X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

inofolic

Oceń ten wątek:
  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 14 lipca 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cykle 26, 29, 36, 39, 37 a obecny 43.... masakra

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 15 lipca 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muluszka współczuję Ci, taki długaśny cykl. Najgorsze, że daje nadzieję...a ty wciąż czekasz i czekasz.

    miluszka, zoniaa lubią tę wiadomość

    Demeter
  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, dziś przyszła @, mogę z ręką na sercu powiedzieć że chyba po raz pierwszy ucieszyłam się że w końcu:-/, już miałam dość tego czekania. W piątek idę do labo na wyniki, lekarz kazał mi zrobić między 3-5 dc estradiol, FSH, LH. Doradźcie czy zrobić coś jeszcze? Pytam bo dla porównania idę do tego gina co zlecił mi te badania i jeszcze do innego, poleconego przez koleżankę, u którego jej się udało (po 4 latach starań, kiedy inni nie widzieli nadziei), do tej pory robiłam wyniki tak jak niżej
    Zastanawiam się czy nie zrobić nowego TSH, stare mam wrześniowe, jak myślicie?
    wyniki 21 dc:
    progesteron 0,60 (0,80-3,00)
    prolaktyna 20,8 (6,0- 29,9)
    testosteron 0,71 (0,06- 0,82)
    DHEAS 355,2 (98,8-340)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2015, 16:48

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miluszka tez mam PCOS, ja na początku robiłam wyniki takie jak: FSH, LH, testosteron, estradiol, prolaktyna, dheas i stężenie insuliny czyli glukozę. Wszystkie robilam w 3 dc. Wyszly w miare dobre, ale w ciaze jak narazie nie zaszłam. Zrob najwazniejsze- FSH i LH musisz wiedziec jak się do siebie mają :) Ja na Twoim miejscu powtórzyłabym badania z wrzesnia, tym bardziej ze byly robione w 21 dc, a zaleca się do 5 dc.

    miluszka lubi tę wiadomość

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 15 lipca 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :-)
    nie wyraziłam się jasno, te wyniki co wypisałam z 21 dc, robiłam teraz, 3 tygodnie temu. I te właśnie miałam zrobić w 21 (tak bynajmniej gin zalecił) a te których jeszcze nie zrobiłam to między 3-5 dc, czyli estradiol, FSH, LH. Zrobię to tego glukozę jak radzisz i od razu powtórzę TSH wrześniowe :-)
    taka normalna glukoza z krwi na czczo wystarcza?

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 15 lipca 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stezenie insuliny normalnie z krwi i niestety na czczo:) Wazne jest zeby to zrobic w szczegolnosci przy PCOS. Zreszta co u nas nie jest wazne :P Ja narazie wyniki zrobilam przynajmniej te podstawowe, meza nasienie tez zbadane, teraz ide na pierwszy monitoring. Za tydzien powinnam dostac @ wiec zobaczymy czy owulka wystepuje..

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 15 lipca 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dzięki potworku :-) u mnie to będzie pierwszy cykl z monitoringiem, też się okaże, tylko ten małpiszon niech się skończy :-)

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 16 lipca 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miluszka może pierwszy i ostatni :) a kiedy do lekarza śmigasz?

    neomi34
  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 17 lipca 2015, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby oby :-)
    u poleconego gina wizytę mam w przyszły czwartek a u mojego muszę umówić wizytę, jutro będę dzwonić, w tym miesiącu będzie chyba maraton po lekarzach ;-)

