X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Em jestem poruszona przepisem o niekumulowaniu zarodków w wydawałoby się liberalnej Francji. Są tylko świeże transfery i pozostałe zarodki są niszczone? Przecież masz tylko jeden, nie ma kumulacji. Rozum im odjęło.
    Rzeczywiście endometrium jest podwójnie za grube. Jaki był wynik poprzedniej biopsji, jakieś hipotezy dlaczego?

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka jakie wieści? Miałaś robić betę po świętach. Miałam konizację szyjki w znieczuleniu ogólnym. W kolkoskopii wyszło CIN2 a biopsja po konizacji CIN1. Także nie wiem czy konizacja była potrzebna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 19:30

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Em jestem poruszona przepisem o niekumulowaniu zarodków w wydawałoby się liberalnej Francji. Są tylko świeże transfery i pozostałe zarodki są niszczone? Przecież masz tylko jeden, nie ma kumulacji. Rozum im odjęło.
    Rzeczywiście endometrium jest podwójnie za grube. Jaki był wynik poprzedniej biopsji, jakieś hipotezy dlaczego?

    Nie jeśli jest hiperka czy polip czy inne nagle coś to mrożą i przekładają transfer , ale wtedy to nie jest dla nich kumulacja (ja mam refundacje na 3 pełne procedury tzn takie które kończą się transferem ), był początkowo pomysł żeby zrobić pierwsza FIV zobaczyć jak komórki sie zachowają, jeśli coś by z tego wyszło to zrobić transfer ale doszli do wniosku ze mięśniaki sa zbyt duże i jest duza szansa ze przeszkodzą w zagnieżdżeniu , stad ta procedura przepadnie (ja i tak sie na nią zdecydowałam , niestety biolog/genetyk była innego zdania i koniec), poza tym ponoć nic im nie powie to ze jedna czy dwie komórki się nie podziela teraz, nie znaczy ze następna miałaby tak samo się nie podzielić.
    poprzednie histo/pato wyszło ok tzn bez jakiś wrednych komórek , lekara tłumaczyła to estrogenami , stwierdziła ze tak czasem endometrium reaguje na ich nadmiar i niestety nic na to nikt nie poradzi, jedyne co mogę zrobić to pilnować wagi żeby jeszcze z tkanki tłuszczowej nie było dodatkowo estrogenów :/
    Tak bea myślałam o tym, chciałam po prostu zobaczyć jak zareaguje, dać sobie ostatnia szanse czy we fr czy gdzieś za granica, żeby przekonać się ze faktycznie zrobiłam co się dało i nie da się no po prostu się nie da. Musze doprowadzić to wszystko do porządku żeby moc mieć szanse (w końcu pisze i czuje szanse a nie ze za niesprawiedliwość cholerna)na KD. Rok temu przeczytałam chyba wszystkie fora nt KD , pominę emocje , ale wiem ze to nie znów takie hop siup , ze sie tez nie udaje , ze dziewczyny zaczynają walka jakby od nowa , ze wiek, itd ...

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że każdy chciałby mieć dziecko z własnego jajeczka i każdy chyba na początku tak próbuje. Natomiast dziecko z KD to jest niewątpliwie cud, cud medycyny i cud naturalny zarazem bo tak jak piszesz z KD też nie zawsze się musi udać. Dobrze, że istnieje taka szansa bo w pokoleniu naszych rodziców nie było takich możliwości.

    Alberta, kayama, eM80, Kitty.Noir, Dana721 lubią tę wiadomość

  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta, oczywiście nie chodzi ze nie zamrożą zarodków co pozostały( nie wiem ile zapładniają komórek czy wszystkie czy maja jakieś ograniczenia) , tylko o to ze nie zrobią kolejnej stymulacji nie transferując tego co już zrobili czy jest zamrożone czyli nie skumulują zarodków, ja muszę czekać do przyszłego roku z transferem. Teraz mam lepsze komórki a za rok to może sie tylko pogorszyć ,stad próba wyciągnięcia ich ile sie da. Ja chciałam żeby mi wyciągnęli , zapłodnili, zamrozili, choćby to miał być jeden zarodek (choc najlepiej zrobic to kilka razy, tego zrobic nie moga) a oni twierdza ze większe prawdopodobieństwo będzie jak wyciągną więcej komórek a nie zrobią ten jeden raz FIV...

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM jakie masz FSH ?

  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja wrote:
    eM jakie masz FSH ?

    15 , miałam tez 12 z groszem przy lepszym cyklu.

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nienajgorsze:) Dziwne troszkę te procedury we Francji, aż dziwne bo myślałam że tam prawo odnośnie ivf jest bardziej liberalne niż u nas.

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja wrote:
    Nienajgorsze:) Dziwne troszkę te procedury we Francji, aż dziwne bo myślałam że tam prawo odnośnie ivf jest bardziej liberalne niż u nas.
    Jak się czujesz Lukrecja? na kiedy masz termin?

