X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak się przygotowuje zastrzyk z Gonal F? dopiero zamówiłam i jeszcze nigdy tego nie stosowałam (do tej pory używałam wyłącznie Menopur).

  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 20 lutego 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea to jest w penie, to tylko ustawiasz dawke i wstrzykujesz i igla sama odskakuje i pokazuje 0 po wstrzyknieciu.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Bea to jest w penie, to tylko ustawiasz dawke i wstrzykujesz i igla sama odskakuje i pokazuje 0 po wstrzyknieciu.
    O to prościzna będzie. Menopur trzeba rozrabiać

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 20 lutego 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    O to prościzna będzie. Menopur trzeba rozrabiać

    To ja mam inny jakis gonal bo w pojedynczych zastrzykach po 75 kazdy. I widze ze trzeba cos mieszac.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 20 lutego 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam gonal f w penie 900 jednostek.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam w penie, 900 i 300 jednostek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goodmood wrote:
    To fajny układ, bo nie trzeba „zbierać” do określonej liczby tak jak często oferowana jest cena za pakiet i jak masz np 2 i tak płacisz jak za pakiet. Tak czy siak do kd oprócz całej listy innych czynników chciałabym znaleźć klinikę przekazująca wszystkie komórki dawczyni z pickupu. Podpytuje dlatego o doświadczenia, bo strona i marketing to jedno.
    Znalazłam klinikę we Lwowie, nazywa się Intersono. Tam przeprowadzają ivf ze świeżymi KD i nie dzielisz się z nikim jajeczkami. Piszą "no egg sharing". Mają bazę ponad 400 dawczyń i możesz oglądać zdjęcia. Mają specjalny program KD+PGS.

    Klinika należy do sieci Medicover i oferują obsługę po polsku z tego co sugeruje ich filmik na youtube.

    Ich strona po angielsku to www.intersono-ivf.com

    Jedyna komplikacja to, że na Ukrainę potrzebna wiza, ale ponoć pomagają w załatwieniu formalności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2018, 22:42

    kayama lubi tę wiadomość

  • Goodmood Znajoma
    Postów: 22 17

    Wysłany: 21 lutego 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea dzieki:) opisy na stronie zachęcające, odległość i wizy to rzeczywiście może być jakaś tam trudność. Będę reaserchować!

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 21 lutego 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Mimila, ostrzykiwanie jajników polega na pobraniu krwi, odwirowaniu z niej osocza i wstrzyknięciu go do jajników. Przebiega to nieco podobnie do pickupu. Osocze ma pobudzić jajniki do wyprodukowania nowych komórek. U mnie po zabiegu AMH zaczęło rosnąć i zdarzyła się ciąża naturalna, niestety zakończona w 8tc. W polskim necie raczej niewiele o tym jest, na zagranicznych trzeba szukać pod hasłami: ovarian rejuvenation, prp ovarian injection.
    Dziękuję za odpowiedź,a robią to w polskich klinikach?Gdzie to robilas?Ja o tym nie słyszałam...

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, a z ciekawości się zapytam:
    Czy któraś klinika w Polsce robi ivf ze świeżymi KD? Jaka jest cena? I jakie gwarancje?

    A ile kosztuje ivf z mrożonymi KD? I jakie są gwarancje?

    Staram się porownać jak to wygląda cenowo: Polska/Czechy/Ukraina.

    W Czechach jest ten problem, że nie można oglądać zdjęć, nawet takich z dzieciństwa. Klinika niby dobiera dawczynię pod kątem naszych preferencji i grupy krwi, ale jednocześnie zastrzegają, że najważniejsze jest dla nich dopasowanie grupy krwi, a reszta (fenotyp itp) może nie zostać dopasowana idealnie.

    W Polsce chyba jest z tym małe doświadczenie no i nie wiem czy jakaś klinika robi ze świeżych KD. Z tego co było tu przytaczane, to Invimed najlepszy (dają do wglądu zdjęcia z dzieciństwa , dobre gwarancje itp.).

    Na Ukrainie nieźle to wygląda (często do wglądu zdjęcia dorosłych dawczyń, dużo tzw proven donors czyli mających przynajmniej jedno zdrowe dziecko, olbrzymi wybór, zaawansowane procedury, dobre ceny, świeże cykle KD). Domyślam się, że dziewczyny tam decydują się na dawstwo i surogację z przyczyn finansowych.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Dziękuję za odpowiedź,a robią to w polskich klinikach?Gdzie to robilas?Ja o tym nie słyszałam...

    Wcześniej dziewczyny pisały, że robi to Invicta Gdańsk oraz Invicta Wrocław.

