X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania miałam z poprzedniej kliniki gdzie przechodziłam 4 IUI. Musze tylko kilka badań zaktualizować bo w INVICTA obowiązują trzymiesięczne wyniki, więc część miałam przedawnionych - najgorsze ze w tym AMH. Na podstawie tamtych badań i historii leczenia zostałam zakwalifikowana do invitro, a co do programu samorządowego będę zakwalifikowana za tydzień jak uzupełnię badania ( w tym AMH - więc mnie nie zakwalifikują ;-)). Podpowiem że nie wypełniałam tez 26 stronnej ankiety bo mi się najnormalniej nie chciało :-)

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam u genetyka to mówił że przy mutacji poziomu kwasu nie należy sprawdzać bo ma być ponad normę i tego się trzymam, z resztą widzę uzasadnienie dla takiego stanowiska.

    W organiźmie zachodzi recykling kwasu foliowego. Formą aktywną wykorzystywaną przez komórki jest kwas zmetylowany -> po jego wykorzystaniu powstaje forma niezmetylowana (taka jak w klasycznych tabletkach) -> nasz organizm przerabia ją z powrotem na forme biodostępną w procesie metylacji - u ludzi takich jak ja (homozygota 677 tt) proces ten pozwala na przekształcenie około 30% kwasu niezmetylowanego na zmetylowany i mamy dziurę w obiegu

    Jeżeli uzupełni się kwas niezmetylowany to przełoży się to zwiększenie ilosci kwasu zmetylowanego, ale należy pamiętać o ogrniczeniu 30% i naprawdę dużo dokładać do pieca.

    Jeżeli uzupełnia się zmetylowany - można go brać mniej bo całość przyjmowanego kwasu będzio biodostępna... ale po jego zużyciu powstanie nam zawsze kwas foliowy, którego 70% się odłoży bo nasz organizm nie wykorzysta go ponownie... i co cykl będzie się tak działo... a proces metylacji jest ciągły

    To oczywiście duże uproszczenie, bo pominęłam kwestie homocysteiny, a to włąsciwie tylko na podstawie homocysteiny można ustalić, czy organizm jest prawidłowo wysycony kwasem foliowym.

    karolcia35, Bea77, kayama, Dana72173 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Niestety nie wiem jaka dawka. Stymulacje miała przez 2 miesiące.

    Skuteczność myślę jest bardzo duża, dowodem sa tysiące dzieci, których w innym przypadku by nie było :-)

    ...a może HGH zadziałało z opóźnieniem :-)

    Mi nie wydaje się, że skuteczność jest taka duża. Koło 40 % przy młodych dziewczynach. U mnie pewnie teraz koło 10-15%. Wiadomo, że wielu dzieci by nie było gdyby nie in vitro, ale nie przesadzałabym z tą wysoką skutecznośćią. Zobaczcie tylko ile nas tu jest, na różnych wątkach. Niektóre z nas już 6 razy podchodziły i nic.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    transfer zarodka 3 dniowego to około 30% szans... statystycznie zdrowa para w pojedynczym cyklu ma 20% szans (ponieważ nie każda zapłodniona komórka dotrwa do 3 doby to statystyka wygląda chyba podobnie)
    Mówisz chyba o zdrowej i Młodej parze. Ale nie wiadomo, czy ta sama para by i tak nie zaszła w ciążę bez in vitro. Może by im tylko więcej czasu to zabrało.

    Ja na pewno nie mam 30% szans. Lekarz rok temu mi dawał mniej niż 20%.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 14:58

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea mówię ogólnie o statystyce.. Pary podchodzące do IVF są różne i młode i starsze jak zbierzesz do kupy to tyle mniej więcej wychodzi dla 3 dniowego zarodka

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Kliniki piszą na swoich stronach, że to są bardzo rzadkie przypadki, że po kwalifikacji do in vitro i nieudanym in vitro są ciąże naturalne. A ja już tak dużo czytałam o takich przypadkach, że nie wydaje mi się aby były bardzo rzadkie :) Może stymulacje naprawdę działają z opóźnieniem.
    Bea mam ten sam problem z kwasem, po braniu 0,8 metylowanego po miesiącu podskoczył mi jeszcze bardziej ponad normę, a homocysteina trochę spadła. Też nie wiem co z tym zrobić, na razie nie biorę w ogóle kwasu a homo obniżam vit B6 i B12, mutację zamierzam zbadać. Nie wiem co bardziej toksyczne w ciąży, za wysoki kwas czy za wysoka homocysteina? Vit D3 brałam przez 2 miesiące 4000 jednostek i mi podskoczyła z 20 do 36, teraz biorę po 2000. Tak mi zalecała gin i podziałało.

    Mi się jednak wydaje, że to rzadkie wypadki. Nie wiadomo tak naprawdę czy to wcześniejsze in vitro i hormony coś odblokowało, czy para i tak by zaszła. Ja miałam 3 in vitro i po żadnym nie zaszłam naturalnie. Jedyny raz kiedy zaszłam naturalnie to było po przedmuchaniu testem HSG, ponad rok temu. Ciąża się nie utrzymała. Czyli jak najbardziej mogę zajść w ciążę naturalnie i bez żadnego in vitro.... problem jest w genetyce zarodka niestety, co jest spowodowane wiekiem w moim przypadku.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 15 marca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest mniej niz 5%,niestety ale to tylko statystyki.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 15 marca 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka, możesz rozwinąć myśl, że na podstawie homocysteiny stwierdza się prawidłowe nasycenie kwasem foliowym?

    kayama, Kitty.Noir lubią tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • Marisza Przyjaciółka
    Postów: 63 30

    Wysłany: 15 marca 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa, to można przyjść bez tej ankiety? Bo dla mnie może być problem z wypełnieniem . Potrzebuję jeszcze dużo czasu na naukę polskiego :-)

    I jeszcze pytanie, czy obowiązkowo przesyłać wyniki badań związane z leczeniem skanem na adres kliniki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 15:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marisza jeśli jesteś w Warszawie i potrzebujesz pomocy przy dokumentach to chętnie pomogę :-)- nie ma problemu

    ale u nas obeszło się bez ankiety, nawet o nią nie zapytali :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 15:25

  • Marisza Przyjaciółka
    Postów: 63 30

    Wysłany: 15 marca 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa, do Warszawy 180 km, mieszkam w Kielcach

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marisza wrote:
    Grosiaa, do Warszawy 180 km, mieszkam w Kielcach
    to może jest ktoś z Kielc i pomoże :-). Dziewczyny może któraś jest z okolic?

