Promocja!

Wykup abonament OvuFriend, a otrzymasz od nas prezent!

Przy zakupie abonamentu Premium na:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie

Jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend – niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 30.11.2018.

Wykup abonament Zamknij
Rozpocznij Kalendarz Owulacji - zajdź w ciążę 2 X szybciej
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Mandolina
Koleżanka
5

Wysłany: 8 listopada, 09:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej,

Mam nadzieję, że nie będziecie miały mi za złe, że tak się wam wtranżalam w temat. Jestem po 3 nieudanych in vitro - to trzy procedury od maja tego roku. Na początku leczenia miałam AMH 0.77, prawdopodobnie teraz spadło, nie sprawdzałam go, bo o ostatniej porażce dowiedziałam się przedwczoraj i chcemy dać sobie chwilę oddechu zanim ruszymy z kolejną procedurą.

Dotychczas leczyliśmy się w Bocianie w Warszawie, ale poważnie zastanawiam się nad zmianą kliniki, bo obawiam się, że lekarze nie mają tam na mnie żadnego pomysłu.

1. procedura - krótki protokół, menopur, 1 komórka i jeden zarodek trzydniowy 7A/B - beta ani drgnęła
2. procedura - długi protokół, menopur+puregon, 2 komórki i dwa zarodki trzydniowe 4/AB i 7 B/C, beta drgnęła do 1.8, bez sukcesu
3. procedura - krótki protokół, menopur+elonva, 1 komórka i jeden zarodek trzydniowy 6B - beta ani drgnęła

Generalnie zdaję sobie sprawę z tego, że jest tragicznie, w 3 dobie nasze zarodki nawet nie mają 8 komórek, ale łudzę się, że gdzie indziej jakiś lekarz będzie potrafił poprowadzić stymulację tak, żeby dać nam szansę. Chcę spróbować ostatni raz na własnych komórkach, później zostaje mi już tylko KD. Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z NOVUM w Warszawie i może polecić jakiegoś lekarza od przypadków beznadziejnego AMH?

Ogólnie to mam 29 lat i w życiu nie podejrzewałam, że mnie to spotka, a tu po laparoskopii w 2015, która miała mi udrożnić jajowody (nie udrożniła), AMH spadło z 2,9 do 0,77 w 2,5 roku, wyć mi się chce.

Wiadomość wyedytowana przez autora 8 listopada, 09:59

Starania od 11.2014
11.2015 - HSG, oba jajowody niedrożne
12.2015 - laparoskopia, rzekome udrożnienie jednego jajowodu, AMH: 2,9
04.2018 - dramat, AMH 0,77, lecimy z in-vitro
06.2018 - ICSI 1 zarodek :(
09.2018 - ICSI 2 zarodki :(
11.2018 - ICSI 1 zarodek :(

eM80
Autorytet
356

Wysłany: 8 listopada, 10:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
czesc Mandolina

Nie masz beznadziejnego amh, do tego 29 lat , ale faktycznie słabo odpowiadasz na stymulacje , jakie miałaś dawki ? i jakie masz fsh ?

dziewczyny z tego co wiem były w novum i na pewno Ci odpowiedzą, zdania sa podzielone co do lekarzy :), jest tez watek o klinice novum tam tez możesz zapytać.

38 lat, starania od 2013
2016 - amh 0.97, miesniaki (leczenie esmya), hashimoto
2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
2018, kumulacja komórek x2
2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(

Mandolina
Koleżanka
5

Wysłany: 8 listopada, 10:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja to w ogóle mam wrażenie, że te komórki, która nadają się do zapłodnienia pochodzą głównie z prawego jajnika - lewy słabo odpowiada na stymulację i prawdopodobnie jest do czegoś przyrośnięty po pierwszej laparo. Albo do macicy albo do jelita - lekarka mówiła mi to samo, bo od zeszłego roku różni ginekolodzy mają zawsze problem ze znalezieniem go na USG. Dlatego rozważam, czy by nie iść na drugą laparoskopię, żeby go uwolnić ze zrostów, pytanie tylko, czy to w ogóle cokolwiek zmieni (poza tym, że przestanie mnie tak ciągnąć - mam od niego straszne bóle po transferach i boję się, że to się przyczynia do braku zagnieżdżenia).