  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 21 lutego 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Bea, ja przeglądałam tylko stronę Invicta i tam jest info, że są świeże KD: https://www.klinikainvicta.pl/leczenie-nieplodnosci/programy-in-vitro/program-in-vitro-z-komorkami-dawczyni/

    @Mimila, tak jak Bea wskazała, Invicta Gd i W-w na pewno, nie wiem jak inne oddziały i nie wiem jak inne kliniki.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    @Bea, ja przeglądałam tylko stronę Invicta i tam jest info, że są świeże KD: https://www.klinikainvicta.pl/leczenie-nieplodnosci/programy-in-vitro/program-in-vitro-z-komorkami-dawczyni/

    @Mimila, tak jak Bea wskazała, Invicta Gd i W-w na pewno, nie wiem jak inne oddziały i nie wiem jak inne kliniki.
    Tak tylko że ja leczyłam się w Invicta i wiem na pewno, że tam używają do dawstwa między innymi nadprogramowych komórek od dziewczyn, które same poddają się in vitro. Ja miałam w swojej umowie, która jest standardowa, zapis o oddaniu komórek do dawstwa. Oczywiście ode mnie ze względu na wiek by nie przyjęli, ale młodsze dziewczyny mogą się na to zgodzić i jeśli po ich przebadaniu klinika stwierdzi, że nie ma przeciwskazań to mogą swoje nadprogramowe komórki oddać. Także do Invicty akurat bym nie szła w sprawie KD.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2018, 17:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, jestem na bieżąco, tu masz informacje z grudnia, dużo dzwoniłam ;)

    Bocian Białystok, na dawczynię i świeże komórki podobno czeka się ok. miesiąca (choć lekarz mówił, że to optymistyczna wersja), potem ją stymulują.. Dostaje się 5-6 świeżych komórek, koszt ok. 15.400 (plus leki, wizyty itp.)
    Mrożone komórki też mają, koszt ok. 13.400,czeka się znacznie krócej.

    W Salve Łódź też można brać świeże komórki, ale czeka się ok. 4-5 miesięcy. Koszt ok. 13-15.000zł.

    Invimed - tam dostajesz mrożone komórki, 12szt., ale nie wiadomo ile się rozmrozi prawidłowo.. Niby gwarancja 3 zarodków, ale są to zarodki w 3dobie. Jeśli zajdziesz w ciążę, ale okaże się np. biochemiczna to ta gwarancja Ci przepada i zostajesz z mrozaczkami - jeśli będą. Koszt ok. 20.000zl, komórki mrożone, czeka się krótko, bo mają duży bank komórek. Max do miesiąca podobno..

    Jest też Gameta Gdynia albo Łódź, ale tam są tylko mrożone komórki (tak było w grudniu, może coś się zmieniło, nie wiem...), komórki sprowadzają aż z Hiszpanii, nie ma żadnej gwarancji, jeśli po rozmrożeniu żadna się nie nada to "Twój pech".. I drogo wychodzi, 3.5-4tys EURO same komórki, do tego badania, transfer itp., więc wyjdzie ok. 20.000zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2018, 17:39

    kayama lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    Bea, jestem na bieżąco, tu masz informacje z grudnia, dużo dzwoniłam ;)

    Bocian Białystok, na dawczynię i świeże komórki podobno czeka się ok. miesiąca (choć lekarz mówił, że to optymistyczna wersja), potem ją stymulują.. Dostaje się 5-6 świeżych komórek, koszt ok. 15.400 (plus leki, wizyty itp.)
    Mrożone komórki też mają, koszt ok. 13.400,czeka się znacznie krócej.

    W Salve Łódź też można brać świeże komórki, ale czeka się ok. 4-5 miesięcy. Koszt ok. 13-15.000zł.

    Invimed - tam dostajesz mrożone komórki, 12szt., ale nie wiadomo ile się rozmrozi prawidłowo.. Niby gwarancja 3 zarodków, ale są to zarodki w 3dobie. Jeśli zajdziesz w ciążę, ale okaże się np. biochemiczna to ta gwarancja Ci przepada i zostajesz z mrozaczkami - jeśli będą. Koszt ok. 20.000zl, komórki mrożone, czeka się krótko, bo mają duży bank komórek. Max do miesiąca podobno..

