leczeniu to nie raz trzeba się podeprzeć swoją intiuicja i decyzjami na własna ręka.

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 14 lutego 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goodmood, a kiedy będziesz mieć jakieś pierwsze wyniki pozwalające ocenić czy ten testosteron faktycznie działa?

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 14 lutego 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,dzięki za te linki,ciekawe,tylko jak tu przekonać lekarza do hgh jesli nie stosują w klinice?Ty chcesz to nadal robic w Czechach?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goodmood wrote:
    Bea, to prawda z testosteronem ale ten poziom musi być znacznie przewyższony. Dawkowanie hormonów musi być kontrolowane i odpowiednio dobrane aby przyniosło odpowiednie efekty. Tak samo jest z hormonem wzrostu, jego dawkowanie również jest ścisle kontrolowane bo przedawkowanie jest niebezpieczne. DHEA ma słaba skuteczność. Ja nie czułam żeby Invicta podeszła do tego tematu nieprofesjonalnie. Ufam mojemu lekarzowi i jego doświadczeniu. Sama podjęłam taka decyzja bo chce spróbować wszystkiego co teraz oferuje medycyna żeby nie zarzucić sobie niczego. A wyniki badań jakie prezentował doktor z tej grupy wyglądały najlepiej. Znam dziewczynę która z prawie nieoznaczalnym amh po terapii testosteronem doczekała się zarodków ale wiecie to znajomość z poczekalni wiec szczegółów nie znam.
    Co do Invicty mam cała masę zastrzeżeń, zmieniałam tam lekarza itd ale zależało mi na placówce z własnym labo do badań zarodków. Ale skoro lekarz z invicty ze mna rozmawiał o hormonie wzrostu to uderzyłabym do nich bo możliwe ze stosują i warto zapytać.
    Niestety jak któraś z Was napisała ze gdyby była metoda która dawałaby super efekty to każda z klinik miałaby już pakiet z super cena itd. I wykorzystywaliby to marketingowo.
    Inna możliwość nie wiem czy o niej słyszałyście to protokół od razu jeden za drugim bez żadnej przerwy ale to głównie dla dziewczyn z problemem dużo komórek ale pustych, zdegradowanych czyli pcos, endometrioza.
    Myśle ze w tym całym leczeniu to nie raz trzeba się podeprzeć swoją intiuicja i decyzjami na własna ręka.
    No właśnie kochana ja miałam ten protokół jeden za drugim. Stymulacja, pick-up, 5 dni przerwy i następna stymulacja. Moim zdaniem wciskają kit jakich mało. Fatalna stymulacja, beznadziejny wynik zarówno jeśli chodzi o ilość jak i jakość, 25 dni zastrzyków w sumie w jednym miesiącu, cysty na całe oba jajniki po tym. Zbierałam się bardzo długo po tej stymulacji, cykle zrobiły mi się 40-42 dni po tym gdzie wcześniej miałam cykl 28 dni.

    Ja im nie ufam kompletnie. W życiu bym się temu drugi raz nie poddała. Oni mają bardzo mało doświadczenia w tym, do czego lekarz przyznał się po czasie. Po prostu chcą jak najwięcej dziewczyn w to wciągnąć żeby móc jakieś wnioski statystyczne wyciągnąć.

    Właśnie to jest ryzyko... oni wiedzą, że kobiety przychodzące do nich są zdesperowane i chwycą się wszystkiego... I proponują różne metody na temat których sami jeszcze niewiele wiedzą.

    Ja mam 40 lat i nie mam czasu na eksperymenty na mojej osobie.

    Napisałam do nich w sprawie HGH i jest cisza. Po nieudanej podwójnej stymulacji nawet nikt się do mnie nie odezwał telefonicznie bądź e-mail owo proponując jakiekolwiek spotkanie żeby omówić ten wynik. Dostałam maila że wyniki już są i mogę sobie odebrać. Czy to jest profesjonalne traktowanie pacjenta? myślę że nie. Lekarz dokładnie wiedział jak ta stymulacja się u mnie zakończyła bo wysłałam wiadomość na którą nie pofatygowal się odpowiedzieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2018, 11:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,dzięki za te linki,ciekawe,tylko jak tu przekonać lekarza do hgh jesli nie stosują w klinice?Ty chcesz to nadal robic w Czechach?

    Tak, ja jak najbardziej robię ivf w Czechach. A czy użyję HGH czy nie to przepraszam, ale jest moją własną decyzją i moim ryzykiem. Tak naprawdę to przed ivf w każdej klinice do jakiej by się nie poszło podpisuje się zgody zdejmujące w zasadzie wszelką odpowiedzialność z kliniki. Czyli tak czy siak jesteśmy poinformowani o konsekwencjach i robimy to również na własne ryzyko.

