X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Dana72173 Koleżanka
    Postów: 48 71

    Wysłany: 3 marca 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kolezanka 1976 rocznik.

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana72173 wrote:
    Moja kolezanka 1976 rocznik.
    Tylko rok różnicy. Ja 77.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana72173 wrote:
    Moja kolezanka 1976 rocznik.
    A jakie AMH miała? Partnera ma starszego czy młodszego od siebie?

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 3 marca 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój rocznik 73,pazdziernik,za 7 miesiecy będę miala 45,nie ma starszej ode mnie.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 3 marca 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Dzięki. Na pewno będę zainteresowana, żeby się więcej dowiedzieć na ten temat. Wiem, że to jest jeszcze w fazie testów ... ale HGH też nie stosuje się przy in vitro rutynowo, wiele nowych technologi i metod jest w fazie testów.
    Bea,tak,mezoterapia jak i hgh jest nowe i w fazie testów ale to nie znaczy,ze jest zle,a my nie mamy czasu by czekac na to przez kilka lat zeby zobaczyc jakie sa efekty.

    Dana72173, Bea77 lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Maxinka Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 3 marca 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nie zaglądałam,muszę trochę nadrobić i poczytać co tam u Was.

    Bea,wiem,że sporo myślisz o jakości swoich jajeczek,ale może chromatyna też wpływa u Was na prawdopodobieństwo powstania dobrego zarodka. Może warto byłoby wspomóc procedurę o MACS (magnetyczną selekcję plemników) ?

    W jednej z klinik przeprowadzali badania zależności między DFI chromatyny a odsetkiem uzyskanych ciąż ( nie pamiętam czy były to pary u których problemem był tylko czynnik męski,albo nie napisali tego ). Przy DFI poniżej 10% odsetek ciąż ok.30% a przy DFI między 20 a 25% odsetek ciąż 4%.
    Są też kliniki które nie uznają wartości tego badania ( chromatyny )dla oceny szansy uzyskania ciąży.

    Dana72173, Bea77 lubią tę wiadomość

    POF
    morfologia 1-5% , słaba chromatyna
  • Dana72173 Koleżanka
    Postów: 48 71

    Wysłany: 3 marca 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytalam kolezanki pare razy o jej AMH i nie pamieta jakie miala ale wie ze bylo lekko ponizej normy na jej wiek. Jej maz chyba tylko o rok starszy od niej.

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • Dana72173 Koleżanka
    Postów: 48 71

    Wysłany: 3 marca 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 73 rocznik, w lipcu skoncze 45 lat a moja mala w lipcu bedzie miala roczek. Moj maz jest w moim wieku.

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 3 marca 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana72173 wrote:
    Ja jestem 73 rocznik, w lipcu skoncze 45 lat a moja mala w lipcu bedzie miala roczek. Moj maz jest w moim wieku.
    Dana,no to jesteśmy rownolatkami,jestes o 3 miesiace starsza ode mnie,a jakie mialas amh przed ciaza?Corka jest z ivf?

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Dana72173 Koleżanka
    Postów: 48 71

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH w 2014 roku 0.47,mialam 3 razy IUI jeden po drugim i nic,wtedy pierwsze IVF ale nie doszlo do transferu bo nic nie przetrwalo. Drugie IVF w 2015 tranfer jednego pieciodniowego zarodka, pozytywna beta ale po dwoch tygodniach na USG pecherzyk za maly i bez seduszka. Wywolane poronienie. Pod koniec roku 2015 w innej klinice trzecie IVF, transfer dwoch trzydniowych zarodkow i nic nie wyszlo. Po roku zaszlam naturalnie, byla ciaza blizniacza ale jedno serduszko. Mysle ze jestem szczesciara.

    Muchacha, Mika10, karolcia35, Bea77 lubią tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze,nie wyszlo ivf i zaszlas naturalnie,z takim amh,az trudno uwierzyć,to naprawdę cud.

    Dana72173, Bea77 lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 3 marca 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana,do tego Córeczkę masz przesliczna.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Dana72173 Koleżanka
    Postów: 48 71

    Wysłany: 3 marca 2018, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Mimila i Tobie zycze takiego cudu!!!❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2018, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxinka wrote:
    Dawno nie zaglądałam,muszę trochę nadrobić i poczytać co tam u Was.

    Bea,wiem,że sporo myślisz o jakości swoich jajeczek,ale może chromatyna też wpływa u Was na prawdopodobieństwo powstania dobrego zarodka. Może warto byłoby wspomóc procedurę o MACS (magnetyczną selekcję plemników) ?

