X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie o co mi chodzi- ze gdyby robic tylko IUI bez normalnego seksu to wtedy mozna oceniac ze sie komus udalo akurat po IUI.a tak- przed zabiegiem jest wstrzemiezliwosc wiec IUI zastepuje ten brakujacy eks, oczywiscie jesli jest wrogi sluz to ewidentnie IUI dziala, albo jak jest aglutynacja plemnikow badz ich nadmiar, tego nie neguje.
    ale u mnie gdy nie wiadomo czemu nie mozemy zajsc obstawiam ze IUI nic nie wniesie
    bartusiowa- przykro mi:/ da sie to jakos leczyc?


    u5cvp2.png
  • kmb Autorytet
    Postów: 884 764

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wierzę w IUI. Po 6 próbie za 8 tygodni wkoncu doczekam się mojego malucha. Przed IUI nic po też nic. Bo szczerze za dużo się działo i poprostu nie było kiedy. Owszem był raz ale ponad tydzień po IUI. U mnie też nie znali przyczyny, bo po badaniach mówili, że wszystko jest jak powinno być. My się do IVF szykowalismy a tu pozytywny test. WIEC UWAZAM ZE IUI MA SENS.

    Mam nadzieję, że wszystkie niedługo na fioletowej stronie będziecie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2015, 21:40

    olencja lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kmb mam nadzieję że u nas też tak będzie bo powoli zaczynamy zbierać kasę na invitro :-( po IUI zawsze jest poprawka w domu tak nakazuje lekarz więc można myśleć że Dzidzia zrobiona naturalnie a nie przez iui :-)

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kmb cześć:) a Ty byłaś stymulowana czymś? I z tego co pamiętam miałaś ciąże biochemiczna w ciagu tych kilku iui. Więc 2 udane.

    iv09i09katk65tr1.png
  • kmb Autorytet
    Postów: 884 764

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak 4 IUI to ciąża biochemiczna. 3 miesiące przed IUI Clo już zaczęłam brać i tak przez pół roku czyli do 3 IUI ale stwierdził lekarz, że u mnie pęcherzyki rosną ale za szybko i on uważa, se są niewartosciowe. Od 4 IUI on mnie prowadził i 4 była bez wspomagania już, tylko pregnyl 5000 i 5-7 dni po IUI kolejny pregnyl. Więc mi testy ciazowe wychodziły do samej @ a w dzień lub dzień po już nic. :-(

  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas seks w okresie okoloowulacyjnym od wrzesnia 2013 r (pomiary, obserwacje od grudnia 2013) i dopiero jeden jedyny raz w listopadzie 2014 udało się naturalnie. Potem nic i nic i w czerwcu pierwsze IUI i od razu strzał w 10. Potem w lipcu - na peknietym kicha i w sierpniu znowu iui udana. Statystycznie. ..... teraz czas na tę nieudaną ;) ;) ;) ale ja wierzę zawsze że się uda. Trzeba wierzyć :)

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • Sowaa Autorytet
    Postów: 447 151

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Witaj Joanna. Jak reagowalas na fostimon? A ile pecherzykow po nim mialas? Ja się boje tej calej stymulacji. Od pierwszego dnia mam brac gonapeptyl a od czwartego fostimon. Boje się tez ciąży mnogiej w razie jakbym za dobrze zareagowala na stymulacje. Lekarz mowil ze dazy się do osiagniecia 3 dojrzałych pecherzykow ok 20 mm. Obawiam się tez hiperki. Mam prace fizyczna i obawiam się czy w czasie stymulacji nie będę mieć jakiś dolegliwości.

    Tez kilka cykli miałam okazje brać Fostimon.
    Co do dawki która masz to tak jak wyżej napisano Ci rozpuszczajsz dwie ampułki w jednej wodzie.
    Ja przeważnie miałam clo potem np od 8 dc Fostimon. ilosc zastrzykow miała dobierana w zależności jak rosły pecherzyki.
    Co do ilości pęcherzyków to roznie, czasem jeden a czasem dwa. Z reguły jak brałam po jednym zastrzyku to owu rósł jeden pecherzyk w dodatku bardzo powoli i owu była bardzo późno. W przypadku większej dawki u mnie owu jest szybciej i pecherzyki sa dwa. Ale to wiadomo każdy reaguje inaczej na leki. Wiec tym nie masz co sie sugerować.
    Hiperstymulacje zaliczyłam raz i nikomu tego nie życzę ;-)
    Jeżeli podejmujesz sie takiej stymulacji to chcąc czy niechcący musisz liczyć sie z ryzykiem ciazy mnogiej.



