X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym jeszcze odnośnie KD i że dziecko będzie "nie takie". A co jeśli połączenie genów męża i dawczyni da śliczne i inteligentne dziecko? Może nawet będzie lepsze takie połączenie genów niż gdyby to były nasze geny.

    Jak patrzę jakie laski na Ukrainie oddają jajeczka to czasem mówię żartem do męża że może sobie już teraz odpuśćmy moje komórki i idźmy w KD. Nie to żebym się uważała za nieatrakcyjną lub mało inteligentną, ale na pewno znajdą się ładniejsze i mądrzejsze też.

    :-) :-) :-)

    Muchacha, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana72173 wrote:
    Bea,dzieki za informacje o tym mleczku pszczelim,tego nie wiedzialam.
    Konkretnie mam na myśli Royal jelly. Nie wiem na pewno, ale chyba to się tłumaczy jako mleczko pszczele.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 8 marca 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    To prawda co piszesz. Ubichinol jest silniejszy dlatego można brać mniej. Natomiast musi być ze sprawdzonego źródła i wszyscy najbardziej polecają markę Kaneka. Sprawdzić można jakość po tym, że jak się rozgryzie lub rozerwie kapsułkę to zawartość ubichinolu powinna mieć mleczno biały kolor. Jeśli ma żółty to znaczy, że kupiłyście bezwartościowy produkt.

    Wysoka cena ubichinolu spowodowana jest tym, że to jest suplement który bardzo łatwo traci swoje właściwości, dlatego produkcja musi odbywać się bardziej zaawansowanymi metodami - po prostu wyprodukowanie tego jest znacznie droższe co ma wpływ na cenę ubichinolu.

    A gdzie można kupić Kaneki po 100 mg? Coś nie mogę znaleźć na polskich stronach.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane z tego co ja się dowiadywałam to dziecko które urodzicie z KD nie do końca będzie niezgodne genetycznie z Wami. Przez to że nosicie je w sobie przez dziewięć miesięcy pod serduszkiem powoduje że około 4% genów zyskuje Maluszek od Ciebie. Płynie w nim Twoja krew I bardzo możliwe że często występuje też zgodność tkankowa. To jest oczywiście indywidualną sprawa każdego czy się na to decyduje czy nie ale jeżeli okaże się że moje komórki są słabej jakości i nie będzie takiej możliwości żeby z nich zrobić in vitro to nie będę się nawet sekundy zastanawiać nad opcją KD.... :)

    Bea77, Lukrecja, kayama, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    A gdzie można kupić Kaneki po 100 mg? Coś nie mogę znaleźć na polskich stronach.
    Ja to zamawiam przez internet na stronie www.justvitamins.co.uk bo jak pamiętasz mieszkam w UK. Myślę jednak, że w Polsce też da radę to gdzieś kupić. Wygoogluj.

    Jednak ważna rzecz, ubichinol ponoć poprawia jakość jajeczek, więc jeśli Ty idziesz z KD to nie musisz się tym faszerować. Zorganizuj sobie dobre suplementy prenatalne. Jakiś kompleks. Ja używam Vitamin Code (drogie jak cholera, ale dobre). Pewnie wybór jest szeroki.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 to ile go jeść na poprawę? W sensie jaka dawkę?

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Kochane z tego co ja się dowiadywałam to dziecko które urodzicie z KD nie do końca będzie niezgodne genetycznie z Wami. Przez to że nosicie je w sobie przez dziewięć miesięcy pod serduszkiem powoduje że około 4% genów zyskuje Maluszek od Ciebie. Płynie w nim Twoja krew I bardzo możliwe że często występuje też zgodność tkankowa. To jest oczywiście indywidualną sprawa każdego czy się na to decyduje czy nie ale jeżeli okaże się że moje komórki są słabej jakości i nie będzie takiej możliwości żeby z nich zrobić in vitro to nie będę się nawet sekundy zastanawiać nad opcją KD.... :)
    Tak jest. Napiszę o epigenetyce jak wrócę z mężem z kolacji :-)

    Grosiaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłej kolacji ❤️

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 marca 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż sprawami naszego leczenia interesuje się w sposób dość ograniczony... Tzn ja mam zrobić research, a on chce dostać tylko krótkie streszczenie istotnych faktów. Decyzję podejmujemy razem, ale przy wątpliwosciach M. się zdaje na mnie.

