Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Niezapominajka5
Autorytet
786

Wysłany: 9 listopada, 21:41
Cytuj | (1) | Zgłoś
Blastka napisała:
Cześć dziewczyny, witam się po krótkiej przerwie.

U mnie też dużo zmian. Jestem w ciąży. Udało się za 3 razem. Na razie cieszę się umiarkowanie bo raz już przeżyłam brak serduszka, no i po ostatnim podejściu do crio jestem ostrożna i bardziej wycofana.

Chciałam podziękować dziewczynom za wsparcie i rady oraz za wiedzę, którą się dzielicie. W szczególności dziękuję Bea i 4me, Magdala, Mar2aśka i wielu dziewczynom z którymi miałam kontakt, a ich nie wymieniłam.

Dziewczyny trzymam kciuki za wszystkie starające się &&&
Wspaniała wiadomość, gratulacje!:)

Blastka lubi tę wiadomość

czynnik męski, niskie amh, niedoczynność, IUI- 2017- :(
1 ICSI- 2018- :( / 1 IMSI- 2018- :( 2 ICSI-2018- :(
Nowy rozdział

Magdala
Autorytet
13384

Wysłany: 9 listopada, 21:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Bo to chyba jest najlepsze rozwiazanie. Zamrozic i podac jak bedzie juz spokojnie tam u Ciebie.

Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.

Mika10
Ekspertka
64

Wysłany: 9 listopada, 22:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zobaczymy czy cokolwiek urośnie po tym zamieszaniu. Nawet nie był w stanie określić w której fazie cyklu jesteśmy. Co innego w hormonach a co innego w obrazie.

Niskie AMH
12.2017 ICSI, transfer jedynej zapłodnionej komórki :(

10.2018 - drugie podejście

Mola_90
Koleżanka
50

Wysłany: 10 listopada, 01:43
Cytuj | (1) | Zgłoś
Klamka Twoja historia jest dla mnie bardzo cenna bo ja rowniez pamietam ze naszr losy sa podobne :) dziekuje za odpowiedz i zycze ci Kochana powodzenia :) trzymam kciuki w dalszym, meeega nudnym przebiegu ciazy :)

klamka lubi tę wiadomość

POF/ AMH 0.01

Kadetka
Autorytet
582

Wysłany: 10 listopada, 07:03
Cytuj | (1) | Zgłoś
Mola_90 napisała:
Klamka Twoja historia jest dla mnie bardzo cenna bo ja rowniez pamietam ze naszr losy sa podobne :) dziekuje za odpowiedz i zycze ci Kochana powodzenia :) trzymam kciuki w dalszym, meeega nudnym przebiegu ciazy :)

Hmmm napewno "Klamka"? Mam wrażenie, że to reakcja na moja odpowiedź. ..

klamka lubi tę wiadomość

cyvop1.png

POF, Hashimoto,
MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
po leczeniu immunosupresyjnym
I ET :(:(
II ET szczęśliwy :) :)

klamka
Autorytet
1265

Wysłany: 10 listopada, 08:10
Cytuj | (1) | Zgłoś
:)

Kadetka lubi tę wiadomość

thgf3a3fr7hdd3gb.png
Problemy: Azoospermia, wiek, Hashimoto, rak piersi (2012)
2018.06.18 - Transfer (KD + ICSI) : beta 427 w 9dpt
2018.07.17 - <3
2018.09.07 - pierwsze motylki w brzuchu
2018.09.18 NIPT prawidlowe - czekamy na dziewczynke <3

karolcia35
Autorytet
687

Wysłany: 10 listopada, 11:16
Cytuj | (1) | Zgłoś
Blastka wspaniale :)
Mika nie lubię takich sytuacji. Nie wiadomo o co chodzi nawet lekarze mają inne zdanie. Znów tylko czekanie ci zostaje na rozwój wydarzeń.

