X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Parysada Znajoma
    Postów: 29 26

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) zapisałam się na forum prawie 3 lata temu.. dziś przeczytałam swój pierwszy wpis o tym jak to się szykuję do starań.. z testami owulacyjnymi i wykresami temperatury!!! hahaha teraz się śmieję z własnej ówczesnej głupoty i nieświadomości co mnie czeka. Niestety straciłam 2 lata u niekompetentnego lekarza, który nie zlecił mi badania AMH. Przeszłam wiele różnych leczeń, cykli stymulowanych itp potem 2 inseminacje aż w końcu koleżanka powiedziała mi o AMH. Zrobiłam i.... UPS! AMH 0,7 - mam 35 lat.
    Zmieniliśmy klinikę i trafiliśmy na cudowną Panią doktor - powiedziała że inseminacje to była strata kasy i czasu i nerwów bo przy takim AMH to szanse są nikłe. POdeszliśmy wiec do Invitro. Dobrze się stymulowałam, zapłodniły się 4 zarodki, ale tylko 1 dotrwał do blastocysty ale niestety transfer był nieudany. To było w grudniu.
    Teraz podchodzimy drugi raz. Niestety w tym miesiącu moje jajniki nie zareagowały na stymulację, tylko 1 komórka urosła więc stymulacja przerwana. W maju znowu stymulujemy, ale pani doktór zasugerowała rozważenie Komórek Dawczyni.
    Poczytałam o tym i jestem bardzo pozytywnie nastawiona, nie wiem tylko czy juz teraz w maju korzystać z KD czy jeszcze spróbować zobaczyć czy może jednak te moje ruszą??...

    Serdecznie Was wszystkie pozdrawiam!!

    karolcia35, Dana721 lubią tę wiadomość

    3 lata starań....
    Niskie AMH, poza tym wszystkie inne wyniki "w normie"
    2 nieudane Inseminacje
    1 Nieudane Invitro (1 zarodek 5 dniowy)zero mrozaków
    Początek kolejnej stymulacji - koniec maja?
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy kolezanki... w stadzie raźniej...

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1670 630

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyn wracam z pisaniem;) za dużo sie nie udzielam ale podczytuje was, zaraz nadrobie zaległości mam troche wolnego czasu dziś ponieważ stosuje się do zaleceń lekarza... relaks na całego jutro punkcja;)!!! normlanie nie mogłam uwierzyć słuchajcie dwa cykle stracony w oby dwóch cyklach owulacja no pech na całego ale trzeci cykl gonapepytl, ovaleap menopur.. no i mamy estradiol 1533 wczoraj jest 5 ładnych pęcherzy estradiol daje mi nadzieję że wszystkie są pełnowartościowe, był jeszcze jeden może dogoni reszte fajnie by było było by 6 , zawsze to większa szansa do zapłodnienia. Już wiem że świeżego transferu nie bedzie , wczoraj miałam progesteron 1,50 wiec bedziemy mrozić mam nadzieje że dużo bedziemy mrozić;) no i że w ogóle będzie co mrozić;), W ogole u mnie cykl z gonapeptylem nawet fajnie wyszedł , bo normlanie miałam około 8 pęcherzyków w porywach do 9..., jestem ciekawa co to będzie,,,

    AmVormittag, Lukrecja, eM80, karolcia35, Dana721, Mika10 lubią tę wiadomość

    Sylwia211987
  • Parysada Znajoma
    Postów: 29 26

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ciekawi mnie temat Czeskich klinik, więc z niecierpliwością czekam na nowiny od Bea77 :) i trzymam kciuki za wszystkie

    Bea77 lubi tę wiadomość

    3 lata starań....
    Niskie AMH, poza tym wszystkie inne wyniki "w normie"
    2 nieudane Inseminacje
    1 Nieudane Invitro (1 zarodek 5 dniowy)zero mrozaków
    Początek kolejnej stymulacji - koniec maja?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parysada wrote:
    Bardzo ciekawi mnie temat Czeskich klinik, więc z niecierpliwością czekam na nowiny od Bea77 :) i trzymam kciuki za wszystkie
    U mnie nie tyle sprawdzamy czeskie kliniki, choć to też, ale działanie HGH czyli ludzkiego hormonu wzrostu który jest stosowany szeroko w USA przy ivf a w Europie nie ma wiedzy na ten temat jeszcze. Ja na własną rękę to wzięłam (zdobyłam receptę u lekarza w Londynie). Dlatego czekam czy to coś daje.