Starania od 11.2014

eM80
Autorytet
356

Wysłany: 8 listopada, 10:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja tez mam slaby jeden jajnik , jakis zmniejszony , na poczatku to tam nawet ni komoreczki antralnej sie nie mogla gine dopatrzec , ale na drugim roslo zazwyczaj po kilka, inna sprawa ze mam wysokie fsh i ciezko cos wystymulowac.
Ja z laparoskopia nie miałam nigdy styczności , moze to jest jakies rozwiązanie , a może zas jeszcze spiernicza gorzej , trzeba dobrego specjalisty , a miałaś histeroskopie ? żeby zobaczyć czy faktycznie cos tam jest nie tak co mogłoby by wpływać na implantacje ?

38 lat, starania od 2013

Mandolina
Koleżanka
5

Wysłany: 8 listopada, 10:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Właśnie w 2015 roku miałam histeroskopię połączoną z laparoskopią - wtedy jeszcze byłam na etapie "mam tylko niedrożne jajowody, jakby co to przy in vitro zajdę raz, dwa", a dopiero potem okazało się, że to AMH mi tak zjechało i nikt nie wie dlaczego. Ale histeroskopia nie wykryła żadnych problemów. W tym momencie największy problem widzę w moich komórkach, bo dają bardzo słabe zarodki, nawet nie miałam nigdy szansy pohodowania blastocysty, wszystko podawali mi w trzeciej dobie.

Starania od 11.2014

Jagoda7
Ekspertka
75

Wysłany: 8 listopada, 11:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mandolina napisała:
Właśnie w 2015 roku miałam histeroskopię połączoną z laparoskopią - wtedy jeszcze byłam na etapie "mam tylko niedrożne jajowody, jakby co to przy in vitro zajdę raz, dwa", a dopiero potem okazało się, że to AMH mi tak zjechało i nikt nie wie dlaczego. Ale histeroskopia nie wykryła żadnych problemów. W tym momencie największy problem widzę w moich komórkach, bo dają bardzo słabe zarodki, nawet nie miałam nigdy szansy pohodowania blastocysty, wszystko podawali mi w trzeciej dobie.

Jeżeli Bocian to tylko Białystok, warszawski jest słaby. Byłaś u dr. M w Bocianie na konsultacji?

HSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
Prolaktyna wreszcie prawidłowa
Histeroskopia zabiegowa
2018 - 1 x IMSI - 25.10. - transfer blastki :(

eM80
Autorytet
356

Wysłany: 8 listopada, 11:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja jak zaczynalam starania nikt mi nawet nie zlecil amh bo cala reszta badan byla idealnie w normie i ilosc antralnych tez taka jaka powinna byc wiec i zapewnie amh dobre , bez zabiegow mimo wszystko 2 lata pozniej sie okazalo ze amh 0.97, tylko 8 komorek antralych, tez nikt nie wie czemu , takze moze u Ciebie to byla laparo a moze cos innego.
a Ty masz po 1 dwie komorki z tych stymulacji ? czy tylko tyle jest dojrzalych ? , czy wiecej nie idzie wyciagnac ? (tak swoja droga na elonvie to i ja mialam jedna komorke)

38 lat, starania od 2013

Niezapominajka5
Autorytet
828

Wysłany: 8 listopada, 11:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witaj Mandolina.
Ja nie mialam żadnej procedury w Novum, więc nie będę się wypowiadać.
A jak u Was z nasieniem?
Bardzo mało miałaś tych komórek przy amh 0,7, ale naprawdę wiele zależy od protokołu i leków do stymulacji.
U mnie zmiana leków i protokołu spowodowała wzrost ilości komórek z 3 do 7 w trzeciej procedurze, jednak Ty już to miałaś. Jakie dawki leków Ci podali? Ile było pęcherzyków antralnych?

czynnik męski, niskie amh, niedoczynność, IUI- 2017- :(
1 ICSI- 2018- :( / 1 IMSI- 2018- :( 2 ICSI-2018- :(
Nowy rozdział

Mika10
Ekspertka
65

Wysłany: 9 listopada, 08:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witaj Mandolina, AMH jedno z najwyższych tutaj. Nie jest takie złe. Pytanie jak FSH wygląda i jak z wynikami męża. Może u męża tez problem z jakością? No i pytanie czy źle dobrane leki czy o co chodzi bo tak z wieku i tych badań o których mówisz to powinnaś lepiej reagować na leki. Może za małe dawki ?

Byłam na kontroli usg i badaniach krwi. Miałam być wygaszona po lekach i zaczynac stymulację a zamiast tego mam 3 pęcherzyki ok 20 mm i e2 ponad 300 a jeszcze nic na stymulację nie wzięłam a jedynie wygaszajace. W ogóle te leki nie zadzialaly. Dzis decyzja ale raczej musze przerwac przygotowania :( Ktoś tak miał ??