AMH 0,46
10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
05.2015 brak oocytów
03.2016 brak oocytów
08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)

Mola_90
Koleżanka
50

Wysłany: 10 listopada, 11:43
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kadetka napisała:
Hmmm napewno "Klamka"? Mam wrażenie, że to reakcja na moja odpowiedź. ..
O matko jasne Kadetka ze o Ciebie mi chodzilo :) ale wtopa :P godzina pisania posta dala mi sie we znaki :) Klamka ale oczywiscie za Ciebie tez trzymam kiucki! :)

klamka lubi tę wiadomość

POF/ AMH 0.01

Kadetka
Autorytet
582

Wysłany: 10 listopada, 11:51
Cytuj | (4) | Zgłoś
Mola_90 napisała:
O matko jasne Kadetka ze o Ciebie mi chodzilo :) ale wtopa :P godzina pisania posta dala mi sie we znaki :) Klamka ale oczywiscie za Ciebie tez trzymam kiucki! :)

Faktycznie masz problemy ze snem?

Dziekuje za życzenia! Ważne żeby Dzieciątka były zdrowe..

Jeszcze nie ma ich na świecie ale już moge powiedzieć, że KD to niesamowity dar.. i najlepsze co w takiej sytuacji mogło mi się przydarzyć.

A Ty Mola na jakim etapie jesteś? Trzymam kciuki za walkę!!

karolcia35, Bea77_2, klamka, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

cyvop1.png

POF, Hashimoto,

Mika10
Ekspertka
64

Wysłany: 10 listopada, 13:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
Karolcia no mam te same odczucia ale ja mam tak od zawsze że mój organizm fisiował i trochę przywykłam. Wiecznie całe życie były po dwa jajka w jajnikach i rosły sobie kiedy chciały. Nie było normalnych dni płodnych w normalnym terminie z jednym dominującym pecherzykiem. A w badaniach krwi nigdy nikt nie doszukał się nieprawidłowości. Cóż taka "uroda". Tylko ja już mam naprawdę dość walki z naturą, życia podporządkowanego staraniom, wiecznym problemem czy mogę zaplanować za pół roku wakacje bo przecież może zaraz będę w ciąży a tu lata świetlne mijają i nic. To damo z pracą. Trzymam sie kurczowo pracy z nieokreslonym bk boje sie zmienic na lepsza bo ciąża. Po prostu jestem zmęczona. Poddałam się teraz i zaufałam jednemu ostatniemu lekarzowi a potem już tylko OA. Nic pomiędzy. Nie może moje życie mi przeleciec przez palce na czekaniu na swoje dziecko. Nie chce. Zbyt piękny jest swiat i juz wiem ze on się nie zawali jak nie urodze.

Niskie AMH
12.2017 ICSI, transfer jedynej zapłodnionej komórki :(

10.2018 - drugie podejście

BitterSweetSymphony
Autorytet
567

Wysłany: 10 listopada, 16:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny witam się z Wami. Niestety drugi transfer tym razem crio się nie udał. Nie mam więcej mrozaczków, a z moim niskim AMH i LUF-em małe szanse na naturalną ciążę.

Już od jakiegoś czasu myślałam o KD tylko prawie nic o tym nie wiem. Jedynie co to tyle, że dużo kosztuję.

Chętnie dowiedziałabym się o tym wszystkiego od doświadczonych koleżanek. Które z Was dziewczyny zdecydowała się na KD i z jakim skutkiem?

15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)

Niedoczynność tarczycy, Hashi, niskie AMH, MTHFR a1298c i PAI

Moje ANIOŁKI:
1. Po dwóch latach starań nasz cud z ICSI - Michalinka 8/9tc (poronienie 10tc - 09.09.17r.) ❤️
2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (poronienie 11tc - 25.08.18r.) ❤️

02.11. - transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(

mar2śka
Autorytet
1127

Wysłany: 10 listopada, 16:23
Cytuj | (1) | Zgłoś
Blastka cudowna wiadomość ! Rośnijcie sobie zdrowo! Trzymam &&&

nzjd9jcgb4eua5aa.png

Kadetka
Autorytet
582

Wysłany: 10 listopada, 16:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
BitterSweetSymphony napisała:
Dziewczyny witam się z Wami. Niestety drugi transfer tym razem crio się nie udał. Nie mam więcej mrozaczków, a z moim niskim AMH i LUF-em małe szanse na naturalną ciążę.

Już od jakiegoś czasu myślałam o KD tylko prawie nic o tym nie wiem. Jedynie co to tyle, że dużo kosztuję.

Chętnie dowiedziałabym się o tym wszystkiego od doświadczonych koleżanek. Które z Was dziewczyny zdecydowała się na KD i z jakim skutkiem?