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • blackangel Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 17 lipca 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane inofolikopijki ;))
    Udalo mi sie przebrnac przez cale forum jakims cudem i troszke udalo mi sie was poznac ;)
    Od niedawna rowniez zaczelam pic inofolik a dokladnie od tyg czyli 7dc . Z mezem starany sie o malenstwo od marca tego roku czyli stosunkowo krotko ... Nie robilam na razie zadnych badan ani innych takich oprocz zwyklej kontroli i cytologii w lutym... Zaczynam sie jednak denerwowac ze pomimo iz niby jest ok ze mna nadal nie ma efektu w postaci fasolki ... Mam nadzieje ze inofolik pomoze ... Czasami mam wrazenie ze wszystko siedzi w glowie... :/ moge sie do was dolaczyc ??? :) mam 14 dzien cyklu czuje moje OBA jajcory co jest dziwne bo z reguly tylko prawy czulam , sluz plodny tez jest i duzo syfow na twarzy co z reguly przed @ wystepowaly cykle mam regularne @ obfite ok 5-6 dni i nadal nic :( co wy na to ?

    Bo to co wspiera nas przez szereg trudnosci to nadzieja i wiara ze i dla nas jest to niebo <3
  • blackangel Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 17 lipca 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wszyscy w pracy :(

    Bo to co wspiera nas przez szereg trudnosci to nadzieja i wiara ze i dla nas jest to niebo <3
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 17 lipca 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blackangel to na pewno wynik dzialania inofoliku. Ja w pierwszym cyklu tez mocno czulam jajniki. Pracuja :-) na raxie nie masz sie czym martwic. 3 miesiace staran to niedlugo. Na pewno juz za niedlugo zobaczysz 2 kreski

    blackangel lubi tę wiadomość

    age.png
  • blackangel Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 17 lipca 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa to że pracują to dobrze :) i zauważyłam że temperatura po inofoliku jest dużo wyższa ... moja sięga nawet 37,2 więc chyba git... ale co z tego jak za kazdym razem przychodzi @ ....;/ inofolik biore dopiero tydzień i aż dziwne że tyle objawów zauważam ;)

    Bo to co wspiera nas przez szereg trudnosci to nadzieja i wiara ze i dla nas jest to niebo <3
  • lenka83 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 17 lipca 2015, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie mój mąż odebrał wynik badań nasienia idę do lekarza w czwartek ale może mi coś napiszecie co to znaczy lepkość nieprawidłowa co to oznacza ? bo już się załamałam :(


  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 17 lipca 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blackangel wrote:
    Witajcie kochane inofolikopijki ;))
    Udalo mi sie przebrnac przez cale forum jakims cudem i troszke udalo mi sie was poznac ;)
    Od niedawna rowniez zaczelam pic inofolik a dokl
    adnie od tyg czyli 7dc . Z mezem starany sie o malenstwo od marca tego roku czyli stosunkowo krotko ... Nie robilam na razie zadnych badan ani innych takich oprocz zwyklej kontroli i cytologii w lutym... Zaczynam sie jednak denerwowac ze pomimo iz niby jest ok ze mna nadal nie ma efektu w postaci fasolki ... Mam nadzieje ze inofolik pomoze ... Czasami mam wrazenie ze wszystko siedzi w glowie... :/ moge sie do was dolaczyc ??? :) mam 14 dzien cyklu czuje moje OBA jajcory co jest dziwne bo z reguly tylko prawy czulam , sluz plodny tez jest i duzo syfow na twarzy co z reguly przed @ wystepowaly cykle mam regularne @ obfite ok 5-6 dni i nadal nic :( co wy na to ?

    Kochana musisz być cierpliwa...jak każda z nas. Niektóre dziewczyny starają się latami i też nic. Może to psychika, może inna przyczyna często na podłożu medycznym. Ja też mam cykle książkowe,zawsze owulację i jedno dziecko już pojawiło się na świecie i ...nic. fasolki nie ma, a czasu już minęło trochę. Ja przygodę z inofolikiem/inofemem zakończyłam, u mnie nie dał żadnych zafasolkowanych rezultatów. Może dlatego,że akurat nie mam problemów z owulką, trudno powiedzieć. Natomiast kiedy go brałam miałam takie objawy jak ty tj. ból jajników,super śluz,cerę miałam ładniejszą no i waga trochę spadła, bo mnie wtedy tak nie ciągnęło do słodyczy. Trądzik to ja mam zawsze podczas owulacji, natomiast po ...cera jak pupcia niemowlaka.
    Co do psychiki to często tak bywa,że coś nas blokuje od środka. No ale co my możemy zrobić, to hormony nami rządzą i nic się nie da zrobić,choć bardzo chcemy. To tak jakby powiedzieć głodnemu...nie myśl o jedzeniu to głód minie. Masz dwa wyjścia albo olać wszystko i starać sie na luzie, albo szukać przyczyny i zacząć maraton z lekarzami. Ja wybrałam to pierwsze, bo na drugie nie mam po prostu siły. Z pierwszym dzieckiem też miałam takie podejście i się udało. Czy tym razem się uda...tylko Bóg wie.
    W każdym razie witaj wśród nas, wspieramy się wzajemnie i nie poddajemy!