    Jeśli uda mi się zdobyć HGH legalnie (bo absolutnie nie chcę robić nic nielegalnego) i doinformowany lekarz poinformuje mnie o dawkowaniu, ryzyku itp to przepraszam ale tylko ja będę dysponować swoim zdrowiem i ciałem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2018, 11:11

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 14 lutego 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea ale ja nic zlego nie mialam na myśli zadajac Ci to pytanie...Przepraszam jesli to tak zabrzmialo,myslalam;ze moze zdecydujesz sie na Polske jesli w Czechach hgh jest nielegalne. Ta dziewczyna,z którą rozmawialam miala dawke 5,3 przez 12 dni.Właśnie dzwonilam do Invicty i ciężko sie cokolwiek od nich dowiedziec,nawet nie chcieli powiedzieć czy hgh stosują,z odpowiedzi zrozumialam ,ze tak ale sie asugerowali,ze to lekarz dobiera leki i tylko w niektórych przypadkach to stosują. Nie byla pani kontaktowa i zbyt pomocna,trzeba przyjsc na wizyte.Dr Mrugacz chociaz mi o tym powiedzial przez tel. Bea;a Ty jak sadzisz?Dla kogo to jest jesli nie dla wszystkich?Jesli mam zle komorki ze wzgledu na wiek to chyba dla nas czy dla mlodych raczej,z kiepskim komórkami z innego powodu niz wiek? Ta dziewczyna mi mowila,ze jej kolezance ten sam lekarz w Invikcie nie dal tego hormonu,wiec moze maja jakies kryteria...

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea ale ja nic zlego nie mialam na myśli zadajac Ci to pytanie...Przepraszam jesli to tak zabrzmialo,myslalam;ze moze zdecydujesz sie na Polske jesli w Czechach hgh jest nielegalne. Ta dziewczyna,z którą rozmawialam miala dawke 5,3 przez 12 dni.Właśnie dzwonilam do Invicty i ciężko sie cokolwiek od nich dowiedziec,nawet nie chcieli powiedzieć czy hgh stosują,z odpowiedzi zrozumialam ,ze tak ale sie asugerowali,ze to lekarz dobiera leki i tylko w niektórych przypadkach to stosują. Nie byla pani kontaktowa i zbyt pomocna,trzeba przyjsc na wizyte.Dr Mrugacz chociaz mi o tym powiedzial przez tel. Bea;a Ty jak sadzisz?Dla kogo to jest jesli nie dla wszystkich?Jesli mam zle komorki ze wzgledu na wiek to chyba dla nas czy dla mlodych raczej,z kiepskim komórkami z innego powodu niz wiek? Ta dziewczyna mi mowila,ze jej kolezance ten sam lekarz w Invikcie nie dal tego hormonu,wiec moze maja jakies kryteria...
    Ja się nie obrażam, ale wydaje mi się że polskie kliniki są w tyle za innymi europejskimi. Ja nie mieszkam w Polsce i tak, więc dla mnie jechać do Polski czy do Czech czy gdziekolwiek w Europie to taki sam wydatek.

    Dowiem się więcej na spotkaniu w piątek.

    Zaczyna mi się wydawać, że to co piszę jest odbierane jako namawianie wszystkich na HGH. Ja nikogo nie namawiam i też się na tym nie znam. Po prostu mówię, że mam ochotę spróbować.

    Natomiast jeśli ktoś uważa, że to wszystko bzdura to niech tego nie bierze.

  • Goodmood Znajoma
    Postów: 22 17

    Wysłany: 14 lutego 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie w invikcie odradzili podwójna stymulacje (nie zrobią mi jej) bo nie odpowiada na moje problemy choć ja osobiście chciałam i cisnęłam bo czytałam niezle badania. Podwójna stymulacje stosuje dużo klinik np artvimed w Krakowie ma specjalny pakiet wiec raczej nie jest to juz jakieś faza eksperymentalna. Tak jak wszystko w leczeniu niepłodności czy immunologia czy hormony nie ma jednoznacznej drogi sukcesu dlatego ja wspominam o intuicji i własnym możliwym reaserchu. Przed rozpoczęciem testosteronu musiałam przejść dodatkowe badania czy to jest możliwe dla mnie rozwiązanie m.in krew oznaczenie cholesterolow, tst, wątrobowe i czekałam z 2 tyg na info czy mogę rozpocząć przyjmowanie. Ale tak jak Ci pisałam ja szukałam w invikcie swojego lekarza który ma dorobek naukowy i doświadczenie i w Warszawie przeszłam chyba przez wszystkich lekarzy:) Po moich przejściach jest to dla mnie bardzo ważne bo niekompetencji i niedouczenia jest wiele.
    Bardzo spokojnie podchodzę do wyników testosteronu choć śni mi się po nocach lawina komorek:) Lekarz mnie tez uczciwie uprzedził ze na to gwarancji nie da żadnej, i dał mi czas do namysłu itd dlatego oceniam realnie szanse.

    Mimla cokolwiek będę wiedzieć dopiero po punkcji a jestem dopiero na początku długiego protokołu.

    Bea77 lubi tę wiadomość

‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