Jednak beta negatywna? Bardzo mi przykro. ..

Ja jestem w ciazy bliźniaczej dzięki KD :-) pytaj o co chcesz.

cyvop1.png

POF, Hashimoto,

Niezapominajka5
Autorytet
786

Wysłany: 10 listopada, 17:14
Cytuj | (0) | Zgłoś

Bardzo mi przykro:(
Jest u nas kilka dziewczyn,którym udało sie z KD. Na pewno chętnie pomogą.
Możesz też przesiedzieć stare wpisy Lukrecji.

czynnik męski, niskie amh, niedoczynność, IUI- 2017- :(
1 ICSI- 2018- :( / 1 IMSI- 2018- :( 2 ICSI-2018- :(
Nowy rozdział

BitterSweetSymphony
Autorytet
567

Wysłany: 10 listopada, 17:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tak, niestety Kadetka :( Beta wyszła 0,51 a dwa dni temu była 0,58. Już nie liczę na cud.

Przede wszystkim gdzie podchodziłaś do KD bo może procedury są inne?

Ja od ponad dwóch lat leczę się we wrocławskim Invimedzie. Wiem, że tam koszt podstawowy to 17000zł plus tam dodatkowe koszty ok 2000zł.
Ile Ty płaciłaś i czy całą kwotę płaci się od razu?

Jak wygląda proces kwalifikacyjny (ile trwa, jakie badania) i ile trwa czas oczekiwania na dawczynię?

Jak wygląda sam wybór dawczyni?

Może na razie tyle bo Cię zamęczę ;) Z góry dziękuję :*

Moje ANIOŁKI:
1. Po dwóch latach starań nasz cud z ICSI - Michalinka 8/9tc (poronienie 10tc - 09.09.17r.) ❤️
2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (poronienie 11tc - 25.08.18r.) ❤️

Kadetka
Autorytet
582

Wysłany: 10 listopada, 17:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tak, niestety Kadetka :( Beta wyszła 0,51 a dwa dni temu była 0,58. Już nie liczę na cud.

Przede wszystkim gdzie podchodziłaś do KD bo może procedury są inne?

Ja od ponad dwóch lat leczę się we wrocławskim Invimedzie. Wiem, że tam koszt podstawowy to 17000zł plus tam dodatkowe koszty ok 2000zł.
Ile Ty płaciłaś i czy całą kwotę płaci się od razu?

Jak wygląda proces kwalifikacyjny (ile trwa, jakie badania) i ile trwa czas oczekiwania na dawczynię?

Jak wygląda sam wybór dawczyni?

Może na razie tyle bo Cię zamęczę ;) Z góry dziękuję :*

Aaa czyli robilas juz 2 dni temu ..nie wiedziałam..

Może zacznę od tego, że ze stopki wynika, ze macie córeczkę 5 letnia! Cudownie gratuluje jesteś już mamusia :-) myślę ze w takich sytuacjach kobiety rzadziej decyduja sie na KD..

Jak niskie jest Twoje AMH?