    Jest też Gameta Gdynia albo Łódź, ale tam są tylko mrożone komórki (tak było w grudniu, może coś się zmieniło, nie wiem...), komórki sprowadzają aż z Hiszpanii, nie ma żadnej gwarancji, jeśli po rozmrożeniu żadna się nie nada to "Twój pech".. I drogo wychodzi, 3.5-4tys EURO same komórki, do tego badania, transfer itp., więc wyjdzie ok. 20.000zł.
    Dzięki. To rozwiałaś moje wątpliwości. Jeśli będę potrzebować KD to tylko Czechy lub Ukraina. Mi zależy na czasie to po pierwsze, a po drugie gwarancja zarodków w trzeciej dobie to dla mnie taka sobie gwarancja... po trzeciej dobie dużo zarodków pada lub zaczyna się gorzej rozwijać. Jakby gwarantowali dobrej jakości blastocysty to co innego.

    Finansowo wychodzi na pierwszy rzut oka taniej niż w Czechach, ale pod warunkiem, że się uda za pierwszym razem. Na Ukrainie za to ceny są bardzo zróżnicowane i zależy od kliniki. Bardzo mi się podoba, że na Ukrainie można zdjęcia dorosłych dawczyń oglądać. Zdjęcia z dzieciństwa tez byłyby pomocne no ale wiadomo, że dzieci się bardzo zmieniają jak dorastają, więc mi to jakoś nie daje pełnego obrazu. Nie wiem, może przykładam za dużą wagę do wyglądu...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Twojej relacji to Bocian w Białymstoku najbardziej obiecująco wygląda.

    Przypuszczam, że pozyskują sporo dawczyń za wschodnią granicą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2018, 18:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie my jesteśmy zdecydowani na Bociana jeśli najbliższa procedura się nie powiedzie. Chociaż nie ma żadnych gwarancji, ale tak na dobrą sprawę nikt nie jest w stanie nic zagwarantować, czy przy kd czy IVF na własnych komórkach.
    Nie wiem co tu się liczy najbardziej, szczęście? Bo to jak loteria..
    A w Bocianie tak jak mówisz - pewnie dużo kobiet ze wschodu. W klinice w ogóle było dużo par zza granicy, w poczekalni dużo obcego języka było słychać, obsługa też płynnie z nimi rozmawiała.

    Ale mam nadzieję Bea, że nie będziemy stały przed tymi dylematami odnośnie kliniki ;) Oby szczęście nam dopisało na wiosnę :)

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 21 lutego 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil ale powiedz jaki byl efekt tego u Ciebie?Czy bylo wiecej zarodków?Czy Ci sie udalo?Dlaczego wszystko robi tylko Invicta?Hgh,mezoterapia,jakieś spa dla komorek ponoc mają,co je niby odmladza.Czy to nie jest tylko sciema i naciaganie na kase?Czenu inne kliniki tego nie robią?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 21 lutego 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila, ja nie podchodziłam do ivf jeszcze ani razu, po mezo zaszłam w ciążę naturalnie, niestety obumarła w 8tc. Przed zabiegiem moje amh wynosiło <0.01, czyli było praktycznie niewykrywalne. W 2 tygodnie po zabiegu dostałam pierwszy okres od czasu odstawienia evry w kwietniu. Także myślę, że chyba jakoś to rozruszało jajniki.

    Z tego co czytałam, to metodę wymyśliła klinika Genesis z Aten, ok. 3 lata temu to ogłosili, więc nadal jest to trochę eksperymentowanie. W USA są programy, że po mezo wdrażają od razu stymulację do ivf. Oczywiście są też głosy krytyczne, że to pić na wodę;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2018, 19:44

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    No właśnie my jesteśmy zdecydowani na Bociana jeśli najbliższa procedura się nie powiedzie. Chociaż nie ma żadnych gwarancji, ale tak na dobrą sprawę nikt nie jest w stanie nic zagwarantować, czy przy kd czy IVF na własnych komórkach.
    Nie wiem co tu się liczy najbardziej, szczęście? Bo to jak loteria..
    A w Bocianie tak jak mówisz - pewnie dużo kobiet ze wschodu. W klinice w ogóle było dużo par zza granicy, w poczekalni dużo obcego języka było słychać, obsługa też płynnie z nimi rozmawiała.

    Ale mam nadzieję Bea, że nie będziemy stały przed tymi dylematami odnośnie kliniki ;) Oby szczęście nam dopisało na wiosnę :)
    Dla mnie to, że mają dziewczyny ze wschodu to plus. Piękna słowiańska uroda :-)

    Też mam nadzieję, że się uda z własnych, ale powiem szczerze że tak już w głowie oswoiłam sobie myśl o KD, że ciepło myślę o tym pomyśle. Bardzo dużo osób obecnie korzysta z pomocy dawczyni także jak to młode pokolenie urośnie, to nie będzie to niczym niespotykanym.

‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