    Marzenia to realne cele z odroczonym terminem realizacji...

    34bwyx8dfkd7ouw5.png
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Witaj Joanna. Jak reagowalas na fostimon? A ile pecherzykow po nim mialas? Ja się boje tej calej stymulacji. Od pierwszego dnia mam brac gonapeptyl a od czwartego fostimon. Boje się tez ciąży mnogiej w razie jakbym za dobrze zareagowala na stymulacje. Lekarz mowil ze dazy się do osiagniecia 3 dojrzałych pecherzykow ok 20 mm. Obawiam się tez hiperki. Mam prace fizyczna i obawiam się czy w czasie stymulacji nie będę mieć jakiś dolegliwości.
    Zuza, 1 zastrzyk z festimonu wzielam w tym wlasnie cyklu,zeby ruszylo do wzrostu wiecej niz 1 pecherzyk ale ostatecznie i tak na jednym sie skonczylo. W poprzednim cyklu bralam gonal od 3dc do samej iui czyli 11 dni po dawce 37.50. Po festimonie nic mi tak naprawde nie bylo, gorzej znosilam gonal ale do przezycia, prace mam biurowa ale duzo siedzenia po godzinach wiec to tez troche uciazliwe.
    Zgodze sie z Twoim lekarzem ze chce uhodowac 3 jajka- wieksza szansa na powodzenie. Zeby uniknac hiperstymulacji rob minitoring, lekarz bedzie widzial co sie dzieje i zawsze mozna zmniejszyc lub zwiekszyc dawke leku, jak u mnie na monitoringu wyszlo ze jest 1 pecherzyk dominujacy i duzo mniejszych to sama zaproponowalam mojemu zeby dr zeby cos mi dorzucil zeby cos wiecej nie uroslo. Badz spokojna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2015, 22:25

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    wiecie o co mi chodzi- ze gdyby robic tylko IUI bez normalnego seksu to wtedy mozna oceniac ze sie komus udalo akurat po IUI.a tak- przed zabiegiem jest wstrzemiezliwosc wiec IUI zastepuje ten brakujacy eks, oczywiscie jesli jest wrogi sluz to ewidentnie IUI dziala, albo jak jest aglutynacja plemnikow badz ich nadmiar, tego nie neguje.
    ale u mnie gdy nie wiadomo czemu nie mozemy zajsc obstawiam ze IUI nic nie wniesie
    bartusiowa- przykro mi:/ da sie to jakos leczyc?
    Olencja, zgadzam sie z Toba, ale chyba zostane wyjatkiem bo u mnie brak przyczyn prawie dwuletnich niepowodzen, iui w sumie czwarta i ciach udało sie :-)

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • Beatrajs Koleżanka
    Postów: 32 0

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a u mnie dziwna sytuacja 8mego miałam IUI (w 17 dniu cyklu) @ powinnam dostać niedziela/poniedziałek a tu nic jest prawie środa i dalej nic . Test negatywny beta 1.2 a lekarz powiedział ze dalej mam brać luteine i jak do 29 niedostatek to się widzimy. DziWNE to trochę jak dla mnie no ale raczej on się na tym zna
    A wy co myślicie

    beatrajs
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dziewczyny, ratunku! Dziś 26 dnia cyklu zrobiłam test tzw. sikacza i jest druga kreska. Bledsza, ale wyraźnie widoczna. Co robić? Miałam dwa pęcherzyki, owulacja potwierdzona, ale po tylu miesiącach starań to człowiek nie wierzy, że jest szansa. Robić betę? Czy jest coś co może fałszować wynik testu? Nie wiem jakieś tfu tfu torbiele czy coś takiego. Nigdy ich nie miałam, ale wiecie jak jest. Ovitrell miałam 13 dnia cyklu. Duphastonu nie mam. Pomocy!

    olencja lubi tę wiadomość

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie dziewczyny mimo potwierdzonej owulacji na usg i za pomocą progesteronu mój wykres na nic takiego nie wskazuje więc zaczynam wątpić w wykresy, zwłaszcza ze nie zazywam żadnych leków

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasica - no jak to co robic :) betę, kupować buciki i pakować pod choinkę :) wspaniały prezent gwiazdkowy :) dużo zdrowka dla Was :)

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa-mama wrote:
    Kasica - no jak to co robic :) betę, kupować buciki i pakować pod choinkę :) wspaniały prezent gwiazdkowy :) dużo zdrowka dla Was :)

    Po takich przejściach to człowiek się tak boi. Pierwszy raz w życiu mam drugą kreskę na teście. Cała się trzęsę :) Po 9.30 polecę na badanie, a jutro może powtórzę. Trzymajcie kciuki :)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Karo85 Autorytet
    Postów: 542 523

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,
    Gratuluję udanych bet i testów. Trzymam kciuki za spokojne miesiące ciąży.