Odpowiadając na Twoje pytania.. leczylam sie w Invimed Katowice wiec procedury te same :-) tak pakoet z KD to koszt 17 tys zl. Płaci się w 2 ratach, pierwsza kiedy podejmujecie decyzje, podpisujecie umowe i od momentu oplacenia tej połowy kwoty wszystkie wizyty i dr sa bezplatne az do pierwszego transferu. Druga polowe placi sie wlasnie w dniu transferu. Nie wiem skad wzielas ta kwote 2 tys zl jako dodatkowe koszty.. ja szxzerze tego nie liczylam ale napewno byla to znacznie wyższa kwota.. wszytskie badania jakie sa wymagane (i te nie wymagane ale ktore uznalismy z dr ze warto zrobic) ppzniejsze wizyty, wszystkie leki.. to nieststy sa znaczne sumy - ale czego aie nie robi :-) nie wiem co masz na mysli piszac proces kwalifikacyjny. .. każdy przypadek jeay inny tak naprawde idac na 1 wizyte mozesz powiedzieć ze kestes zdecydowana zawzec umowe wykonac badania i startować :-) oczekiwanie na dawczynie? InviMed ma mrozone oocyty z banku dawczyń qiec doatajesz dostep on line i przeglądasz . Tam masz podzial np. Na grupy krwi?, kolpr oczu, włosów.. jest zdjecie (z dziecinstwa albo aktualne) i kilka danych typu rodzenstwo, wykształcenie, zawód, zainteresowania, ile ma dzieci (musi miec min 1), ile wzrostu, wagi itp. I jest podany czas oczekiwania czyli na loedy oocyty beda dostępne.. dajesz znac koordynatorce o wyborze ona ja rezerwuje (baza 1 na wszystkie invi.. nam wybraną dawczynie ktoś sprzatnal sprzed nosa, widocznie tak mialo byc... ) i koorynatorka mowi Ci kiedy bedzie transport.. wtedy jestes przygotowywana - cykl sztuczny na czas koedy oocyty beda w klinice - partner oddaje nasienie i w 3 dobie rozwoju zarodków wykonywany jesy transfer. InviMed gwarantuje min 3 dobrej klasy zarodki w 3 dobie rozowju. W pakiecie masz 12 oocytow dawczyni - zapladniaja wszystkie. Gdyby warunke nie zostal spelniony (jak u nas) dostajesz palier reklamacyjny oocytow - 8 juz od innej dawczyni która wybiera embriolog z dr.. u nas udalo sie wlasnie z drugiego pakietu :-)

cyvop1.png

POF, Hashimoto,

BitterSweetSymphony
Autorytet
567

Wysłany: 10 listopada, 18:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziękuję. Córeczka to mój jedyny powód dla którego jeszcze nie zwariowałam. Daję mi wiele szczęścia, ale jej i nam brakuję w domu jeszcze jednego małego szkraba. Moja wizja rodziny od zawsze to rodzice i minimum dwójka dzieci. Córka coraz częściej dopomina się rodzeństwa i walczymy głównie dla niej. Nie chcę by przez życie musiała iść sama jakby nas zabrakło.

Domyślam się, że 5 lat temu (jak się nam córka urodziła) to był cud. Po tej ciąży wszystko zaczęło się sypać. Zaczęło się od niedoczynności, a doszło do niepłodności.

Ostatnio jak badałam AMH (to było ok 1,5 roku temu) wynosiło ono 0,50. To było przed stymulacją do IVF. Musiałabym teraz powtórzyć. Dodatkowo stosunek LH do FSH jest dość niski, a samo FSH wysokie. Myślę po prostu, że moje komórki już do niczego się nie nadają i chyba lepiej się skupić na czymś osiągalnym.

Szkoda, że to tyle pieniędzy kosztuję. Te dodatkowe koszty to były wypisane na str Invimedu. Cytat ze strony: "Koszt badań kwalifikacyjnych: do 1 700 zł
Koszt leków: ok. 400 zł".

Jakie trzeba wykonać badania przed całą procedurą?

A Ty z jakim AMH podchodziłaś do procedury z KD?

Wiadomość wyedytowana przez autora 10 listopada, 18:02

Moje ANIOŁKI:

Kadetka
Autorytet
582

Wysłany: 10 listopada, 18:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
Rozumiem... Znacznie korzystniejszą finansowo opcją jest AZ.. Rozmawialiscie o takim rozwiazaniu? Myślę że jeśli macie wspólne dziecko to było by rozsadne. .

Ojej jakie badania to teraz Ci nie powiem.. Większość standardo czyli hiv, hcv, toxo, różyczka, rozszerzone badanie nasienia i sdc... Te badania z krwi w szpitalu - dużo taniej niż w klinice a badanie nasienia już w invimed. Myślę że dobrze będzie powtórzyć AMH. U mnie bylo krańcowo niskie 0,04 w wieku 29lat.

Co do kosztów leków nie wiem co oni liczą... Ja każdorazowo w aptece między 560 a 760zl zostawiam.. I to co 2 tygodnie średnio.
Sam prolutex to 7 ampulek 150 zł (najtaniej) a codziennie 1 zużywam więc na miesiąc to 600zl za sam prolutex...

Wiadomość wyedytowana przez autora 10 listopada, 18:13

cyvop1.png

POF, Hashimoto,

klamka
Autorytet
1265

Wysłany: 10 listopada, 19:31
Cytuj | (0) | Zgłoś
W moim przypadku na leki przed transferem i na te prawie trzy miechy wydalam okolo 600zl. Ja nie musiałam brać nic innego oprócz Estrofem i Utrogestan.