    W jednej z klinik przeprowadzali badania zależności między DFI chromatyny a odsetkiem uzyskanych ciąż ( nie pamiętam czy były to pary u których problemem był tylko czynnik męski,albo nie napisali tego ). Przy DFI poniżej 10% odsetek ciąż ok.30% a przy DFI między 20 a 25% odsetek ciąż 4%.
    Są też kliniki które nie uznają wartości tego badania ( chromatyny )dla oceny szansy uzyskania ciąży.

    Omawialiśmy to z Invictą i powiedzieli, że w naszym przypadku separacja bez sensu bo mąż ma prawie wszystko w normie no i dużą ilość, także jest z czego wybierać. Lekarz nam powiedział, że separację by robili przy poziomie fragmentacji około 30%. Podobnie w klinice w Czechach. Nie widzieli problemu wręcz do tego stopnia, że radzili nam tylko ICSI robić. Ja się uparłam i ostatecznie będzie PICSI.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2018, 00:54

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Kurcze,nie wyszlo ivf i zaszlas naturalnie,z takim amh,az trudno uwierzyć,to naprawdę cud.
    Nie dość, że naturalnie w tym wieku to jeszcze całkiem zdrowe dziecko. To dla mnie jest niesamowite wręcz.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie teraz to podejście w Czechach będzie dużym testem. Jeśli się uda to będzie dla mnie oznaczać że po prostu w Czechach dobrali mi lepszy protokół i mają lepsze laboratorium. Może jeszcze HGH będzie miało jakiś wpływ. Natomiast jeśli się znów nie uda, to potwierdzi to moją teorię że mam już po prostu słaby materiał genetyczny. Cieszę się, niezależnie od wyniku tego podejścia, że zdecydowaliśmy się zmienić klinikę, bo wreszcie będziemy mieli możliwość jakiegoś porównania.

    niezapominajka2017, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 4 marca 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana72173 wrote:
    Dziekuje Mimila i Tobie zycze takiego cudu!!!❤
    Dziękuję,Kochana,ja w naturalny cud nie wierzę,za słabe plemniki są,poza tym nie zdarzyl sie przez tyle lat jak mialam jeszcze dobre wyniki to nie zdarzy się teraz,przy kiepskich...Wiem,ze te cuda innym sie zdarzaja ale nie mi.Znam wiele takich przypadków.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Dana72173 Koleżanka
    Postów: 48 71

    Wysłany: 4 marca 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumie Mimila, ja kiedys o takich cudach tylko czytalam i slyszalam, nigdy nie myslalam ze mnie moze to spotkac, a jednak. Nadal mysle ze IVF i inne pmoce lekarskie sa najbardziej skuteczne w Waszych przypadkach ale nadal warto probowac naturalnie. My tez mamy slabe nasienie i zylaki powiazka nasiennego. W 2006 roku urolog powiedzial mojemu mezowi ze bez zabiegu nigdy nie bedzie mial dzieci. Zabiegu nigdy nie mial. 10 lat pozniej dolozyc do tego problemu moje stare jajka i sie udalo. Nigdy sie tego nie spodziewalam,to byl dla mnie szok. Zawsze myslalam ze jak bede w ciazy to dzieki IVF.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 4 marca 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana72173 wrote:
    Rozumie Mimila, ja kiedys o takich cudach tylko czytalam i slyszalam, nigdy nie myslalam ze mnie moze to spotkac, a jednak. Nadal mysle ze IVF i inne pmoce lekarskie sa najbardziej skuteczne w Waszych przypadkach ale nadal warto probowac naturalnie. My tez mamy slabe nasienie i zylaki powiazka nasiennego. W 2006 roku urolog powiedzial mojemu mezowi ze bez zabiegu nigdy nie bedzie mial dzieci. Zabiegu nigdy nie mial. 10 lat pozniej dolozyc do tego problemu moje stare jajka i sie udalo. Nigdy sie tego nie spodziewalam,to byl dla mnie szok. Zawsze myslalam ze jak bede w ciazy to dzieki IVF.
    Kochana,to tym bardziej jestem w szoku,ze tak się udalo,w dodatku masz zdrowe i śliczne dziecko. Czasami mysle,ze to wszystko zależy od Gory,cokolwiek bysmy nie zrobili to jesli ma sie udac to sie uda,a jesli nie to nic nie pomoże. Ja nie opuszczam zadnej owulacji mimo,ze na naturalny cud nie licze ale jesli nie bede probowac naturalnie to i cud nie ma szans się zdarzyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2018, 15:50

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Dana72173 Koleżanka
    Postów: 48 71

    Wysłany: 4 marca 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to wszystko zalezy od Boga. Odmawialam wszystkie modlitwy z prosba o potomstwo jakie tylko moglam znalezc. Nowenne Pompejanska 2 razy i prosilam o laske.

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