    W każdym razie, wspiera mnie i pociesza, gdy tego potrzebuje i jak najbardziej dopuszcza i kd i az, i klasyczną adopcje.

    Strategie mamy taką, że do poki mam komórki próbujemy... A potem raczej az, bo z nasienie też nie jest idealnie. Równolegle idziemy do OA.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2018, 20:49

    Dana72173, Bea77 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 23:02

    Muchacha, kayama, Dana72173, Ajka, Lil_m, Bea77, Grosiaa, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

  • Muchacha Ekspertka
    Postów: 185 246

    Wysłany: 8 marca 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Zgadzam się. Naprawdę spójrz na Lukrecję, dziewczyna ma 30 lat i zaraz rodzi córunię z KD. Dla mnie Lukrecja jest absolutnym wzorem, bo nie walczy z wiatrakami tylko idzie z prądem, jest elastyczna i się nie mazgai. I już niedługo będzie się cieszyła swoim maleństwem.

    Dziecko z KD to nie jest dziecko drugiego sortu, mimo że każdy sobie zawsze życzył mieć dziecko drogą naturalną. Takie dziecko to cud, który nie każdemu się przytrafia. Nie myślcie, że KD gwarantuje ciążę na 100% i sprawi, że urodzicie żywe dziecko. Wiadomo, że znacznie zwiększa szanse na powodzenie bo jest od młodej zdrowej dawczyni. Natomiast Wasz wiek będzie miał wpływ na przebieg ciąży. Będzie miał wpływ na Wasze zdrowie i życie i na zdrowie i życie maleństwa. Błagam patrzcie na sprawę realnie. Niektóre ciąże kończą się przedwczesnym porodem martwego dziecka. Im ktoś starszy tym wyższe ryzyko komplikacji w czasie ciąży i porodu.

    Dlatego nie traktujcie dziecka z KD jako bytu drugiej kategorii tylko szansy i szczęścia, że w ogóle są dawczynie, które chcą się podzielić ... bo bez nich wiele z nas nie miałoby szansy na ŻADNE dziecko i nigdy by nie doświadczyło macierzyństwa.

    Piękny wpis Bea!
    A Lukrecji także dziękuję za podzielenie się swoją historią i tak jak wcześniej napisała Bea, za łamanie stereotypów w naszych własnych głowach.

    Lukrecja, Dana72173, Bea77 lubią tę wiadomość

    starania od 4 lat, AMH 0,58, 41 lat
    1 ivf - 1 zarodek, beta - 0
    2 ivf - 2 zarodki, beta +, brak serduszka w 8 tyg.
    3 ivf - brak zarodków
    4 ivf - 2 zarodki, beta <1
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 8 marca 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Ja to zamawiam przez internet na stronie www.justvitamins.co.uk bo jak pamiętasz mieszkam w UK. Myślę jednak, że w Polsce też da radę to gdzieś kupić. Wygoogluj.

    Jednak ważna rzecz, ubichinol ponoć poprawia jakość jajeczek, więc jeśli Ty idziesz z KD to nie musisz się tym faszerować. Zorganizuj sobie dobre suplementy prenatalne. Jakiś kompleks. Ja używam Vitamin Code (drogie jak cholera, ale dobre). Pewnie wybór jest szeroki.