Tak wogole jakby któraś potrzebowała oba leki go chętnie oddam, bo mi zostało :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 10 listopada, 19:38

thgf3a3fr7hdd3gb.png
Problemy: Azoospermia, wiek, Hashimoto, rak piersi (2012)
2018.06.18 - Transfer (KD + ICSI) : beta 427 w 9dpt
2018.07.17 - <3
2018.09.07 - pierwsze motylki w brzuchu
2018.09.18 NIPT prawidlowe - czekamy na dziewczynke <3

Jagoda7
Ekspertka
65

Wysłany: 10 listopada, 19:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kajutka napisała:
Jagoda7, zaczęłam leczenie jak miałam 36 lat. Konsultowałam się w kilku ośrodkach, ale przede wszystkim zbierałam sama informacje, czytając prace naukowe i szperając nie tylko w źródłach polskich, ale też zagranicznych. Jestem w ciąży, w 7 miesiącu, wszystko na razie dobrze się dzieje. Nie piszę na forach, raczej czytam, ale pomyślałam, że się podzielę tym, co udało mi się przez kilka lat starań dowiedzieć. Moje doświadczenia są takie, że warto weryfikować w różnych źródłach to, co słyszymy w klinikach. Często, co lekarz to opinia, nastawienie, preferencje, a w końcu gdzieś jest też obiektywna wiedza, do której można się odnieść…

Co do badań PGD (ja się zdecydowałam, choć nie od razu), z artykułów naukowych, które czytałam wynikało, że ok. 80% komórek jajowych (a potem zarodków) u kobiet po 38 roku życia ma nieprawidłową liczbę chromosomów. To ostatecznie prowadzi do zespołów wad takich jak zespół Downa (najlżejszy), Patau, Klinefeltera i wielu innych u zarodków. W praktyce, jeśli badań nie zrobisz, ryzykujesz najczęściej niepowodzenie programu i brak ciąży, albo poronienie na bardzo wczesnym etapie (do ok. 10-12 tyg.), albo urodzenie chorego dziecka. Oczywiście każdy sam podejmuje decyzję, czy akceptuje takie ryzyko, ma siłę walczyć po startach i niepowodzeniach itp. Do tego koszty, moim zdaniem, czasem lepiej wydać raz trochę więcej niż kilka razy mniej, bo suma summarum pierwsza strategia się zazwyczaj bardziej opłaca (taki był przynajmniej nasz tok myślenia).

(...)

Kajutka, jeszcze jeden komentarz z życia wzięty na temat badań PGD. Szukając kiedyś informacji na temat tych badań natknęłam się na blog prowadzony przez ojca, któremu z powodu wad serca zmarły dwie córeczki - jedna w wieku 11 miesięcy, druga w wieku 9 miesięcy.

Zdecydowali się więc na in vitro z PGD oraz jednocześnie PGS/NGS.

Przy pierwszej procedurze nie udało się. Następnie przechodzili również przez podwójną stymulację i z kilkunastu zarodków, kilka okazało się zdrowych (ze stymulacji w drugiej fazie cyklu (lutealnej) zdrowy okazał się tylko jeden). Mimo, że zarodki były przebadane i wysokiej klasy mieli w sumie cztery transfery i w końcu urodził im się synek.

Dzisiaj przeczytałam wpis z 31 października 2018.
"Na echo serca wybraliśmy się z synkiem do szpitala. Badanie miało być czystą formalnością bowiem dzięki in vitro z diagnostyką preimplantacyjną PGD udało nam się uniknąć przekazania naszemu synkowi mutacji genetycznych odpowiedzialnych z kardiomiopatię restrykcyjną.. Jakie było nasze zaskoczenie gdy dowiedzieliśmy się, że zamieniliśmy najrzadszą wadę serca na najczęstszą..."

Badania te jak widać nie dają ani gwarancji implantacji zarodka (konieczne były aż 4 transfery) ani urodzenia zdrowego dziecka.

HSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
Prolaktyna wreszcie prawidłowa
Histeroskopia zabiegowa
2018 - 1 x IMSI - 25.10. - transfer blastki :(

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)