X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goodmood wrote:
    Mi właśnie w invikcie odradzili podwójna stymulacje (nie zrobią mi jej) bo nie odpowiada na moje problemy choć ja osobiście chciałam i cisnęłam bo czytałam niezle badania. Podwójna stymulacje stosuje dużo klinik np artvimed w Krakowie ma specjalny pakiet wiec raczej nie jest to juz jakieś faza eksperymentalna. Tak jak wszystko w leczeniu niepłodności czy immunologia czy hormony nie ma jednoznacznej drogi sukcesu dlatego ja wspominam o intuicji i własnym możliwym reaserchu. Przed rozpoczęciem testosteronu musiałam przejść dodatkowe badania czy to jest możliwe dla mnie rozwiązanie m.in krew oznaczenie cholesterolow, tst, wątrobowe i czekałam z 2 tyg na info czy mogę rozpocząć przyjmowanie. Ale tak jak Ci pisałam ja szukałam w invikcie swojego lekarza który ma dorobek naukowy i doświadczenie i w Warszawie przeszłam chyba przez wszystkich lekarzy:) Po moich przejściach jest to dla mnie bardzo ważne bo niekompetencji i niedouczenia jest wiele.
    Bardzo spokojnie podchodzę do wyników testosteronu choć śni mi się po nocach lawina komorek:) Lekarz mnie tez uczciwie uprzedził ze na to gwarancji nie da żadnej, i dał mi czas do namysłu itd dlatego oceniam realnie szanse.

    Mimla cokolwiek będę wiedzieć dopiero po punkcji a jestem dopiero na początku długiego protokołu.
    To ciekawe. Może już się nauczyli na moim przykładzie. Ja mam pisemną rekomendacje od prof Łukaszuka zalecającą taką stymulację. I to rekomendacja z jesieni zeszłego roku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać w każdym razie jak ta próba pójdzie i życzę powodzenia.

    Goodmood lubi tę wiadomość

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 14 lutego 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea spokojnie. Ja nie odbieram tego jak namawianie. W najmniejszym stopniu.
    :)
    Never loos hope pytala kiedy zaczynam stymulacje. Otoz wg planu pierwszy zastrzyk wbijam 17 marca.

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 14 lutego 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goodmood,a co masz mysli piszac o podwojnej stymulacji?
    Bea,absolutnie nie odbieram tego jako namawianie.A ja Ci jestem wdzięczna za to,ze dzieki Tobie sie o hgh dowiedzialam.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochani, odpowiedziala mi Invicta. Mowia, ze nie przepisza HGH bo to jest lek, ktory w Polsce jest zarejestrowany jako majacy inne przeznaczenie niz do ivf. Pisza, ze to terapia "off-label".

    Czyli innymi slowy HGH w Polsce podaje sie osobom ktore nie rosna... a oficjalnie nie mozna go uzyc w trakcie stymulacji do in vitro. I sprawa jasna. W Polsce nie da sie na to zdobyc recepty.

    Od Niezapominajki wiem, ze mozna to zdobyc w Niemczech.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Goodmood,a co masz mysli piszac o podwojnej stymulacji?
    Bea,absolutnie nie odbieram tego jako namawianie.A ja Ci jestem wdzięczna za to,ze dzieki Tobie sie o hgh dowiedzialam.
    Podwójna stymulacja to nic innego jak dwie stymulacje na krótkim protokole w tym samym miesiącu. Jedna po drugiej. Żadnej w tym filozofii nie ma. Podchodzi się do pierwszej stymulacji, tak jak zwykle, zastrzyki gdzieś od drugiego dnia cyklu. Jak pęcherzyki dojrzałe to pick-up. Pięć dni odpoczynku i bez czekania na okres druga stymulacja. Taka sama jak pierwsza tylko luteina dopochwowo żeby zatrzymać okres. I jak pęcherzyki dojrzałe to znów pick-up. Jest to stymulacja bardzo obciążająca dla organizmu. W drugim pobraniu jest mniej jajeczek.... obiecywali za to że będą lepszej jakości. U mnie były gorszej. Jeszcze tak złego wyniku nie miałam wcześniej.