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 listopada, 08:48

Niskie AMH
12.2017 ICSI, transfer jedynej zapłodnionej komórki :(

10.2018 - drugie podejście

Niezapominajka5
Autorytet
828

Wysłany: 9 listopada, 09:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mika10 napisała:
Witaj Mandolina, AMH jedno z najwyższych tutaj. Nie jest takie złe. Pytanie jak FSH wygląda i jak z wynikami męża. Może u męża tez problem z jakością? No i pytanie czy źle dobrane leki czy o co chodzi bo tak z wieku i tych badań o których mówisz to powinnaś lepiej reagować na leki. Może za małe dawki ?

Byłam na kontroli usg i badaniach krwi. Miałam być wygaszona po lekach i zaczynac stymulację a zamiast tego mam 3 pęcherzyki ok 20 mm i e2 ponad 300 a jeszcze nic na stymulację nie wzięłam a jedynie wygaszajace. W ogóle te leki nie zadzialaly. Dzis decyzja ale raczej musze przerwac przygotowania :( Ktoś tak miał ??
Nie znam takiego przypadku.
Napisz jak będziesz wiedziała cos więcej. Planują podać Ci ovitralle, czy twierdzą,że mogą to być torbiele?

czynnik męski, niskie amh, niedoczynność, IUI- 2017- :(
1 ICSI- 2018- :( / 1 IMSI- 2018- :( 2 ICSI-2018- :(
Nowy rozdział

Kadetka
Autorytet
589

Wysłany: 9 listopada, 15:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jagoda7 napisała:
Kadetka w jakiej klinice podchodziłaś do KD?

Invimed

cyvop1.png

POF, Hashimoto,
MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
po leczeniu immunosupresyjnym
I ET :(:(
II ET szczęśliwy :) :)

karolcia35
Autorytet
699

Wysłany: 9 listopada, 18:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mika u mnie też dziwne rzeczy się dzieją. Cykle mam 25 dniowe. W 28 dc @ brak a na usg pęcherzyk 19 mm. Kolejnego dnia @.
Miałam też cykl 15 dniowy. I rosnący pęcherzyk na cyklu sztucznym na estrofem ie. Boje się czy to nie jakieś zaburzenia hormonalne przed menopauza.

AMH 0,46
10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
05.2015 brak oocytów
03.2016 brak oocytów
08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)

Mola_90
Koleżanka
50

Wysłany: 9 listopada, 18:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kadetka a mozesz zdradzic w jakim miescie podchodzilas i ile dawczyn mieli w katalogu? Zadowolona bylas z opieki, zaangazowania kliniki? Bylas wczesniej ich pacjentka?

POF/ AMH 0.01

Blastka
Autorytet
245

Wysłany: 9 listopada, 19:43
Cytuj | (15) | Zgłoś
Cześć dziewczyny, witam się po krótkiej przerwie.

U mnie też dużo zmian. Jestem w ciąży. Udało się za 3 razem. Na razie cieszę się umiarkowanie bo raz już przeżyłam brak serduszka, no i po ostatnim podejściu do crio jestem ostrożna i bardziej wycofana.

Chciałam podziękować dziewczynom za wsparcie i rady oraz za wiedzę, którą się dzielicie. W szczególności dziękuję Bea i 4me, Magdala, Mar2aśka i wielu dziewczynom z którymi miałam kontakt, a ich nie wymieniłam.

Dziewczyny trzymam kciuki za wszystkie starające się &&&

Bea77_2, Mika10, Ciasteczko777, eM80, Magdala, klamka, niezapominajka2017, Skittles, Niezapominajka5, AmVormittag, Koralik, karolcia35, mar2śka, Dana721, 4me lubią tę wiadomość

Córcia 2012,
starania od 2014
2014 ciąża brak serduszka
2017 IUI x 7
Trzy procedury:
IV 2018 ICSI+MACS
V 2018 ICSI+MACS
IX 2018 dwa aniołki nie przetrwały rozmrożenia
X 2018 ICSI+MACS

Bea77_2
Autorytet
1039

Wysłany: 9 listopada, 19:45
Cytuj | (1) | Zgłoś
Blastka napisała:
Cześć dziewczyny, witam się po krótkiej przerwie.

U mnie też dużo zmian. Jestem w ciąży. Udało się za 3 razem. Na razie cieszę się umiarkowanie bo raz już przeżyłam brak serduszka, no i po ostatnim podejściu do crio jestem ostrożna i bardziej wycofana.