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja wrote:
    Wg OM na 2 maja,wg USG około 20 kwietnia. No już jest ciężko przyznaje. Chciałabym mieć dzidziusia przy sobie. No i trochę boję się porodu :)
    Trzymaj się. Chyba taki stresik przed porodem jest normalny. Każdy się boi, ale jestem pewna, że będzie dobrze i że już niedługo będziesz miała spotkanie pierwszego stopnia z malutką Ritą :-)

    Aż niesamowite taki cud :-) ja sama jak patrzę na dzieci w mojej rodzinie teraz to aż mi się nieprawdopodobne wydaje, że sama bym mogła mieć takie maleństwo :-)

    Lukrecja, karolcia35, eM80, Dana721 lubią tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea oby juz wkrótce ;)

    Lukrecja dasz rade. W miarę szybkiego rozwiązania życzę :)

    Bea77, Lukrecja, Dana721 lubią tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Ja już jestem po. Pobrali 11 czyli tyle co zawsze w Invicta. Zobaczymy ile z tego będzie się rozwijać.
    Bea,super wynik. Ty mialas zawsze tyle komórek?Naprawdę duzo,trzymam kciuki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 00:25

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil,czy mogłabyś mi powiedzieć czy przed mezoterapia robilas wymazy i co Ci z nich wyszlo?Czy wysy jakoes bakterie czy grzyby?Zaczęłam miec od wczoraj swędzenie i sie stresuje,że nie będę mogła podejść do zabiegu teraz i wszystko się opóźni...Moj lekarz mowil,ze jak bedzie jakas bakteria to się ja przeniesie do jajnikow i będzie infekcja;a więc powinno być czysto,tak uważałam na siebie,żadne baseny ani nic i taki pech!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 00:26

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Lil,czy mogłabyś mi powiedzieć czy przed mezoterapia robilas wymazy i co Ci z nich wyszlo?Czy wysy jakoes bakterie czy grzyby?Zaczęłam miec od wczoraj swędzenie i sie stresuje,że nie będę mogła podejść do zabiegu teraz i wszystko się opóźni...Moj lekarz mowil,ze jak bedzie jakas bakteria to się ja przeniesie do jajnikow i będzie infekcja;a więc powinno być czysto,tak uważałam na siebie,żadne baseny ani nic i taki pech!
    Tak, na pewno był wymaz z kanału szyjki. U mnie wszystkie infekcyjne wyszły dobrze.
    Kiedy zabieg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 10:25

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Tak, na pewno był wykaz z kanału szyjki. U mnie wszystkie infekcyjne wyszły dobrze.
    Kiedy zabieg?
    Jak dziś albo jutro dostanę okres to w przeszła srode prawdopodobnie,ewentualnie piątek Ale jeśli mam infekcje to nie widze tego i wszystko się przesunie,może jeszcze wezme cos.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 09:58

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,super wynik. Ty mialas zawsze tyle komórek?Naprawdę duzo,trzymam kciuki
    Cześć Mimila. Zawsze miałam 11 pobranych (oprócz ostatniego razu, którego nie liczę bo stymulację zrobili mi bez sensu w fazie poowulacyjnej). No ale z tych 11 było zawsze 7 dojrzałych i zapładniało się prawidłowo 6 lub 7.

    Dziś już dostałam pierwszą informację z kliniki. Na 11 pobranych wczoraj było 9 dojrzałych ale zapłodniło się poprawnie 7. Jedno nie wykazało objawów zapłodnienia i jedno się zdegenerowało.

    Także póki co i na dziś w pierwszej dobie mamy 7 zarodków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 09:20

    Lukrecja, Asik26, kayama, Alberta, AmVormittag, eM80, Dana721, sylvuś, karolcia35, Magdala lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To będzie długi tydzień dla nas w oczekiwaniu na informację czy mamy jakąś blastocystę a potem długi miesiąc w oczekiwaniu na wyniki PGS. Teraz niestety zaczyna się pod górkę dla nas.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Cześć Mimila. Zawsze miałam 11 pobranych (oprócz ostatniego razu, którego nie liczę bo stymulację zrobili mi bez sensu w fazie poowulacyjnej). No ale z tych 11 było zawsze 7 dojrzałych i zapładniało się prawidłowo 6 lub 7.

    Dziś już dostałam pierwszą informację z kliniki. Na 11 pobranych wczoraj było 9 dojrzałych ale zapłodniło się poprawnie 7. Jedno nie wykazało objawów zapłodnienia i jedno się zdegenerowało.

    Także póki co i na dziś w pierwszej dobie mamy 7 zarodków.
    Kochana,7 zarodkow to świetny wynik!Ja o takim moge tylko pomarzyć. Trzymam kciuki!

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko zobaczymy czy to wystarczy do ciąży. Poprzednio mieliśmy tyle samo i wszystkie były nieprawidłowe genetycznie.

    Mimila lubi tę wiadomość

  • Blondasek85 Nowa
    Postów: 5 7

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,

    również mam niskie AMH (0,63) i zapadła decyzja o in vitro. Staramy się ogólnie 3 lata, ostatnie pół roku chodziliśmy do lekarki z Novum w Warszawie. Dołączę do Was jeżeli pozwolicie bo chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej na temat in vitro.

    Bea77, eM80, karolcia35 lubią tę wiadomość

‹‹ 96 97 98 99 100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