    W praktyce robisz dwa in vitro, jedno po drugim, bez żadnego odpoczynku. Płacisz jak za dwa in vitro w jednym miesiącu i podpisujesz dwie umowy.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 14 lutego 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea ale to niemożliwe zeby nie dalo sie zdobyc recepty skoro Invicta to stosuje ,przeciez dzis z nimi rozmawiałam i dziewczyna,ktora poznalam i ktora jest w ciazy,robila przeciez w Invicta niedawno.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 14 lutego 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,ta dziewczyna brala dawke 5,3 podzielone na 4 czyli 1,4 dawki dziennie.Mam z nia kontakt.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea ale to niemożliwe zeby nie dalo sie zdobyc recepty skoro Invicta to stosuje ,przeciez dzis z nimi rozmawiałam i dziewczyna,ktora poznalam i ktora jest w ciazy,robila przeciez w Invicta niedawno.
    Ja tylko mówię co mi odpowiedział dr Pałaszewski, ordynator w Invicta Warszawa. Nie neguję, że ktoś to miał, ale nie wiem na jakiej zasadzie decydują czy ktoś to może mieć lub nie. Nie mam pojęcia jak to działa.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 14 lutego 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze,skoro ordynator tak powiedział to pewnie tak jest. W ogole tego nie rozumiem...I co zrobimy?Ja jeszcze pogadam z moim lekarzem o tym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2018, 16:57

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,ta dziewczyna brala dawke 5,3 podzielone na 4 czyli 1,4 dawki dziennie.Mam z nia kontakt.
    U jakiego lekarza była? ma jeszcze z nim kontakt? może się dowiedzieć na jakiej zasadzie Invicta kwalifikuje bądź nie do Hgh?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Kurcze,skoro ordynator tak powiedział to pewnie tak jest. W ogole tego nie rozumiem...I co zrobimy?Ja jeszcze pogadam z moim lekarzem o tym.
    Ja spróbuję to zdobyć w UK bo tutaj mieszkam.

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 14 lutego 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Kochani, odpowiedziala mi Invicta. Mowia, ze nie przepisza HGH bo to jest lek, ktory w Polsce jest zarejestrowany jako majacy inne przeznaczenie niz do ivf. Pisza, ze to terapia "off-label".

    Czyli innymi slowy HGH w Polsce podaje sie osobom ktore nie rosna... a oficjalnie nie mozna go uzyc w trakcie stymulacji do in vitro. I sprawa jasna. W Polsce nie da sie na to zdobyc recepty.

    Od Niezapominajki wiem, ze mozna to zdobyc w Niemczech.

    Bea, to chyba jakiś, za przeproszeniem, dupochron, ten mail. Zerknijcie proszę Dziewczyny na leki: Symletrol, Aromek, Lametta. Specjalnie sprawdziłam, żeby nie mieszać - jest jak za moich czasów, ZERO informacji o stymulacji jajeczkowania, leki te są zarejestrowane wyłącznie jako przeciwnowotworowe. A potem zobaczcie na nasze forum, ile jest wątków o tych lekach, co drugi lekarz przepisuje je jako alternatywę dla Clo. No więc jak to jest, można stosować leki poza wskazaniem, czy nie? Paranoja!

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, ja już nie wiem o co chodzi z tym HGH. Jestem skołowana. Zapytam jeszcze lekarza tutaj w piątek żeby przynajmniej mieć opinię dobrego specjalisty z Londynu na ten temat.

    Wydaje mi się, że w Polsce brak doświadczenia z HGH a w Czechach nielegalne więc się boją. Przyrzekam, że na spotkaniu przez Skype lekarz mi powiedział, że mogę HGH używać o ile sobie załatwię w UK bo on nie może mi przepisać. Natomiast odpowiedź jaką dostałam na piśmie już była asekuracyjna. I powiedzieli że się nie zgadzają. A co oni mogą się zgadzać lub nie... mnie prawo czeskie nie obowiązuje. Nawet stymulację chyba zrobię w UK a tam tylko pojadę na ostatnie USG i pick-up.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 23:01

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 14 lutego 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta dziewczyna byla u Jarosława Kaczynskiego,powaznie! W invicta

    AmVormittag, Bea77 lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 14 lutego 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lol, a mówili,że ojciec narodu zna się na wszystkim, to nie wierzyłam:-D

    Bea77, kayama, Muchacha lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam, że Jarek również uzdrawia hehehe

    AmVormittag, Muchacha lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy Jarek nie jest przypadkiem z Invimedu a nie z Invicty?

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 14 lutego 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Pisu, Kochana, z Pisu, ale dla niepoznaki przyjmuje też w Invimedzie :-D

    Bea77, Muchacha lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