    Ja tak jak pisałam nie wierze już że się udało także tylko dla spokoju sumienia czekam do jutra na odstawienie leków.

    Żegnam się też z tym wątkiem ponieważ koniec z IUI.
    Podchodzimy do In Vitro. Czas zrobić kolejny krok.

    Dziewczyny, walczcie dalej. IUI przynosi skutek. Mnie się 2 razy udało zajść. Teraz doszły nowe problemy dlatego IUI nie ma już dla mnie sensu.

    Życzę Wam spokojnych, radosnych Świąt. Uśmiechu i rodzinnej atmosfery.

    06.2010- córeczka :)
    5.06.2014- Aniołek [8 tc]
    21.06.2015- córeczka[24 tc] :(
    niedrożny LJ., AMH 4,78 PCO, IO.Mutacja MTHFR CT i AC
    02.02- INV Bocian BS,krótki p. 6 komórek/3 zarodki
    16.02- transfer 2 x 8A. - :(
    CRIO 28.04.- :( 3 BA
    II pro. Novum- długi p.19.08-transfer 1x8A.
    4 sniezynki na zimowisku
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Byłam zrobić betę, ale jutro to labo. nieczynne. Czy jednorazowy wynik już coś powie? Czy szukać innego labo.?

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasicaLisica wrote:
    Byłam zrobić betę, ale jutro to labo. nieczynne. Czy jednorazowy wynik już coś powie? Czy szukać innego labo.?
    Powie w zależności od wyniku. Jak jest powyzej 20 to na bank ciaza nie ovitrelle.
    Nie szukać labu czekać cierpliwie do pon;)

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo85 wrote:
    Kochane,
    Gratuluję udanych bet i testów. Trzymam kciuki za spokojne miesiące ciąży.

    Ja tak jak pisałam nie wierze już że się udało także tylko dla spokoju sumienia czekam do jutra na odstawienie leków.

    Żegnam się też z tym wątkiem ponieważ koniec z IUI.
    Podchodzimy do In Vitro. Czas zrobić kolejny krok.

    Dziewczyny, walczcie dalej. IUI przynosi skutek. Mnie się 2 razy udało zajść. Teraz doszły nowe problemy dlatego IUI nie ma już dla mnie sensu.

    Życzę Wam spokojnych, radosnych Świąt. Uśmiechu i rodzinnej atmosfery.
    Karo powodzenia w takim razie na ivf. Oby przynioslo od razu skutek:-)

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmb wrote:
    Tak 4 IUI to ciąża biochemiczna. 3 miesiące przed IUI Clo już zaczęłam brać i tak przez pół roku czyli do 3 IUI ale stwierdził lekarz, że u mnie pęcherzyki rosną ale za szybko i on uważa, se są niewartosciowe. Od 4 IUI on mnie prowadził i 4 była bez wspomagania już, tylko pregnyl 5000 i 5-7 dni po IUI kolejny pregnyl. Więc mi testy ciazowe wychodziły do samej @ a w dzień lub dzień po już nic. :-(
    Trochę przeszlas i sie udalo. A swoje kilka iui tez wyczekalas:)

    iv09i09katk65tr1.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Powie w zależności od wyniku. Jak jest powyzej 20 to na bank ciaza nie ovitrelle.
    Nie szukać labu czekać cierpliwie do pon;)


    Dziś mam 26 dzień cyklu, a okres powinien być za 2 góra 3 dni. Jestem ciekawa czy coś wyjdzie w badaniu, ale skoro sikacz pokazał kreskę, to badanie z krwi jest dokładniejsze. Nie umiem się na niczym skupić, ale mam stresa :)

    Aaa w październiku robiłam testy już 10 dnia po Ovitreelu i negatywne. Zobaczymy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2015, 11:28

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
‹‹ 1016 1017 1018 1019 1020 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