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • Blondasek85 Nowa
    Postów: 5 7

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parysada wrote:
    Cześć dziewczyny :) zapisałam się na forum prawie 3 lata temu.. dziś przeczytałam swój pierwszy wpis o tym jak to się szykuję do starań.. z testami owulacyjnymi i wykresami temperatury!!! hahaha teraz się śmieję z własnej ówczesnej głupoty i nieświadomości co mnie czeka. Niestety straciłam 2 lata u niekompetentnego lekarza, który nie zlecił mi badania AMH. Przeszłam wiele różnych leczeń, cykli stymulowanych itp potem 2 inseminacje aż w końcu koleżanka powiedziała mi o AMH. Zrobiłam i.... UPS! AMH 0,7 - mam 35 lat.
    Zmieniliśmy klinikę i trafiliśmy na cudowną Panią doktor - powiedziała że inseminacje to była strata kasy i czasu i nerwów bo przy takim AMH to szanse są nikłe. POdeszliśmy wiec do Invitro. Dobrze się stymulowałam, zapłodniły się 4 zarodki, ale tylko 1 dotrwał do blastocysty ale niestety transfer był nieudany. To było w grudniu.
    Teraz podchodzimy drugi raz. Niestety w tym miesiącu moje jajniki nie zareagowały na stymulację, tylko 1 komórka urosła więc stymulacja przerwana. W maju znowu stymulujemy, ale pani doktór zasugerowała rozważenie Komórek Dawczyni.
    Poczytałam o tym i jestem bardzo pozytywnie nastawiona, nie wiem tylko czy juz teraz w maju korzystać z KD czy jeszcze spróbować zobaczyć czy może jednak te moje ruszą??...

    Serdecznie Was wszystkie pozdrawiam!!

    Jestem w podobnej sytuacji, tyle samo czasu starań, niskie amh, innych przyczyn niepłodności brak stwierdzonych tylko ja nie miałam inseminacji a do in vitro będę podchodziła po raz pierwszy. Co do Twojego pytania ja najpierw bym zrobiła wszystko co możliwe, żeby spróbować z własnymi komórkami.

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie podobnie jak u Was i amh i wiek też :-), nie wiem jeszcze jak zareaguje na stymulacje bo aktualnie idę długim protokołem i dopiero 22 kwietnia odstawiam antyki a właściwą stymulacje mam zacząć 27, ale znając realia poruszałam ten temat z moim lekarzem i mówił że jest dużo za wcześnie na myślenie o KD.

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parysada wrote:
    Zmieniliśmy klinikę i trafiliśmy na cudowną Panią doktor - powiedziała że inseminacje to była strata kasy i czasu i nerwów bo przy takim AMH to szanse są nikłe. POdeszliśmy wiec do Invitro. Dobrze się stymulowałam, zapłodniły się 4 zarodki, ale tylko 1 dotrwał do blastocysty ale niestety transfer był nieudany. To było w grudniu.

    czesc Parysada , co lekarz to inna opinia :) , moja lekara wrecz przeciwnie mówiła ze jeśli nie ma innych problemów (niedrożne jajowody , plemniki słabe itp) inseminacja z obniżonym amh będzie wskazana, ponieważ nie ma lepszego środowiska do rozwoju zarodka niż w macicy, natomiast jeśli coś nie działa i kolejne inseminacje sa bez powodzenia trzeba przejść do in vitro wiadomo.
    Byc może miałaś słabszy cykl , jak ładnie odpowiadasz na stymulacje i masz mieć już niedługo to ja bym spróbowała :)