    blackangel lubi tę wiadomość

    Demeter
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 17 lipca 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka masz fajnego linka,podaje:

    http://badanie-nasienia.pl/dla-diagnostow/uplynnienie-lepkosc/

    Demeter
  • blackangel Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 17 lipca 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demeter dzięki za słowa otuchy :P najbardziej mnie wkurza fakt że nawet nie mam po co iść do lekarza żeby cokolwiek sprawdził bo i tak mnie spławi i powie że po roku starań mam przyjść ... ;/ a na prywatne badania mnie chwilowo nie stać bo jestem krótko po swoim weselu wiec kieszenie puste ....heh moja mama miala zabieg na tarczyce wiec mam obawy ze ja tez moge miec ;/ na razie wspomagam sie tylko inofolikiem i mam nadzieje ze zaskoczy coś :P

    Bo to co wspiera nas przez szereg trudnosci to nadzieja i wiara ze i dla nas jest to niebo <3
  • blackangel Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 17 lipca 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a właśnie któraś mówiłą że inofolik reguluje prace hormonów... TSH w tym też ??:P bo jak tak to moze sama sie wylecze nawet o tym nie wiedząc xD
    a Ty Demeter się nie martw :) każda z nas jest inna i wszystko inaczej na każdą działa może Tobie pomoże akurat wyluzowanie kto wie ?? :P pamiętaj że dobrzy i cierpliwi ludzie są zawsze nagradzani :P

    Bo to co wspiera nas przez szereg trudnosci to nadzieja i wiara ze i dla nas jest to niebo <3
  • Aleńka Koleżanka
    Postów: 47 2

    Wysłany: 17 lipca 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okej, już jestem wróciłam, starałam się doczytać wszystko, no ale nie ogarnęłam tego na jeden raz, mam nadzieję, że następnym razem mi się uda :).

    pauliś, Tobie też widzę cera się poprawiła mocno po Inofemie? No ja też mam buzię jak niemowlak :D.

    lipa - strasznie mi przykro... Przytulam ;).

    Ktoś tu wspominał, że nie ma badań dotyczących skuteczności takich preparatów. Może jeśli chodzi stricte o Inofem to nie, ale nie pamiętam właśnie, czy wklejałam już tu ten link, czy to na innym forum było... W każdym razie poczytajcie sobie o roli inozytolu:

    https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CDEQFjACahUKEwjO8sDK7eLGAhXjjnIKHfPcB-w&url=http%3A%2F%2Fwww.ginekologiapolska.pl%2Fpdf-1691-1628%3Ffilename%3DRola%2520niedoboru%2520inozytolu.pdf&ei=mFGpVc7GKuOdygPzuZ_gDg&usg=AFQjCNG80O-YIHZ9tmkT4KA_sidNTnb0jQ&sig2=VV7gHDOxLK1cKGz0zl6Rlg

  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 17 lipca 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda ma swoje ale fajnie, że jest to forum bo można się wspomóc. Ja to mam ciężki tydzień w pracy i nawet lekarstw mi się nie chce brać...
    Demeter jak tam?
    Blackangel chciałabym być na początku Twojej drogi :)

    neomi34
‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