Chciałam podziękować dziewczynom za wsparcie i rady oraz za wiedzę, którą się dzielicie. W szczególności dziękuję Bea i 4me, Magdala, Mar2aśka i wielu dziewczynom z którymi miałam kontakt, a ich nie wymieniłam.

Dziewczyny trzymam kciuki za wszystkie starające się &&&
Gratulacje!!! :-) świetna wiadomość!

Blastka lubi tę wiadomość

Bea77
2017 - ciąża naturalna (*6 tydzień)
2017 - 3 x FAMSI :-(
2018 - 1 PICSI :-(
2018 - 1 IMSI :-(

Kadetka
Autorytet
589

Wysłany: 9 listopada, 19:57
Cytuj | (2) | Zgłoś
Mola_90 napisała:
Kadetka a mozesz zdradzic w jakim miescie podchodzilas i ile dawczyn mieli w katalogu? Zadowolona bylas z opieki, zaangazowania kliniki? Bylas wczesniej ich pacjentka?

Mola pamiętam Cie. . Kilka miesięcy temu pisałyśmy tu na forum. .. ja wszystko dokladnie opisywałam, jak jesteś ciekawa musialabys prześledzić moje posty. .
Ogólnie leczyłam się w Katowicach. Katalog dawczyń jest jeden wspólny dla wszystkich invimedów w Polsce. Jestem zadowolona bo efekt wszystkiego (a właściwie dwa efelty ;) ) dojrzewają we mnie! :-) nie ma co oczekiwać cudów jesli chodzi o kontalt z lekarzem tzn nr komórki masz ale nie raz na odpowiedz czekasz godzinami czy nawet dniami... opinie zawsze znajdziesz różne. Dla mnie bylo ok - nie mam porownania z innymi klinikami. Wybalismy invimed bo moim zdaniem mial najkorzystniejszy program z KD. Dawczyń w katalogu. . Myslalam ze bedzie wiecej.. ale dla mnie wyglad nie byl nigdy wazny - naeet chcieliśmy zeby za nas wybrano.

klamka, Mola_90 lubią tę wiadomość

cyvop1.png

POF, Hashimoto,

Kadetka
Autorytet
589

Wysłany: 9 listopada, 19:59
Cytuj | (1) | Zgłoś
Blastka gratulacje! Wszystkiego naj naj naj :-)

cyvop1.png

POF, Hashimoto,

Mika10
Ekspertka
65

Wysłany: 9 listopada, 20:18
Cytuj | (1) | Zgłoś
Blastka gratulacje!

Karolcia no też mam obawy. Boje się ze juz nie złapie wcale właściwego cyklu i nigdy to się nie zacznie.
Pomysł póki co taki ze mam wziąć ovitrle i kontynuować wygaszanie. Drugi lekarz miał inny zupełnie pomysł żeby wziąć estrofem odbudować endometrium i dać pękać tym pęcherzykom może natura by coś zdzialala sama (przy pomocy mojego męża; ) ). No ale musze się trzymać jednego prowadzącego bo zglupieje. Zresztą straciła bym ref przerywając teraz leczenie i czekając na kolejny cykl. Nie wiem czy robie dobrze. Nie znam się więc mam mętlik :/

Niskie AMH

Magdala
Autorytet
13389

Wysłany: 9 listopada, 20:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mika10 napisała:
Pomysł póki co taki ze mam wziąć ovitrle i kontynuować wygaszanie. Drugi lekarz miał inny zupełnie pomysł żeby wziąć estrofem odbudować endometrium i dać pękać tym pęcherzykom może natura by coś zdzialala sama (przy pomocy mojego męża; ) ). No ale musze się trzymać jednego prowadzącego bo zglupieje. Zresztą straciła bym ref przerywając teraz leczenie i czekając na kolejny cykl. Nie wiem czy robie dobrze. Nie znam się więc mam mętlik :/

A od ovitrelle nie popekaja?
No nic nie wymyslimy. Zycze Ci owocnego protokolu.

Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.

Mika10
Ekspertka
65

Wysłany: 9 listopada, 21:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
Magdala no tak z doświadczeń wcześniejszych zazwyczaj u mnie trzeba było dwóch zastrzyków na dwa pęcherze. Teraz są trzy do pęknięcia. Tak że różnie może być. No nic. Nie mam wyjścia. Komuś trzeba ufać. Poza tym złuszczyło się endo. Nie wiem czy będzie na co transferowac. Wszystko namieszane. Chyba ze doktor od razu myśli żeby mrozic to co wyhoduje i ew się zaplodni.

Niskie AMH

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)