    pozdrawiam

    Dana721, Grosiaa lubią tę wiadomość

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1670 630

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parysada wrote:
    Cześć dziewczyny :) zapisałam się na forum prawie 3 lata temu.. dziś przeczytałam swój pierwszy wpis o tym jak to się szykuję do starań.. z testami owulacyjnymi i wykresami temperatury!!! hahaha teraz się śmieję z własnej ówczesnej głupoty i nieświadomości co mnie czeka. Niestety straciłam 2 lata u niekompetentnego lekarza, który nie zlecił mi badania AMH. Przeszłam wiele różnych leczeń, cykli stymulowanych itp potem 2 inseminacje aż w końcu koleżanka powiedziała mi o AMH. Zrobiłam i.... UPS! AMH 0,7 - mam 35 lat.
    Zmieniliśmy klinikę i trafiliśmy na cudowną Panią doktor - powiedziała że inseminacje to była strata kasy i czasu i nerwów bo przy takim AMH to szanse są nikłe. POdeszliśmy wiec do Invitro. Dobrze się stymulowałam, zapłodniły się 4 zarodki, ale tylko 1 dotrwał do blastocysty ale niestety transfer był nieudany. To było w grudniu.
    Teraz podchodzimy drugi raz. Niestety w tym miesiącu moje jajniki nie zareagowały na stymulację, tylko 1 komórka urosła więc stymulacja przerwana. W maju znowu stymulujemy, ale pani doktór zasugerowała rozważenie Komórek Dawczyni.
    Poczytałam o tym i jestem bardzo pozytywnie nastawiona, nie wiem tylko czy juz teraz w maju korzystać z KD czy jeszcze spróbować zobaczyć czy może jednak te moje ruszą??...

    Serdecznie Was wszystkie pozdrawiam!!


    Jesli masz taką możliwość próbuj jeszcze na swoich komórkach. Moje jajniki też nie chciały odpowiadać nie wiadomo ja,k a moje amh podejrzewam ze jest już teraz około 0.5 . U mnie była taka sytuacja że po przerwanej stymulacji bo wystapiła owulacja, moje jajniki lepiej odpowiedziały, potrzeba było troche wiecej czasu żeby je porządnie pobudzić.

    Dana721 lubi tę wiadomość

    Sylwia211987
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    U mnie nie tyle sprawdzamy czeskie kliniki, choć to też, ale działanie HGH czyli ludzkiego hormonu wzrostu który jest stosowany szeroko w USA przy ivf a w Europie nie ma wiedzy na ten temat jeszcze. Ja na własną rękę to wzięłam (zdobyłam receptę u lekarza w Londynie). Dlatego czekam czy to coś daje.
    A w Czechach dostałabyś receptę?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    A w Czechach dostałabyś receptę?
    Nie bo w Czechach HGH jest nielegalny. Oni nie używają HGH i kliniki nie mają z tym doświadczenia. Podobnie w Polsce. Pisałam do Invicty i Novum i nikt nie zgadza się na wypisanie recepty na HGH. Natomiast można to zdobyć w UK, Irlandii i Niemczech. I tam stosuje się HGH przy in vitro. Pisałam z wieloma dziewczynami na forach brytyjskich i irlandzkich. Wiele z nich zaszło w ciążę po zastosowaniu HGH, po wielu wcześniejszych nieudanych próbach in vitro. Jest na tym wątku Dana, która mieszka w USA. Jej koleżanka zaszła tam w ciążę po zastosowaniu HGH i w wieku 41 lat i po kilku wcześniejszych nieudanych in vitro. Ja moją nadzieję pokładam w hormonie wzrostu.

    karolcia35, Niezapominajka5, Dana721, Mika10 lubią tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe koleżanki :)
    Ja KD traktuje jak ostateczność. Mam jeszcze 1 zarodek.
    Planuje też mezoterapie i ostatnia stymulację później.

    Bea niech ci czas szybko płynie.