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 15 marca 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Ajka, możesz rozwinąć myśl, że na podstawie homocysteiny stwierdza się prawidłowe nasycenie kwasem foliowym?

    W uproszczeniu i odnosząc się tylko do aspektu kwas foliowy, żeby toksyczna homocysteina mogła zamienić się w metionine (nie toksyczną) potrzebna jest aktywna forma kwasu foliowego (zmetylowana), która jest dawcą grupy metylowej - po wykorzystaniu zamienia się ona z powrotem na formę nieaktywną niezmetylowaną. (i tu mamy obieg zamknięty bo pod wpływem enzymu MTHFR z kwasu niezmetylowanego powstaje zmetylowany z powrotem)

    Jeżeli zmetylowanego kwasu brakuje, to homocysteiny robi się za dużo... (to oczywiście b. duże uproszczenie)

    kayama lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 15 marca 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które niedawno dołączyły do wątku - u mnie po 3 latach staranń wypaliło zaraz po nieudanym ivf przy amh ok 0,8 i teraz zaliczyłam kolejny naturals. Myślę że na moją korzyść przemawiał stosunkowo młody wiek - odpowiednio 33 i 35 przy pierwszej i drugiej ciąży

    Grosiaa, karolcia35, Ajka, Bea77, Alberta, Dana72173 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Marisza Przyjaciółka
    Postów: 63 30

    Wysłany: 15 marca 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa, dziękuję, ale nie nie chciałabym zawracać głowy, ja coś wymyślę z dokumentami))

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 15 marca 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Dziewczyny, które niedawno dołączyły do wątku - u mnie po 3 latach staranń wypaliło zaraz po nieudanym ivf przy amh ok 0,8 i teraz zaliczyłam kolejny naturals. Myślę że na moją korzyść przemawiał stosunkowo młody wiek - odpowiednio 33 i 35 przy pierwszej i drugiej ciąży

    U nas jest problem męski, więc... a jeszcze przez miesiac mam 33 lata staramy się 3 lata.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 16:16

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Dziewczyny, które niedawno dołączyły do wątku - u mnie po 3 latach staranń wypaliło zaraz po nieudanym ivf przy amh ok 0,8 i teraz zaliczyłam kolejny naturals. Myślę że na moją korzyść przemawiał stosunkowo młody wiek - odpowiednio 33 i 35 przy pierwszej i drugiej ciąży

    To jest super informacja dla nas ❤️- jest nadzieja w razie czego

    Marisza jeśli będziesz miała problem, a będziesz w okolicy to daj znac zawsze chętnie pomogę :). Kto jak kto, ale my musimy trzymać sie razem. Wiem jakia ta walka jest frustrująca - bez wsparcia byśmy zwariowały :)

    Marisza, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 15 marca 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka, przykro mi, na pewno nie jest łatwo, kiedy również partner ma problem zdrowotny. U nas mąż miał wyniki ok, z wyjątkiem podwyższonej lepkości - powodem okazała sie bakteria, a tak btw na posiew sama męża wysłałam , bo lekarze oczywiście nie widzeli ku temu przesłanek. Generalnie rzeczywistość jest taka, ze jak para (a zwykle kobieta) sama nie zawalczy, to żaden lekarz nie ma interesu w tym, żeby prowadzić kogoś za rękę. De facto odwalamy wiec robotę za lekarzy, trzeba czytać, czytać, szukać w internecie, na forach. O tzw zwykłych ginach można zapomnieć, bo nie mają pojęcia czym jest niepłodność, niestety.

    Bea77, Kitty.Noir, Dana72173, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 15 marca 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Ajka, przykro mi, na pewno nie jest łatwo, kiedy również partner ma problem zdrowotny. U nas mąż miał wyniki ok, z wyjątkiem podwyższonej lepkości - powodem okazała sie bakteria, a tak btw na posiew sama męża wysłałam , bo lekarze oczywiście nie widzeli ku temu przesłanek. Generalnie rzeczywistość jest taka, ze jak para (a zwykle kobieta) sama nie zawalczy, to żaden lekarz nie ma interesu w tym, żeby prowadzić kogoś za rękę. De facto odwalamy wiec robotę za lekarzy, trzeba czytać, czytać, szukać w internecie, na forach. O tzw zwykłych ginach można zapomnieć, bo nie mają pojęcia czym jest niepłodność, niestety.

    U mnie początkowo nie wyglądało, że jest problem -fsh ok, w 2015 amh 1,46 - owulacja jest, jajowody drożne... generalnie potworniki same w sobie nie powodują problemów z zajściem w ciąże... dopiero IVF pokazało, że się nie stymuluje i tyle... jedyne badanie jakie zrobiłam z inicjatywy lekarza to histeroskopi... do mojego aktualnego lekarza przyłam z kompletem informacji...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 17:03

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Marisza Przyjaciółka
    Postów: 63 30

    Wysłany: 15 marca 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa, dobrze)) Dziękuję bardzo chmok.gif

‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