    Bea, ja tak sobie wymyśliłam, ze będę brać Q10 na ogólne odmłodzenie organizmu, żeby więcej siły było i zwiększyć szanse na zagnieżdżenie. Dlatego biorę po 200 mg.
    Vitaminy biorę pojedynczo, C 1000 mg, A+E, D3, B 12 i B 6 oraz Actifolin na zbicie homocysteiny i za wysokiego kwasu. Zobaczę jaki skład mają te gotowe zestawy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2018, 21:20

    Dana72173, Bea77 lubią tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Dana72173 Koleżanka
    Postów: 48 71

    Wysłany: 8 marca 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,tak chodzi o royal jelly. Jesli chodzi o CoQ10 to mojej mamy lekarka mowila ze kazdy powinien to brac,bardzo dobre na serce,obniza cisnienie. W mojej rodzinie wszyscy zaczeli brac po 200 mg.

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 marca 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie że moja mama ostatni raz była w ciąży w wieku 45/46 lat... Niestety bez happy endu. Dziecko prawdopodobnie było zdrowe, ale mięśniaki macicy spowodowały krwotok i straciła ciążę w II trymestrze, macice też. Miałabym mała sistrzyczke.
    Ja się urodziłam jak mama miała 40 lat.

    Dana72173, Bea77, kayama, Grosiaa lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 8 marca 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Lil przypomnij ile masz lat?

    Ja też się cieszę, że mąż mnie wspiera. Nie miałabym siły walczyć z niepłodnością i jeszcze z nim.

    I to prawda też co mówi AmVormittag - to jest kwestia dogadania się z partnerem w życiowych kwestiach zasadniczych. Jeśli jedno chce dziecko a drugie nie, i u obojga ta chęć lub niechęć jest silna, to jest niestety ryzyko rozstania. Któreś musi się nagiąć bo nie można być w połowie w ciąży a w połowie nie.

    Poza tym płodny i młody facet ma zawsze wyjście, jeśli chce dziecko drogą naturalną i wyłącznie genetyczne. Mianowicie wyjście jest proste - znalezienie sobie młodszej i/lub płodnej partnerki. Taki facet nie musi kombinować z KD, AZ, adopcją społeczną itp. Jest to brutalne, ale niestety taka jest prawda.

    Gdyby sytuacja była odwrotna i to oni byliby niepłodni to może inaczej by wtedy gadali....

    Bea, za kilka chwil skończę 32 lata, jestem rocznik Lukrecji. Wiem, że wiek działa na moją korzyść w perspektywie IVF/KD, ale przechodzić menopauzę w tym wieku jest okropnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2018, 21:34

    Dana72173, Bea77 lubią tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 marca 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Bea, za kilka chwil skończę 32 lata, jestem rocznik Lukrecji. Wiem, że wiek działa na moją korzyść, ale przechodzić menopauzę w tym wieku jest okropnie.
    A znacie przyczynę?

    2020 :)
    2023 :)
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 8 marca 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przyczyną POF jest chyba jakaś wada genetyczna, wiem, że siostra dziadka nie mogła zajść w ciążę, więc pasowałoby.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 marca 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    U mnie przyczyną POF jest chyba jakaś wada genetyczna, wiem, że siostra dziadka nie mogła zajść w ciążę, więc pasowałoby.

    :( nie zawesoła sytuacja zwłaszcza w tym wieku, ja się strasznie boję menopauzy, zwłaszcza przed 40-tką... Rozumiem, że próbujesz zawalczyć jeszcze o swoją komórkę?

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Bea77 to ile go jeść na poprawę? W sensie jaka dawkę?
    Ja jem między 200 a 600, zależy od dnia. Czasami jak przyjmę za dużo to nie mogę spać więc czasem jest to 500, dziś miałam 400. Czasem 600. Staram się jednak więcej niż 200, przynajmniej 300 dziennie.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Miłej kolacji ❤️
    Dziękuję, byliśmy we włoskiej restauracji prowadzonej przez rodzinę włoską. Sami Włosi w kuchni i na sali. Super było :-)

    Lukrecja, Dana72173, Grosiaa lubią tę wiadomość

‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