    Podziwiam tez lukrecje która po nieudanej stymulacji zdecydowała się na KD i juz wkrótce rodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 18:07

    AmVormittag, Dana721 lubią tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Chwilę się nie odzywałam. Trochę się u mnie namieszało zamiast po IVF i świętach wracać do Norwegii trafiłam do szpitala. Na szczęście nic poważnego, zwykłe problemy z jelitami. Z racji tego, że byłam po IVF zrobiono mi betę i 7dpt 3 dniowca beta 19,73 a 9dpt beta 56,50. Dziewczyny w tym wszystkim bardzo ważny jest lekarz i jego doświadczenie! Mnie prowadził dr Lewandowski z Novum w Warszawie. I pierwszy raz było wszystko jak powinno, stymulacja 8 dni, punkcja, pierwszy transfer i ciąża. Wiem, że jest jeszcze wcześnie, jutro zaczynam 5ty tydzień ale daje mi to nadzieję. Poprzednie 2 stymulacje kompletna klapa! po 15,16 dni przy końskich dawkach bo jestem poor respond i zarodki od razu źle się dzieliły, nigdy nie doszło do transferu! Moje AMH 0,43 a jak widać nawet z takim może się udać. Mam jeszcze 2 mrozaczki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 18:07

    Bea77, sylvuś, niezapominajka2017, karolcia35, kayama, eM80, AmVormittag, Grosiaa, Niezapominajka5, Dana721, Nusieńka, never_lose_hope, Mika10 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Witajcie! Chwilę się nie odzywałam. Trochę się u mnie namieszało zamiast po IVF i świętach wracać do Norwegii trafiłam do szpitala. Na szczęście nic poważnego, zwykłe problemy z jelitami. Z racji tego, że byłam po IVF zrobiono mi betę i 7dpt 3 dniowca beta 19,73 a 9dpt beta 56,50. Dziewczyny w tym wszystkim bardzo ważny jest lekarz i jego doświadczenie! Mnie prowadził dr Lewandowski z Novum w Warszawie. I pierwszy raz było wszystko jak powinno, stymulacja 8 dni, punkcja, pierwszy transfer i ciąża. Wiem, że jest jeszcze wcześnie, jutro zaczynam 5ty tydzień ale daje mi to nadzieję. Poprzednie 2 stymulacje kompletna klapa! po 15,16 dni przy końskich dawkach bo jestem poor respond i zarodki od razu źle się dzieliły, nigdy nie doszło do transferu! Moje AMH 0,43 a jak widać nawet z takim może się udać. Mam jeszcze 2 mrozaczki :)
    Gratulacje! a ile masz lat?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Gratulacje! a ile masz lat?
    32

    Bea77 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2ska a czym bylas stymulowana? Czyli punkcje mialas w 10dc?
    Trzymam kciuki &&&
    Ja tez sie konsultuje w novum.

    Bea mi Lewy powiedzial, ze juz probuja z HGH w novum, ale jeszcze nie maja wynikow.

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Mar2ska a czym bylas stymulowana? Czyli punkcje mialas w 10dc?
    Trzymam kciuki &&&
    Ja tez sie konsultuje w novum.

    Bea mi Lewy powiedzial, ze juz probuja z HGH w novum, ale jeszcze nie maja wynikow.
    W 11 bo zaczynałam od 2dc. Stymulacja 2dc-9dc i 9dc ale wieczorem ovitrelle punkcja 11dc. Jak dla mnie była to dziwna ale jak widać magiczna mieszanka :) menopur+gonal+clo (przez 5 dni).

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tez mieszanke bemfola + menopur + hgh.
    A jakie jednostki?

    Dana721, Bea77 lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    32
    No właśnie. Młody wiek to jest to. Można mieć AMH niskie i tylko jedną lub dwie komórki za to wysokiej jakości. Niestety te same dwie komórki u 40 latki pewnie nic by nie dały.

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    W 11 bo zaczynałam od 2dc. Stymulacja 2dc-9dc i 9dc ale wieczorem ovitrelle punkcja 11dc. Jak dla mnie była to dziwna ale jak widać magiczna mieszanka :) menopur+gonal+clo (przez 5 dni).
    Ja miałam też Menopur z Gonalem i HGH.

‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